Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαρτίου 2023!!!


Recommended Posts

πρίν από 31 λεπτά , Marina21 είπε:

Πηγές στον οδοντίατρο; τι σου είπε; 

Ναι! Μου το έκοψε λίγο και το πάτησε για να φύγει το πολύ πύον και μου έδωσε αντιβίωση για 8 μέρες , θα ξανά πάω από βδομάδα να με δει. Επειδή δεν είχε φτάσει στην ρίζα υπάρχει περίπτωση να ηρεμήσει εντελώς και να μην χρειαστεί να κάνουμε κάτι άλλο. Αν όμως ξανά γεμίσει θα μου κάνει απονεύρωση "στα τυφλά" γιατί είναι κάθετος να μην βγάλω ακτινογραφία και εννοείται με την πιο ελαφριά αναισθησία.Ε εντάξει λέει δεν θα είσαι και η πρώτη έγκυος που θα έχει πονόδοντο(σοκ).Πήρα στον γυναικολόγο τον ενημέρωσα δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα με την αντιβίωση όσες μέρες και να την πάρω αλλά μου είπε μόνο αν είναι έκτακτη ανάγκη να κάνω απονεύρωση. Τι να πω; Ελπίζω ηρεμήσει εντελώς γιατί μόνο στην σκέψη απονεύρωση χωρίς αναισθησία κοντεύει να με πιάσει τρέλα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 892
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

18 ώρες πρίν, Μαρία.Μ είπε:

Ναι! Μου το έκοψε λίγο και το πάτησε για να φύγει το πολύ πύον και μου έδωσε αντιβίωση για 8 μέρες , θα ξανά πάω από βδομάδα να με δει. Επειδή δεν είχε φτάσει στην ρίζα υπάρχει περίπτωση να ηρεμήσει εντελώς και να μην χρειαστεί να κάνουμε κάτι άλλο. Αν όμως ξανά γεμίσει θα μου κάνει απονεύρωση "στα τυφλά" γιατί είναι κάθετος να μην βγάλω ακτινογραφία και εννοείται με την πιο ελαφριά αναισθησία.Ε εντάξει λέει δεν θα είσαι και η πρώτη έγκυος που θα έχει πονόδοντο(σοκ).Πήρα στον γυναικολόγο τον ενημέρωσα δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα με την αντιβίωση όσες μέρες και να την πάρω αλλά μου είπε μόνο αν είναι έκτακτη ανάγκη να κάνω απονεύρωση. Τι να πω; Ελπίζω ηρεμήσει εντελώς γιατί μόνο στην σκέψη απονεύρωση χωρίς αναισθησία κοντεύει να με πιάσει τρέλα...

Περαστικά σου. Ολα θα πανε καλα και δεν θα χρειασθεί να την κάνεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Μαρία.Μ said:

Ναι! Μου το έκοψε λίγο και το πάτησε για να φύγει το πολύ πύον και μου έδωσε αντιβίωση για 8 μέρες , θα ξανά πάω από βδομάδα να με δει. Επειδή δεν είχε φτάσει στην ρίζα υπάρχει περίπτωση να ηρεμήσει εντελώς και να μην χρειαστεί να κάνουμε κάτι άλλο. Αν όμως ξανά γεμίσει θα μου κάνει απονεύρωση "στα τυφλά" γιατί είναι κάθετος να μην βγάλω ακτινογραφία και εννοείται με την πιο ελαφριά αναισθησία.Ε εντάξει λέει δεν θα είσαι και η πρώτη έγκυος που θα έχει πονόδοντο(σοκ).Πήρα στον γυναικολόγο τον ενημέρωσα δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα με την αντιβίωση όσες μέρες και να την πάρω αλλά μου είπε μόνο αν είναι έκτακτη ανάγκη να κάνω απονεύρωση. Τι να πω; Ελπίζω ηρεμήσει εντελώς γιατί μόνο στην σκέψη απονεύρωση χωρίς αναισθησία κοντεύει να με πιάσει τρέλα...

Εύχομαι να λυθεί το πρόβλημα με την αντιβίωση κορίτσι μου! Μην αγχώνεσαι από τώρα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 22/8/2022 at 1:42 ΜΜ, Pozi είπε:

Χριστίνα μου και εμένα τυχαίο γεγονός. Όλα τέλεια και μια μέρα ξύπνησα με κάτι πονάκια που νόμιζα ότι ήταν το έντερο μου. 
Τελικά είχα κεντρική αποκόλληση του πλακούντα. 
Πολύ τρομακτικό αυτό που έζησες. Όλες όσες έχουμε βιώσει μια τέτοια κατάσταση σίγουρα έχουμε περισσότερες φοβίες και άγχος.
Ας τα αφήσουμε πίσω και να συγκεντρωθούμε απόλυτα σε αυτό το θαύμα που έχουμε στις κοιλίτσες μας! 
Εύχομαι κορίτσι μου να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και το 23 να είναι η χρόνια που θα μας φέρει ένα υγιές μωράκι στην αγκαλιά μας!!! 
 

Καλησπέρα κορίτσι μου, ήθελα να μπω αυτές της ημέρες και είμαι τόσο χάλια που μετά τη δουλειά όλη την υπόλοιπη ημέρα κοιμαμαι. Είναι φαίνεται και τα utrogestan που με έχουν διαλύσει συν το ανακάτεμα. 

Επίσης πολύ τρομακτικό και σε προχωρημένο στάδιο. Τρελαίνεσαι με το τυχαίο γεγονός. 

Ας τα αφήσουμε όλα πίσω όπως λες και ας ελπίσουμε ότι αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλάαα

On 22/8/2022 at 1:14 ΜΜ, Leica είπε:

Χριστίνα κανείς ποτέ δεν μπορεί να μας εγγυηθεί ότι όλα θα πάνε καλά ....

Αλλά αυτό είναι το μεγαλείο της μάνας. Δεν το βάζει κάτω και συνεχίζει μέχρι να φέρει στον κόσμο με υγεία το μωράκι της..

Πέρασες πολλά και ούτε μπορώ να διανοηθώ το σοκ....αυτά όμως είναι πλέον παρελθόν.

Εδώ θα είμαστε κι όλα καλά να πάνε για όλες μας! 

Έχεις δίκιο εται είναι ας τα αφήσουμε πίσω μας και ας επικεντρωθουμε στο τωρα! 

Ελπίζω να πάνε καλά τα πράγματα για όλες μας και το Μάρτιο να έχουμε τα μωράκια μας!

Κορίτσια έκανε καμια αυχενική; Εμένα μου είπε σε 4 εβδομάδες μιας και είμαι τέλος Μαρτίου! Αντε σιγα σιγα να περάσουν οι ημέρες να την κάνουμε και εμείς! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 minutes ago, Christina31 said:

Καλησπέρα κορίτσι μου, ήθελα να μπω αυτές της ημέρες και είμαι τόσο χάλια που μετά τη δουλειά όλη την υπόλοιπη ημέρα κοιμαμαι. Είναι φαίνεται και τα utrogestan που με έχουν διαλύσει συν το ανακάτεμα. 

Επίσης πολύ τρομακτικό και σε προχωρημένο στάδιο. Τρελαίνεσαι με το τυχαίο γεγονός. 

Ας τα αφήσουμε όλα πίσω όπως λες και ας ελπίσουμε ότι αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλάαα

Καλησπέρα! Σε καταλαβαίνω απόλυτα με τις ναυτίες το έχω όλο το 24ωρο. 
Τα utrogestan τα είχα ξεκινήσει από το στόμα αλλά με πειράζανε πολύ. Μόλις τα έπαιρνα με έπιανε μια νύστα δεν μπορούσα να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτά. Το ανάφερα στον γιατρό μου και μου είπε να τα βάζω κολπικά. Πραγματικά ησύχασα δεν με πειράζουν καθόλου. 
Είναι κορίτσι μου πολύ τρομακτικό γιατί στην περίπτωση μου εκτός από το παιδάκι που χάσαμε κινδύνεψε και η ζωή μου όπως επίσης να μου αφαιρέσουν την μήτρα μου. 
Δόξα το Θεό είμαστε καλά!!! 
Όπως το είπες πρέπει να τα αφήσουμε πίσω. 

Link to comment
Share on other sites

On 24/8/2022 at 7:19 ΜΜ, Leica είπε:

Κορίτσια με έχει τσακίσει η ναυτία....δεν την παλεύω είμαι άσχημα πολύ!

Εγώ θα κάνω αυχενική σε δυο εβδομάδες και είμαι τώρα δέκα εβδομάδων με πητ 21 μαρτίου....

Βχ τόσο πολύ; και εγω πηγα σημερα γιατρό και σε 2 εβδομάδες θα κάνω αυχενική. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πρώτη φορά που γράφω στην παρέα σας. Συγχαρητήρια σε όλες τις εγκυμονούσες, κουράγιο σε όσες χάσανε τα μωράκια τους ! Αν όλα πάνε καλά εγώ έχω Πητ 26/03.  Τελευταία περίοδος μου ήταν βιοχημική τον Ιούνιο και έκτοτε δεν ξανά είδα αίμα αλλα θετικό τεστ :-) Νομίζω σήμερα είμαι 9+1w υπερηχογραφικά. Γιατί με βάση την ΤΕΠ είμαι πιο μπροστά. Είμαι φουλ αγχωμένη...δεν μπορώ να χαρώ τίποτα...κάθε δέκα μέρες πάω στη γιατρό...για κάνα δυο μέρες είμαι καλά και μετά οι κακές σκέψεις έρχονται. Τη Δευτέρα είδε λίγο αίμα στον υπέρηχο που δεν είναι κάτι ανησυχητικό (έτσι μου είπε τουλάχιστον) και μου έδωσε προληπτικά προγεστερόνη των 200 mg κολπικά. Βέβαια εγώ δεν είχα καθόλου καφέ ή ροζ υγρά για να τρομάξω. Τα έχει πάρει καμία σας αυτά κολπικά? Είναι φυσιολογικό τα υγρά να είναι πιο πολλά?  Ευχαριστώ πολύ και με συγχωρείτε για το μεγάλο κείμενο! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, WomensPower είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πρώτη φορά που γράφω στην παρέα σας. Συγχαρητήρια σε όλες τις εγκυμονούσες, κουράγιο σε όσες χάσανε τα μωράκια τους ! Αν όλα πάνε καλά εγώ έχω Πητ 26/03.  Τελευταία περίοδος μου ήταν βιοχημική τον Ιούνιο και έκτοτε δεν ξανά είδα αίμα αλλα θετικό τεστ :-) Νομίζω σήμερα είμαι 9+1w υπερηχογραφικά. Γιατί με βάση την ΤΕΠ είμαι πιο μπροστά. Είμαι φουλ αγχωμένη...δεν μπορώ να χαρώ τίποτα...κάθε δέκα μέρες πάω στη γιατρό...για κάνα δυο μέρες είμαι καλά και μετά οι κακές σκέψεις έρχονται. Τη Δευτέρα είδε λίγο αίμα στον υπέρηχο που δεν είναι κάτι ανησυχητικό (έτσι μου είπε τουλάχιστον) και μου έδωσε προληπτικά προγεστερόνη των 200 mg κολπικά. Βέβαια εγώ δεν είχα καθόλου καφέ ή ροζ υγρά για να τρομάξω. Τα έχει πάρει καμία σας αυτά κολπικά? Είναι φυσιολογικό τα υγρά να είναι πιο πολλά?  Ευχαριστώ πολύ και με συγχωρείτε για το μεγάλο κείμενο! 

Καλε μην αγχώνεσαι. Άσε τον εαυτο σου ελεύθερο. Και εγω ειχα βιοχημικη τον Μάρτιο. Ta ultragestan  παίρνεις; εγώ τα παίρνω συνέχεια αυτα και 3 την ημέρα λόγω εξωσψματικης. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Leica είπε:

Μαρίνα μου πάλι στο νοσοκομείο ήμουν χθες για ορό....τέλος πάντων σήμερα είμαι καλύτερα....

 

Με το καλό να κάνουμε τις αυχενικές μας!

Πω πω ρε κορίτσι μου, τι να πω μακάρι να περάσουν γρήγορα τα συμπτώματα... Να σταματήσουν όλα μόλις μπεις στο 2ο τρίμηνο!!

5 ώρες πρίν, WomensPower είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πρώτη φορά που γράφω στην παρέα σας. Συγχαρητήρια σε όλες τις εγκυμονούσες, κουράγιο σε όσες χάσανε τα μωράκια τους ! Αν όλα πάνε καλά εγώ έχω Πητ 26/03.  Τελευταία περίοδος μου ήταν βιοχημική τον Ιούνιο και έκτοτε δεν ξανά είδα αίμα αλλα θετικό τεστ :-) Νομίζω σήμερα είμαι 9+1w υπερηχογραφικά. Γιατί με βάση την ΤΕΠ είμαι πιο μπροστά. Είμαι φουλ αγχωμένη...δεν μπορώ να χαρώ τίποτα...κάθε δέκα μέρες πάω στη γιατρό...για κάνα δυο μέρες είμαι καλά και μετά οι κακές σκέψεις έρχονται. Τη Δευτέρα είδε λίγο αίμα στον υπέρηχο που δεν είναι κάτι ανησυχητικό (έτσι μου είπε τουλάχιστον) και μου έδωσε προληπτικά προγεστερόνη των 200 mg κολπικά. Βέβαια εγώ δεν είχα καθόλου καφέ ή ροζ υγρά για να τρομάξω. Τα έχει πάρει καμία σας αυτά κολπικά? Είναι φυσιολογικό τα υγρά να είναι πιο πολλά?  Ευχαριστώ πολύ και με συγχωρείτε για το μεγάλο κείμενο! 

Μην αγχώνεσαι καθόλου! (Ποια το λέει και εγώ μέσα στο άγχος είμαι) . Και εγώ  τα παίρνω αυτά, κολπικά 3 την μέρα γιατί είχα λίγο αίμα στην αρχή αλλά όλα καλά ,την επόμενη φορά που θα πάω στον γιατρό θα μου πει αν θα τα σταματήσω ή όχι. Όσο για τα υγρά που λες και εγώ είχα, έχω την εντύπωση ότι είναι φυσιολογικο. Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!

Όσο για την αυχενική... Εγώ έχω στις 5/9 θα είμαι 12 εβδομάδων και 4 ημερών. Έχω πολυ περιέργεια γιατί στον τελευταίο υπέρηχο δεν φαινόταν καλά καλά σαν μωρό... Τώρα θα δούμε ολόκληρο ανθρωπάκι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marina21 είπε:

Καλε μην αγχώνεσαι. Άσε τον εαυτο σου ελεύθερο. Και εγω ειχα βιοχημικη τον Μάρτιο. Ta ultragestan  παίρνεις; εγώ τα παίρνω συνέχεια αυτα και 3 την ημέρα λόγω εξωσψματικης. 

Ναι ultragestan προληπτικά είπε για 15 ημέρες το βράδυ πριν τον ύπνο κολπικά. Άρα εσύ που παίρνεις τρία τη μέρα έχεις εμπειρία :-P Να σου πω και εγώ προληπτικά αν μπορούσα να το κρατήσω αυτό το κολπικό μέχρι τέλους θα νιώθω πιο ασφάλεια :-)Αγχώνομαι επειδή έχουν συμβεί δυσάρεστα με εγκυμοσύνες σε δικούς μου ανθρώπους φίλους κλπ...άλλους στις πρώτες εβδομάδες άλλους πιο μετά... Οπότε από την αρχή ήμουν απογοητευμένη (ανεξάρτητα από τη βιοχημική δλδ...) Σκέψου στον άντρα μου την μέρα που ήρθε το αίμα του είπα τι έγινε...δεν ήξερε ότι ήμουν έγκυος έστω και για λίγο .. Και σε αυτήν την εγκυμοσύνη πάλι μετά από μέρες του το είπα αναγκαστικά επειδή ήθελε σ€€€ξ και δεν γινόταν να το αποφύγω άλλο οπότε το είπα...Δεν το έχουμε πει καν στους γονείς μας ..φίλους κλπ ... Οπότε χρειάζομαι λίγο αισιοδοξία από εσάς εδώ :-)

3 ώρες πρίν, Μαρία.Μ είπε:

Πω πω ρε κορίτσι μου, τι να πω μακάρι να περάσουν γρήγορα τα συμπτώματα... Να σταματήσουν όλα μόλις μπεις στο 2ο τρίμηνο!!

Μην αγχώνεσαι καθόλου! (Ποια το λέει και εγώ μέσα στο άγχος είμαι) . Και εγώ  τα παίρνω αυτά, κολπικά 3 την μέρα γιατί είχα λίγο αίμα στην αρχή αλλά όλα καλά ,την επόμενη φορά που θα πάω στον γιατρό θα μου πει αν θα τα σταματήσω ή όχι. Όσο για τα υγρά που λες και εγώ είχα, έχω την εντύπωση ότι είναι φυσιολογικο. Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!

Όσο για την αυχενική... Εγώ έχω στις 5/9 θα είμαι 12 εβδομάδων και 4 ημερών. Έχω πολυ περιέργεια γιατί στον τελευταίο υπέρηχο δεν φαινόταν καλά καλά σαν μωρό... Τώρα θα δούμε ολόκληρο ανθρωπάκι!

Τι ωραία που κοντεύεις στην αυχενική :-) θα δείτε τώρα ολοκληρωμένο ανθρωπάκο.. Φαντάζομαι μετά θα φύγει και το άγχος... Πολλοί μαθαίνουν και το φύλο..η αδερφή μου στην πρώτη το μάθανε από την αυχενική..Εγώ δεν ξέρω πότε θα κάνω..αν κ μου είπε η γιατρός να πάρω να κλείσω στον εμβρυολογο αν θέλω.. Της είπα να έρθω για έλεγχο στις 2 Σεπτ που θα περπατώ προς την 11η εβδομάδα...ας είναι όλα καλά κ να πάρω τότε...υποθέτω κάπου μέσα Σεπτεμβρίου.. Και μια ακόμα ερώτηση τα ultragestan πρήζουν? Φουσκώνουν? Επειδή ήδη έχω πάρει 7 κιλά...τρώω συνέχεια... άνοιξε η όρεξη..έκοψα κ το κάπνισμα κ τον καφέ.. (το γράφω και δεν το πιστεύω ότι έκοψα το κάπνισμα... :-P )

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, WomensPower είπε:

Ναι ultragestan προληπτικά είπε για 15 ημέρες το βράδυ πριν τον ύπνο κολπικά. Άρα εσύ που παίρνεις τρία τη μέρα έχεις εμπειρία :-P Να σου πω και εγώ προληπτικά αν μπορούσα να το κρατήσω αυτό το κολπικό μέχρι τέλους θα νιώθω πιο ασφάλεια :-)Αγχώνομαι επειδή έχουν συμβεί δυσάρεστα με εγκυμοσύνες σε δικούς μου ανθρώπους φίλους κλπ...άλλους στις πρώτες εβδομάδες άλλους πιο μετά... Οπότε από την αρχή ήμουν απογοητευμένη (ανεξάρτητα από τη βιοχημική δλδ...) Σκέψου στον άντρα μου την μέρα που ήρθε το αίμα του είπα τι έγινε...δεν ήξερε ότι ήμουν έγκυος έστω και για λίγο .. Και σε αυτήν την εγκυμοσύνη πάλι μετά από μέρες του το είπα αναγκαστικά επειδή ήθελε σ€€€ξ και δεν γινόταν να το αποφύγω άλλο οπότε το είπα...Δεν το έχουμε πει καν στους γονείς μας ..φίλους κλπ ... Οπότε χρειάζομαι λίγο αισιοδοξία από εσάς εδώ :-)

Τι ωραία που κοντεύεις στην αυχενική :-) θα δείτε τώρα ολοκληρωμένο ανθρωπάκο.. Φαντάζομαι μετά θα φύγει και το άγχος... Πολλοί μαθαίνουν και το φύλο..η αδερφή μου στην πρώτη το μάθανε από την αυχενική..Εγώ δεν ξέρω πότε θα κάνω..αν κ μου είπε η γιατρός να πάρω να κλείσω στον εμβρυολογο αν θέλω.. Της είπα να έρθω για έλεγχο στις 2 Σεπτ που θα περπατώ προς την 11η εβδομάδα...ας είναι όλα καλά κ να πάρω τότε...υποθέτω κάπου μέσα Σεπτεμβρίου.. Και μια ακόμα ερώτηση τα ultragestan πρήζουν? Φουσκώνουν? Επειδή ήδη έχω πάρει 7 κιλά...τρώω συνέχεια... άνοιξε η όρεξη..έκοψα κ το κάπνισμα κ τον καφέ.. (το γράφω και δεν το πιστεύω ότι έκοψα το κάπνισμα... :-P )

Δεν θα το έλεγα πως πρήζουν ούτε φουσκώνουν. Είναι καθαρά θέμα εγκυμοσύνης. Με το καλο σου ευχομαι να γίνει η αυχενική. 

4 ώρες πρίν, WomensPower είπε:

Ναι ultragestan προληπτικά είπε για 15 ημέρες το βράδυ πριν τον ύπνο κολπικά. Άρα εσύ που παίρνεις τρία τη μέρα έχεις εμπειρία :-P Να σου πω και εγώ προληπτικά αν μπορούσα να το κρατήσω αυτό το κολπικό μέχρι τέλους θα νιώθω πιο ασφάλεια :-)Αγχώνομαι επειδή έχουν συμβεί δυσάρεστα με εγκυμοσύνες σε δικούς μου ανθρώπους φίλους κλπ...άλλους στις πρώτες εβδομάδες άλλους πιο μετά... Οπότε από την αρχή ήμουν απογοητευμένη (ανεξάρτητα από τη βιοχημική δλδ...) Σκέψου στον άντρα μου την μέρα που ήρθε το αίμα του είπα τι έγινε...δεν ήξερε ότι ήμουν έγκυος έστω και για λίγο .. Και σε αυτήν την εγκυμοσύνη πάλι μετά από μέρες του το είπα αναγκαστικά επειδή ήθελε σ€€€ξ και δεν γινόταν να το αποφύγω άλλο οπότε το είπα...Δεν το έχουμε πει καν στους γονείς μας ..φίλους κλπ ... Οπότε χρειάζομαι λίγο αισιοδοξία από εσάς εδώ :-)

Τι ωραία που κοντεύεις στην αυχενική :-) θα δείτε τώρα ολοκληρωμένο ανθρωπάκο.. Φαντάζομαι μετά θα φύγει και το άγχος... Πολλοί μαθαίνουν και το φύλο..η αδερφή μου στην πρώτη το μάθανε από την αυχενική..Εγώ δεν ξέρω πότε θα κάνω..αν κ μου είπε η γιατρός να πάρω να κλείσω στον εμβρυολογο αν θέλω.. Της είπα να έρθω για έλεγχο στις 2 Σεπτ που θα περπατώ προς την 11η εβδομάδα...ας είναι όλα καλά κ να πάρω τότε...υποθέτω κάπου μέσα Σεπτεμβρίου.. Και μια ακόμα ερώτηση τα ultragestan πρήζουν? Φουσκώνουν? Επειδή ήδη έχω πάρει 7 κιλά...τρώω συνέχεια... άνοιξε η όρεξη..έκοψα κ το κάπνισμα κ τον καφέ.. (το γράφω και δεν το πιστεύω ότι έκοψα το κάπνισμα... :-P )

Ναι όλοι μας από το τριγύρω περιβάλλον μας έχουμε άσχημα γεγονότα. Δεν σημαίνει πως θα συμβεί σ ολους αυτό. Εσύ κάνεις τον σταυρο σου και προχωράς και δεν επηρεάζεται και δεν σκέφτεσαι αρνητικά. Ειναι κριμα σ αυτή την ομορφη περίοδο που διανύεις να έχεις αρνητικές σκέψεις. Θέλω να πάρεις τα πάνω σου!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, WomensPower είπε:

Τι ωραία που κοντεύεις στην αυχενική :-) θα δείτε τώρα ολοκληρωμένο ανθρωπάκο.. Φαντάζομαι μετά θα φύγει και το άγχος... Πολλοί μαθαίνουν και το φύλο..η αδερφή μου στην πρώτη το μάθανε από την αυχενική..Εγώ δεν ξέρω πότε θα κάνω..αν κ μου είπε η γιατρός να πάρω να κλείσω στον εμβρυολογο αν θέλω.. Της είπα να έρθω για έλεγχο στις 2 Σεπτ που θα περπατώ προς την 11η εβδομάδα...ας είναι όλα καλά κ να πάρω τότε...υποθέτω κάπου μέσα Σεπτεμβρίου.. Και μια ακόμα ερώτηση τα ultragestan πρήζουν? Φουσκώνουν? Επειδή ήδη έχω πάρει 7 κιλά...τρώω συνέχεια... άνοιξε η όρεξη..έκοψα κ το κάπνισμα κ τον καφέ.. (το γράφω και δεν το πιστεύω ότι έκοψα το κάπνισμα... :-P )

Ναι ναι ! Και η αδερφή μου που έκανε πριν 2 εβδομάδες της είπαν 80% αγόρι... Για να δούμε! Εγώ έχω πρήξιμο αλλά δεν είναι από τα utrogestan  γιατί είχα ήδη πρηστεί πριν τα ξεκινήσω. Θα σου πει ο γιατρός να κλείσεις ραντεβού από την τάδε ημερομηνία μέχρι την τάδε για να είσαι μέσα στις μέρες που πρέπει. Εμένα πχ μου είπε από τις 25/8 ως 10/9 και μου κλείσανε στις 5. Μπράβο που έκοψες το κάπνισμα! Αν και δεν καπνίζω καταλαβαίνω ότι δεν είναι και το πιο εύκολο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...