Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Μαρτίου 2023!!!


Recommended Posts

Εύη είσαι πολύ τυχερή!

Ξεκίνησαν στην πέμπτη εβδομάδα τα συμπτώματα με αφόρητη ναυτία.

Τώρα είναι τρομερή δυσπεψία, πόνος στο στομάχι, καούρες και ναυτία.

 

:(

έφαγα μία μικρή πατάτα βραστή με αλάτι για μεσημέρι κι είμαι λες κι έφαγα κατσίκι.

νερό δεν αντέχω ούτε γουλιά γουλιά να πίνω.

άντε ας μην γκρινιάζω άλλο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 892
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 22 λεπτά , Leica είπε:

Εύη είσαι πολύ τυχερή!

Ξεκίνησαν στην πέμπτη εβδομάδα τα συμπτώματα με αφόρητη ναυτία.

Τώρα είναι τρομερή δυσπεψία, πόνος στο στομάχι, καούρες και ναυτία.

 

:(

έφαγα μία μικρή πατάτα βραστή με αλάτι για μεσημέρι κι είμαι λες κι έφαγα κατσίκι.

νερό δεν αντέχω ούτε γουλιά γουλιά να πίνω.

άντε ας μην γκρινιάζω άλλο...

Αχ υπομονή κορίτσι μου...θα έρθει σε λίγο καιρό το μικρακι σου και θα λες χαλάλι όλα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/8/2022 at 6:21 ΜΜ, Annadir είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!

Υπάρχει κάποια που θα γίνει κ αυτή μανούλα το Μάρτιο του 2023??

Περιμένω μνμτα!!

Καλησπέρα κ από εμενα.Πρωτα ο θεός το Μάρτη κ εγώ!

On 7/8/2022 at 3:37 ΜΜ, Evoulini24 είπε:

Καλησπέρα! Πριν δυο χρόνια ήμουν στην ομάδα "Μανουλες Μαρτίου 2021" (αν και τελικά γέννησα στις 18/2)...τώρα (μάλλον) θα ανήκω και σε αυτήν την ομάδα! Αύριο έχουμε ραντεβού με τη γιατρό! Εσύ περιμένεις το πρώτο σου παιδάκι;

Καλησπέρα!Κ εμένα το δεύτερο.Το πρώτο ήταν Σεπτεμβρη του 2020.

On 9/8/2022 at 11:22 ΜΜ, Marthakat είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κ εγώ μανούλα Μαρτίου με το καλό.. Πιθανή ημερομηνία 18/3. Θα είναι με το καλό το 2ο μωράκι μου. (Έχω μία κορούλα γεννημένη 14/2/2020) Προς το παρόν δεν έχω συμπτώματα όπως κ στην μεγάλη μου) Είναι η 3η μου εγκυμοσύνη κ είμαι πολύ αγχωμένη αν όλα πάνε καλά γιατί είχα παλίνδρομη κύηση πριν 4 μήνες (τώρα θα έμπαινα στο μήνα μου) και έχω μία ανασφάλεια δεν ξέρω.. Είναι καθαρά ψυχολογικό κ πιστεύω όσο περνάνε οι εβδομάδες θα το ξεπεράσω.. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες κ εδώ είμαστε να τα λέμε.. :x

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!Σίγουρα όσο περνάει ο καιρός,δεν θα το σκέφτεσαι...Κ εγώ φοβάμαι πολύ παρότι δεύτερο κ χωρίς κάποιο θέμα...

On 10/8/2022 at 5:01 ΜΜ, Leica είπε:

Γεια σας κορίτσια! Η ΠΗΤ μου είναι 21 Μαρτίου.... πρόκειται για το δεύτερο παιδάκι μου. Περνάω πολύ δύσκολα με την αφόρητη συνεχή καθηλώτικη ναυτία. Περιμένω να περάσει η μέρα...εσείς πώς πατε;

Κ εγώ πολύ χαλία,μου εδώ τα navatac τα φυτικά κ είμαι καλύτερα...Δεν ήθελα να τα πάρω άλλα μου έρχεται εμετός με όλες τις μυρωδιες μέχρι κ με το αφρολουτρο

On 10/8/2022 at 7:51 ΜΜ, Antigoni Kas. είπε:

Κοριτσια κι εγω βαρια 24ωρη ναυτια - καθε μπουκια εφιαλτης, δε σηκωνομαι καθολου. Τα ιδια και στο πρωτο μου παιδακι. Ωρες ωρες τρεχουν δακρυα απο την απογνωση.

Υπομονή...Δεν παίρνεις κάτι ε;Κ στο πρώτο είχα θέμα με τις μυρωδιές , αλλά όχι όπως τώρα...Με ένα μαγικό τρόπο μου πέρασε μόλις έκλεισα τον τρίτο...Υπομονή!!!Με βοηθάει πολύ να μην αφήνω το στομάχι άδειο κ να τρώω ένα κριτσινι να παιρνει τα υγρά.

On 10/8/2022 at 8:43 ΜΜ, Fwteini.P είπε:

Μανουλίτσες μου όμορφες, καλώς σας βρήκα :wub:

Είμαι στην 17 εβδομάδα με πητ 15/01 πρώτα ο Θεός, αλλά βρε κορίτσια πολύ άγχος και νεύρα μου βγαίνουν, τον λυπάμαι τον καημένο τον άντρα μου το τι τραβάει :D:oops:

 

Με το καλό!!!Κ εγώ έτσι ήμουν στο πρώτο με πολλά νεύρα κ νομίζω κ τώρα έχω αρχίσει.... Υπομονή κ αυτοί κ εμείς!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μαρίνα είσαι τόσο τυχερή που βρίσκεσαι στην όμορφη Κρήτη!

Σημαίνει και πως είσαι αρκετά καλά...

Εγώ όλο και χειρότερα ήμουν να μην μπορώ να φάω και να πιω αλλά ξεκίνησα ομοιοπαθητική και με βοήθησε πολύ.

Βγήκα μετά από 11 μέρες κλεισμένη σπίτι, τρώω και πίνω περισσότερο και η ναυτία υποχωρεί μόλις τσίμπησω κάτι...οπότε συγκρατημένα αισιόδοξη!

 

Είδαμε και το μικράκι μεγαλώνει μία χαρά.....οπότε όλα καλά κορίτσια.

 

Κι εγώ είχα μία αποβολή και μία βιοχημική αλλά σκέφτομαι πως ότι είναι να γίνει θα γίνει και δεν αγχωνόμαι. Εξάλλου τα έντονα συμπτώματα είναι καλός οιωνός λένε.

 

Και τι δεν θα έδινα βέβαια για να γλιτώσω λίγη ταλαιπωρία.

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Leica είπε:

Μαρίνα είσαι τόσο τυχερή που βρίσκεσαι στην όμορφη Κρήτη!

Σημαίνει και πως είσαι αρκετά καλά...

Εγώ όλο και χειρότερα ήμουν να μην μπορώ να φάω και να πιω αλλά ξεκίνησα ομοιοπαθητική και με βοήθησε πολύ.

Βγήκα μετά από 11 μέρες κλεισμένη σπίτι, τρώω και πίνω περισσότερο και η ναυτία υποχωρεί μόλις τσίμπησω κάτι...οπότε συγκρατημένα αισιόδοξη!

 

Είδαμε και το μικράκι μεγαλώνει μία χαρά.....οπότε όλα καλά κορίτσια.

 

Κι εγώ είχα μία αποβολή και μία βιοχημική αλλά σκέφτομαι πως ότι είναι να γίνει θα γίνει και δεν αγχωνόμαι. Εξάλλου τα έντονα συμπτώματα είναι καλός οιωνός λένε.

 

Και τι δεν θα έδινα βέβαια για να γλιτώσω λίγη ταλαιπωρία.

 

 

Όλα θα πάνε καλά!!!! Και εγω ειχα τον Μάρτιο μια βιοχημικη. Μπράβο για το μικρακι σας!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Evoulini24 είπε:

Η βιοχημική τι είναι ρε κορίτσια;

Αποβολή είναι και αυτή, απλα γίνεται νωρίς πριν από την 5η εβδομάδα κυήσεως. Στην ουσία δν έχεις δει ακόμα σακο. 

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κορίτσια μου. Με υγεία. Με το καλο τα μωράκια μας. Αντε και να ανεβαίνει η ομάδα σιγα σιγα. Την θέλω πιο ενεργή. Να περάσετε τέλεια ότι και αν κάνετε!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Marina21 είπε:

Χρόνια πολλά κορίτσια μου. Με υγεία. Με το καλο τα μωράκια μας. Αντε και να ανεβαίνει η ομάδα σιγα σιγα. Την θέλω πιο ενεργή. Να περάσετε τέλεια ότι και αν κάνετε!!! 

Χρόνια πολλά!Με το καλό τα μωράκια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χρόνια πολλά κορίτσι μου! Με το καλό τα μωράκια μας! Αχ να ήμουν καλύτερα θα έγραφα πιο συχνά....άλλη μία φορά που το μικρό μου με ικέτεψε να πάω βόλτα μαζί τους και τους εξήγησα ότι δεν μπορώ....θέλω να με δει και πάλι καλά το παιδάκι μου....να περάσει ο καιρός ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Leica είπε:

Χρόνια πολλά κορίτσι μου! Με το καλό τα μωράκια μας! Αχ να ήμουν καλύτερα θα έγραφα πιο συχνά....άλλη μία φορά που το μικρό μου με ικέτεψε να πάω βόλτα μαζί τους και τους εξήγησα ότι δεν μπορώ....θέλω να με δει και πάλι καλά το παιδάκι μου....να περάσει ο καιρός ....

Θα σε δει μην στεναχωριέσαι!!!!! Λίγο υπομονή ακομα!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μαρίνα....σε ευχαριστώ!

Φαίνεται ζω την εγκυμοσύνη θρίλερ...χθες έβλεπα ταινία και ξαφνικά ένας πίδακας ζεστό αίμα στον καναπέ...όλο μου το σορτσάκι έγινε κόκκινο! Πήρα το εκαβ πήγα στο νοσοκομείο καλά τραγικοί εκεί ούτε μία ζέστη κουβέντα ηρέμησε δεν είχαν να πούνε...είδαμε το μωρό ζωηρό φαινόταν....έκανα μία ένεση προγεστερόνης και τώρα ξάπλα με επαπειλούμενη κύηση...εντάξει κορίτσια νομίζω θα χρειάζομαι αντικαταθλιπτικά σε λίγο...

Τώρα λέω στο παιδί ότι δεν μπορώ να το πάρω αγκαλιά και ότι δεν μπορεί να πηδάει πάνω μου και ....όλο απαγορεύσεις..

Κι αυτό το καημένο να φιλάει συνέχεια την κοιλιά μου και να λέει το αγαπάω το αδερφάκι μου θέλω να μεγαλώσει!

Προσπαθώ να τα βγάλω πέρα με την ναυτία χωρίς ομοιοπαθητικα (φοβάμαι να τα πάρω τώρα) και νιώθω τόσο ανήμπορη κι αδύνατη...

Συγνώμη αν σας μαυρίζω...

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Leica είπε:

Μαρίνα....σε ευχαριστώ!

Φαίνεται ζω την εγκυμοσύνη θρίλερ...χθες έβλεπα ταινία και ξαφνικά ένας πίδακας ζεστό αίμα στον καναπέ...όλο μου το σορτσάκι έγινε κόκκινο! Πήρα το εκαβ πήγα στο νοσοκομείο καλά τραγικοί εκεί ούτε μία ζέστη κουβέντα ηρέμησε δεν είχαν να πούνε...είδαμε το μωρό ζωηρό φαινόταν....έκανα μία ένεση προγεστερόνης και τώρα ξάπλα με επαπειλούμενη κύηση...εντάξει κορίτσια νομίζω θα χρειάζομαι αντικαταθλιπτικά σε λίγο...

Τώρα λέω στο παιδί ότι δεν μπορώ να το πάρω αγκαλιά και ότι δεν μπορεί να πηδάει πάνω μου και ....όλο απαγορεύσεις..

Κι αυτό το καημένο να φιλάει συνέχεια την κοιλιά μου και να λέει το αγαπάω το αδερφάκι μου θέλω να μεγαλώσει!

Προσπαθώ να τα βγάλω πέρα με την ναυτία χωρίς ομοιοπαθητικα (φοβάμαι να τα πάρω τώρα) και νιώθω τόσο ανήμπορη κι αδύνατη...

Συγνώμη αν σας μαυρίζω...

Δεν μας μαυρίζει κορίτσι μου γλυκο. Γι αυτό είμαστε εμείς εδώ.. Δόξα τω θεω όλα καλά είναι μην ανησυχείς. Παρε λίγο τα πάνω σου και μην τα βλεπεις μαύρα. Τον σταυρό σου κάνε και ολα θα είναι και είναι μια χαρά. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Leica said:

Μαρίνα....σε ευχαριστώ!

Φαίνεται ζω την εγκυμοσύνη θρίλερ...χθες έβλεπα ταινία και ξαφνικά ένας πίδακας ζεστό αίμα στον καναπέ...όλο μου το σορτσάκι έγινε κόκκινο! Πήρα το εκαβ πήγα στο νοσοκομείο καλά τραγικοί εκεί ούτε μία ζέστη κουβέντα ηρέμησε δεν είχαν να πούνε...είδαμε το μωρό ζωηρό φαινόταν....έκανα μία ένεση προγεστερόνης και τώρα ξάπλα με επαπειλούμενη κύηση...εντάξει κορίτσια νομίζω θα χρειάζομαι αντικαταθλιπτικά σε λίγο...

Τώρα λέω στο παιδί ότι δεν μπορώ να το πάρω αγκαλιά και ότι δεν μπορεί να πηδάει πάνω μου και ....όλο απαγορεύσεις..

Κι αυτό το καημένο να φιλάει συνέχεια την κοιλιά μου και να λέει το αγαπάω το αδερφάκι μου θέλω να μεγαλώσει!

Προσπαθώ να τα βγάλω πέρα με την ναυτία χωρίς ομοιοπαθητικα (φοβάμαι να τα πάρω τώρα) και νιώθω τόσο ανήμπορη κι αδύνατη...

Συγνώμη αν σας μαυρίζω...

Κορίτσι μου μου θυμίζεις μια φίλη μου. Ζούσε ακριβώς την ίδια κατάσταση μαζί σου. Είχε κ αυτή μια αιμορραγία λόγο αποκόλλησης και έπρεπε να ξαπλώνει ώσπου να κολλήσει και πάλι. Ο γιος της την ήθελε συνεχώς να παίζουν να κοιμάται μαζί της και να μην μπορεί να κάνει κάτι αυτή. Τώρα έχει αγκαλίτσα το μόλις 40 ημερών μπεμπάκι. Προσπάθησε να μην κανείς άσχημες σκέψεις και να είσαι όσο ψύχραιμη και ήρεμη γίνετε. 
πόσον εβδομάδων είσαι; Τι σου είπαν γιατί είχες αιμορραγία; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...