Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μαρτίου 2023!!!


Recommended Posts

12 hours ago, Μαρία.Μ said:

Καλησπέρα κορίτσια! Μαμά Μαρτίου και εγώ! Έχω πητ 16/3 και πραγματικά ανυπομονώ να περάσει ο καιρός! Πρώτο μου παιδάκι και αγχώνομαι για το παραμικρό δυστυχώς.. Στις 5/9 έχω την αυχενική πιστεύω εκεί θα μου φύγει κάπως το άγχος!! Μακάρι να έχουμε όλες μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και με το καλό να έρθουν τα παιδάκια μας γερά!!

Γεια σου Μαρία!

Κι εγώ έτσι ήμουν με τον Φοίβο μου....είχα τρελό άγχος για τα πάντα. Η αυχενική όντως ήταν μεγάλος σταθμός ηρεμίας....σου εύχομαι ότι καλύτερο και μία εύκολη και τελειομηνη εγκυμοσύνη κορίτσι μου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 892
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Leica είπε:

Γεια σου Μαρία!

Κι εγώ έτσι ήμουν με τον Φοίβο μου....είχα τρελό άγχος για τα πάντα. Η αυχενική όντως ήταν μεγάλος σταθμός ηρεμίας....σου εύχομαι ότι καλύτερο και μία εύκολη και τελειομηνη εγκυμοσύνη κορίτσι μου.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Η αλήθεια είναι πέρα από κάτι αναγουλες και πολύ πείνα μπορώ να πω είμαι καλά! Είχα λίγο αιματακι στην αρχή που δεν ήταν κάτι ανησυχητικό. Σήμερα όμως έχει πρηστεί πολύ το ούλο μου κάτω από ένα δόντι που ήταν να κάνω απονεύρωση και την ακύρωσα λόγω εγκυμοσύνης. Πάλι καλά δεν με ενοχλεί πάρα πολύ αλλά ελπίζω μόλις μπω στο 2ό τρίμηνο να μου επιτρέψει ο γιατρός (αν όχι απονεύρωση) έστω κάποια θεραπεία. Εσύ είσαι κάπως καλύτερα;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Μαρία.Μ είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Η αλήθεια είναι πέρα από κάτι αναγουλες και πολύ πείνα μπορώ να πω είμαι καλά! Είχα λίγο αιματακι στην αρχή που δεν ήταν κάτι ανησυχητικό. Σήμερα όμως έχει πρηστεί πολύ το ούλο μου κάτω από ένα δόντι που ήταν να κάνω απονεύρωση και την ακύρωσα λόγω εγκυμοσύνης. Πάλι καλά δεν με ενοχλεί πάρα πολύ αλλά ελπίζω μόλις μπω στο 2ό τρίμηνο να μου επιτρέψει ο γιατρός (αν όχι απονεύρωση) έστω κάποια θεραπεία. Εσύ είσαι κάπως καλύτερα;;

Ωχ αυτά τα δόντια.. Δν υπάρχουν. Εύχομαι να σ επιτρέψει και να ηρεμησεις και μ αυτο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marina21 είπε:

Ωχ αυτά τα δόντια.. Δν υπάρχουν. Εύχομαι να σ επιτρέψει και να ηρεμησεις και μ αυτο. 

Άσε σκέτη ταλαιπωρία είναι! Μακάρι, γιατί νομίζω τελικά είναι απόστημα..

Link to comment
Share on other sites

On 19/8/2022 at 11:32 ΠΜ, Leica είπε:

Ο γιατρός μου μου είχε πει να τα κάνω όλα κανονικά όπως τα έκανα και εννοείται να σηκώνω τον μικρό....μόνο επί αιμορραγίας η οδηγία είναι να αποφεύγεται στο μετρο του εφικτού...

Αχ κουράγιο κορίτσι μου ξέρω πως είναι. Κι εμείς στην Αθήνα δεν έχουμε καμία απολύτως βοήθεια. Οι δυο μας και το παιδί.

Καταλαβα...Τι να κάνεις...Κατσε να περάσεις το πρώτο τρίμηνο κ θα δεις ,θα είναι καλύτερα τα πράγματα πιστευω...Ας είμαστε γεροί κ όλα φτιάχνονται....

On 19/8/2022 at 1:48 ΜΜ, Marina21 είπε:

Και εμενα ο γιατρός μ εχει πει κανονικά να το σηκώνω το παιδί. Δεν γίνεται να μην αλλάξεις, να μην κανεις μπανιο, να μην σηκώνεις το παιδί. Αλλα να μην γίνονται υπερβολές πχ  το έχεις αγκαλιά μ λεει και διανύεις μεγάλη απόσταση. Την σηκώνω και εγω δν γίνεται διαφορετικά. 

Κατάλαβα...Εγώ δεν έχω πάει ακόμα στον γιατρό μου γιατί έλειπε διακοπές κ μας σύστησε έναν εμβρυολογο για τον πρώτο υπερηχο κ έχω ραντεβού αυτήν την εβδομάδα... Κοίτα επειδή είχα δύο φορές αίμα, είχα φοβηθεί λίγο...Τη δεύτερη φορά μάλιστα είχα έναν μικρό πόνο όταν τον ειχα αγκαλιά κ περπατούσαμε από το σαλόνι στην κουζίνα κ μετά είδα αίμα..Ίσως ήταν κ τυχαίο...Λογικα αυτά που λες...κ εγώ τον κάνω μπάνιο,τον πλένω όταν κάνει κακά,δ ν μπορώ να τον αφήσω έτσι...Απλά,αν δεν δουλεύει ο άντρας μου,τον κάνει εκείνος...

 

19 ώρες πρίν, Μαρία.Μ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Μαμά Μαρτίου και εγώ! Έχω πητ 16/3 και πραγματικά ανυπομονώ να περάσει ο καιρός! Πρώτο μου παιδάκι και αγχώνομαι για το παραμικρό δυστυχώς.. Στις 5/9 έχω την αυχενική πιστεύω εκεί θα μου φύγει κάπως το άγχος!! Μακάρι να έχουμε όλες μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και με το καλό να έρθουν τα παιδάκια μας γερά!!

Θα ηρεμήσεις αρκετά με την αυχενική είναι η αλήθεια ....Με το καλό!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Καταλαβα...Τι να κάνεις...Κατσε να περάσεις το πρώτο τρίμηνο κ θα δεις ,θα είναι καλύτερα τα πράγματα πιστευω...Ας είμαστε γεροί κ όλα φτιάχνονται....

Κατάλαβα...Εγώ δεν έχω πάει ακόμα στον γιατρό μου γιατί έλειπε διακοπές κ μας σύστησε έναν εμβρυολογο για τον πρώτο υπερηχο κ έχω ραντεβού αυτήν την εβδομάδα... Κοίτα επειδή είχα δύο φορές αίμα, είχα φοβηθεί λίγο...Τη δεύτερη φορά μάλιστα είχα έναν μικρό πόνο όταν τον ειχα αγκαλιά κ περπατούσαμε από το σαλόνι στην κουζίνα κ μετά είδα αίμα..Ίσως ήταν κ τυχαίο...Λογικα αυτά που λες...κ εγώ τον κάνω μπάνιο,τον πλένω όταν κάνει κακά,δ ν μπορώ να τον αφήσω έτσι...Απλά,αν δεν δουλεύει ο άντρας μου,τον κάνει εκείνος...

 

Θα ηρεμήσεις αρκετά με την αυχενική είναι η αλήθεια ....Με το καλό!!!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Χριστίνα σε ευχαριστώ! Μακάρι να γίνουν καλύτερα τα πράγματα μετά το τρίμηνο! Σήμερα το κεφάλι σφυρίζει και τα πόδια τρέμουν...ζαλάδα και αδυναμία και η ανάγουλα στο ταβάνι. Χθες το βράδυ μετά τις δώδεκα για τρεις ώρες ήμουν με την λεκάνη δίπλα κι εγώ πάνω κάτω γιατί είχα αφόρητη δυσπεψία και ανάγουλα. 

Τρέφομαι με τοστ, κρακερ, μακαρόνια και ρύζι.....και όταν αντέχω πίνω ελάχιστο νερό.

Ο Θεός να βοηθήσει.

Είναι λογικό να σε έχει ανησυχήσει το αίμα....να ρωτήσεις τον γιατρό κι ότι σου πει....να δείτε και το μωράκι στον υπερήχο να είστε πιο ήσυχοι..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Οριακά είμαι και εγω στο Μάρτιο με ΠΗΤ 2 Απριλίου. Πέρυσι το Μάιο είχα αποβολή στην 18 εβδομάδα και γενικα όλους αυτούς τους μήνες το περνουσα πολύ χάλια. Παράλληλα προσπαθουσαμε και εν τελει σχεδόν μετά από 1 χρόνο τα ξανα καταφέραμε. Ελπίζω αυτή τη φορά να πάει καλά. 

Σήμερα είμαι 8w. Ελπίζω όλες μας να έχουμε εύκολη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Christina31 said:

Γειά σας κορίτσια! Οριακά είμαι και εγω στο Μάρτιο με ΠΗΤ 2 Απριλίου. Πέρυσι το Μάιο είχα αποβολή στην 18 εβδομάδα και γενικα όλους αυτούς τους μήνες το περνουσα πολύ χάλια. Παράλληλα προσπαθουσαμε και εν τελει σχεδόν μετά από 1 χρόνο τα ξανα καταφέραμε. Ελπίζω αυτή τη φορά να πάει καλά. 

Σήμερα είμαι 8w. Ελπίζω όλες μας να έχουμε εύκολη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!

Κορίτσι μου σου εύχομαι μια τελειομήνη εγκυμοσύνη! Λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου, είναι πολύ δύσκολο αυτό που πέρασες και σε καταλαβαίνω απόλυτα. 
Συγγνώμη που ρωτάω γιατί είχατε αποβολή σε τόσο προχωρημένη εγκυμοσύνη σας είπαν κάποιο λόγο; 
Είχα και εγώ μια απώλεια στις 33 εβδομάδες. 

Link to comment
Share on other sites

On 8/20/2022 at 12:40 PM, Μαρία.Μ said:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Η αλήθεια είναι πέρα από κάτι αναγουλες και πολύ πείνα μπορώ να πω είμαι καλά! Είχα λίγο αιματακι στην αρχή που δεν ήταν κάτι ανησυχητικό. Σήμερα όμως έχει πρηστεί πολύ το ούλο μου κάτω από ένα δόντι που ήταν να κάνω απονεύρωση και την ακύρωσα λόγω εγκυμοσύνης. Πάλι καλά δεν με ενοχλεί πάρα πολύ αλλά ελπίζω μόλις μπω στο 2ό τρίμηνο να μου επιτρέψει ο γιατρός (αν όχι απονεύρωση) έστω κάποια θεραπεία. Εσύ είσαι κάπως καλύτερα;;

Μαρία χαίρομαι που έχεις ήπια συμπτώματα!

 

πιστεύω σίγουρα θα την κάνετε την απονεύρωση....περαστικά κορίτσι μου. 

Η οδοντίατρος μου μου είχε πει ότι μετά το πρώτο τρίμηνο σχεδόν όλα επιτρέπονται...

12 hours ago, Christina31 said:

Γειά σας κορίτσια! Οριακά είμαι και εγω στο Μάρτιο με ΠΗΤ 2 Απριλίου. Πέρυσι το Μάιο είχα αποβολή στην 18 εβδομάδα και γενικα όλους αυτούς τους μήνες το περνουσα πολύ χάλια. Παράλληλα προσπαθουσαμε και εν τελει σχεδόν μετά από 1 χρόνο τα ξανα καταφέραμε. Ελπίζω αυτή τη φορά να πάει καλά. 

Σήμερα είμαι 8w. Ελπίζω όλες μας να έχουμε εύκολη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!

Πολύ λυπάμαι που πέρασες κάτι τέτοιο! Και μάλιστα σε προχωρημένο στάδιο της εγκυμοσύνης σου...

Καταλαβαίνω το άγχος σου κι εύχομαι ολόψυχα να έχεις μια πολύ εύκολη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Pozi είπε:

Κορίτσι μου σου εύχομαι μια τελειομήνη εγκυμοσύνη! Λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου, είναι πολύ δύσκολο αυτό που πέρασες και σε καταλαβαίνω απόλυτα. 
Συγγνώμη που ρωτάω γιατί είχατε αποβολή σε τόσο προχωρημένη εγκυμοσύνη σας είπαν κάποιο λόγο; 
Είχα και εγώ μια απώλεια στις 33 εβδομάδες. 

Λυπάμαι πολύ και εγω είναι ότι χειρότερο μπορεί να συμβεί και ειδικά όταν όλα πάνε καλά και σου έρχεται από το πουθενά.

Ελπίζω αυτξ τη φορά να είμαστε πιο τυχερές γιατι από οτι μου είπαν εμένα τουλάχιστον ήταν τυχαίο γεγονός. Έκανα πολλές εξετάσεις και δε βρέθηκε τίποτα οπότε είπαν μάλλον ήταν κάποια μόλυνση η απλά ένα τυχαίο γεγονός. 2 ημέρες πριν την αποβολή είχα πάει και στη γιατρό μου και όλα ήταν υποτίθεται τέλεια!

Πολύ άσχημη εμπειρία καθώς με έπιασαν οι συσπάσεις μέσα στον ύπνο μου και στο κρςβατι του σπιτιού μου απεβαλα βγηκε ολόκληρος ο σάκος. Τεσπα όλα καλά Ελπίζω αυτη τη φορά. Μη γράφω για άσχημα πράγματα και αγχωτικα. 

Εσένα τι έγινε και είχες αποβολή σε τόσο προχωρημένο στάδιο;

 

 

πρίν από 17 λεπτά , Leica είπε:

Μαρία χαίρομαι που έχεις ήπια συμπτώματα!

 

πιστεύω σίγουρα θα την κάνετε την απονεύρωση....περαστικά κορίτσι μου. 

Η οδοντίατρος μου μου είχε πει ότι μετά το πρώτο τρίμηνο σχεδόν όλα επιτρέπονται...

Πολύ λυπάμαι που πέρασες κάτι τέτοιο! Και μάλιστα σε προχωρημένο στάδιο της εγκυμοσύνης σου...

Καταλαβαίνω το άγχος σου κι εύχομαι ολόψυχα να έχεις μια πολύ εύκολη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!

Ελπίζω αυτή τη φορά να πανε όλα καλά αν και το άγχος δεν φεύγει σκέφτομαι τα χειρότερα συνεχώς. Όλα καλά εύχομαι και σε εσένα κορίτσι μου και το Μάρτιο να έχουμε τα μωράκια μας αγκαλιά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Χριστίνα κανείς ποτέ δεν μπορεί να μας εγγυηθεί ότι όλα θα πάνε καλά ....

Αλλά αυτό είναι το μεγαλείο της μάνας. Δεν το βάζει κάτω και συνεχίζει μέχρι να φέρει στον κόσμο με υγεία το μωράκι της..

Πέρασες πολλά και ούτε μπορώ να διανοηθώ το σοκ....αυτά όμως είναι πλέον παρελθόν.

Εδώ θα είμαστε κι όλα καλά να πάνε για όλες μας! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Christina31 said:

Λυπάμαι πολύ και εγω είναι ότι χειρότερο μπορεί να συμβεί και ειδικά όταν όλα πάνε καλά και σου έρχεται από το πουθενά.

Ελπίζω αυτξ τη φορά να είμαστε πιο τυχερές γιατι από οτι μου είπαν εμένα τουλάχιστον ήταν τυχαίο γεγονός. Έκανα πολλές εξετάσεις και δε βρέθηκε τίποτα οπότε είπαν μάλλον ήταν κάποια μόλυνση η απλά ένα τυχαίο γεγονός. 2 ημέρες πριν την αποβολή είχα πάει και στη γιατρό μου και όλα ήταν υποτίθεται τέλεια!

Πολύ άσχημη εμπειρία καθώς με έπιασαν οι συσπάσεις μέσα στον ύπνο μου και στο κρςβατι του σπιτιού μου απεβαλα βγηκε ολόκληρος ο σάκος. Τεσπα όλα καλά Ελπίζω αυτη τη φορά. Μη γράφω για άσχημα πράγματα και αγχωτικα. 

Εσένα τι έγινε και είχες αποβολή σε τόσο προχωρημένο στάδιο;

 

 

Ελπίζω αυτή τη φορά να πανε όλα καλά αν και το άγχος δεν φεύγει σκέφτομαι τα χειρότερα συνεχώς. Όλα καλά εύχομαι και σε εσένα κορίτσι μου και το Μάρτιο να έχουμε τα μωράκια μας αγκαλιά!

Χριστίνα μου και εμένα τυχαίο γεγονός. Όλα τέλεια και μια μέρα ξύπνησα με κάτι πονάκια που νόμιζα ότι ήταν το έντερο μου. 
Τελικά είχα κεντρική αποκόλληση του πλακούντα. 
Πολύ τρομακτικό αυτό που έζησες. Όλες όσες έχουμε βιώσει μια τέτοια κατάσταση σίγουρα έχουμε περισσότερες φοβίες και άγχος.
Ας τα αφήσουμε πίσω και να συγκεντρωθούμε απόλυτα σε αυτό το θαύμα που έχουμε στις κοιλίτσες μας! 
Εύχομαι κορίτσι μου να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και το 23 να είναι η χρόνια που θα μας φέρει ένα υγιές μωράκι στην αγκαλιά μας!!! 
 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Christina31 είπε:

Λυπάμαι πολύ και εγω είναι ότι χειρότερο μπορεί να συμβεί και ειδικά όταν όλα πάνε καλά και σου έρχεται από το πουθενά.

Ελπίζω αυτξ τη φορά να είμαστε πιο τυχερές γιατι από οτι μου είπαν εμένα τουλάχιστον ήταν τυχαίο γεγονός. Έκανα πολλές εξετάσεις και δε βρέθηκε τίποτα οπότε είπαν μάλλον ήταν κάποια μόλυνση η απλά ένα τυχαίο γεγονός. 2 ημέρες πριν την αποβολή είχα πάει και στη γιατρό μου και όλα ήταν υποτίθεται τέλεια!

Πολύ άσχημη εμπειρία καθώς με έπιασαν οι συσπάσεις μέσα στον ύπνο μου και στο κρςβατι του σπιτιού μου απεβαλα βγηκε ολόκληρος ο σάκος. Τεσπα όλα καλά Ελπίζω αυτη τη φορά. Μη γράφω για άσχημα πράγματα και αγχωτικα. 

Εσένα τι έγινε και είχες αποβολή σε τόσο προχωρημένο στάδιο;

 

 

Ελπίζω αυτή τη φορά να πανε όλα καλά αν και το άγχος δεν φεύγει σκέφτομαι τα χειρότερα συνεχώς. Όλα καλά εύχομαι και σε εσένα κορίτσι μου και το Μάρτιο να έχουμε τα μωράκια μας αγκαλιά!

Χριστίνα, Ρόζι πραγματικά λυπάμαι πάρα πολύ που ζήσατε κάτι τέτοιο...το διαβάζω και το ξανά διαβάζω και έχω πάθει σοκ!  Αυτή τη φορά δεν θα είναι έτσι, είμαι σίγουρη όλα θα πάνε τέλεια και θα έχετε στην αγκαλιά σας τα μωράκια σας γερά!!! Όλα θα πάνε καλά!! ♥️

4 ώρες πρίν, Leica είπε:

Μαρία χαίρομαι που έχεις ήπια συμπτώματα!

 

πιστεύω σίγουρα θα την κάνετε την απονεύρωση....περαστικά κορίτσι μου. 

Η οδοντίατρος μου μου είχε πει ότι μετά το πρώτο τρίμηνο σχεδόν όλα επιτρέπονται...

 

 Σε ευχαριστώ πολύ! Και εγώ είμαι σίγουρη! Μίλησα με τον γυναικολόγο μου γιατί ήμουν σίγουρη ότι στο πρώτο τρίμηνο δεν μπορώ ούτε αντιβίωση να πάρω αλλα μου είπε ότι μπορώ να πάρω απλά όχι όλες. Τώρα το απόγευμα θα πάω στον οδοντίατρο σίγουρα θα μου δώσει αντιβίωση και θα του πω αν δεν κρίνει απαραίτητο να γίνει τώρα άμεσα η απονεύρωση αν γίνεται να περιμένουμε 2 βδομάδες να μπω τουλάχιστον στο 2ό τρίμηνο.. ο θεός βοηθός!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Μαρία.Μ είπε:

Χριστίνα, Ρόζι πραγματικά λυπάμαι πάρα πολύ που ζήσατε κάτι τέτοιο...το διαβάζω και το ξανά διαβάζω και έχω πάθει σοκ!  Αυτή τη φορά δεν θα είναι έτσι, είμαι σίγουρη όλα θα πάνε τέλεια και θα έχετε στην αγκαλιά σας τα μωράκια σας γερά!!! Όλα θα πάνε καλά!! ♥️

 Σε ευχαριστώ πολύ! Και εγώ είμαι σίγουρη! Μίλησα με τον γυναικολόγο μου γιατί ήμουν σίγουρη ότι στο πρώτο τρίμηνο δεν μπορώ ούτε αντιβίωση να πάρω αλλα μου είπε ότι μπορώ να πάρω απλά όχι όλες. Τώρα το απόγευμα θα πάω στον οδοντίατρο σίγουρα θα μου δώσει αντιβίωση και θα του πω αν δεν κρίνει απαραίτητο να γίνει τώρα άμεσα η απονεύρωση αν γίνεται να περιμένουμε 2 βδομάδες να μπω τουλάχιστον στο 2ό τρίμηνο.. ο θεός βοηθός!

Πηγές στον οδοντίατρο; τι σου είπε; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...