Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ναι ναι θα παω μέσα στο ΣΚ. Το ότι η κοιλιτσα μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει είναι νορμαλ; Τα πρωινά ξυπνάω ξεφούσκωτη και όσο προχωρά η μέρα (ίσως επειδή τρώω κιόλας) αρχίζει και φουσκώνει..

      Ναι συμβαίνει αυτό.. Δεν ξέρω γιατί, να πω την αλήθεια.. Αλλά το βράδυ κ εγώ φαινομουν "περισσοτερο έγκυος" σε σχέση με το πρωί..

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαρτίου 2023!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες και συγχαρητήρια!!! 

Θα ήμουν και εγώ στην ομάδα σας με πιθανή ημερομηνία 1/3/23.  Ωστόσο την προηγούμενη βδομάδα χάθηκε ο μπέμπης μας τόσο ξαφνικά... Απλά έφυγε... 

Να είστε όλες καλά πάντα με θετική σκέψη και όλα θα γίνουν όπως τα έχουμε σχεδιάσει...

  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 892
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Dandoy είπε:

Καλησπέρα σε όλες και συγχαρητήρια!!! 

Θα ήμουν και εγώ στην ομάδα σας με πιθανή ημερομηνία 1/3/23.  Ωστόσο την προηγούμενη βδομάδα χάθηκε ο μπέμπης μας τόσο ξαφνικά... Απλά έφυγε... 

Να είστε όλες καλά πάντα με θετική σκέψη και όλα θα γίνουν όπως τα έχουμε σχεδιάσει...

Λυπάμαι πάρα πολύ κοριτσάκι μου. Πώς έγινε αυτό; ενιωσες κάτι; συγγνώμη αν γίνομαι αδιάκριτη.ποσο ήσουν; ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να γίνετε γρήγορα γονείς. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Christine. S said:

Περαστικά βρε κορίτσι....Υπομονή...Εύκολο να το λέει κάποιος αλλά δύσκολο στην πράξη....Δεν μας μαυρίζεις...Για αυτό είμαστε εδώ...Εγώ για τη ναυτία περνώ ένα φυτικό το navatac που μου έδωσε η μαία...Σκέψου ότι έχεις κ το μικρακι κοντά σου κ θα σου δίνει δύναμη ακόμα κ αν δε μπορείς να το παίρνεις αγκαλιά,όπως πριν

Αχ,υπομονή σε όλες...Εγώ μέχρι στιγμής έχω δει δύο φορές αίμα,λίγο την πρώτη που κράτησε μια μέρα,ελάχιστο την δεύτερη...Βέβαια από τη δεύτερη φορά δεν έχω πάει για υπέρηχο...Το παρηγορο είναι ότι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πάλι είχα αιμα δύο φορές κ λιγο περισσότερο από τώρα  αλλά όλα πήγαν καλά...

Αχ βρε κορίτσι!Δεν υπάρχουν λόγια...Εύχομαι ειλικρινα να πάνε όλα καλα...Κ εμείς προσανατολιζονασταν για εξωσωματική στο προηγούμενο κ ήρθε το θαύμα μας χωρίς να το περιμένουμε γιατί τα νούμερα στις εξετάσεις ήταν αποκαρδιωτικα....

Χριστίνα μου σε ευχαριστώ για το κουράγιο που μας δίνεις!

Από ότι καταλαβαίνω το αίμα είναι κάτι πολύ συνηθισμένο....εγώ στην αποβολή που είχα 6,5 εβδ πριν το πρώτο μου παιδάκι είχα πολύ δυνατές κράμπες και μετά μία στάλα κόκκινο σκούρο αίμα. Πάντως έβλεπα πάντα την θετική πλευρά ότι προφανώς το έμβρυο είχε χρωμόσωμικες ανωμαλίες και χίλιες φορές καλύτερα από το να έχει πρόβλημα...

Τα πήρα τα χάπια που λες και δεν έκαναν τίποτα απολύτως!

Σε κάθε γυναίκα και σε κάθε εγκυμοσύνη ακόμα δουλεύει και κάτι διαφορετικό...

Ουφ ουφ και πάλι ουφ....

 

14 hours ago, Dandoy said:

Καλησπέρα σε όλες και συγχαρητήρια!!! 

Θα ήμουν και εγώ στην ομάδα σας με πιθανή ημερομηνία 1/3/23.  Ωστόσο την προηγούμενη βδομάδα χάθηκε ο μπέμπης μας τόσο ξαφνικά... Απλά έφυγε... 

Να είστε όλες καλά πάντα με θετική σκέψη και όλα θα γίνουν όπως τα έχουμε σχεδιάσει...

Κορίτσι μου γλυκό λυπάμαι πολύ πολύ! Να μας μιλήσεις αν το χρειάζεσαι.....να κοιτάς μπροστά κορίτσι μου......

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Marina21 είπε:

Λυπάμαι πάρα πολύ κοριτσάκι μου. Πώς έγινε αυτό; ενιωσες κάτι; συγγνώμη αν γίνομαι αδιάκριτη.ποσο ήσουν; ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να γίνετε γρήγορα γονείς. 

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ. Ξαφνικά έγινε. Είχα βγει λίγο από το σπίτι να ψωνίσω. Και μέσα στο μαγαζί ένιωσα σαν να έχω περίοδο. Πάω σπίτι αμέσως και εμφανίστηκε τρελή αιμορραγία και έφυγε το μωρό στην τουαλέτα. Πάω νοσοκομείο μου έκαναν αποξεση και τέλος. Ο γιατρός είπε χρωμοσωμικη ανωμαλία. 3 μηνων ήμουν και δύο μέρες πριν ήταν όλα τέλεια με παλμούς και όλα φυσιολογικά. Ίσως επειδή εκείνες τις μέρες έτρεχα σε διάφορα θέματα. Δεν ξεκουραζομουν και ψυχολογικά ήμουν εξαντλημένη. Όλα παίζουν ρόλο και ειδικά η ψυχολογία. 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dandoy said:

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ. Ξαφνικά έγινε. Είχα βγει λίγο από το σπίτι να ψωνίσω. Και μέσα στο μαγαζί ένιωσα σαν να έχω περίοδο. Πάω σπίτι αμέσως και εμφανίστηκε τρελή αιμορραγία και έφυγε το μωρό στην τουαλέτα. Πάω νοσοκομείο μου έκαναν αποξεση και τέλος. Ο γιατρός είπε χρωμοσωμικη ανωμαλία. 3 μηνων ήμουν και δύο μέρες πριν ήταν όλα τέλεια με παλμούς και όλα φυσιολογικά. Ίσως επειδή εκείνες τις μέρες έτρεχα σε διάφορα θέματα. Δεν ξεκουραζομουν και ψυχολογικά ήμουν εξαντλημένη. Όλα παίζουν ρόλο και ειδικά η ψυχολογία. 

Μην το βάζεις αυτό καθόλου στο μυαλό σου....δεν έχει να κάνει με κάτι που έκανες ή δεν έκανες...πολλές γυναίκες βιώνουν έντονο στρες και άλλες είναι υπέρ δραστήριες χωρίς όλα αυτά να επηρεάζουν την εγκυμοσύνη..

Οι αποβολές στο πρώτο τρίμηνο είναι ένα πολύ κοινό φαινόμενο. Είναι ο τρόπος της φύσης να προστατέψει το μωρό και την μαμά όταν τα χρωμοσώματα δεν είναι όπως πρέπει.

Να κοιτάς μπροστά κορίτσι μου...με αισιοδοξία.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και από μένα! Οριακά χωράω στο γκρουπ, αφού πιθανή ημερομηνία έχω 30/3 :) Είμαι 7 εβδομάδων, 1η εγκυμοσύνη και πάω ψάχνοντας! Την άλλη βδομάδα πάμε για υπέρηχο για να ακούσουμε καρδιά και βλέπουμε!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Dandoy είπε:

Καλησπέρα σε όλες και συγχαρητήρια!!! 

Θα ήμουν και εγώ στην ομάδα σας με πιθανή ημερομηνία 1/3/23.  Ωστόσο την προηγούμενη βδομάδα χάθηκε ο μπέμπης μας τόσο ξαφνικά... Απλά έφυγε... 

Να είστε όλες καλά πάντα με θετική σκέψη και όλα θα γίνουν όπως τα έχουμε σχεδιάσει...

Εύχομαι σύντομα να έχεις ένα θαυματακι στην κοιλιά...Ειλικρινά,δεν υπάρχουν λόγια...Σκέψου πως ίσως η φύση ήξερε καλύτερα (όχι ότι είναι παρηγοριά αυτό)...Κάθε καλό στο μέλλον!

7 ώρες πρίν, Leica είπε:

Χριστίνα μου σε ευχαριστώ για το κουράγιο που μας δίνεις!

Από ότι καταλαβαίνω το αίμα είναι κάτι πολύ συνηθισμένο....εγώ στην αποβολή που είχα 6,5 εβδ πριν το πρώτο μου παιδάκι είχα πολύ δυνατές κράμπες και μετά μία στάλα κόκκινο σκούρο αίμα. Πάντως έβλεπα πάντα την θετική πλευρά ότι προφανώς το έμβρυο είχε χρωμόσωμικες ανωμαλίες και χίλιες φορές καλύτερα από το να έχει πρόβλημα...

Τα πήρα τα χάπια που λες και δεν έκαναν τίποτα απολύτως!

Σε κάθε γυναίκα και σε κάθε εγκυμοσύνη ακόμα δουλεύει και κάτι διαφορετικό...

Ουφ ουφ και πάλι ουφ....

 

Κορίτσι μου γλυκό λυπάμαι πολύ πολύ! Να μας μιλήσεις αν το χρειάζεσαι.....να κοιτάς μπροστά κορίτσι μου......

Καλά τα λες βρε κορίτσι...Είναι συνηθισμένο το αίμα πράγματι...Πως είσαι τώρα με αυτό το θέμα;Καλύτερα; Ακόμα ξεκούραση λέει ο γιατρός ε;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Dandoy είπε:

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ. Ξαφνικά έγινε. Είχα βγει λίγο από το σπίτι να ψωνίσω. Και μέσα στο μαγαζί ένιωσα σαν να έχω περίοδο. Πάω σπίτι αμέσως και εμφανίστηκε τρελή αιμορραγία και έφυγε το μωρό στην τουαλέτα. Πάω νοσοκομείο μου έκαναν αποξεση και τέλος. Ο γιατρός είπε χρωμοσωμικη ανωμαλία. 3 μηνων ήμουν και δύο μέρες πριν ήταν όλα τέλεια με παλμούς και όλα φυσιολογικά. Ίσως επειδή εκείνες τις μέρες έτρεχα σε διάφορα θέματα. Δεν ξεκουραζομουν και ψυχολογικά ήμουν εξαντλημένη. Όλα παίζουν ρόλο και ειδικά η ψυχολογία. 

Λυπάμαι πάρα πολύ κοριτσάκι μου. Εύχομαι να πραγματοποιηθεί το ονειρο σας πολυ γρήγορα μέσα από την καρδια μου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Leica είπε:

Χριστίνα είμαι καλά σαν να μην συνέβη ποτέ....δεν έχω καν καφετί.

Αλλά δεν κουράζομαι και δεν σηκώνω τον μικρό πια καθόλου...

Κατάλαβα...Ωραία...Καλά κανεις κ προσεχεις!Φαντάζομαι θα είναι δύσκολο με τον μικρό να μην τον σηκώνεις, αλλά όλα θα πάνε καλά...Κ εγώ προσπαθώ να μην τον σηκώνω, αλλά δεν έχουμε βοήθεια καθόλου κ όταν ο άντρας μου δουλεύει,αναγκαστικά τον σηκώνω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Christine. S said:

Κατάλαβα...Ωραία...Καλά κανεις κ προσεχεις!Φαντάζομαι θα είναι δύσκολο με τον μικρό να μην τον σηκώνεις, αλλά όλα θα πάνε καλά...Κ εγώ προσπαθώ να μην τον σηκώνω, αλλά δεν έχουμε βοήθεια καθόλου κ όταν ο άντρας μου δουλεύει,αναγκαστικά τον σηκώνω...

Ο γιατρός μου μου είχε πει να τα κάνω όλα κανονικά όπως τα έκανα και εννοείται να σηκώνω τον μικρό....μόνο επί αιμορραγίας η οδηγία είναι να αποφεύγεται στο μετρο του εφικτού...

Αχ κουράγιο κορίτσι μου ξέρω πως είναι. Κι εμείς στην Αθήνα δεν έχουμε καμία απολύτως βοήθεια. Οι δυο μας και το παιδί.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Κατάλαβα...Ωραία...Καλά κανεις κ προσεχεις!Φαντάζομαι θα είναι δύσκολο με τον μικρό να μην τον σηκώνεις, αλλά όλα θα πάνε καλά...Κ εγώ προσπαθώ να μην τον σηκώνω, αλλά δεν έχουμε βοήθεια καθόλου κ όταν ο άντρας μου δουλεύει,αναγκαστικά τον σηκώνω...

Και εμενα ο γιατρός μ εχει πει κανονικά να το σηκώνω το παιδί. Δεν γίνεται να μην αλλάξεις, να μην κανεις μπανιο, να μην σηκώνεις το παιδί. Αλλα να μην γίνονται υπερβολές πχ  το έχεις αγκαλιά μ λεει και διανύεις μεγάλη απόσταση. Την σηκώνω και εγω δν γίνεται διαφορετικά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Μαμά Μαρτίου και εγώ! Έχω πητ 16/3 και πραγματικά ανυπομονώ να περάσει ο καιρός! Πρώτο μου παιδάκι και αγχώνομαι για το παραμικρό δυστυχώς.. Στις 5/9 έχω την αυχενική πιστεύω εκεί θα μου φύγει κάπως το άγχος!! Μακάρι να έχουμε όλες μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και με το καλό να έρθουν τα παιδάκια μας γερά!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Μαρία.Μ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Μαμά Μαρτίου και εγώ! Έχω πητ 16/3 και πραγματικά ανυπομονώ να περάσει ο καιρός! Πρώτο μου παιδάκι και αγχώνομαι για το παραμικρό δυστυχώς.. Στις 5/9 έχω την αυχενική πιστεύω εκεί θα μου φύγει κάπως το άγχος!! Μακάρι να έχουμε όλες μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και με το καλό να έρθουν τα παιδάκια μας γερά!!

Με το καλό Μαράκι μου. Μην αγχώνεσαι για τίποτα. Ολα θα πανε καλα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...