Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανούλες Μαρτίου 2023!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 892
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 21/8/2022 at 2:06 ΜΜ, Leica είπε:

Χριστίνα σε ευχαριστώ! Μακάρι να γίνουν καλύτερα τα πράγματα μετά το τρίμηνο! Σήμερα το κεφάλι σφυρίζει και τα πόδια τρέμουν...ζαλάδα και αδυναμία και η ανάγουλα στο ταβάνι. Χθες το βράδυ μετά τις δώδεκα για τρεις ώρες ήμουν με την λεκάνη δίπλα κι εγώ πάνω κάτω γιατί είχα αφόρητη δυσπεψία και ανάγουλα. 

Τρέφομαι με τοστ, κρακερ, μακαρόνια και ρύζι.....και όταν αντέχω πίνω ελάχιστο νερό.

Ο Θεός να βοηθήσει.

Είναι λογικό να σε έχει ανησυχήσει το αίμα....να ρωτήσεις τον γιατρό κι ότι σου πει....να δείτε και το μωράκι στον υπερήχο να είστε πιο ήσυχοι..

Απαντώ λίγο καθυστερημένα...σε νιώθω με την αναγουλα ....απλά κρατιεμαι να μην κάνω εμετο...μου έρχεται εμετός σχεδόν με κάθε φαγητό που το ταιζω το μικρό...μόνο που το βλέπω...Κ εγώ ρε γαμωτο δε μπορώ να φάω φρούτα κ με ανακουφίζουν οι υδατάνθρακες....Υπομονή ας κάνουμε...Πήγαμε επιτέλους κ είδαμε κ εμείς το μωρό στο δικό μας γιατρό που έλειπε,τώρα ας περιμένουμε την αυχενική!

On 22/8/2022 at 12:47 ΜΜ, Christina31 είπε:

Λυπάμαι πολύ και εγω είναι ότι χειρότερο μπορεί να συμβεί και ειδικά όταν όλα πάνε καλά και σου έρχεται από το πουθενά.

Ελπίζω αυτξ τη φορά να είμαστε πιο τυχερές γιατι από οτι μου είπαν εμένα τουλάχιστον ήταν τυχαίο γεγονός. Έκανα πολλές εξετάσεις και δε βρέθηκε τίποτα οπότε είπαν μάλλον ήταν κάποια μόλυνση η απλά ένα τυχαίο γεγονός. 2 ημέρες πριν την αποβολή είχα πάει και στη γιατρό μου και όλα ήταν υποτίθεται τέλεια!

Πολύ άσχημη εμπειρία καθώς με έπιασαν οι συσπάσεις μέσα στον ύπνο μου και στο κρςβατι του σπιτιού μου απεβαλα βγηκε ολόκληρος ο σάκος. Τεσπα όλα καλά Ελπίζω αυτη τη φορά. Μη γράφω για άσχημα πράγματα και αγχωτικα. 

Εσένα τι έγινε και είχες αποβολή σε τόσο προχωρημένο στάδιο;

 

 

Ελπίζω αυτή τη φορά να πανε όλα καλά αν και το άγχος δεν φεύγει σκέφτομαι τα χειρότερα συνεχώς. Όλα καλά εύχομαι και σε εσένα κορίτσι μου και το Μάρτιο να έχουμε τα μωράκια μας αγκαλιά!

Πο πο...Δε μπορούμε σίγουρα να φανταστούμε πως ένιωσες...Να πάνε όλα καλά αυτή την φορά!Με το καλό βρε κορίτσι !

On 22/8/2022 at 10:14 ΜΜ, Μαρία.Μ είπε:

Ναι! Μου το έκοψε λίγο και το πάτησε για να φύγει το πολύ πύον και μου έδωσε αντιβίωση για 8 μέρες , θα ξανά πάω από βδομάδα να με δει. Επειδή δεν είχε φτάσει στην ρίζα υπάρχει περίπτωση να ηρεμήσει εντελώς και να μην χρειαστεί να κάνουμε κάτι άλλο. Αν όμως ξανά γεμίσει θα μου κάνει απονεύρωση "στα τυφλά" γιατί είναι κάθετος να μην βγάλω ακτινογραφία και εννοείται με την πιο ελαφριά αναισθησία.Ε εντάξει λέει δεν θα είσαι και η πρώτη έγκυος που θα έχει πονόδοντο(σοκ).Πήρα στον γυναικολόγο τον ενημέρωσα δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα με την αντιβίωση όσες μέρες και να την πάρω αλλά μου είπε μόνο αν είναι έκτακτη ανάγκη να κάνω απονεύρωση. Τι να πω; Ελπίζω ηρεμήσει εντελώς γιατί μόνο στην σκέψη απονεύρωση χωρίς αναισθησία κοντεύει να με πιάσει τρέλα...

περαστικά!Να πάνε όλα καλά!

On 26/8/2022 at 2:55 ΜΜ, Leica είπε:

Μαρίνα μου πάλι στο νοσοκομείο ήμουν χθες για ορό....τέλος πάντων σήμερα είμαι καλύτερα....

 

Με το καλό να κάνουμε τις αυχενικές μας!

Έλα βρε συ;Από τον εμετό;;;Τόσο χάλια;;;Είσαι καλύτερα;

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Christine. S said:

Απαντώ λίγο καθυστερημένα...σε νιώθω με την αναγουλα ....απλά κρατιεμαι να μην κάνω εμετο...μου έρχεται εμετός σχεδόν με κάθε φαγητό που το ταιζω το μικρό...μόνο που το βλέπω...Κ εγώ ρε γαμωτο δε μπορώ να φάω φρούτα κ με ανακουφίζουν οι υδατάνθρακες....Υπομονή ας κάνουμε...Πήγαμε επιτέλους κ είδαμε κ εμείς το μωρό στο δικό μας γιατρό που έλειπε,τώρα ας περιμένουμε την αυχενική!

Πο πο...Δε μπορούμε σίγουρα να φανταστούμε πως ένιωσες...Να πάνε όλα καλά αυτή την φορά!Με το καλό βρε κορίτσι !

περαστικά!Να πάνε όλα καλά!

Έλα βρε συ;Από τον εμετό;;;Τόσο χάλια;;;Είσαι καλύτερα;

Δεν κάνω πολύ εμετό χριστίνα αλλά έχω φρικτή ανάγουλα και όταν συνδυάζεται με πόνο στο στομάχι απλά δεν μπορώ να καταπιώ τίποτα...λίγες γουλιές νερό και μία μπουκιά φαγητό μπορούν να με στείλουν σε αφόρητο πόνο.

Οπότε αρχίζει ο φαύλος κύκλος. Δεν τρώω δεν πίνω αφυδατωνόμαι. Μετά η ναυτία γίνεται πιο ισχυρή και τα οξέα του στομάχου χειρότερα κι απλά δεν μπορώ να βγω από αυτό....ορό για τα υγρά και φάρμακα και κάνω reset. Πάντως έχω ηδη χάσει έξι κιλά.

Σήμερα νιώθω καλύτερα ας ελπίσω να μείνει έτσι...

 

Χαίρομαι που το μωράκι είναι καλά!

Κουράγια μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 27/8/2022 at 5:39 ΠΜ, Marina21 είπε:

Δεν θα το έλεγα πως πρήζουν ούτε φουσκώνουν. Είναι καθαρά θέμα εγκυμοσύνης. Με το καλο σου ευχομαι να γίνει η αυχενική. 

Ναι όλοι μας από το τριγύρω περιβάλλον μας έχουμε άσχημα γεγονότα. Δεν σημαίνει πως θα συμβεί σ ολους αυτό. Εσύ κάνεις τον σταυρο σου και προχωράς και δεν επηρεάζεται και δεν σκέφτεσαι αρνητικά. Ειναι κριμα σ αυτή την ομορφη περίοδο που διανύεις να έχεις αρνητικές σκέψεις. Θέλω να πάρεις τα πάνω σου!!!!!! 

Αυτο ακριβώς  το σταυρό μου κάνω κ προχωράω..Σταυρώνω την κοιλίτσα μου με λαδακι από την Αγία Ειρήνη, πίνω κάθε πρωί που ξυπνάω αγιασμό...Αν δεν έκανα κ αυτά να ηρεμώ λίγο ότι κάποιος μας προστατεύει θα είχα πάθει κατάθλιψη! Σ ευχαριστώ πολύ για τη στήριξη ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 27/8/2022 at 7:12 ΠΜ, Μαρία.Μ είπε:

Ναι ναι ! Και η αδερφή μου που έκανε πριν 2 εβδομάδες της είπαν 80% αγόρι... Για να δούμε! Εγώ έχω πρήξιμο αλλά δεν είναι από τα utrogestan  γιατί είχα ήδη πρηστεί πριν τα ξεκινήσω. Θα σου πει ο γιατρός να κλείσεις ραντεβού από την τάδε ημερομηνία μέχρι την τάδε για να είσαι μέσα στις μέρες που πρέπει. Εμένα πχ μου είπε από τις 25/8 ως 10/9 και μου κλείσανε στις 5. Μπράβο που έκοψες το κάπνισμα! Αν και δεν καπνίζω καταλαβαίνω ότι δεν είναι και το πιο εύκολο!!

Τι τέλεια που είστε κοντά με την αδερφούλα σου στις μέρες! Μοιράζεστε και τα άγχη σας...τα ξαδερφακια θα παίζουν και μαζί.. Εμένα της αδερφής μου είναι μεγαλύτερα..Τώρα την Παρασκευή που θα πάω στη γιατρό, αν είναι όλα καλά θα κλείσω κ γω αυχενική... Εμείς είπαμε με τον άντρα μου να μάθουμε το φύλο όταν με το καλό γεννηθεί το μωρό για έκπληξη..Προς το παρόν δεν έχω καμία περιέργεια.. Ίσως επειδή έχω στο νου μου ότι θα έχουμε κοριτσάκι :-P

On 27/8/2022 at 9:11 ΠΜ, Leica είπε:

Μπράβο σου που έκοψες το κάπνισμα women's power! Ο γιατρός μου μου λέει αν είναι να πάει καλά θα πάει. Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα απλά να σκέφτεσαι θετικά.

Σ ευχαριστώ πολύ...αυτό σκέφτομαι κ γω...άλλες έχουν κ αλλά παιδιά να σηκώνουν, να τα κάνουν μπάνιο και όλα πάνε καλά..οπότε ο,τι είναι να γίνει θα γίνει! Εύχομαι να ξεπεράσεις γρήγορα το θέμα με τις αναγούλες και τα νοσοκομεία..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 27/8/2022 at 10:23 ΜΜ, Leica είπε:

Δεν κάνω πολύ εμετό χριστίνα αλλά έχω φρικτή ανάγουλα και όταν συνδυάζεται με πόνο στο στομάχι απλά δεν μπορώ να καταπιώ τίποτα...λίγες γουλιές νερό και μία μπουκιά φαγητό μπορούν να με στείλουν σε αφόρητο πόνο.

Οπότε αρχίζει ο φαύλος κύκλος. Δεν τρώω δεν πίνω αφυδατωνόμαι. Μετά η ναυτία γίνεται πιο ισχυρή και τα οξέα του στομάχου χειρότερα κι απλά δεν μπορώ να βγω από αυτό....ορό για τα υγρά και φάρμακα και κάνω reset. Πάντως έχω ηδη χάσει έξι κιλά.

Σήμερα νιώθω καλύτερα ας ελπίσω να μείνει έτσι...

 

Χαίρομαι που το μωράκι είναι καλά!

Κουράγια μας!

Ωχ....Κατάλαβα ρε κορίτσι....6 κιλά ε;Περαστικά...Ελπίζω να υποχωρήσουν στον 3ο,για να ηρεμησεις!

On 26/8/2022 at 4:08 ΜΜ, WomensPower είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πρώτη φορά που γράφω στην παρέα σας. Συγχαρητήρια σε όλες τις εγκυμονούσες, κουράγιο σε όσες χάσανε τα μωράκια τους ! Αν όλα πάνε καλά εγώ έχω Πητ 26/03.  Τελευταία περίοδος μου ήταν βιοχημική τον Ιούνιο και έκτοτε δεν ξανά είδα αίμα αλλα θετικό τεστ :-) Νομίζω σήμερα είμαι 9+1w υπερηχογραφικά. Γιατί με βάση την ΤΕΠ είμαι πιο μπροστά. Είμαι φουλ αγχωμένη...δεν μπορώ να χαρώ τίποτα...κάθε δέκα μέρες πάω στη γιατρό...για κάνα δυο μέρες είμαι καλά και μετά οι κακές σκέψεις έρχονται. Τη Δευτέρα είδε λίγο αίμα στον υπέρηχο που δεν είναι κάτι ανησυχητικό (έτσι μου είπε τουλάχιστον) και μου έδωσε προληπτικά προγεστερόνη των 200 mg κολπικά. Βέβαια εγώ δεν είχα καθόλου καφέ ή ροζ υγρά για να τρομάξω. Τα έχει πάρει καμία σας αυτά κολπικά? Είναι φυσιολογικό τα υγρά να είναι πιο πολλά?  Ευχαριστώ πολύ και με συγχωρείτε για το μεγάλο κείμενο! 

Εύχομαι να πάνε όλα καλα!!!Δεν είναι κάτι το λίγο αίμα,είχα κ στην πρώτη εγκυμοσύνη κ τώρα....Όσο για τα υγρά ,είναι φυσιολογικό να είναι πιο πολλά ...Και εγώ με βάση την ΤΕΠ είμαι λιιιγο πιο μπροστά...Με το καλό όλα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Christine. S είπε:

Ωχ....Κατάλαβα ρε κορίτσι....6 κιλά ε;Περαστικά...Ελπίζω να υποχωρήσουν στον 3ο,για να ηρεμησεις!

Εύχομαι να πάνε όλα καλα!!!Δεν είναι κάτι το λίγο αίμα,είχα κ στην πρώτη εγκυμοσύνη κ τώρα....Όσο για τα υγρά ,είναι φυσιολογικό να είναι πιο πολλά ...Και εγώ με βάση την ΤΕΠ είμαι λιιιγο πιο μπροστά...Με το καλό όλα!!!!

Είχες εννοείς στο εσώρουχο σου ή στο σκούπισμα λίγο αίμα? Εγω δεν έχω δει αίμα..απλά στον υπέρηχο η γιατρός είδε στη μήτρα?! Κάτι τέτοιο κατάλαβα... Κάπου είδε λίγο αιματακι κ με ρώτησε αν είδα κ στο εσώρουχο...Γ αυτό μου δώσε τα κολπικά χάπια προληπτικά...τώρα την Παρασκευή που θα πάω θα δείξει!!  Και συ να χαίρεσαι το παιδάκι σου και με το καλό να έρθει και αυτό :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 28/8/2022 at 6:34 ΜΜ, WomensPower είπε:

Τι τέλεια που είστε κοντά με την αδερφούλα σου στις μέρες! Μοιράζεστε και τα άγχη σας...τα ξαδερφακια θα παίζουν και μαζί.. Εμένα της αδερφής μου είναι μεγαλύτερα..Τώρα την Παρασκευή που θα πάω στη γιατρό, αν είναι όλα καλά θα κλείσω κ γω αυχενική... Εμείς είπαμε με τον άντρα μου να μάθουμε το φύλο όταν με το καλό γεννηθεί το μωρό για έκπληξη..Προς το παρόν δεν έχω καμία περιέργεια.. Ίσως επειδή έχω στο νου μου ότι θα έχουμε κοριτσάκι :-P

Ναι ρε συ και εμείς αυτό σκεφτόμαστε! Ούτε που το είχαμε σχεδιάσει! Πω πω μπράβο σου. Και μένα ο άντρας μου δεν θέλει να το μάθουμε, θέλει να είναι έκπληξη εκείνη την ώρα αλλά εγώ δεν νομίζω να αντέξω, θα σκάσω! Όλα καλά θα πάνε! Περιμένουμε νεότερα!

On 27/8/2022 at 3:57 ΜΜ, Christine. S είπε:

περαστικά!Να πάνε όλα καλά!

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Τώρα άρχισε να καλυτερεύει, δεν γλιτώνω το 2ο κουτί αντιβίωση!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας παρακαλώ τα φώτα σας!!!

Είμαι μαμά 2 παιδιών 4.5 κ 1.5 το μικρουλι το θηλάζω ακόμα εξου και δεν έχω περίοδο ακόμα. Ναι ακόμα.. Πριν από αρκετές ημέρες ο σύζυγος μου είπε πως ενδεχομένως να έφυγαν λίγα υγρά πάνω στην πράξη.. 

Στο σήμερα τωρα..εχω χαμηλά πονακια αρκετές μέρες.. περίοδος δεν έρχεται και δεν ξέρω πότε θα ερχόταν κιολας..κάνω πριν από μέρες απόγευμα ενα τεστακι αρνητικο.

Κάνω σήμερα γιατί είμαι να σκάσω από την αγωνία όχι πρωινό πιο μετα..αρνητικο..το κοιτάω μετά από 3 ώρες με 2 γραμμές σε σταυρό.. 

Πείτε μου κ εσείς τι λέτε? Φυσικά θα κάνω ένα ακόμα πρωινό μεθαύριο κ μετά χοριακη για σιγουριά..συγνώμη που χώθηκα στην παρέα σας!!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ani ani είπε:

Κορίτσια σας παρακαλώ τα φώτα σας!!!

Είμαι μαμά 2 παιδιών 4.5 κ 1.5 το μικρουλι το θηλάζω ακόμα εξου και δεν έχω περίοδο ακόμα. Ναι ακόμα.. Πριν από αρκετές ημέρες ο σύζυγος μου είπε πως ενδεχομένως να έφυγαν λίγα υγρά πάνω στην πράξη.. 

Στο σήμερα τωρα..εχω χαμηλά πονακια αρκετές μέρες.. περίοδος δεν έρχεται και δεν ξέρω πότε θα ερχόταν κιολας..κάνω πριν από μέρες απόγευμα ενα τεστακι αρνητικο.

Κάνω σήμερα γιατί είμαι να σκάσω από την αγωνία όχι πρωινό πιο μετα..αρνητικο..το κοιτάω μετά από 3 ώρες με 2 γραμμές σε σταυρό.. 

Πείτε μου κ εσείς τι λέτε? Φυσικά θα κάνω ένα ακόμα πρωινό μεθαύριο κ μετά χοριακη για σιγουριά..συγνώμη που χώθηκα στην παρέα σας!!

καλησπέρα κορίτσι μου! Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου... Η αλήθεια είναι ότι απ' ότι έχω ακούσει μετά από δέκα λεπτά το τεστ ο,τι και να βγάλει θεωρείται άκυρο... δεν έχω εμπειρία όμως με τεστ.Αλλά μπορείς να το βασιστείς το αρνητικό? Ξέρω γνωστή μου που θηλάζε, δεν είχε περίοδο κ έμεινε έγκυος... Από αρνητικό τεστ μπορεί να έχεις επόμενο τεστ θετικό σε λίγες μέρες...μήπως να πας για χοριακή να ξεμπερδευεις?  Αν το επιθυμείτε κ εσείς εύχομαι να μεγαλώσει η οικογένεια σας... Εύχομαι το επιθυμητό αποτέλεσμα :-)

@Μαρία.Μ. Πώς είσαι με το δόντι σου? Τώρα διάβασα για το απόστημα! Έχω θέμα κ γω με τον φρονιμίτη μου... Προς το παρόν ο πόνος αν κ χτυπάει σε όλα τα δόντια είναι ανεκτός δεν έχω πάρει ούτε ντεπον... Αλλά η λύση είναι εξαγωγή...ή έστω απονεύρωση...προς το παρόν είμαι στην 10η εβδομάδα οπότε νομίζω δεν μπορώ αντιβίωση κλπ..κ έχω αγχωθει μήπως βγει καμία ζημιά χειρότερη αν το αφήσω κ αλλο.. εσύ σε ποια εβδομάδα πήρες αντιβίωση? Από παυσίπονα μόνο ντεπον πανταντολ? Την Παρασκευή έχω γιατρό...κ μέχρι τότε θα με βοηθούσε να έχω μια ιδέα..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , WomensPower είπε:

καλησπέρα κορίτσι μου! Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου... Η αλήθεια είναι ότι απ' ότι έχω ακούσει μετά από δέκα λεπτά το τεστ ο,τι και να βγάλει θεωρείται άκυρο... δεν έχω εμπειρία όμως με τεστ.Αλλά μπορείς να το βασιστείς το αρνητικό? Ξέρω γνωστή μου που θηλάζε, δεν είχε περίοδο κ έμεινε έγκυος... Από αρνητικό τεστ μπορεί να έχεις επόμενο τεστ θετικό σε λίγες μέρες...μήπως να πας για χοριακή να ξεμπερδευεις?  Αν το επιθυμείτε κ εσείς εύχομαι να μεγαλώσει η οικογένεια σας... Εύχομαι το επιθυμητό αποτέλεσμα :-)

Σε ευχαριστώ πολύ! Πάντα ένα επιπλέον παιδακι ειναι επιθυμητό παρόλο που το δεύτερο μου είναι ακόμα μικρουλι..ειναι κ αυτα τα πονακια που με έχουν τρελανει..θα επαναλάβω ένα τεστ μεθαύριο που το έχω παραγγείλει έτσι κ αλλιώς κ μετά χοριακη φυσικά.. πραγματι εμείς που θηλάζουμε πιάνουμε μωρακι στο λεπτό η αλήθεια είναι!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ani ani είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Πάντα ένα επιπλέον παιδακι ειναι επιθυμητό παρόλο που το δεύτερο μου είναι ακόμα μικρουλι..ειναι κ αυτα τα πονακια που με έχουν τρελανει..θα επαναλάβω ένα τεστ μεθαύριο που το έχω παραγγείλει έτσι κ αλλιώς κ μετά χοριακη φυσικά.. πραγματι εμείς που θηλάζουμε πιάνουμε μωρακι στο λεπτό η αλήθεια είναι!

Αν έχουν περάσει 15 μέρες από εκείνη την μέρα πάντως λογικά το τεστ θα έδειχνε! Αν τέτοια πονακια είχες και στις προηγούμενες δύο εγκυμοσύνες.. πιθανότατα το επόμενο να είναι θετικό :-P  εγώ πάντως σε αυτήν την εγκυμοσύνη είχα πρώτα ένα αρνητικό...αλλά επειδή το ένιωθα...ήταν ακριβώς τα ίδια με το προηγούμενο μήνα της βιοχημικής...Πονταρα στο επόμενο να είναι θετικό. Επίσης μια διευκρίνιση, αν το τεστ που κάνεις είναι ψηφιακό...και σου βγει αρνητικό... άνοιξε το πλαστικό κ μέσα έχει την ταινία που βγαίνουν οι γραμμές.. μπορεί να έχεις κ δεύτερη που να είναι τόσο άχνη και να μην φαίνεται καλά επειδή είναι το τζαμακι... Εγώ  στο πρώτο που ήταν αρνητικό..όταν το έσπασα είδα μια εντελώς άχνη δεύτερη γραμμή... Περιμένουμε νέα σου :-)

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, WomensPower είπε:

 

@Μαρία.Μ. Πώς είσαι με το δόντι σου? Τώρα διάβασα για το απόστημα! Έχω θέμα κ γω με τον φρονιμίτη μου... Προς το παρόν ο πόνος αν κ χτυπάει σε όλα τα δόντια είναι ανεκτός δεν έχω πάρει ούτε ντεπον... Αλλά η λύση είναι εξαγωγή...ή έστω απονεύρωση...προς το παρόν είμαι στην 10η εβδομάδα οπότε νομίζω δεν μπορώ αντιβίωση κλπ..κ έχω αγχωθει μήπως βγει καμία ζημιά χειρότερη αν το αφήσω κ αλλο.. εσύ σε ποια εβδομάδα πήρες αντιβίωση? Από παυσίπονα μόνο ντεπον πανταντολ? Την Παρασκευή έχω γιατρό...κ μέχρι τότε θα με βοηθούσε να έχω μια ιδέα..

Αχ αυτά τα δόντια... και εγώ ήξερα ότι στο πρώτο τρίμηνο απαγορεύεται η αντιβίωση και είχα στεναχωρηθεί πολύ όταν μου είπε ο οδοντίατρος ότι πρέπει οπωσδήποτε να πάρω. Όταν πήρα να ενημερώσω τον γυναικολόγο μου είπε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα απλά δεν μπορω να πάρω όλες τις αντιβιωσεις, μου είπε 3 συγκεκριμένες και το άφησε πάνω στον οδοντίατρο να κρίνει ποια χρειάζομαι. Τότε ήμουν 10+4 . Ο οδοντίατρος μου είπε στην αρχή να την πάρω για 5 μέρες και σε περίπτωση που συμφωνεί ο γυναικολόγος να την πάρω για 8 όταν ρώτησα τον γυναικολόγο μου είπε και 208 μέρες να την πάρεις δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, να μην ανησυχώ. Οπότε να σου πω την αλήθεια ηρέμησα αρκετά. Δεν ξέρω αν όντως είναι τόσο ακακη αυτή η αντιβίωση ή αν μου τα έλεγε έτσι ο γιατρός για να με ηρεμισει. Το θέμα είναι ότι βρίσκομαι ήδη στο δεύτερο κουτί και το δόντι δεν λέει να ηρεμισει, άρα ίσως όντως είναι ήπια η αντιβίωση ή απλά εγώ είχα μεγάλο πρόβλημα. Ευτυχώς πέφτει πάνω στην αυχενική οπότε θα δω ότι όλα είναι καλά και θα ηρεμήσω. Α και όσο για το παυσίπονο μου είπε ντεπον-παναντολ και αν ο πόνος είναι ανυπόφορος μπορώ να πάρω και αλγκοφρεν αλλά να μην το παρακανω. Μέχρι τώρα δεν έχω πάρει κάτι,το παλεύω. Πάντως σίγουρα δεν πρέπει να το αφήσεις γιατι οι μολύνσεις των δόντιων παίζουν πολύ μεγάλο ρόλο στην εγκυμοσύνη! Όταν πας στον γιατρό πες μου τι σου είπε! Περαστικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Έλα Μαρίνα! Εγώ πάλι σπίτι καναπέ κρεβάτι με τις απαίσιες ανάγουλες στομάχι καούρες αλλά κάπως καλύτερα μπορώ και τρώω και πίνω...κυρίως sprite.

Είδαμε το μωράκι πριν λίγες μέρες ήταν πολύ αναπτυγμένο ζωηρό...περιμένω την αυχενική.

 

Εσύ πως είσαι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...