Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Vxatz είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

      Καλησπέρα και λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια που βίωσες.. ξέρω πόσο πιο σκληρό είναι όταν έχεις επενδύσει τόσο κόπο και χρήμα.. 

      Δεν ξέρω τι είναι αυτό το "όλα" από τα οποία ήσουν καλυμμένη και τι εξετάσεις έχετε κάνει.. εγώ θα σου πρότεινα να ξεσκονίσετε το σπέρμα πρώτον, να ελέγξετε το περιβάλλον της μήτρας για κανά μικρόβιο ή ενδομητριτιδα πχ (ngs & υστεροσκοπηση δηλαδή) και μετά να πάρεις μια δεύτερη γνώμη από αιματολογο ενδοκρινολόγο και ίσως επίσκεψη σε ρευματολόγο..

      Σε εμένα πχ μετά την παλινδρομη βρέθηκε μικρόβιο και 0% γαλακτοβακιλοι (οπότε αντιβίωση και προβιοτικα!) και εν συνεχεία πήρα δεύτερη γνώμη από αιματολογο όπου στις ίδιες εξετάσεις που δεν έβλεπε τίποτα η πρώτη αιματολογος η δεύτερη είδε υποψία αυτοανοσου όπου και με προέτρεψε σε ρευματολόγο.. πήγα και σε ρευματολόγο κύησης λοιπόν όπου επιβεβαιώθηκε αυτοάνοσο χωρίς να καταφέρουμε ακόμα βέβαια να βρούμε τι ακριβώς έχω αλλά είμαι σε προληπτική αγωγή καταστολής του ανοσοποιητικού πριν την επόμενη ετ για καλό και για κακό γιατί αυτά "ξυπνάνε" στη κύηση..

      Αλλά να ξεσκονίσετε το σπέρμα!! Μη το αφήσετε! Αν δεν το έχετε κάνει ήδη δηλαδή γιατί δεν μας λες και πολλά, έχουμε δει πολλούς γιατρούς να λένε "έλα μωρέ μια χαρά είναι το σπέρμα" και "όλα θα φτιάξουν με τη δωρεά ή στο εργαστήριο.." 

      Τέλος θα σε ρωταγα για τις παλινδρομες.. σταμάτησε το έμβρυο να αναπτύσσεται ή ήταν με αιμορραγίες;; Σε ρωτάω γιατί συνήθως αν σταματάει το έμβρυο μάλλον κάτι υπάρχει στο ίδιο το έμβρυο (που μπορεί να προκύψει από το σπέρμα ή το ωάριο).. αν είναι με αιμορραγίες πιθανόν είναι κάτι οργανικό σε εσένα (πχ μήτρα, αιματολογικό κτλ) δεν στο ρωτάω για να μου το απαντήσεις αλλά για να έχεις και εσύ μια υποψία ως προς το που πρέπει να κινηθείς ανάλογα..

      Και πάλι λυπάμαι πολύ για την απώλεια σας..

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

On 3/13/2023 at 7:04 PM, Ninarelita said:

Κορίτσια μου σας στέλνω τα νέα μου μπας κ με ηρεμήσετε ξανά....σήμερα 20 εβδομάδα μπαμ με έβαλε για β επιπέδου κ μου είπε ότι βλέπει κοντά στα όρια αυξημένο το στομάχι(16.2*10.7*20.1mm)κ επίσης αυξημένη την vp(αριστερή οπίσθια κοιλιά του εγκεφάλου 9.6mm)

Μου είπε ότι θα το δούμε σε 3 εβδομάδες ξανά κ μάλλον θα μου κάνει αμνιο..τον ρώτησα για την αυχενική που με έκαιγε που ήταν αυξημένη στην αυχενική διαφάνεια κ μου είπε ότι αυτό δεν έχει να κάνει τώρα ότι είναι μια χαρά(3.5 τώρα) αλλά τον προβληματίζουν οι άλλες μετρήσεις κ δεν μπορεί να το ρισκάρει...

Γτ σε μένα όλα??? αναρωτιέμαι..

Καλησπέρα! Δεν ξέρω αν θα σε ξεαγχώσω αλλά κ σε εμένα βρήκε οριακά αυξημένη τη μια κοιλία του εγκεφάλου (κοντά στο 10mm) στη Β’ επιπέδου. Αγοράκι περιμένεις ή κοριτσάκι; (Στα αγοράκια είναι αρκετά σύνηθες).
Επίσης, έχω αυξημένο αμνιακό υγρό, το οποίο είναι ένδειξη ζαχάρου. Έκανα στην 22η εβδομάδα καμπύλη ζαχάρου η οποία βγήκε τέλεια, ξανά εξετάσεις για τοξόπλασμα κ κυτταρομεγαλοιό (βγήκαν αρνητικά) και μαγνητική εγκεφάλου εμβρύου (η οποία το μόνο που έδειξε ήταν πάλι ήπια διάταση σε μια κοιλία του εγκεφάλου). Ο γιατρός μου σύστησε να κάνω κ αμνιοπαρακέντηση για να είμαστε σίγουροι ότι δεν είναι κάτι άλλο κ έχω κλείσει ραντεβού την Πέμπτη. Απ’ ότι κατάλαβα η ήπια διάταση θα μειωθεί με τον καιρό απλά επειδή υπάρχει,  θέλουν να αποκλείσουν οτιδήποτε άλλο. Φαντάσου ότι έχω κάνει κ νιπτ κ βγήκαν όλα αρνητικά κ η αυχενική μου ήταν πολύ καλή αλλά την αμνιο δεν την γλιτώνω.🤷‍♀️ Α επίσης, θα πάω και σε ενδοκρινολόγο για να μου δώσει οδηγίες για διατροφή για να δούμε μήπως μειωθεί το αμνιακό υγρό! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 22 λεπτά , Life777 είπε:

Καλησπέρα! Δεν ξέρω αν θα σε ξεαγχώσω αλλά κ σε εμένα βρήκε οριακά αυξημένη τη μια κοιλία του εγκεφάλου (κοντά στο 10mm) στη Β’ επιπέδου. Αγοράκι περιμένεις ή κοριτσάκι; (Στα αγοράκια είναι αρκετά σύνηθες).
Επίσης, έχω αυξημένο αμνιακό υγρό, το οποίο είναι ένδειξη ζαχάρου. Έκανα στην 22η εβδομάδα καμπύλη ζαχάρου η οποία βγήκε τέλεια, ξανά εξετάσεις για τοξόπλασμα κ κυτταρομεγαλοιό (βγήκαν αρνητικά) και μαγνητική εγκεφάλου εμβρύου (η οποία το μόνο που έδειξε ήταν πάλι ήπια διάταση σε μια κοιλία του εγκεφάλου). Ο γιατρός μου σύστησε να κάνω κ αμνιοπαρακέντηση για να είμαστε σίγουροι ότι δεν είναι κάτι άλλο κ έχω κλείσει ραντεβού την Πέμπτη. Απ’ ότι κατάλαβα η ήπια διάταση θα μειωθεί με τον καιρό απλά επειδή υπάρχει,  θέλουν να αποκλείσουν οτιδήποτε άλλο. Φαντάσου ότι έχω κάνει κ νιπτ κ βγήκαν όλα αρνητικά κ η αυχενική μου ήταν πολύ καλή αλλά την αμνιο δεν την γλιτώνω.🤷‍♀️ Α επίσης, θα πάω και σε ενδοκρινολόγο για να μου δώσει οδηγίες για διατροφή για να δούμε μήπως μειωθεί το αμνιακό υγρό! 

Κορίτσι μου εννοείται ότι με ξεαγχωνεις πολύ..κοριτσάκι έχω αλλά μου είπε κ εμένα ότι δεν είναι κάτι παθολογικό αγχώνομαι όμως για την αμνιοπαρακέντηση να σου πω την αληθεια!εύχομαι να είναι όλα καλά κ με την αμνιοπαρακέντηση σου..το ζάχαρο σου ήταν εντάξει στις μηνιαίες εξετάσεις που κάνεις?

πρίν από 13 λεπτά , Ninarelita είπε:

Κορίτσι μου εννοείται ότι με ξεαγχωνεις πολύ..κοριτσάκι έχω αλλά μου είπε κ εμένα ότι δεν είναι κάτι παθολογικό αγχώνομαι όμως για την αμνιοπαρακέντηση να σου πω την αληθεια!εύχομαι να είναι όλα καλά κ με την αμνιοπαρακέντηση σου που σίγουρα θα είναι αφού έχεις κάνει κ όλα τα υπολοιπα..το ζάχαρο σου ήταν εντάξει κ στις μηνιαίες εξετάσεις που κάνεις?

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Ninarelita said:

Κορίτσι μου εννοείται ότι με ξεαγχωνεις πολύ..κοριτσάκι έχω αλλά μου είπε κ εμένα ότι δεν είναι κάτι παθολογικό αγχώνομαι όμως για την αμνιοπαρακέντηση να σου πω την αληθεια!εύχομαι να είναι όλα καλά κ με την αμνιοπαρακέντηση σου..το ζάχαρο σου ήταν εντάξει στις μηνιαίες εξετάσεις που κάνεις?

 

Ναι ότι έχει σχέση με ζάχαρο ήταν εντάξει και έχω πάρει μόνο 1,5-2 κιλά. 🤷‍♀️

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LeneL είπε:

Καλημέρα συναγωνίστριες! Να σας ρωτήσω κάτι.. παίρνετε μαγνήσιο; Σε τι ποσότητα;

Καλημέρα! Εγώ ξεκίνησα να παίρνω μαγνήσιο 1 καθημερινά orbimag απ τις 16 εβδομάδες! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Καλημέρα συναγωνίστριες! Να σας ρωτήσω κάτι.. παίρνετε μαγνήσιο; Σε τι ποσότητα;

Εγώ δε θα πάρω γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη παρατηρήσαμε ότι είχα αυξημένες τρανσαμινασες εξαιτίας του. Τότε έπαιρνα ένα trofocard τη μέρα από τις 16 βδομαδες νομίζω και βοηθούσε πολύ με τα τραβήγματα κλπ.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 18/3/2023 at 8:41 ΠΜ, LeneL είπε:

Καλημέρα συναγωνίστριες! Να σας ρωτήσω κάτι.. παίρνετε μαγνήσιο; Σε τι ποσότητα;

Καλημέρα! παίρνω ένα solumag τη μέρα, έχει δραστική ουσία 243,4 mg, διπλάσια από το trofocard

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Είστε καλά; Παρατηρώ τελευταία κ συνήθως τη νύχτα ότι όταν είμαι ανάσκελα στον ύπνο μου κ ξυπνάω κάπως κάτι με τραβάει κάτω χαμηλά στη κοιλιά .. μ το που αλλάζω θέση φεύγει αυτή η ενόχληση! Όχι κάθε βράδυ , αλλά έγινε 3-4 φορές ! Όπως επίσης κ χθες καθώς έσκυψα πολύ λίγο ένιωσα πάλι ένα σαν τράβηγμα χαμηλά ! 
 

Γιατι ; Το παθαίνετε κ σείς ; Μήπως είναι επειδή μεγαλώνουν τ μωρά ; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είστε καλά; Παρατηρώ τελευταία κ συνήθως τη νύχτα ότι όταν είμαι ανάσκελα στον ύπνο μου κ ξυπνάω κάπως κάτι με τραβάει κάτω χαμηλά στη κοιλιά .. μ το που αλλάζω θέση φεύγει αυτή η ενόχληση! Όχι κάθε βράδυ , αλλά έγινε 3-4 φορές ! Όπως επίσης κ χθες καθώς έσκυψα πολύ λίγο ένιωσα πάλι ένα σαν τράβηγμα χαμηλά ! 
 

Γιατι ; Το παθαίνετε κ σείς ; Μήπως είναι επειδή μεγαλώνουν τ μωρά ; 

Κ εγώ το ίδιο κορίτσι μου κ ανησύχησα μεγαλώνει το μωρό κ πιέζει η μήτρα μου είπε η γιατρός μου μην ανησυχείς εμένα η ίδια αίσθηση με πιάνει όταν είναι γεμάτη η κύστη..να μην κοιμάσαι από εδώ κ πέρα ανάσκελα όσο μπορείς,πλάι κ πιο πολύ αριστερά μου είπανε!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ninarelita είπε:

Κ εγώ το ίδιο κορίτσι μου κ ανησύχησα μεγαλώνει το μωρό κ πιέζει η μήτρα μου είπε η γιατρός μου μην ανησυχείς εμένα η ίδια αίσθηση με πιάνει όταν είναι γεμάτη η κύστη..να μην κοιμάσαι από εδώ κ πέρα ανάσκελα όσο μπορείς,πλάι κ πιο πολύ αριστερά μου είπανε!

Ανάσκελα με βρίσκω τυχαία όταν ξυπνάω μέσα στη νύχτα ! Έτσι καταλαβαίνω κ αυτή την ενόχληση όποτε αλλάζω κατευθείαν θέση κ περνάει .. κ εγώ ανησύχησα ! Τώρα τη Πέμπτη έχω ραντεβού στο γιατρό θα του το αναφέρω ! Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα. Τι κανετε??? Πως είστε??? Πως πάτε?? Εύχομαι ολες να είστε καλα μαζί με τα μωράκια σας! @Life777διαβασα θα έκανες αμνιοπαρακέντηση,την εκανες? Πως πήγε??

@Ninarelita εχεις κανένα νεότερο απο τον γιατρό κορίτσι μ, ξαναεκανες κανέναν υπέρηχο, πως τα πας??

Οι υπόλοιπες σε ποια βδομάδα είστε? Κάνατε καμία αγορά? Δεν ξερω απο που να αρχίσω με τα ψώνια σιγα σιγα...

Εγω σήμερα εκανα υπέρηχο, ειμαι στην 25 βδομαδα, ολα καλα φτασαμε κοντά στα 800 γραμμαρια. Απο κλωτσιες κ μπουνιες αλλο τίποτα ειδικά τα βράδια και γενικα εχω αρχίσει να δυσκολεύομαι σε αρκετά πράγματα και εχω δυσφορία γενικά. Με το που ξαπλώνω τέρμα κάτω μου ανεβαίνουν όλα να τα βγαλω.Η κοιλια μου ψηλα στο στομαχι νιώθω οτι θα σκιστεί, τεντώνει πολυ καποιες ωρες κ δεν μπορω ούτε νερο να πιω. Απο κιλα εχω φτασει +11 ήδη αλλά δεν μπορω να καταλάβω που τα εχω βαλει οπτικά, πολυ περίεργο... Ευχομαι να είναι κ το ζάχαρο καλό, θα δειξει..Αυτα τα δικά μου νέα... 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Maria Ad said:

Κορίτσια καλησπέρα. Τι κανετε??? Πως είστε??? Πως πάτε?? Εύχομαι ολες να είστε καλα μαζί με τα μωράκια σας! @Life777διαβασα θα έκανες αμνιοπαρακέντηση,την εκανες? Πως πήγε??

@Ninarelita εχεις κανένα νεότερο απο τον γιατρό κορίτσι μ, ξαναεκανες κανέναν υπέρηχο, πως τα πας??

Οι υπόλοιπες σε ποια βδομάδα είστε? Κάνατε καμία αγορά? Δεν ξερω απο που να αρχίσω με τα ψώνια σιγα σιγα...

Εγω σήμερα εκανα υπέρηχο, ειμαι στην 25 βδομαδα, ολα καλα φτασαμε κοντά στα 800 γραμμαρια. Απο κλωτσιες κ μπουνιες αλλο τίποτα ειδικά τα βράδια και γενικα εχω αρχίσει να δυσκολεύομαι σε αρκετά πράγματα και εχω δυσφορία γενικά. Με το που ξαπλώνω τέρμα κάτω μου ανεβαίνουν όλα να τα βγαλω.Η κοιλια μου ψηλα στο στομαχι νιώθω οτι θα σκιστεί, τεντώνει πολυ καποιες ωρες κ δεν μπορω ούτε νερο να πιω. Απο κιλα εχω φτασει +11 ήδη αλλά δεν μπορω να καταλάβω που τα εχω βαλει οπτικά, πολυ περίεργο... Ευχομαι να είναι κ το ζάχαρο καλό, θα δειξει..Αυτα τα δικά μου νέα... 

 

Καλημέρα! Ναι έκανα την προηγούμενη Πέμπτη! Σαν διαδικασία δεν ήταν κάτι δύσκολο, ήταν ο γυναικολόγος μου μαζί με τον εμβρυολόγο κ κρατάει 2-3 λεπτά η όλη διαδικασία (απολύμανση της κοιλιάς, παρακολούθηση του εμβρύου με τον υπέρηχο κ με μία σύριγγα- η οποία έχει αρκετά μεγάλη βελόνα σου παίρνουν το αμνιακό υγρό). Εγώ κάνω κ κάθε μέρα αντιπηκτικές βέβαια μόνη μου κ είμαι πλήρως εξοικειωμένη με τις βελόνες 😉. Βγήκαν κ τα πρώτα αποτελέσματα κ είναι όλα αρνητικά. Πήγα κ χθες να με δει ο γυναικολόγος κ όντως με τη διατροφή που κάνω ήδη μειώθηκε το αμνιακό υγρό οπότε συνεχίζω μόνο με διατροφή προς το παρόν κ συχνές επισκέψεις για παρακολούθηση-υπερήχους για την κοιλιομεγαλία η οποία όπως φαίνεται είναι σταθερή με τάση προς μείωση. Αυτά! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Τι κανετε??? Πως είστε??? Πως πάτε?? Εύχομαι ολες να είστε καλα μαζί με τα μωράκια σας! @Life777διαβασα θα έκανες αμνιοπαρακέντηση,την εκανες? Πως πήγε??

@Ninarelita εχεις κανένα νεότερο απο τον γιατρό κορίτσι μ, ξαναεκανες κανέναν υπέρηχο, πως τα πας??

Οι υπόλοιπες σε ποια βδομάδα είστε? Κάνατε καμία αγορά? Δεν ξερω απο που να αρχίσω με τα ψώνια σιγα σιγα...

Εγω σήμερα εκανα υπέρηχο, ειμαι στην 25 βδομαδα, ολα καλα φτασαμε κοντά στα 800 γραμμαρια. Απο κλωτσιες κ μπουνιες αλλο τίποτα ειδικά τα βράδια και γενικα εχω αρχίσει να δυσκολεύομαι σε αρκετά πράγματα και εχω δυσφορία γενικά. Με το που ξαπλώνω τέρμα κάτω μου ανεβαίνουν όλα να τα βγαλω.Η κοιλια μου ψηλα στο στομαχι νιώθω οτι θα σκιστεί, τεντώνει πολυ καποιες ωρες κ δεν μπορω ούτε νερο να πιω. Απο κιλα εχω φτασει +11 ήδη αλλά δεν μπορω να καταλάβω που τα εχω βαλει οπτικά, πολυ περίεργο... Ευχομαι να είναι κ το ζάχαρο καλό, θα δειξει..Αυτα τα δικά μου νέα... 

 

Μαρία μου καλημέρα! Έχω λίγο ηρεμήσει όσο μπορώ βέβαια την επόμενη Δευτέρα έχουμε υπέρηχο κ αμνιο θέλω να σκέφτομαι θετικά κ ότι η μπουμπού μου θα είναι υγιέστατη!!!τελικά άκουσα πάρα πολλά περιστατικά σαν το δικό μου όπως της @Life777οπότε δεν το βάζω κάτω..

Όλη την ώρα με κλωτσαει κ αρχίζω κ εγώ όπως λες με την κοιλιά να δυσκολεύομαι επίσης εγώ κ κάτι τραβήγματα χαμηλά κυρίως στον ύπνο..

Όσο για τα κιλα άσε έχω 8 κ με προσοχή σκέψου δεν είναι ότι το παρακάνω κ τρώω ότι λαχταράω..απορώ που θα φτάσω άγγιξα σχεδόν τα 70 😮😮..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Life777 είπε:

Καλημέρα! Ναι έκανα την προηγούμενη Πέμπτη! Σαν διαδικασία δεν ήταν κάτι δύσκολο, ήταν ο γυναικολόγος μου μαζί με τον εμβρυολόγο κ κρατάει 2-3 λεπτά η όλη διαδικασία (απολύμανση της κοιλιάς, παρακολούθηση του εμβρύου με τον υπέρηχο κ με μία σύριγγα- η οποία έχει αρκετά μεγάλη βελόνα σου παίρνουν το αμνιακό υγρό). Εγώ κάνω κ κάθε μέρα αντιπηκτικές βέβαια μόνη μου κ είμαι πλήρως εξοικειωμένη με τις βελόνες 😉. Βγήκαν κ τα πρώτα αποτελέσματα κ είναι όλα αρνητικά. Πήγα κ χθες να με δει ο γυναικολόγος κ όντως με τη διατροφή που κάνω ήδη μειώθηκε το αμνιακό υγρό οπότε συνεχίζω μόνο με διατροφή προς το παρόν κ συχνές επισκέψεις για παρακολούθηση-υπερήχους για την κοιλιομεγαλία η οποία όπως φαίνεται είναι σταθερή με τάση προς μείωση. Αυτά! 

Τελεια! Ολα καλα δηλαδη κοπελα μου! Και τα υπόλοιπα αποτελέσματα σας μια χαρα θα ειναι, καταλαβαίνω ότι κ εσύ καταβαθος το ξέρεις.. Το έχω ακουσει αρκετές φορές ότι με διατροφή μειώνεται το αμνιακό υγρό. Δύσκολη η διατροφή αλλά μπροστά στον σκοπό μας δεν είναι τίποτα. Ολα καλα θα σου πανε το πιστεύω!! ❤️

7 ώρες πρίν, Ninarelita είπε:

Μαρία μου καλημέρα! Έχω λίγο ηρεμήσει όσο μπορώ βέβαια την επόμενη Δευτέρα έχουμε υπέρηχο κ αμνιο θέλω να σκέφτομαι θετικά κ ότι η μπουμπού μου θα είναι υγιέστατη!!!τελικά άκουσα πάρα πολλά περιστατικά σαν το δικό μου όπως της @Life777οπότε δεν το βάζω κάτω..

Όλη την ώρα με κλωτσαει κ αρχίζω κ εγώ όπως λες με την κοιλιά να δυσκολεύομαι επίσης εγώ κ κάτι τραβήγματα χαμηλά κυρίως στον ύπνο..

Όσο για τα κιλα άσε έχω 8 κ με προσοχή σκέψου δεν είναι ότι το παρακάνω κ τρώω ότι λαχταράω..απορώ που θα φτάσω άγγιξα σχεδόν τα 70 😮😮..

Μπράβο σου ήρεμη να είσαι όσο μπορείς και εννοείται συνεχισε να σκέφτεσαι θετικά. Με τα αρνητικά σεναρια δεν κερδίζουμε κατι. Άσχημα σενάρια κάνουμε άπειρα αλλά με βάση πραγματικά ποσοστά, οι πιθανοτητες για θετικά αποτελέσματα κ τα υγιή παιδιά υπέρ νικούν και πιστεύω σε ενημέρωσαν. Οπότε συνέχισε απλά να σκέφτεσαι οτι πρόκειται για προληπτικες απλα εξετάσεις κ ολα καλα θα πανε χωρίς πανικό. Σου στελνω ολη μ τη θετικη ενέργεια!!! 

Οσο για τα κιλα κ εγω σχεδόν 66 ειμαι,με υψος 1,60..Ασε αγχωθηκα εγω,γιατι κ εγω αυτο που λες δεν επεσα με τα μουτρα στο φαΐ, ουτε τρωω οτι μου ρθει ολη μέρα. Αλλα δεν πειράζει θα κανουμε λιγο διατροφή τώρα 😂

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια , μια χαρά κι εμείς! Η μπεμπούλα είναι ζωηρή πολύ, κουνιέται συνέχεια! Μπράβο για τα καλά αποτελεσματα @Life777! Φαντάζομαι άγχος που θα είχες αλλά όλα καλά.

@Ninarelita καλά αποτελέσματα και σε σένα, όλα θα πάνε καλά και η μπέμπα σου θα είναι υγιέστατη.

Εγώ μέχρι στιγμής έχω πάρει γύρω στα 4 κιλά,αλλα είχα και τους εμετους που με έσωσαν. Τώρα προσπαθώ να ακολουθώ και διατροφή συγκεκριμένη γιατί λόγω της στενής μητριαιας  αρτηριας, δεν πρέπει να πάρω κιλά. Έκοψα και το αλάτι στα φαγητά. 

Νιώθω συνεχώς κάτι σουβλιες από κάτω... Τελευταια φορά που ρώτησα τον γιατρό, μου είπε φυσιολογικο, έχει καμία σας κάτι ανάλογο; επίσης νιώθω κάτι σαν πίεση κοντά στο στήθος, στη θέση της καρδιάς, είναι σαν να έχω χτυπήσει κάθε φορά που με πιάνει. Δεν μπορώ να το περιγράψω. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...