Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσια ήθελα να σας ρωτήσω όσες καταλαβαίνετε το μωρό σαν φτερούγισμα σα κάτι τέλος πάντων  

σε ποιο σημείο ακριβώς το νιώθεται;  Εγω αισθάνομαι κάτι χαμηλά όμως εδώ και κάτι μέρες σαν ένα χτύπο της καρδιάς να το πω σαν πετάρισμα δεν μπορώ να το εξηγήσω 

το θέμα μου είναι γιατί τόσο χαμηλά ; Δεν έπρεπε να είναι πιο ψηλά ;;; Ποτέ θα ανεβεί το μωρό ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, foza είπε:

Καλησπέρα κοριτσια ήθελα να σας ρωτήσω όσες καταλαβαίνετε το μωρό σαν φτερούγισμα σα κάτι τέλος πάντων  

σε ποιο σημείο ακριβώς το νιώθεται;  Εγω αισθάνομαι κάτι χαμηλά όμως εδώ και κάτι μέρες σαν ένα χτύπο της καρδιάς να το πω σαν πετάρισμα δεν μπορώ να το εξηγήσω 

το θέμα μου είναι γιατί τόσο χαμηλά ; Δεν έπρεπε να είναι πιο ψηλά ;;; Ποτέ θα ανεβεί το μωρό ;

Αυτή την κουβέντα είχα τώρα κι εγώ με το άντρα μου. Αυτό που λες αισθάνομαι κι εγώ, το πεταρισμα, και το νοιωθω κι εγώ χαμηλά ακόμα. Και τα δύο βασικά το ένα χαμηλά στην ευθεία του αφαλού και το άλλο λίγο πιο δεξιά.. ποσών εβδομάδων είσαι; Νομίζω όταν μεγαλώσουν αρκετά ανεβαίνουν, βασικά πιάνουν περισσότερο χώρο και προς τα πάνω.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, foza είπε:

Καλησπέρα κοριτσια ήθελα να σας ρωτήσω όσες καταλαβαίνετε το μωρό σαν φτερούγισμα σα κάτι τέλος πάντων  

σε ποιο σημείο ακριβώς το νιώθεται;  Εγω αισθάνομαι κάτι χαμηλά όμως εδώ και κάτι μέρες σαν ένα χτύπο της καρδιάς να το πω σαν πετάρισμα δεν μπορώ να το εξηγήσω 

το θέμα μου είναι γιατί τόσο χαμηλά ; Δεν έπρεπε να είναι πιο ψηλά ;;; Ποτέ θα ανεβεί το μωρό ;

Βρε μην αγχώνεσαι είναι νωρίς ακόμα για να ανέβει ψηλά κ εγώ ακριβώς στα ίδια σημεία το νιώθω κ ρώτησα κ τη γιατρό μου κ μου είπε ότι αυτό είναι.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κ εγώ στο ίδιο σημείο τ νιώθω που αναφερθήκατε ! Ανυπομονώ για όταν αρχίσει να κλωτσάει καλά και να βλέπουμε να κουνιέται κ η κοιλιά ! 
 

@LeneL αναφέρομαι σε σένα γιατί είσαι κ σύ μελλοντική διδυμομανα! 
 

Ποσο πληρώνεις σε κάθε υπέρηχο που πηγαίνεις κ ποσό σε χρέωσαν για αυχενική κ β επιπέδου ; Απλά απ περιέργεια .. γιατί εκεις ξεκινήσαμε να πληρωνουμε υπέρηχο 50€ κ όσο μεγάλωναν τ μωρά ανέβηκε κ η τιμή! Πλέον που μετράμε κ βάρος πληρώνω 90€ επίσκεψη επειδή είναι δίδυμα … αυχενική πλήρωσα 200€(+εξετάσεις αίματος ) κ β επιπέδου που έχω 3 Απρίλη είναι 320€… κ θέλω να δω αν σας χρεώνει κ εσάς έτσι! 

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια πείτε μου λίγο... Εγώ το νιώθω σαν κάποιος να με σκουνταει με κάτι πολύ λεπτο απ την μέσα μεριά της κοιλιάς μου σε διάφορα σημεία αλλά κυρίως απ τα αριστερά, αυτό είναι; μήπως είναι τπτ άλλο κ τσαμπα χαίρομαι;

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου είμαι καινούρια.  Γενναω τον Ιούλιο πρώτα ο Θεός το πρώτο μου παιδάκι.  μέχρι τώρα 20 εβδομάδων κάνω εμετούς αν δεν πιω τα nuperal που μου έδωσε ο γιατρός μου.  Η αλήθεια είναι τον εμπιστεύομαι πάρα πολύ έχει βοηθήσει πολλές γυναίκες σε διάφορα θέματα και εμένα την ίδια.  αλλά είναι φάρμακο το ρημάδι και φοβάμαι. το παίρνει καμία άλλη? μήπως έχετε γνωστές που το παίρνανε και τώρα τα μωράκια που γέννησαν είναι καλά? φοβάμαι αλλά αν δεν πιω μια μέρα είμαι φουλ εμετούς ούτε νερό δεν μπορώ να πιω . σας ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marina25 είπε:

κορίτσια μου είμαι καινούρια.  Γενναω τον Ιούλιο πρώτα ο Θεός το πρώτο μου παιδάκι.  μέχρι τώρα 20 εβδομάδων κάνω εμετούς αν δεν πιω τα nuperal που μου έδωσε ο γιατρός μου.  Η αλήθεια είναι τον εμπιστεύομαι πάρα πολύ έχει βοηθήσει πολλές γυναίκες σε διάφορα θέματα και εμένα την ίδια.  αλλά είναι φάρμακο το ρημάδι και φοβάμαι. το παίρνει καμία άλλη? μήπως έχετε γνωστές που το παίρνανε και τώρα τα μωράκια που γέννησαν είναι καλά? φοβάμαι αλλά αν δεν πιω μια μέρα είμαι φουλ εμετούς ούτε νερό δεν μπορώ να πιω . σας ευχαριστώ πολύ 

Κορίτσι μου καλώς ήρθες στην παρέα μας κ με τι καλό το μωράκι σου!δεν έχω ακούσει κάτι από κοντινό μου άτομο πάντως κ εγώ που μέχρι 15 εβδομάδα είχα πολύ φούσκωμα κ ανακάτεμα μου είχε πει η γιατρός μου ότι αν συνέχιζε θα μου έδινε κάτι ..αυτοί ξέρουν μην αγχώνεσαι δεν θα σου το έδινε έτσι ..εγώ σκέψου πήρα αντιβίωση λόγω ουρολοίμωξης οπότε μην αγχώνεσαι..

1 hour ago, Tintin είπε:

Βρε κορίτσια πείτε μου λίγο... Εγώ το νιώθω σαν κάποιος να με σκουνταει με κάτι πολύ λεπτο απ την μέσα μεριά της κοιλιάς μου σε διάφορα σημεία αλλά κυρίως απ τα αριστερά, αυτό είναι; μήπως είναι τπτ άλλο κ τσαμπα χαίρομαι;

Συνήθως από αριστερά είναι το έντερο που σε μπερδεύει αλλά σε κάθε γυναίκα είναι κ διαφορετικό μην νομίζεις ότι όλες το αισθανόμαστε το ίδιο..εμένα συνήθως είναι γύρω από τον αφαλό κ δεξιά κ παίζει ρόλο κ ο πλακούντας σε τι θέση είναι από όσο γνωρίζω..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Ninarelita είπε:

Κορίτσι μου καλώς ήρθες στην παρέα μας κ με τι καλό το μωράκι σου!δεν έχω ακούσει κάτι από κοντινό μου άτομο πάντως κ εγώ που μέχρι 15 εβδομάδα είχα πολύ φούσκωμα κ ανακάτεμα μου είχε πει η γιατρός μου ότι αν συνέχιζε θα μου έδινε κάτι ..αυτοί ξέρουν μην αγχώνεσαι δεν θα σου το έδινε έτσι ..εγώ σκέψου πήρα αντιβίωση λόγω ουρολοίμωξης οπότε μην αγχώνεσαι..

Συνήθως από αριστερά είναι το έντερο που σε μπερδεύει αλλά σε κάθε γυναίκα είναι κ διαφορετικό μην νομίζεις ότι όλες το αισθανόμαστε το ίδιο..εμένα συνήθως είναι γύρω από τον αφαλό κ δεξιά κ παίζει ρόλο κ ο πλακούντας σε τι θέση είναι από όσο γνωρίζω..

Αχ δεν ξέρω, είμαι στην 19η κ περιμένω πως κ πως να το νιωσω για να μην τρέχω κάθε βδομάδα για υπέρηχο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 46 λεπτά , Ninarelita είπε:

Κορίτσι μου καλώς ήρθες στην παρέα μας κ με τι καλό το μωράκι σου!δεν έχω ακούσει κάτι από κοντινό μου άτομο πάντως κ εγώ που μέχρι 15 εβδομάδα είχα πολύ φούσκωμα κ ανακάτεμα μου είχε πει η γιατρός μου ότι αν συνέχιζε θα μου έδινε κάτι ..αυτοί ξέρουν μην αγχώνεσαι δεν θα σου το έδινε έτσι ..εγώ σκέψου πήρα αντιβίωση λόγω ουρολοίμωξης οπότε μην αγχώνεσαι..

Συνήθως από αριστερά είναι το έντερο που σε μπερδεύει αλλά σε κάθε γυναίκα είναι κ διαφορετικό μην νομίζεις ότι όλες το αισθανόμαστε το ίδιο..εμένα συνήθως είναι γύρω από τον αφαλό κ δεξιά κ παίζει ρόλο κ ο πλακούντας σε τι θέση είναι από όσο γνωρίζω..

ευχαριστώ πολύ και το δικό σας με το καλό να είναι καλοτυχο και υγιέστατο.  Η αλήθεια είναι είμαι πολύ φοβιτσιαρα . αλλά πραγματάκια έχω φτάσει 7 εμετούς την μέρα και τρομερή εξάντληση ότι χειρότερο για αυτο αναγκαστικά τα πίνω αλλά μου είπαν και άλλοι ιατροί πως δεν επηρεάζει το μωράκι δεν περνάει σε αυτό και στο φαρμακείο μου το είπαν. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Κ εγώ στο ίδιο σημείο τ νιώθω που αναφερθήκατε ! Ανυπομονώ για όταν αρχίσει να κλωτσάει καλά και να βλέπουμε να κουνιέται κ η κοιλιά ! 
 

@LeneL αναφέρομαι σε σένα γιατί είσαι κ σύ μελλοντική διδυμομανα! 
 

Ποσο πληρώνεις σε κάθε υπέρηχο που πηγαίνεις κ ποσό σε χρέωσαν για αυχενική κ β επιπέδου ; Απλά απ περιέργεια .. γιατί εκεις ξεκινήσαμε να πληρωνουμε υπέρηχο 50€ κ όσο μεγάλωναν τ μωρά ανέβηκε κ η τιμή! Πλέον που μετράμε κ βάρος πληρώνω 90€ επίσκεψη επειδή είναι δίδυμα … αυχενική πλήρωσα 200€(+εξετάσεις αίματος ) κ β επιπέδου που έχω 3 Απρίλη είναι 320€… κ θέλω να δω αν σας χρεώνει κ εσάς έτσι! 

Καλημέρα! Λοιπόν στους υπερήχους δεν άλλαξε κάτι.. από την αρχή 100 ευρώ δίναμε. Στην αυχενική διαφάνεια πληρώσαμε 140 ευρώ ( μαζί με την αιματολογική)και για τη β μας είπαν 180.. τις εξετάσεις αυτές τις κάνουμε στο νοσοκομείο που θα γεννήσω κι εκεί έχουν μια έκπτωση για "πελάτες" ας πούμε και η αυχενική ήταν λίγο πιο ακριβή αλλά εμείς δώσαμε 140και η β επιπέδου θα πάει λίγο πιο κάτω..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Καλημέρα! Λοιπόν στους υπερήχους δεν άλλαξε κάτι.. από την αρχή 100 ευρώ δίναμε. Στην αυχενική διαφάνεια πληρώσαμε 140 ευρώ ( μαζί με την αιματολογική)και για τη β μας είπαν 180.. τις εξετάσεις αυτές τις κάνουμε στο νοσοκομείο που θα γεννήσω κι εκεί έχουν μια έκπτωση για "πελάτες" ας πούμε και η αυχενική ήταν λίγο πιο ακριβή αλλά εμείς δώσαμε 140και η β επιπέδου θα πάει λίγο πιο κάτω..

Κατάλαβα ! Μας βγαίνει ο κούκος αηδόνι αλλά χαλάλι ! Ας είναι αυτά καλά κ μείς κ όλα τα αλλά γίνονται! Ευχαριστώ για την απάντηση , ήταν καθαρά απ περιέργεια ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, minnie26 είπε:

Κατάλαβα ! Μας βγαίνει ο κούκος αηδόνι αλλά χαλάλι ! Ας είναι αυτά καλά κ μείς κ όλα τα αλλά γίνονται! Ευχαριστώ για την απάντηση , ήταν καθαρά απ περιέργεια ! 

Ναι, ναι όπως τα λες... Είναι πολύ ακριβές αυτές οι εξετάσεις, αλλά χαλάλι..

Link to comment
Share on other sites

@Maria Ad συγχαρητήρια για τα καλά σου αποτέλεσματα! Έχω νευριάσει πολύ με τη γιατρό αυτή. Αν ήταν έτσι θα κάναμε όλες αμνιο η τροφοβλαστη που γίνεται και νωρίτερα! Να είσαι πάνω από 35 και να στο προτείνει ναι, να έχει δει κάτι υπερηχογραφικα ναι, αλλά να είναι όλα τέλεια και να στο προτείνει τι να πω.  Συζήτησε το με τον γιατρό σου εννοείται, αλλά μην την αφήνεις να σου στερεί τη χαρά που  το μωράκι σου είναι υγιεστατο! Αν ειχε δει κάτι που την προβλημάτισε, δεν θα άφηνε υπονοούμενα, θα στο έλεγε ξεκάθαρα.

@fozaτο μικρούλι σου είναι! Κάτω από τον αφαλό το νιώθεις και στην αρχή είναι ακριβώς έτσι, σαν να σε σκουντάει κάποιος με ένα μικρούλικο δαχτυλάκι. Στην αρχή δεν θα είσαι σίγουρη, αλλά σε λίγες μέρες θα γίνει πιο έντονο!

@minnie26σαν πολλά μου φαίνονται :rolleyes: βέβαια έχεις και δίδυμα και νομίζω δεν είσαι επαρχία σωστά; οπότε σίγουρα και τα 2 παίζουν ρόλο στα παραπάνω χρήματα. Εμεις δεν πληρώνουμε ραντεβού γιατί είναι μέσα στα χρήματα που μας έχει πει εξαρχης αλλά και 90 ευρώ, πολλά ρε παιδί μου! Οκ είναι 2 αλλά και πάλι δεν ξέρω. Αυχενική που μας την έκανε ο ίδιος γιατρός πληρώσαμε γύρω στα 100 και β επιπέδου σήμερα θα κάνουμε  σε κλινική γύρω στα 120 μας είπαν.

Αχ κορίτσια, έχουμε σήμερα ραντεβού για την β επιπέδου στις 19.00, σαν αργά δεν σας φαίνεται;; έχω μια αγωνία μην δεν γυρνάει το μωράκι, δεν ξέρω. Αλλάξαμε και το ραντεβού 100 φορές γιατί προέκυπταν διαφορά. Έχω ακούσει και από φίλες μου που φάγανε  όλη μέρα γιατί δεν γυρνούσαν τα μωράκια. Ευτυχώς για το αν θα είναι καλά δεν έχω καθόλου άγχος. Νιώθω ότι όλα είναι εντάξει. Εύχομαι Να εχω δίκιο :wub:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...