Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

On 22/2/2023 at 4:43 ΜΜ, Xristina96 είπε:

Μια χαρά!! Εδώ στην Αθήνα τα φοβάμαι λίγο. Όσες φορές νοσηλευτικά, με είχαν του πεταματου. Ούτε βοήθεια για να κάνω μπάνιο. Ενω στα Γιάννενα πχ έχω ακούσει τα καλύτερα.

Να ρωτήσεις! Ούτως η άλλως οι γιατροί ξέρουν ότι χρειάζεσαι και χρόνο να το σκεφτείς. Εγώ έχω ΠΗΤ 28/08

Κορίτσια μου μου κάνει εντύπωση που όλες μιλάτε για ιδιωτικά δλδ να φανταστώ η κατάσταση στα δημόσια νοσοκομεία είναι τραγική?εδώ Γιάννενα κ στα 2 νοσοκομεία η κατάσταση είναι πολύ καλή υπάρχουν κάποιοι γιατροί που ζητάνε ταρίφα 400€ κ 100€ για αναισθησιολογο αν χρειαστεί..είναι όμως κάποιοι όπως η γιατρός μου που κ να τους δώσεις δεν τα δέχονται καν..όσο για τη μαία ούτε λόγος...

23 ώρες πρίν, Ninarelita είπε:

 

 

23 ώρες πρίν, Ninarelita είπε:

Ναι από εκεί το είδα είναι όλα από ΙΚΑ υποθέτω πως αυτό θα είναι το ποσο...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

22 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Βρε κορίτσια γιατί εγώ δε κατάλαβα ! Τι εννοείται η αμοιβή της μαίας ; Θα πληρώσουμε γιατρό κ έξτρα τη μαία ; Για πιο λόγο;

Υποτίθεται ότι κάτι δίνουμε έξτρα και για τη μαία αλλά δεν είμαι πολύ σίγουρη και ξέχασα και να ρωτήσω. Πρέπει να μας διαφωτίσει κάποια από τις πιο παλιές μου φαίνεται!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Ninarelita είπε:

Κορίτσια μου μου κάνει εντύπωση που όλες μιλάτε για ιδιωτικά δλδ να φανταστώ η κατάσταση στα δημόσια νοσοκομεία είναι τραγική?εδώ Γιάννενα κ στα 2 νοσοκομεία η κατάσταση είναι πολύ καλή υπάρχουν κάποιοι γιατροί που ζητάνε ταρίφα 400€ κ 100€ για αναισθησιολογο αν χρειαστεί..είναι όμως κάποιοι όπως η γιατρός μου που κ να τους δώσεις δεν τα δέχονται καν..όσο για τη μαία ούτε λόγος...

 

 

Στην Θεσσαλονίκη δυστυχώς απο γνωστές που εχω η κατασταση δεν είναι καλη.. Σε αλλους νομούς τα νοσοκομεία είναι σε καλη κατασταση.. Εμένα με ενδιαφέρει να είναι μαζί μου ο γιατρός μου γτ είναι το στήριγμα μου απ την αρχή των εξωσωματικών... Αναγκαστικά λοιπον ιδ κλινική..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα γέννηση στο Γενεσις στη Θεσσαλονίκη με καισαρική .. εκεί ξεγεννάει ο γιατρός μου .. αλλά κ ένα μωρό αν είχα θα ήθελα κ πάλι το γιατρό μου γιατί νιώθω ασφάλεια μαζί του ! Δε ξέρω ποσό βγαίνει τ μανίκι ..αλλά μας είπαν ότι λόγω ότι έκανα εκεί όλη τη διαδικασία της εξωσωματικής θα υπάρχει μια έκπτωση ! Είμαι σίγουρη πως θα είναι ελάχιστη αλλά τεσπα !

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ninarelita είπε:

Κορίτσια μου μου κάνει εντύπωση που όλες μιλάτε για ιδιωτικά δλδ να φανταστώ η κατάσταση στα δημόσια νοσοκομεία είναι τραγική?εδώ Γιάννενα κ στα 2 νοσοκομεία η κατάσταση είναι πολύ καλή υπάρχουν κάποιοι γιατροί που ζητάνε ταρίφα 400€ κ 100€ για αναισθησιολογο αν χρειαστεί..είναι όμως κάποιοι όπως η γιατρός μου που κ να τους δώσεις δεν τα δέχονται καν..όσο για τη μαία ούτε λόγος...

 

 

Το γνωρίζω για τα Γιάννενα, εκεί γέννησε η νύφη μου. Ο άντρας μου είναι από εκεί. Εδώ όμως στην Αθήνα..... ζητάνε και πολλά χρήματα, εκτός εάν πας στα επείγοντα. Μου έχει πει κοπέλα ότι τα σεντόνια της είχαν αίμα και δεν τα άλλαζαν, άλλη ότι δεν είχαν σεντόνια για το μωρό της. Τα πήρε όλα από το σπίτι. Μιλάω για τα δύο μεγάλα δημόσια μαιευτήρια της Αττικής. 

Εάν δεν τα καταφέρω οικονομικά, γιατί πολλές αναποδιες μπορεί να συμβούν, έχω σκεφτεί να γεννήσω για Γιάννενα. Να πάω τον τελευταίο μήνα στα πεθερικά μου και να γεννήσω με τον γιατρό της νύφης μου. Εκείνος παίρνει 400€. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Εγώ θα γέννηση στο Γενεσις στη Θεσσαλονίκη με καισαρική .. εκεί ξεγεννάει ο γιατρός μου .. αλλά κ ένα μωρό αν είχα θα ήθελα κ πάλι το γιατρό μου γιατί νιώθω ασφάλεια μαζί του ! Δε ξέρω ποσό βγαίνει τ μανίκι ..αλλά μας είπαν ότι λόγω ότι έκανα εκεί όλη τη διαδικασία της εξωσωματικής θα υπάρχει μια έκπτωση ! Είμαι σίγουρη πως θα είναι ελάχιστη αλλά τεσπα !

η αδερφή της κουμπάρας μου είναι μαια εκεί, όλα θα πάνε καλα!

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, mariaalexiou είπε:

η αδερφή της κουμπάρας μου είναι μαια εκεί, όλα θα πάνε καλα!

Πάντως και στη μονάδα εξωσωματικής ήταν όλες οι μαίες εξαιρετικές ! Αν κρίνω απ εκει, πιστεύω ότι κ στο μαιευτικό - γυναικολογικό θα είναι εξίσου καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μουυυυ!!!!που είσαστε όλες???   @minnie26 @LeneLελπίζω να αναρρωσατε κ οι 2!!! Περιμένω να ακούσω νέα όλων σας από β επιπέδου να παίρνω θάρρος εγώ έχω 2 εβδομάδες σχεδον ακόμα...κ ουφ πάλι το έχω στο μυαλό προσπαθώ όμως να έχω θετικές σκέψεις..

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Ninarelita είπε:

Κορίτσια μουυυυ!!!!που είσαστε όλες???   @minnie26 @LeneLελπίζω να αναρρωσατε κ οι 2!!! Περιμένω να ακούσω νέα όλων σας από β επιπέδου να παίρνω θάρρος εγώ έχω 2 εβδομάδες σχεδον ακόμα...κ ουφ πάλι το έχω στο μυαλό προσπαθώ όμως να έχω θετικές σκέψεις..

 

Ποτε εκλεισες; νομιζω είμαστε μαζί εμείς..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Tintin είπε:

Εμένα μου έκλεισε 21 Μαρτίου... ΠΗΤ ποτε εχεις;

Έχω ΠΗΤ 31 Ιουλίου αλλά ήθελε να την κάνουμε νωρίς για να έχω περιθώριο για αμνιο αν τύχει κ δούμε κάτι για αυτό μου έκλεισε 20η εβδομάδα..αυτή την εβδομάδα που πήγα στη γιατρό μου στο νοσοκομείο η ανάπτυξη μου είπε ο ς είναι πολύ καλή κ όλα φαίνονται πολύ καλά..επλλπιζω όλα να είναι καλά..είναι 270 γραμμάρια μου είπε η μπεμπουλα..❤️❤️

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Ninarelita είπε:

Έχω ΠΗΤ 31 Ιουλίου αλλά ήθελε να την κάνουμε νωρίς για να έχω περιθώριο για αμνιο αν τύχει κ δούμε κάτι για αυτό μου έκλεισε 20η εβδομάδα..αυτή την εβδομάδα που πήγα στη γιατρό μου στο νοσοκομείο η ανάπτυξη μου είπε ο ς είναι πολύ καλή κ όλα φαίνονται πολύ καλά..επλλπιζω όλα να είναι καλά..είναι 270 γραμμάρια μου είπε η μπεμπουλα..❤️❤️

Αν το μωρό αναπτύσσεται πολύ καλά και η εξέταση nipt είναι επίσης πολύ καλή, είναι υποχρεωτικό να κάνουμε αμνιοπαρακέντηση;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ninarelita είπε:

Κορίτσια μουυυυ!!!!που είσαστε όλες???   @minnie26 @LeneLελπίζω να αναρρωσατε κ οι 2!!! Περιμένω να ακούσω νέα όλων σας από β επιπέδου να παίρνω θάρρος εγώ έχω 2 εβδομάδες σχεδον ακόμα...κ ουφ πάλι το έχω στο μυαλό προσπαθώ όμως να έχω θετικές σκέψεις..

 

Καλώς την!!!! Εγώ πέρασα ελαφρά τον κοβιντ απλά πρέπει να ξανακάνω αιματολογικές γιατί μου πείραξε κάποιες τιμές!!! Αλλά ευτυχώς ξεμπερδεψα σχετικά ανώδυνα! Κι εγώ 20 του μηνα έχω την β επιπέδου... Θέλουμε ακόμα..όλα καλά θα πάνε όμως, να μην αγχώνεσαι! Το μικρό το νοιωθεις;;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , chara14 είπε:

Αν το μωρό αναπτύσσεται πολύ καλά και η εξέταση nipt είναι επίσης πολύ καλή, είναι υποχρεωτικό να κάνουμε αμνιοπαρακέντηση;

Επειδή μου είχε δει αυξημένη αυχενική πτυχη για πιο σίγουρο αποτέλεσμα μου είπε..εύχομαι να μην χρειαστεί..

πρίν από 35 λεπτά , LeneL είπε:

Καλώς την!!!! Εγώ πέρασα ελαφρά τον κοβιντ απλά πρέπει να ξανακάνω αιματολογικές γιατί μου πείραξε κάποιες τιμές!!! Αλλά ευτυχώς ξεμπερδεψα σχετικά ανώδυνα! Κι εγώ 20 του μηνα έχω την β επιπέδου... Θέλουμε ακόμα..όλα καλά θα πάνε όμως, να μην αγχώνεσαι! Το μικρό το νοιωθεις;;;

Ευτυχώς κορίτσι μου το πέρασες ανωδυνα..Έχω τώρα μια εβδομάδα πολύ έντονα...νιώθω κάτι σαν κύμα κ μου είπε η γιατρός πως αυτό ακριβώς είναι..κ πιο έντονα το βράδυ να σου πω την αλήθεια...αυτό όμως που μου είπε είναι ότι παίζει ρόλο ο πλακούντας..εμένα είναι οπίσθιος σε κοπέλες με πρόσθιο γίνεται πολύ πιο μετά αισθητή η κίνηση.. εσύ αισθάνεσαι κάτι?

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...