Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ναι αυτό θα πούμε κάθε 10 μέρες μέχρι την 12 εβδομάδα που θα κάνουμε το nipt test . Να σε ρωτήσω κάτι με βάση τον υπέρηχο είναι σήμερα 5 εβδομάδων και 6 ημερών. Με βάση όμως το πρόγραμμα που υπολογίζει την κύηση με την βλαστοκυστες λέει 6 και 3 λες να υπάρχει θέμα;; Ναι το παιδάκι μασ προσπάθησε από την πρώτη στιγμή άρχισε με χοριακη 27 η ψυχούλα μας

      Ότι λέει ο υπέρηχος...και γω σύμφωνα με το ίντερνετ είμαι σήμερα 6 εβδομάδων και 3 ημερών αλλά είμαι σίγουρη ότι ο υπέρηχος θα μας πει κάτι άλλο. Εσείς επειδή ξεκινήσατε με χαμηλή χοριακη αυτό σημαίνει ότι η εμφυτευση έγινε πιο μετά (η χοριακη ξεκινάει και ανεβαίνει μετά την εμφυτευση) άρα σίγουρα θα είστε τέλος 5ης εβδομαδας. Αυτές οι 4 μέρες διαφορα δεν είναι κάτι κακό...ίσα ίσα είναι πιο λογικό και συμβατό με τη χοριακη που ξεκινήσατε. Άρα μη σας προβληματίζει καθόλου. 

      πρίν από 43 λεπτά , Nima21 είπε:

      Ναι την έκανα χθες.. όλα καλα! Αναμεικτα συναισθήματα,συγκίνηση, φόβος, περιέργεια.. και φυσικά αγχος υποσυνείδητα.. αλλα θα χαλαρωσω τωρα στο σπιτακι μου, θα ξεκουραστω και θα περιμένω τη χοριακή!! 🙏♥️

      Σε νιώθουμε όλες σε όλα αυτά που λες!!! Πότε έχεις χοριακη? Όλα θα πάνε τέλεια! 🙏Σου εύχομαι μια 3ψηφια χοριακη αν και οι 2ψηφιες χοριακες μια χαρά μωράκια έχουν δώσει!!!! 

Future gossips και όχι μόνο!!!!


Future

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βρε τι βλέπω!!Η παρέα συμπληρώθηκε..καιρός ήταν..ακόμα λίγο και θα βγάζαμε κόκκινη κάρτα!!Πως είστε εγκυούλες και μη..(προς το παρόν);;

Ioanna v τα νέα σου είναι πολύ καλά..Άντε βρε..του χρόνου παραλία με τα διδυμάκια σου!!!

Πω πω!! έφαγα την ζέστη της ζωής μου σήμερα ..αλλά τι να κάνω που έπρεπε να κατέβω στην πόλη για δουλειές!!!Τώρα γύρισα και μπήκα πρώτα να σας χαιρετήσω και μετά θα πάω να ετοιμάσω και φαγάκι.Εντάξει εύκολο φαϊ θα κάνω..μακαρόνια με τόνο...εεε...ώσπου να γυρίσει ο άντρας μου έχω καιρό!!!!:rolleyes::rolleyes:


Ytulp3.png?KixTF0pj
Link to comment
Share on other sites

εν τω μεταξυ πρεπει να εχει παθει κατι το φορουμ γιατι τα μηνυματα τα βγαζει οπως να ναι!!!palmoma ενα πολυ καλο βιβλιο ειναι η αγρια ορχιδεα της Καιτη Οικονομου καθως και το καινουργιο της το φθινοπωρο της μαγισσας!!αν θελεις να σου πω και αλλα ζητησε το μου!!!

Τι εννοείς όπως να'ναι;;;


Ytulp3.png?KixTF0pj
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε? ημουν το πρωί στο κέντρο για Ε2 και μετά γύρισα σπίτι να κάνω καμιά δουλεια...

ioanna τέλεια τα νέα σου! σου είπε αν θα περιμένει να γίνουν βλαστοκύστες?

εγώ περιμένω... σήμερα στις 8:30 θα κάνω και την pregnyl. άντε να ξεμπερδεύουμε! ευτυχώς θα ρθει το απόγευμα μια φίλη για καφεδάκι και θα ξεχαστώ...

Κι εγώ έτσι λέω του χρόνου τέτοια εποχή θα χουμε τα μωράκια μας να μας ζουζουνίζουν... Σαν ψέμα μου φάινεται αλλά μ αρέσει να ελπίζω!:cool:


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

gemini φυσικα και να ελπιζεις και να ονειρευεσαι,εξαλλου οτι και να γινεται ειναι το μονο που δεν μπορουν να κανουν(να παψουμε να ονειρευομαστε) !!!future εννοω οτι το πρωι μου εβγαζε νεα και παλια μηνυματα ανακατεμενα ,τωρα εστρωσε βλεπω!!!ηταν μεχρι να μπεις εσυ!!!η αρχηγος και δημιουργος του!!!στο new life θα κανω ,εσεις το δικο σας κεντρο σας το συστησε καποιος???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

gemini φυσικα και να ελπιζεις και να ονειρευεσαι,εξαλλου οτι και να γινεται ειναι το μονο που δεν μπορουν να κανουν(να παψουμε να ονειρευομαστε) !!!future εννοω οτι το πρωι μου εβγαζε νεα και παλια μηνυματα ανακατεμενα ,τωρα εστρωσε βλεπω!!!ηταν μεχρι να μπεις εσυ!!!η αρχηγος και δημιουργος του!!!στο new life θα κανω ,εσεις το δικο σας κεντρο σας το συστησε καποιος???

Εγώ ξέρω την εμβρυολόγο του κέντρου την Αλεξία..και έτσι πήγα.Το ωραίο είναι ότι και ο γιατρός μου είναι σε αυτό το κέντρο και δεν το είχαμε συζητήσει ποτέ..οπότε δεν αλλάζω ούτε γιατρό!!!


Ytulp3.png?KixTF0pj
Link to comment
Share on other sites

το new life ειναι κοντα στο φοινικα η στο αμαξοστασιο του ΟΑΣΘ!!!και εμενα η γυναικολογος μου συνεργαζεται με αυτο το κεντρο!!παντως 3 φορες που εχω παει ο διευθυντης εκει ηταν πολυ επεξηγηματικος και ολοι τους ευγενικοι να βοηθησουν στο οτιδηποτε χρειαστει!!αληθεια ξερετε τι σημαινει αν εχεις πολλα αντισωματα στο τεστ για ερυθρα???

Link to comment
Share on other sites

το new life ειναι κοντα στο φοινικα η στο αμαξοστασιο του ΟΑΣΘ!!!και εμενα η γυναικολογος μου συνεργαζεται με αυτο το κεντρο!!παντως 3 φορες που εχω παει ο διευθυντης εκει ηταν πολυ επεξηγηματικος και ολοι τους ευγενικοι να βοηθησουν στο οτιδηποτε χρειαστει!!αληθεια ξερετε τι σημαινει αν εχεις πολλα αντισωματα στο τεστ για ερυθρα???

Εξαρτάται τι αντισώματα...IGG ή IGM.Έκανες εξέταση;Αν ναι δες τι γράφει το χαρτί


Ytulp3.png?KixTF0pj
Link to comment
Share on other sites

βλαστοκύστες?? λες αυτό να εννοούσε οτι θα μου πει αύριο και δεν το πιασα? και εγώ στο embryolab είμαι κορίτσια. το new life που είναι?

Μπορεί. Ξέρω οτι σε όσες κάνουν πολλά ωάρια ρισκάρουν περισσότερο να δουν αν τα έμβρυα προχωράνε να γίνουν βλαστοκύστες γιατί δεν φοβούνται τις απώλειες! Καλά εμένα δε μου έχει πει τίποτα από όλα αυτά αλλά το Σάββατο που θα πάω θα τον πιπιλίσω λίγο μου φαίνεται!!! Τι να κάνω που ενημερώνομαι απ το ίντερνετ?? Φταίω? Δε φταίω!!

marilia δεν ξέρω τι είναι αυτό το τεστ που λες...


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλα βρε παιδια,ακομα δεν μπηκα και βγαζετε συνταγες με γλυκα και cheese cake??ΕΜΕΝΑ ΔΕ ΜΕ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕΕΕΕΕ????ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΦΑΩ ΓΛΥΚΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΕΕΕΕΣ!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!

Πω, πω!! Με κάνεις και νιώθω πολυυυυυυυυύ άσχημα:-(:sad::-(:sad: (γιατί μόλις τσάκισα κάτι .....σοκολατίτσες))


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πω, πω!! Με κάνεις και νιώθω πολυυυυυυυυύ άσχημα:-(:sad::-(:sad: (γιατί μόλις τσάκισα κάτι .....σοκολατίτσες))

EEE...Α να χαθείς πια!!!!!:tongue::tongue::tongue:

Λυπήσου και εμένα που ξεγελάω την υπογλυκαιμία μου με επιδόρπιο γιαουρτιού!!!!Δεν θα έρθει ο άντρας σου;;;Θα του πω για το ποντικάκι που τρώει τις σοκολάτες.... να δεις εσύ:tongue::tongue:


Ytulp3.png?KixTF0pj
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...