Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Future gossips και όχι μόνο!!!!


Future

Recommended Posts

Πήρα ένα βιβλίο του Μένιου Σακελλαρόπουλου..."Μαύρο Φιλί" ο τίτλος..ήθελα κάτι...ελαφρυ....για την πλαζ που δεν θα πάω ;)

Στην εμβρυομεταφορά δεν σε ναρκωνουν, μπαίνεις, ξαπλώνεις στην γνωστή πλέον στάση...σου δείχνουν σε μια οθόνη τα εμβρυάκια σου, στα μεταφέρουν και τέλος..κρατάει πολύ λίγο. Βγαίνεις ξάπλα...μένεις κανένα 10λεπτο έτσι...μετά φεύγεις. Εμένα δεν μου ειπαν οπωσδήποτε ξαπλα...μου ειπαν όμως 2 μερες ανάπαυση σπιτι. Είχα πάρει 1 εβδομάδα άδεια. Δεν έκανα τίποτε αλλά δεν έμεινα συνέχεια ξάπλα. Απλά ό,τι έκανα το έκανα σε αργή κίνηση...και ακ΄πομα συνεχίζω.

Βρε σεις ξέρετε...κάνει να βάφεις νύχια όταν είσαι έγκυος; Καλά εγώ δεν βάφω και λόγω πένθους τώρα...αλλά αναρωτιόμουν.


A5K6p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πήρα ένα βιβλίο του Μένιου Σακελλαρόπουλου..."Μαύρο Φιλί" ο τίτλος..ήθελα κάτι...ελαφρυ....για την πλαζ που δεν θα πάω ;)

Στην εμβρυομεταφορά δεν σε ναρκωνουν, μπαίνεις, ξαπλώνεις στην γνωστή πλέον στάση...σου δείχνουν σε μια οθόνη τα εμβρυάκια σου, στα μεταφέρουν και τέλος..κρατάει πολύ λίγο. Βγαίνεις ξάπλα...μένεις κανένα 10λεπτο έτσι...μετά φεύγεις. Εμένα δεν μου ειπαν οπωσδήποτε ξαπλα...μου ειπαν όμως 2 μερες ανάπαυση σπιτι. Είχα πάρει 1 εβδομάδα άδεια. Δεν έκανα τίποτε αλλά δεν έμεινα συνέχεια ξάπλα. Απλά ό,τι έκανα το έκανα σε αργή κίνηση...και ακ΄πομα συνεχίζω.

Βρε σεις ξέρετε...κάνει να βάφεις νύχια όταν είσαι έγκυος; Καλά εγώ δεν βάφω και λόγω πένθους τώρα...αλλά αναρωτιόμουν.

Μου αρέσει ο Μένιος Σακελλαρόπουλος.Έχω διαβάσει το "θα πεθάνεις ρε" και μου άρεσε πολύ!!

Τι να σου πω για τα νύχια,προσωπική άποψη δεν έχω,αλλά η νύφη μου και στις δυο εγκυμοσύνες τα έβαφε κανονικά.Ρώτα και τον γιατρό σου.


Ytulp3.png?KixTF0pj
Link to comment
Share on other sites

http://parentscafe.gr/showthread.php?t=1006

Αφιερωμένο στα καρντάσια και σε αυτούς που αγαπούν αυτή την πόλη!!!!

Σόρρυ παιδιά το έγραψε μια κοπέλα..και δεν άντεξα να μην το μεταφέρω..έτσι για να ανέβει λίγο και η ioanna μας...χωρίς καμιά κακία για τις υπόλοιπες υπέροχες περιοχές της Ελλαδίτσας μας;););)

πόσο δίκιο έχει ΣΕ ΟΛΑ μα ΣΕ ΟΛΑ??? μου φτιάχνει τη διάθεση αυτή η πόλη, και ας είναι απο λίγο πιο δίπλα η καταγωγή μου. δεν θα την άλλαζα με τίποτα σε λέω. ρε φιλενάδα δεν το σκέφτηκα όντως μαζί θα είμαστε το σεπτέμβρη, καλά λες!! τα παιδιά μας θα είναι σειρούλα!!!θα έχουν και το ίδιο ζώδιο!!! χαχαχα, ααα δεν ξέρω αν σας το πα αλλά εγώ δίδυμα θα κάνω, το αισθάνομαι..


ty11p2.png
Link to comment
Share on other sites

πόσο δίκιο έχει ΣΕ ΟΛΑ μα ΣΕ ΟΛΑ??? μου φτιάχνει τη διάθεση αυτή η πόλη, και ας είναι απο λίγο πιο δίπλα η καταγωγή μου. δεν θα την άλλαζα με τίποτα σε λέω. ρε φιλενάδα δεν το σκέφτηκα όντως μαζί θα είμαστε το σεπτέμβρη, καλά λες!! τα παιδιά μας θα είναι σειρούλα!!!θα έχουν και το ίδιο ζώδιο!!! χαχαχα, ααα δεν ξέρω αν σας το πα αλλά εγώ δίδυμα θα κάνω, το αισθάνομαι..

Με τοσα ωάρια που θα γονιμοποιηθουν...εννοειται τουλάχιστον δίδυμα ;)


A5K6p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πόσο δίκιο έχει ΣΕ ΟΛΑ μα ΣΕ ΟΛΑ??? μου φτιάχνει τη διάθεση αυτή η πόλη, και ας είναι απο λίγο πιο δίπλα η καταγωγή μου. δεν θα την άλλαζα με τίποτα σε λέω. ρε φιλενάδα δεν το σκέφτηκα όντως μαζί θα είμαστε το σεπτέμβρη, καλά λες!! τα παιδιά μας θα είναι σειρούλα!!!θα έχουν και το ίδιο ζώδιο!!! χαχαχα, ααα δεν ξέρω αν σας το πα αλλά εγώ δίδυμα θα κάνω, το αισθάνομαι..

Ναι για!! Δίδυμα θα κάνεις εννοείται!!!Είδες που θα είμαστε παρέα να γκρινιάζουμε;;;


Ytulp3.png?KixTF0pj
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια !!!ειμαι η marilia1971 επιτελους σας βρηκα!!!και απ' οτι διαβαζω εχω χασει εξελιξεις!!!Λοιπον ελα να μην χανουμε την αισιοδοξια μας,χαμογελαμε και ονειρευομαστε πως του χρονου θα παιζουμε και θα χτιζουμε καστρακια στην αμμο με τα παιδακια μας!!ioanna v καλη επιτυχια για σημερα!!θα περιμενουμε νεα σου!!!:):):):)

Link to comment
Share on other sites

εν τω μεταξυ πρεπει να εχει παθει κατι το φορουμ γιατι τα μηνυματα τα βγαζει οπως να ναι!!!palmoma ενα πολυ καλο βιβλιο ειναι η αγρια ορχιδεα της Καιτη Οικονομου καθως και το καινουργιο της το φθινοπωρο της μαγισσας!!αν θελεις να σου πω και αλλα ζητησε το μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλώτηνε και ας άργησε (marilia)! είμαι πάνω απ το τηλέφωνο και περιμένω να μου πουν τα αποτελέσματα απο χθες. πονάω λιγότερο απο χθες ευτυχώς.

βάση του ληξίαρχου της παρέας βλέπω πως ξεκινάς σεπτέμβρη και εσύ έτσι? οπότε μπάνιο και ξεκούραση μέχρι τότε

gemini που είσαι? πως είσαι εσύ?


ty11p2.png
Link to comment
Share on other sites

ioanna περιμενουμε και σκεφτομαστε ολες θετικα!!!ναι θα αρχισω απο τα μεσα Σεπτεμβριου και μετα!!! τωρα ξεκουραζομαι ,δεν αγχωνομαι οσο μπορω βεβαια και σκεφτομαι οτι ολα θα πανε μια χαρα,μου δινετε και εσεις κουραγιο (palmoma,luckystar) που απο την πρωτη τους προσπαθεια πηγαν ολα παρα πολυ καλα!!!ιδωμεν...αυτο το σ/κ δεν εχει μπανιο γιατι αδιαθετησα και ετσι θα παμε για φαγητο στα πεθερικα μου !!!ευτυχως εχω παρα πολυ καλα πεθερικα...με την πεθερα μου μπορω να συζητησω καλυτερα και απο την μαμα μου!!εσεις αληθεια κοριτσια ποια ειναι η σχεση σας με τα πεθερικα σας????:-P:-P:-P:-P

Link to comment
Share on other sites

άντε βρε luckystar νόμιζα δεν θα έμπενες ποτέ!

marilia ούτε κρύο ούτε ζέστη με τα πεθερικά. το καλό είναι πως δεν ανακατεύονται καθόλου στη ζωή μας. ούτε έχουν άποψη για ότι κάνουμε ευτυχώς. βρισκόμαστε όποτε έχουμε χρόνο και όλα κυλάνε ήσυχα.


ty11p2.png
Link to comment
Share on other sites

τα νέα είναι καλά. κρατήσανε 6 ωάρια πολύ καλά τα οποία πάνε κατάψυξη κατευθείαν, και 10 γονιμοποιήθηκαν. τώρα κάτι δεν κατάλαβα καλά..θα με ξαναπάρουν αύριο να μου πούνε πόσα προχωράνε. θα πάρω το γιατρό να μου εξηγήσει


ty11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...