Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Κορίτσια μπράβο τα καλύτερα σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 9 μέρες με δύο βλαστοκυστες 28 11 μέρες έφτασε 68 να έχουμε ελπίδες;;; Νιώθω ότι απλά το τραβάμε είναι μικρός αριθμός για 11 ημέρες με βλαστοκυστες 

      Απτήν στιγμή που διπλασιάστηκε υπάρχουν ελπίδες.  

Future gossips και όχι μόνο!!!!


Future

Recommended Posts

Πολυ γλυκα τα λογακια σου ευχαριστω.Ημουν πολυ αισιοδοξη γελουσα συνεχεια απλωσ χθεσ απογοητευτηκα αλλα σημερα ειμαι καλυτετρα ειχεσ καθολου συμπτωματα εσυ!

Μόνο δέκατα από την 3η ημέρα μετά την εμβρυομεταφορά...τα οποία ανάκαλυψα τυχαία..δεν ενιωθα κάτι απλά έβαλα θερμόμετρο (γιατί σαν εσένα έψαχνα συμπτώματα). Και ειχα κάθε απόγευμα...συγκεκριμένη ώρα πάντα...από 36,8 έως 37,4.


A5K6p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να σας πω κάτι ..να τρελλαθείτε; Δεν ξέρω ποσες έχετε διαβάσει το σχετικό θέμα στο φόρουμ για την Αγία Ειρήνη τη Χρυσοβαλάντου. Όταν ξεκίνησα τις προσπάθειές μου πήγα και εγώ στο μοναστήρι, προσευχήθηκα και εγώ και την έβαλα στην ζωή μου...μετά από 3μισι περίπου μήνες με αξίωσε ο Θεός και η Χάρη της να έχω μέσα μου μια νέα ζωή.

Τώρα που θα κατεβαιναν οι δικοί μου για την κηδεία στο χωριο και μιλούσαν με τον παπά για την λειτουργία τους ειπε. "Να την κάνουμε νωρίς...γιατί μετά έχω την λειτουργία της Αγίας Ειρήνης της Χρυσοβαλάντου"...και τότε θυμήθηκα οτι κάπου εδώ γιορτάζει...στις 28.07. Δεν ειναι τρελλή σύμπτωση; Σαν να σου λέει..."εδώ ειμαι...μην φοβάσαι..τα καλά και τα κακά πάνε μαζί. Εχε πίστη και προχώρα".

Συμφωνώ μαζί σου..εγώ τα πιστεύω αυτά τα σημάδια!!Υπάρχουν πολλά παραδείγματα στην ζωή μας αρκεί να θέλουμε να τα δούμε...


Ytulp3.png?KixTF0pj
Link to comment
Share on other sites

zoyzoy31 έκανες εμβρυομεταφορά και θα κάνεις χοριακή στις 2 Αυγούστου...

ioanna v πάει για ωοληψία σήμερα...

Gemini85 πάει για ωοληψία Σάββατο

Μαριάννα Ξ και marilia1971 ξεκινάτε μέσα Σεπτεμβρίου....

mxara ξεκινάς τον Οκτώβρη.....

monalisa (που μας ξέχασε) ξεκινάει Σεπτέμβρη...

Η αφεντομουτσουνάρα μου...ξεκινάω τέλη Αυγούστου ενέσεις.....

Να προσθέσω και να πω ότι έχουν τιμητική θέση οι δυο εγκυούλες της παρέας:

Luckystar έκανε τον πρώτο υπέρηχο και είναι ΔΙΔΥΜΑ!!!

Palmoma.. περιμένουμε τον πρώτο υπέρηχο!!!:tongue:

;) 'ΝΤΑΞ' ΤΩΡΑ;;;

_______


Ytulp3.png?KixTF0pj
Link to comment
Share on other sites

καλέ δεν σας προλαβαίνω με τα μνμ..όλα καλά πήγαν, ή μάλλον σχεδόν καλά. 35 είχα 21 πήραμε. μου είπαν όμως πως το ενδομήτριο ψιλοχάλασε και γι αυτο το λόγο η εμβρυομεταφορά θα γίνει τον επόμενο μήνα, για να ηρεμήσει η μήτρα,και ο οργανισμός μου γενικότερα, και απ τον επόμενο κύκλο χτίζουμε ενδομήτριο και μεταφέρουμε τα μπεμπε. αύριο θα μου πουν πόσα προχωράνε και μπαίνουν μετά όλα κατάψυξη

και τώρα ήρθε η ώρα της γκρίνιας...: όλη τη βδομάδα ήμουν πρησμένη και πόναγα. σήμερα έχω το αποκορύφωμα του πόνου. απ΄το κέντρο μου είπαν πως είναι φυσιολογικό λόγο των πολλών ωαρίων. αν και μου ΄δωσαν παυσίπονα εγώ εξακολουθώ να πονάω, λιγότερο βέβαια αλλά πονάωωωω γιατί πονάωωωω οεο?? όχι τίποτα άλλο αλλά με περιμένει και ένα κοκκινιστό προς κατανάλωση που δεν νομίζω να το φάω τελικά γιατί σκέφτομαι τις συνέπειες. τι τραβάω πια? τιιιι???


ty11p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλέ δεν σας προλαβαίνω με τα μνμ..όλα καλά πήγαν, ή μάλλον σχεδόν καλά. 35 είχα 21 πήραμε. μου είπαν όμως πως το ενδομήτριο ψιλοχάλασε και γι αυτο το λόγο η εμβρυομεταφορά θα γίνει τον επόμενο μήνα, για να ηρεμήσει η μήτρα,και ο οργανισμός μου γενικότερα, και απ τον επόμενο κύκλο χτίζουμε ενδομήτριο και μεταφέρουμε τα μπεμπε. αύριο θα μου πουν πόσα προχωράνε και μπαίνουν μετά όλα κατάψυξη

και τώρα ήρθε η ώρα της γκρίνιας...: όλη τη βδομάδα ήμουν πρησμένη και πόναγα. σήμερα έχω το αποκορύφωμα του πόνου. απ΄το κέντρο μου είπαν πως είναι φυσιολογικό λόγο των πολλών ωαρίων. αν και μου ΄δωσαν παυσίπονα εγώ εξακολουθώ να πονάω, λιγότερο βέβαια αλλά πονάωωωω γιατί πονάωωωω οεο?? όχι τίποτα άλλο αλλά με περιμένει και ένα κοκκινιστό προς κατανάλωση που δεν νομίζω να το φάω τελικά γιατί σκέφτομαι τις συνέπειες. τι τραβάω πια? τιιιι???

Χμ κατάλαβα...Λες και με μενα το ίδιο να γίνει?? Πόσο ήταν το ενδομήτριό σου γιατί κι εμένα έχει αρχίσει να πέφτει αλλά ο γιατρός μου λέει οτι δεν μας ενδιαφέρει για την ώρα:( Σήμερα πονάω λιγότερο και απορώ είναι η αλήθεια.

Τελοσπάντων, αφού είπε έτσι ο γιατρός τι να κάνουμε... εγώ τον έχω πρήξει κι ολό τον ρωτάω μήπως πάθω υπερδιέγερση. Αυτός είναι ο φόβος μου. Για αναβολή εμβρυομεταφοράς δεν το χα σκεφτεί.. Καλά ε'ιπες τις προάλλες "άτιμες πολυκυστικές"

future χτες δεν 'εφαγα και γενικά (ευτυχώς) μου χει κοπέι η όρεξη. Αλλά σήμερα γύρισα απ το γιατρό λίγο αγχωμένη και τσάκισα κάτι μπισκοτάκια με μερέντα:tongue: το καλό είναι οτι λιγώθηκα και θα κάνει μέρες να μου ξανάρθει όρεξη για γλυκό. Είμαι που είμαι πρησμένη...

zouzou δεν έχω κάνει καν την ωοληψία ακόμα και δεν 'εχουμε συζητήσει για εξετάσεις ακόμα. Κάτσε να πάνε όλα καλά γιατί με 40 ωοθυλάκια ..σκούρα τα πράγματα.

Να τώρα τι έπαθα.... θέλω κι εγώ να γκρινιάξωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!:mad:


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χμ κατάλαβα...Λες και με μενα το ίδιο να γίνει?? Πόσο ήταν το ενδομήτριό σου γιατί κι εμένα έχει αρχίσει να πέφτει αλλά ο γιατρός μου λέει οτι δεν μας ενδιαφέρει για την ώρα:( Σήμερα πονάω λιγότερο και απορώ είναι η αλήθεια.

Τελοσπάντων, αφού είπε έτσι ο γιατρός τι να κάνουμε... εγώ τον έχω πρήξει κι ολό τον ρωτάω μήπως πάθω υπερδιέγερση. Αυτός είναι ο φόβος μου. Για αναβολή εμβρυομεταφοράς δεν το χα σκεφτεί.. Καλά ε'ιπες τις προάλλες "άτιμες πολυκυστικές"

future χτες δεν 'εφαγα και γενικά (ευτυχώς) μου χει κοπέι η όρεξη. Αλλά σήμερα γύρισα απ το γιατρό λίγο αγχωμένη και τσάκισα κάτι μπισκοτάκια με μερέντα:tongue: το καλό είναι οτι λιγώθηκα και θα κάνει μέρες να μου ξανάρθει όρεξη για γλυκό. Είμαι που είμαι πρησμένη...

zouzou δεν έχω κάνει καν την ωοληψία ακόμα και δεν 'εχουμε συζητήσει για εξετάσεις ακόμα. Κάτσε να πάνε όλα καλά γιατί με 40 ωοθυλάκια ..σκούρα τα πράγματα.

Να τώρα τι έπαθα.... θέλω κι εγώ να γκρινιάξωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!:mad:

οχι κοριτσάκι δεν θα συμβεί και σε σένα το ίδιο. δεν θέλω να σε αγχώσω. όλα καλά θα πάνε. είπαμε ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά. το Σάββατο το ενδομήτριο ήταν 11. Δευτέρα που με ξαναείδε δεν ρώτησα πόσο ήταν. ούτε σήμερα μπήκα σε λεπτομέρειες. ότι είναι να γίνει θα γίνει. καμιά φορά όσα περισσότερα ξέρουμε τόσο χειρότερο είναι. η αλήθεια είναι πως με βόλευε τώρα να γίνει η μεταφορά για να μην ξαναπαίρνω άδεια στον επόμενο κύκλο. αλλά τι να γίνει δεν προγραμματίζονται αυτά. άντε να ξαναβρώ δικαιολογίες να λέω στη δουλειά. πόσες δικαιολογίες τους έχω πει εκει μέσα μωρέ πια. το σκέφτομαι και γελάω..και δεν είμαι και καλή σ αυτά!

πάντως και εμένα με άγχωνε η υπερδιέργεση και ευτυχώς την απέφυγα. μην το σκέφτεσαι όσο μπορείς. και οι πόνοι που λέω μη φανταστείς τίποτα τραγικό.μπορεί να υπερβάλλω και λίγο γιατί είμαι και στην τσίτα. υποφέρονται. σαν πόνους περιόδου είναι


ty11p2.png
Link to comment
Share on other sites

οχι κοριτσάκι δεν θα συμβεί και σε σένα το ίδιο. δεν θέλω να σε αγχώσω. όλα καλά θα πάνε. είπαμε ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά. το Σάββατο το ενδομήτριο ήταν 11. Δευτέρα που με ξαναείδε δεν ρώτησα πόσο ήταν. ούτε σήμερα μπήκα σε λεπτομέρειες. ότι είναι να γίνει θα γίνει. καμιά φορά όσα περισσότερα ξέρουμε τόσο χειρότερο είναι. η αλήθεια είναι πως με βόλευε τώρα να γίνει η μεταφορά για να μην ξαναπαίρνω άδεια στον επόμενο κύκλο. αλλά τι να γίνει δεν προγραμματίζονται αυτά. άντε να ξαναβρώ δικαιολογίες να λέω στη δουλειά. πόσες δικαιολογίες τους έχω πει εκει μέσα μωρέ πια. το σκέφτομαι και γελάω..και δεν είμαι και καλή σ αυτά!

πάντως και εμένα με άγχωνε η υπερδιέργεση και ευτυχώς την απέφυγα. μην το σκέφτεσαι όσο μπορείς. και οι πόνοι που λέω μη φανταστείς τίποτα τραγικό.μπορεί να υπερβάλλω και λίγο γιατί είμαι και στην τσίτα. υποφέρονται. σαν πόνους περιόδου είναι

Συμφωνώ απόλυτα... καλύτερα να μην ξέρουμε τίποτα. Αλλά τώρα ...το ποτάμι δε γυρίζει πίσω και οτι έγινε-έγινε! Απλά με πιάνει το παράπονο και λέω γκαντεμιά μες στην γκαντεμιά. Δεν τραβάμε και λίγα..

Εσύ δηλαδή τώρα θα περιμένεις ν αδιαθετήσεις και μετά στη μέση του κύκλου θα παίρνεις χαπάκια για το ενδομήτριο και θα στα τοποθετήσουνε ε? Τουλάχιστον ακούγεται αρκετά αναίμακτο! Η βαρία δουλειά έχει γίνει!!


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα... καλύτερα να μην ξέρουμε τίποτα. Αλλά τώρα ...το ποτάμι δε γυρίζει πίσω και οτι έγινε-έγινε! Απλά με πιάνει το παράπονο και λέω γκαντεμιά μες στην γκαντεμιά. Δεν τραβάμε και λίγα..

Εσύ δηλαδή τώρα θα περιμένεις ν αδιαθετήσεις και μετά στη μέση του κύκλου θα παίρνεις χαπάκια για το ενδομήτριο και θα στα τοποθετήσουνε ε? Τουλάχιστον ακούγεται αρκετά αναίμακτο! Η βαρία δουλειά έχει γίνει!!

Αααααααααα θα βάλω τις φωνές μου φαίνεται. Ειπαμε καθε βήμα την φορά...ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ οι απογοητεύσεις. :mad::mad::mad: Αυστηρά.

IoannaV καλη επιτυχία κοπέλα μου. Καθε εμπόδιο για καλό βρεεεε...θα κάνεις και τα μπανάκια σου ;). Όλα καλά θα πάνε...θα πάρεις τα κατεψυγμένα σου, θα έχεις πολλά γονιμοποιημενα και καλά, και θα πανε όοοοοολα καλάααααααα. Ειμαι σίγουρη...έχουμε πάρει φόρα τώρα.

Gemini85 τελικά ευτυχως που δεν θα πάω διακοπές και θα ειμαι εδώ τον Αυγουστο να διαβάσω την θετικη σου χοριακή...δεν το συζητάω.


A5K6p3.png
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα... καλύτερα να μην ξέρουμε τίποτα. Αλλά τώρα ...το ποτάμι δε γυρίζει πίσω και οτι έγινε-έγινε! Απλά με πιάνει το παράπονο και λέω γκαντεμιά μες στην γκαντεμιά. Δεν τραβάμε και λίγα..

Εσύ δηλαδή τώρα θα περιμένεις ν αδιαθετήσεις και μετά στη μέση του κύκλου θα παίρνεις χαπάκια για το ενδομήτριο και θα στα τοποθετήσουνε ε? Τουλάχιστον ακούγεται αρκετά αναίμακτο! Η βαρία δουλειά έχει γίνει!!

ναι θα περιμένω περίοδο και πριν ξεκινήσει η επόμενη αρχές Σεπτέμβρη υποθέτω θα μου δώσει κάτι χάπια για προετοιμασία και χωρίς άλλα φάρμακα πάμε σε μεταφορά. οπότε έχω καιρό..θα κάνω τα μπάνια μου και θα περιμένω

palmoma να σε ρωτήσω κατι..στην εμβρυομεταφορά σε ναρκώσανε πάλι? μετά πόναγες? και τι φάρμακα πήρες μετά? επίσης πόσες μέρες έμεινες ξάπλα? αυτό το ξάπλα που ακούω πολύ με αγχώνει..είμαι και ανήσυχος άνθρωπος και νομίζω θα δυσκολευτώ με το να μην μπορώ να κάνω πράγματα


ty11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αααααααααα θα βάλω τις φωνές μου φαίνεται. Ειπαμε καθε βήμα την φορά...ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ οι απογοητεύσεις. :mad::mad::mad: Αυστηρά.

Gemini85 τελικά ευτυχως που δεν θα πάω διακοπές και θα ειμαι εδώ τον Αυγουστο να διαβάσω την θετικη σου χοριακή...δεν το συζητάω.

Αχχχ!!!!!!!! Από το στόμα σου και στου Θεού τ' αυτί...


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αααααααααα θα βάλω τις φωνές μου φαίνεται. Ειπαμε καθε βήμα την φορά...ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ οι απογοητεύσεις. :mad::mad::mad: Αυστηρά.

:):):):):):):) Πεσ τα χρυσόστομη!!!

IoannaV καλη επιτυχία κοπέλα μου. Καθε εμπόδιο για καλό βρεεεε...θα κάνεις και τα μπανάκια σου ;). Όλα καλά θα πάνε...θα πάρεις τα κατεψυγμένα σου, θα έχεις πολλά γονιμοποιημενα και καλά, και θα πανε όοοοοολα καλάααααααα. Ειμαι σίγουρη...έχουμε πάρει φόρα τώρα.

:-PΒρε καρντάσι μαζί θα είμαστε...Τέλη Αυγούστου ξεκινάω να τρυπιέμαι..εεε αν πάνε όλα καλά...μέσα Σεπτέμβρη θα κάνω μεταφορά.Είδες

μαζί θα περιμένουμε....τι αγχώνεσαι;;;...εεεεε;;; γιατί;;;

Gemini85 τελικά ευτυχως που δεν θα πάω διακοπές και θα ειμαι εδώ τον Αυγουστο να διαβάσω την θετικη σου χοριακή...δεν το συζητάω.

Ευτυχώς φεύγω τις πρώτες μέρες και θα είμαι και εγώ εδώ μετά....Τι νομίζεις θα χάσω εγώ την γιορτή;;;ΣΕ ΓΕΛΑΣΑΝΕ!!!!!


Ytulp3.png?KixTF0pj
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς φεύγω τις πρώτες μέρες και θα είμαι και εγώ εδώ μετά....Τι νομίζεις θα χάσω εγώ την γιορτή;;;ΣΕ ΓΕΛΑΣΑΝΕ!!!!!

Φεύγεις Δευτέρα και πότε γυρνάς?? Θέλω συμπαράσταση!!!!!!!!!


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Φεύγεις Δευτέρα και πότε γυρνάς?? Θέλω συμπαράσταση!!!!!!!!!

Τετάρτη ή Πέμπτη..εξαρτάται..έχουμε κάτι ψιλοδουλειές να κάνουμε,κάτι κάγκελα να βάψουμε..κάτι τέτοια..οπότε μόλις τελειώσουμε..θα είμαι στο αυτοκίνητο πριν προλάβουν να ξεπλύνουν τα πινέλα:P:p:p


Ytulp3.png?KixTF0pj
Link to comment
Share on other sites

http://parentscafe.gr/showthread.php?t=1006

Αφιερωμένο στα καρντάσια και σε αυτούς που αγαπούν αυτή την πόλη!!!!

Σόρρυ παιδιά το έγραψε μια κοπέλα..και δεν άντεξα να μην το μεταφέρω..έτσι για να ανέβει λίγο και η ioanna μας...χωρίς καμιά κακία για τις υπόλοιπες υπέροχες περιοχές της Ελλαδίτσας μας;););)


Ytulp3.png?KixTF0pj
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...