Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Κορίτσια μπράβο τα καλύτερα σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 9 μέρες με δύο βλαστοκυστες 28 11 μέρες έφτασε 68 να έχουμε ελπίδες;;; Νιώθω ότι απλά το τραβάμε είναι μικρός αριθμός για 11 ημέρες με βλαστοκυστες 

      Απτήν στιγμή που διπλασιάστηκε υπάρχουν ελπίδες.  

Future gossips και όχι μόνο!!!!


Future

Recommended Posts

Πάρε και άλλο ένα ...για να μάθεις εσύ!!!

2025-cheese-cake-sokolatas-by-morfoula.jpg

Περιγραφή

Έχει εξίσου τη γλυκόξυνη γεύση του cheesecake απλά κυριαρχεί η γεύση της σοκολάτας και πιστεύς είναι ιδανικό γλυκό για τους λάτρεις της σοκολάτας.

Τι χρειαζόμαστε:

400 γρ. μπισκότα digestive σοκολάτας

125 γρ. βούτυρο

225 γρ. σοκολάτα γάλακτος

150 γρ. κρέμα γάλακτος

3 αυγά

100 γρ. ζάχαρη

500 γρ. τυρί κρέμα

Στα γρήγορα

Κατηγορία

Τούρτες και κορμοί

Διατροφή

Πλούσια σε ενέργεια

Περιέχει

Σοκολάτα

Πως το κάνουμε:

Σπάτε τα μπισκότα με τα δάκτυλά σας, τα βάζετε στο μπλέντερ και χτυπάτε ώστε να γίνουν τρίμματα.

Λυώνετε το βούτυρο σε κατσαρολάκι και το ρίχνετε στα μπισκότα. Ανακατεύετε και αδειάζετε σε στρογγυλό ταψάκι με κούμπωμα στα πλαϊνά. Πιέζετε το μείγμα στη βάση του σκεύους.

Ψήνετε για 5' στους 180 βαθμούς. Έπειτα το τοποθετείτε στο ψυγείο.

Σπάτε τη σοκολάτα σε κομματάκια και τη βάζετε σε πυρίμαχο μπολάκι επάνω από νερό που βράζει (μπεν μαρι) .Αφού λιώσει, βγάζετε από τη φωτιά και προσθέτετε την κρέμα γάλακτος.

Χτυπάτε τα αυγά με τη ζάχαρη να αφρατέψουν και να ασπρίσουν. Χτυπάτε το τυρί κρέμα και το προσθέτετε στα αυγά με τη ζάχαρη και έπειτα τα προσθέτετε στο μείγμα της σοκολάτας και ανακατεύετε καλά.

Αδειάζετε την κρέμα με τη σοκολάτα πάνω στη βάση των μπισκότων και βάζετε στο ψυγείο για 1 ώρα με 1/2 ή ώσπου να πήξει.

Ξεκουμπώνετε το ταψάκι και μεταφέρετε σε πιατέλα.

Λίγα μυστικά ακόμα

Δεν υπάρχει διαφορά αν δεν έχετε ταψάκι με κούμπωμα στα πλαϊνά. Απλά με κανονικό ταψάκι δεν μπορείτε να ξεφορμάρετε και τα κόβετε μέσα στο ταψί τα κομμάτια.

Διαβάστε περισότερο: Cheese cake σοκολάτας http://www.sintagespareas.gr/sintages/cheese-cake-sokolatas.html#ixzz1TEtOY3Qc


Ytulp3.png?KixTF0pj
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

χαχαχαχα εγώ είμαι της αποψης οτι πρέπει να έχεις αλλά να μην επηρεάζεσαι!!!! οπότε κρατιέμαι κρατιέμαι μέχρι που μια μέρα με πιάνει και τα τρώω όλα!! ο άντρας μου είναι πολύ της υγιεινής διατροφής και τρώει τέτοια "παλιοπαχυντικά" πράγματα αραιά και που....

και αν καταλάβει οτι λέίπουν αρχίζει: "ποιος έφαγε το σαλάμι?" "που πήγαν τα κουλουράκια?" κτλ... τι ρωτάς ρε φίλε?? Μένεις με καναν άλλον εδώ??:tongue:

Μιλάμε για ΤΗΝ ντροπή!!


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πάρε και άλλο ένα ...για να μάθεις εσύ!!!

2025-cheese-cake-sokolatas-by-morfoula.jpg

Περιγραφή

Έχει εξίσου τη γλυκόξυνη γεύση του cheesecake απλά κυριαρχεί η γεύση της σοκολάτας και πιστεύς είναι ιδανικό γλυκό για τους λάτρεις της σοκολάτας.

Τι χρειαζόμαστε:

400 γρ. μπισκότα digestive σοκολάτας

125 γρ. βούτυρο

225 γρ. σοκολάτα γάλακτος

150 γρ. κρέμα γάλακτος

3 αυγά

100 γρ. ζάχαρη

500 γρ. τυρί κρέμα

Στα γρήγορα

Κατηγορία

Τούρτες και κορμοί

Διατροφή

Πλούσια σε ενέργεια

Περιέχει

Σοκολάτα

Πως το κάνουμε:

Σπάτε τα μπισκότα με τα δάκτυλά σας, τα βάζετε στο μπλέντερ και χτυπάτε ώστε να γίνουν τρίμματα.

Λυώνετε το βούτυρο σε κατσαρολάκι και το ρίχνετε στα μπισκότα. Ανακατεύετε και αδειάζετε σε στρογγυλό ταψάκι με κούμπωμα στα πλαϊνά. Πιέζετε το μείγμα στη βάση του σκεύους.

Ψήνετε για 5' στους 180 βαθμούς. Έπειτα το τοποθετείτε στο ψυγείο.

Σπάτε τη σοκολάτα σε κομματάκια και τη βάζετε σε πυρίμαχο μπολάκι επάνω από νερό που βράζει (μπεν μαρι) .Αφού λιώσει, βγάζετε από τη φωτιά και προσθέτετε την κρέμα γάλακτος.

Χτυπάτε τα αυγά με τη ζάχαρη να αφρατέψουν και να ασπρίσουν. Χτυπάτε το τυρί κρέμα και το προσθέτετε στα αυγά με τη ζάχαρη και έπειτα τα προσθέτετε στο μείγμα της σοκολάτας και ανακατεύετε καλά.

Αδειάζετε την κρέμα με τη σοκολάτα πάνω στη βάση των μπισκότων και βάζετε στο ψυγείο για 1 ώρα με 1/2 ή ώσπου να πήξει.

Ξεκουμπώνετε το ταψάκι και μεταφέρετε σε πιατέλα.

Λίγα μυστικά ακόμα

Δεν υπάρχει διαφορά αν δεν έχετε ταψάκι με κούμπωμα στα πλαϊνά. Απλά με κανονικό ταψάκι δεν μπορείτε να ξεφορμάρετε και τα κόβετε μέσα στο ταψί τα κομμάτια.

Διαβάστε περισότερο: Cheese cake σοκολάτας http://www.sintagespareas.gr/sintages/cheese-cake-sokolatas.html#ixzz1TEtOY3Qc

Οχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Το ξορκίζω!!!:-P να φύγει να πάει αλλού! χαχαχα


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα εγώ είμαι της αποψης οτι πρέπει να έχεις αλλά να μην επηρεάζεσαι!!!! οπότε κρατιέμαι κρατιέμαι μέχρι που μια μέρα με πιάνει και τα τρώω όλα!! ο άντρας μου είναι πολύ της υγιεινής διατροφής και τρώει τέτοια "παλιοπαχυντικά" πράγματα αραιά και που....

και αν καταλάβει οτι λέίπουν αρχίζει: "ποιος έφαγε το σαλάμι?" "που πήγαν τα κουλουράκια?" κτλ... τι ρωτάς ρε φίλε?? Μένεις με καναν άλλον εδώ??:tongue:

Μιλάμε για ΤΗΝ ντροπή!!

Μήπως να του πείς ότι έχετε ποντικάκια στο σπίτι;;;Εεεε;;;τι λες ;;;;θα πιάσει;;;;:rolleyes::rolleyes:


Ytulp3.png?KixTF0pj
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλέ τι λέτε βραδυάτικα? γλυκά και τούρτες και τσιζκεικ?? γιατί με προκαλείτε έτσι? δίπλα στο σπίτι μου εχει εργαστήριο ζαχαροπλαστικής και΄κάθε μέρα μας πέρνουν κάτι μυρωδιές μα κάτι μυρωδιές?

future κάνεις αντιγραφή το link και το επικολλάς στην απάντηση. γκε-γκε?


ty11p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλέ τι λέτε βραδυάτικα? γλυκά και τούρτες και τσιζκεικ?? γιατί με προκαλείτε έτσι? δίπλα στο σπίτι μου εχει εργαστήριο ζαχαροπλαστικής και΄κάθε μέρα μας πέρνουν κάτι μυρωδιές μα κάτι μυρωδιές?

future κάνεις αντιγραφή το link και το επικολλάς στην απάντηση. γκε-γκε?

:confused::confused::confused::confused::confused:

ποιό λινκ;;;Ας πούμε ότι βλέπω μια συνταγή....λίνκ;;;;οέοοοο;;;;


Ytulp3.png?KixTF0pj
Link to comment
Share on other sites

:confused::confused::confused::confused::confused:

ποιό λινκ;;;Ας πούμε ότι βλέπω μια συνταγή....λίνκ;;;;οέοοοο;;;;

λινκ είναι αυτό parents.org.gr. πας εκεί που γράφει (δε θυμάμαι πως το λένε στον κόσμο των υπολογιστάκηδων) το www και κάνεις αντιγραφή με δεξί κλικ


ty11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


zoyzoy31 έκανες εμβρυομεταφορά και θα κάνεις χοριακή στις 2 Αυγούστου...

gemini85 και ioannav πάτε για ωοληψία την ερχόμενη εβδομάδα...

Μαριάννα Ξ και marilia1971 ξεκινάτε μέσα Σεπτεμβρίου....

mxara ξεκινάς τον Οκτώβρη.....

monalisa (που μας ξέχασε) ξεκινάει Σεπτέμβρη...

Η αφεντομουτσουνάρα μου...ξεκινάω τέλη Αυγούστου ενέσεις.....

Μεταφέρω και το ληξιαρχείο μας για να μην χανόμαστε!!!


Ytulp3.png?KixTF0pj
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...δεν με περιμένατε; Ετσι ειμαι εγώ όλο εκπλήξεις...η κηδεία θα γίνει τελικά στο χωριό και ο γιατρός μου απαγόρευσε να κάνω ταξίδι...και να συγκινηθώ, να ειμαι όρθια στην ζέστη για συλληπητήρια και τα τοιαύτα. Μου έβαλε τις φωνές και η πεθερά μου (η οποία τώρα το έμαθε οτι ειμαι έγκυος...δεν το ειχαμε πει)...και έτσι όλοι έφυγαν και εμεινα οπισθοφυλακή. Είχα πάρει και την άδεια...οπότε ειμαι σπίτι.

Πάω να αγοράσω ενα βιβλίο γιατί όλη μέρα εδώ χωρίς να μπορώ να κάνω δουλειά θα τζάσω...και εξω δεν βγαίνω..μπορει να πετύχω κανέναν συνάδελφο...που ξέρει οτι ειμαι σε κηδεία..και αντε να εξηγείς. (ούτε στην δουλειά το ξέρει κανείς εννοείται)

Βρε Future-ληξιαρχε...η IoannaV πάει για ωοληψία σήμερα...καλή επιτυχία. IoannaV ....το κοκκινιστό δεν μου ακούγεται καλή ιδέα. Εγώ μακαρόνια με κιμά έφαγα (και δεν τα κάνω βαριά)..και κόντεψα να πεθάνω...απο τις ναυτίες και τους εμετούς. Φάε μονο το ρυζάκι και πολύυυυυυυυυυυυυυυυ νερό.


A5K6p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι σε βρηκα τι κανεισ!Συγνωμη πυ χαθηκα αλλα δεν ημουν πολυ καλα.Χθεσ ημουν στο νοσοκομειο γιατι ειχα κατι ζαλαδεσ αλλα ολα καλα μαλλον ηταν απο τα φαρμακα.Πλεον νομιζω οτι τελικα θα βγει αρνητικο αλλα θα δουμε.εσυ τι κανεισ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...