Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

Recommended Posts

Καλησπέρα,θα ήθελα την γνώμη από γονείς των οποίων τα παιδια πέρασαν ή περνάνε κοξακι. Ζητάω εκ των προτέρων συγγνώμη για το σεντόνι.

Ο γιος μου(3,5) και η κόρη μου (2,5) ξεκίνησαν πρώτη χρονιά φέτος παιδικό. Γενικά από Σεπτέμβρη περάσαμε όλες τις ιώσεις. Τον μεγάλο μου τον πιάνανε όλα πιο βαριά (λαρυγγίτιδα,ωοτιτιδα,γαστρεντερίτιδα,βρογχίτιδα) με αποκορύφωμα τα Χριστούγεννα που νοσηλεύτηκε με κρυφή μικροβιακή πνευμονία για πέντε μέρες,σαν επιπλοκή της ίωσης που είχε. Η μικρή ευτυχώς όλα τα περνάει ως τώρα στο πόδι. Την προηγούμενη Δευτέρα και έχοντας βγει από το νοσοκομείο,με αντιβίωση δια στόματος για πέντε μέρες κ εισπνοές,μου κάνει 38+. Την επόμενη τον πάω παιδίατρο κ βλέπει άφθες βαθιά στο λαιμό. Σε δύο 24ωρα γέμισε το στόμα του άφθες κ σπυράκια στα πέλματα,λίγα στα χέρια και στον πρωκτό. Πυρετό έκανε μόνο μια μέρα. Ο γιατρός μας είπε κοξακι(πήγαμε και στον διαβαλκανικό κ τα ακροαστικα του καθαρά). Δεν έτρωγε παρά μόνο φυστικοβουτυρο και μέλι. Χυμούς έπινε κ τρεις φορές την μέρα γάλα. Κολλάει κ η μικρή πριν τρεις μέρες,κάνει ένα 24ωρο 40αρια πυρετό κ την επόμενη βγάζει σπυριά παντού(χέρια,πόδια,μέτωπο,εξωτερικά του στόματος κ την ενοχλεί ο λαιμός εσωτερικά) .Παρ'ολα αυτά κουτσοτρωει, κρέμες,γιαούρτια,γάλα κ σούπες. 

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι τα σπυριά στο σώμα του μεγάλου έχουν υποχωρήσει,οι άφθες (αυτές που μπορώ να δω εγώ τουλάχιστον) και αυτές. Αλλά συνεχίζει να μην τρώει,έχω ψωνίσει την τελευταία εβδομάδα όλο τον Μασούτη,και χαζά δηλαδή ,αλλά τίποτα. Μου φαίνεται ιδιαίτερα καταπονημένος,τα ματάκια του γυαλίζουν,του βάζω συχνά θερμόμετρο αλλά δεν έχει πυρετό. Μίλησα με τον γιατρό κ μου είπε ότι δεν χρειάζεται να τον δει(στο ιατρείο γίνεται κ χαμός από η1ν1 ) κ ότι είναι φυσιολογικό να είναι ανορεκτος ,ένα παραπάνω με όλα αυτά τα απανωτά που πέρασε. Επίσης να αναφέρω ότι βήχει που κ που ,αλλά είναι ξεροβηχας από ψηλά,από τον λαιμό. Έχει νόημα να πάω μόνη μου να του κάνω αιματολογικές;μήπως έχει κάτι άλλο;μήπως έκανε καμία επιπλοκή το κοξακι; Έχω κ τον φόβο από την πνευμονία που οι αιματολογικές του ήταν τραγικές,αν τώρα πάλι δεν μου τρώει,πως θα συνέλθει το παιδί; Εννοείται δεν τους στέλνω παιδικό,κλεισμένοι σπίτι είμαστε,βγαίνουμε μόνο εμείς δουλειά και με προσοχή κ αυτό.

Έχει καμία άλλη μαμά εμπειρία από κοξακι;πόσο καιρό κρατάει η ανορεξία αυτή;

Σας ζητώ ξανά συγνώμη για το τεράστιο μνμ κ γενικά για το παραλήρημα μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Περαστικά σας , περάσατε μεγάλη ταλαιπωρία και τα μικρά και εσείς, εύχομαι γρήγορα να είναι παρελθόν! Η μικρή μου στα δύο είχε περάσει κοξάκι όμως όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό. Παρόλο που δεν ταλαιπωρήθηκε όμως πάνω από 4 5 24ωρα για τουλάχιστον δύο εβδομάδες μετά έμοιαζε 'άρρωστη' με μαύρους κύκλους κάτω από τα μάτια ενέργεια μισή κακό ύπνο γκρίνια και όρεξη μηδέν. Την βγάζαμε με μπανανες και γάλα (έναν συνδιασμό που μου τον κάνει σε ολες τις ασθένειες). Μετά επανήλθε κανονικά και με πολύ όρεξη. Για επιπλοκή από το κοξάκι δεν γνωρίζω , να μιλήσετε με τη γιατρό αν περάσει ένα δεκαπενθήμερο και δεν δείτε καλυτέρευση πάντως. Ίσως και νωρίτερα (;). Ένας επανέλεγχος αιματολογικός θα ήταν χρήσιμος. 

  • Ευχαριστώ 1

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Καλησπέρα,θα ήθελα την γνώμη από γονείς των οποίων τα παιδια πέρασαν ή περνάνε κοξακι. Ζητάω εκ των προτέρων συγγνώμη για το σεντόνι.

Ο γιος μου(3,5) και η κόρη μου (2,5) ξεκίνησαν πρώτη χρονιά φέτος παιδικό. Γενικά από Σεπτέμβρη περάσαμε όλες τις ιώσεις. Τον μεγάλο μου τον πιάνανε όλα πιο βαριά (λαρυγγίτιδα,ωοτιτιδα,γαστρεντερίτιδα,βρογχίτιδα) με αποκορύφωμα τα Χριστούγεννα που νοσηλεύτηκε με κρυφή μικροβιακή πνευμονία για πέντε μέρες,σαν επιπλοκή της ίωσης που είχε. Η μικρή ευτυχώς όλα τα περνάει ως τώρα στο πόδι. Την προηγούμενη Δευτέρα και έχοντας βγει από το νοσοκομείο,με αντιβίωση δια στόματος για πέντε μέρες κ εισπνοές,μου κάνει 38+. Την επόμενη τον πάω παιδίατρο κ βλέπει άφθες βαθιά στο λαιμό. Σε δύο 24ωρα γέμισε το στόμα του άφθες κ σπυράκια στα πέλματα,λίγα στα χέρια και στον πρωκτό. Πυρετό έκανε μόνο μια μέρα. Ο γιατρός μας είπε κοξακι(πήγαμε και στον διαβαλκανικό κ τα ακροαστικα του καθαρά). Δεν έτρωγε παρά μόνο φυστικοβουτυρο και μέλι. Χυμούς έπινε κ τρεις φορές την μέρα γάλα. Κολλάει κ η μικρή πριν τρεις μέρες,κάνει ένα 24ωρο 40αρια πυρετό κ την επόμενη βγάζει σπυριά παντού(χέρια,πόδια,μέτωπο,εξωτερικά του στόματος κ την ενοχλεί ο λαιμός εσωτερικά) .Παρ'ολα αυτά κουτσοτρωει, κρέμες,γιαούρτια,γάλα κ σούπες. 

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι τα σπυριά στο σώμα του μεγάλου έχουν υποχωρήσει,οι άφθες (αυτές που μπορώ να δω εγώ τουλάχιστον) και αυτές. Αλλά συνεχίζει να μην τρώει,έχω ψωνίσει την τελευταία εβδομάδα όλο τον Μασούτη,και χαζά δηλαδή ,αλλά τίποτα. Μου φαίνεται ιδιαίτερα καταπονημένος,τα ματάκια του γυαλίζουν,του βάζω συχνά θερμόμετρο αλλά δεν έχει πυρετό. Μίλησα με τον γιατρό κ μου είπε ότι δεν χρειάζεται να τον δει(στο ιατρείο γίνεται κ χαμός από η1ν1 ) κ ότι είναι φυσιολογικό να είναι ανορεκτος ,ένα παραπάνω με όλα αυτά τα απανωτά που πέρασε. Επίσης να αναφέρω ότι βήχει που κ που ,αλλά είναι ξεροβηχας από ψηλά,από τον λαιμό. Έχει νόημα να πάω μόνη μου να του κάνω αιματολογικές;μήπως έχει κάτι άλλο;μήπως έκανε καμία επιπλοκή το κοξακι; Έχω κ τον φόβο από την πνευμονία που οι αιματολογικές του ήταν τραγικές,αν τώρα πάλι δεν μου τρώει,πως θα συνέλθει το παιδί; Εννοείται δεν τους στέλνω παιδικό,κλεισμένοι σπίτι είμαστε,βγαίνουμε μόνο εμείς δουλειά και με προσοχή κ αυτό.

Έχει καμία άλλη μαμά εμπειρία από κοξακι;πόσο καιρό κρατάει η ανορεξία αυτή;

Σας ζητώ ξανά συγνώμη για το τεράστιο μνμ κ γενικά για το παραλήρημα μου.

Οι αιματολογικες μετα από αρρώστιες δεν είναι κ πολύ ενδεικτικές.  Αν είναι ανορεκτος δοκίμασε βιταμινες κ προβιοτικα ανοίγουν την όρεξη κ κανουν κ καλό. Ισως εχει αφυδατώθει κιόλας τόσες μέρες άρρωστος. Οποτε ρωτα κ για ηλεκτρολυτες . Επίσης αφού σου περναει τόσο βαριά ιώσεις κλείσε ραντεβου με ΩΡΥΛΑ .για πιθανόν κρεατακια ή κάποιες ευαισθησίες που μπορεί να έχει. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Καλησπέρα,θα ήθελα την γνώμη από γονείς των οποίων τα παιδια πέρασαν ή περνάνε κοξακι. Ζητάω εκ των προτέρων συγγνώμη για το σεντόνι.

Ο γιος μου(3,5) και η κόρη μου (2,5) ξεκίνησαν πρώτη χρονιά φέτος παιδικό. Γενικά από Σεπτέμβρη περάσαμε όλες τις ιώσεις. Τον μεγάλο μου τον πιάνανε όλα πιο βαριά (λαρυγγίτιδα,ωοτιτιδα,γαστρεντερίτιδα,βρογχίτιδα) με αποκορύφωμα τα Χριστούγεννα που νοσηλεύτηκε με κρυφή μικροβιακή πνευμονία για πέντε μέρες,σαν επιπλοκή της ίωσης που είχε. Η μικρή ευτυχώς όλα τα περνάει ως τώρα στο πόδι. Την προηγούμενη Δευτέρα και έχοντας βγει από το νοσοκομείο,με αντιβίωση δια στόματος για πέντε μέρες κ εισπνοές,μου κάνει 38+. Την επόμενη τον πάω παιδίατρο κ βλέπει άφθες βαθιά στο λαιμό. Σε δύο 24ωρα γέμισε το στόμα του άφθες κ σπυράκια στα πέλματα,λίγα στα χέρια και στον πρωκτό. Πυρετό έκανε μόνο μια μέρα. Ο γιατρός μας είπε κοξακι(πήγαμε και στον διαβαλκανικό κ τα ακροαστικα του καθαρά). Δεν έτρωγε παρά μόνο φυστικοβουτυρο και μέλι. Χυμούς έπινε κ τρεις φορές την μέρα γάλα. Κολλάει κ η μικρή πριν τρεις μέρες,κάνει ένα 24ωρο 40αρια πυρετό κ την επόμενη βγάζει σπυριά παντού(χέρια,πόδια,μέτωπο,εξωτερικά του στόματος κ την ενοχλεί ο λαιμός εσωτερικά) .Παρ'ολα αυτά κουτσοτρωει, κρέμες,γιαούρτια,γάλα κ σούπες. 

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι τα σπυριά στο σώμα του μεγάλου έχουν υποχωρήσει,οι άφθες (αυτές που μπορώ να δω εγώ τουλάχιστον) και αυτές. Αλλά συνεχίζει να μην τρώει,έχω ψωνίσει την τελευταία εβδομάδα όλο τον Μασούτη,και χαζά δηλαδή ,αλλά τίποτα. Μου φαίνεται ιδιαίτερα καταπονημένος,τα ματάκια του γυαλίζουν,του βάζω συχνά θερμόμετρο αλλά δεν έχει πυρετό. Μίλησα με τον γιατρό κ μου είπε ότι δεν χρειάζεται να τον δει(στο ιατρείο γίνεται κ χαμός από η1ν1 ) κ ότι είναι φυσιολογικό να είναι ανορεκτος ,ένα παραπάνω με όλα αυτά τα απανωτά που πέρασε. Επίσης να αναφέρω ότι βήχει που κ που ,αλλά είναι ξεροβηχας από ψηλά,από τον λαιμό. Έχει νόημα να πάω μόνη μου να του κάνω αιματολογικές;μήπως έχει κάτι άλλο;μήπως έκανε καμία επιπλοκή το κοξακι; Έχω κ τον φόβο από την πνευμονία που οι αιματολογικές του ήταν τραγικές,αν τώρα πάλι δεν μου τρώει,πως θα συνέλθει το παιδί; Εννοείται δεν τους στέλνω παιδικό,κλεισμένοι σπίτι είμαστε,βγαίνουμε μόνο εμείς δουλειά και με προσοχή κ αυτό.

Έχει καμία άλλη μαμά εμπειρία από κοξακι;πόσο καιρό κρατάει η ανορεξία αυτή;

Σας ζητώ ξανά συγνώμη για το τεράστιο μνμ κ γενικά για το παραλήρημα μου.

Περαστικά σας!

Εμάς είχε κολλήσει στα 3,5. Η ανορεξία είχε κρατήσει άντε δύο-τρεις μέρες, όχι παραπάνω (από όταν σταμάτησε ο πυρετός) αλλά το πέρασε ελαφρά (άφθες δεν πρόλαβε να βγάλει, μόνο στίγματα και αυτά πέρασαν άμεσα). Γενικά ο ιός έχει έναν κύκλο 7-10 ημερών (τα μάτια που γυαλίζουν μπορεί να είναι δείγμα επιπεφυκίτιδας που είναι αποτέλεσμα του ιου).  Οι άφθες στο στόμα πάντως είναι αρκετά επώδυνες και ίσως φοβάται ακόμα να φάει το παιδί. Επιμένετε με μαλακές και ουδέτερες τροφές (π.χ. όχι πορτοκάλι ή ντομάτα). Το κοξάκι έχει τρεις επιπλοκές, μυοκαρδίτιδα, εγκεφαλίτιδα και μηνιγγίτιδα αλλά είναι πολύ σπάνιες και έχουν πολύ συγκεκριμένα χαρακτηριστικά (λήθαργο, ακαμψία κ.α.).

Από διάθεση και ενέργεια το παιδί πως είναι; Είναι καλοδιάθετο ή "πεσμένο"; Από αιματολογικές δε θα βγάλετε συμπέρασμα μόνη σας, ειδικά μετά από αυτό το ιστορικό. Μήπως να δοκιμάζατε να το δει και άλλος γιατρός (αν δεν μπορεί ο δικός σας) έστω κατ'οίκον για να αποφύγετε το περιβάλλον του ιατρείου (αν και πάλι, με μάσκα και προσέχοντας τις επιφάνειες ο κίνδυνος είναι ελάχιστος). Πάντως ναι, είναι φυσιολογικό μετά από τόσες ιώσεις το παιδί να αργεί να αναρρώσει. Σαν κανόνα, από εδώ και στο εξής (και αν μπορείτε βέβαια) μετά από κάποια ίωση, κρατήστε το παιδί και το αδελφάκι του (ώστε να μη μεταφέρει παράλληλα και αυτό κάτι άλλο) σπίτι μέχρι να αναρρώσει πλήρως και λίγο ακόμα. Να πάρει καλά τις δυνάμεις του και μετά να ξαναπάει. Σε αυτές τις ηλικίες οι συνεχόμενες ιώσεις είναι εξαιρετικά επιβαρυντικές για το ανοσοποιητικό του και δημιουργούν ευαισθησίες που επιμένουν με τα χρόνια. 


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, linaa είπε:

Οι αιματολογικες μετα από αρρώστιες δεν είναι κ πολύ ενδεικτικές.  Αν είναι ανορεκτος δοκίμασε βιταμινες κ προβιοτικα ανοίγουν την όρεξη κ κανουν κ καλό. Ισως εχει αφυδατώθει κιόλας τόσες μέρες άρρωστος. Οποτε ρωτα κ για ηλεκτρολυτες . Επίσης αφού σου περναει τόσο βαριά ιώσεις κλείσε ραντεβου με ΩΡΥΛΑ .για πιθανόν κρεατακια ή κάποιες ευαισθησίες που μπορεί να έχει. 

Λίνα είχε νοσηλευτεί το παιδί Παπαγεωργίου το καλοκαίρι με κατάγματα στο πρόσωπο.τον είχε η μανα μου ,έπεσε από ένα τοιχακι έξω από το σπίτι κ τότε τον είχαμε τρέξει σε όλους τους γιατρούς. Στο Παπαγεωργίου για τα κατάγματα,Παπανικολάου σε γναθοχειρουργο κ ωρυλα χειρουργό ιδιώτη όπου κ μας τσεκαρε τα πάντα. Κρεατακια,αμυγδαλες δεν έχει,ούτε στραβό διάφραγμα,αλλά ταλαιπωρείται κυρίως άνοιξη με αλλεργική ρινίτιδα. Υγρά ευτυχώς πίνει αρκετά,βιταμίνες τρώει κάτι ζελεδακια αλλά δεν ξέρω κατά πόσο κάνουν δουλειά,καθώς κ προβιοτικα αφού έπαιρνε κ αντιβίωση. Ευχαριστώ πολύ.

3 ώρες πρίν, vtgian είπε:

Περαστικά σας!

Εμάς είχε κολλήσει στα 3,5. Η ανορεξία είχε κρατήσει άντε δύο-τρεις μέρες, όχι παραπάνω (από όταν σταμάτησε ο πυρετός) αλλά το πέρασε ελαφρά (άφθες δεν πρόλαβε να βγάλει, μόνο στίγματα και αυτά πέρασαν άμεσα). Γενικά ο ιός έχει έναν κύκλο 7-10 ημερών (τα μάτια που γυαλίζουν μπορεί να είναι δείγμα επιπεφυκίτιδας που είναι αποτέλεσμα του ιου).  Οι άφθες στο στόμα πάντως είναι αρκετά επώδυνες και ίσως φοβάται ακόμα να φάει το παιδί. Επιμένετε με μαλακές και ουδέτερες τροφές (π.χ. όχι πορτοκάλι ή ντομάτα). Το κοξάκι έχει τρεις επιπλοκές, μυοκαρδίτιδα, εγκεφαλίτιδα και μηνιγγίτιδα αλλά είναι πολύ σπάνιες και έχουν πολύ συγκεκριμένα χαρακτηριστικά (λήθαργο, ακαμψία κ.α.).

Από διάθεση και ενέργεια το παιδί πως είναι; Είναι καλοδιάθετο ή "πεσμένο"; Από αιματολογικές δε θα βγάλετε συμπέρασμα μόνη σας, ειδικά μετά από αυτό το ιστορικό. Μήπως να δοκιμάζατε να το δει και άλλος γιατρός (αν δεν μπορεί ο δικός σας) έστω κατ'οίκον για να αποφύγετε το περιβάλλον του ιατρείου (αν και πάλι, με μάσκα και προσέχοντας τις επιφάνειες ο κίνδυνος είναι ελάχιστος). Πάντως ναι, είναι φυσιολογικό μετά από τόσες ιώσεις το παιδί να αργεί να αναρρώσει. Σαν κανόνα, από εδώ και στο εξής (και αν μπορείτε βέβαια) μετά από κάποια ίωση, κρατήστε το παιδί και το αδελφάκι του (ώστε να μη μεταφέρει παράλληλα και αυτό κάτι άλλο) σπίτι μέχρι να αναρρώσει πλήρως και λίγο ακόμα. Να πάρει καλά τις δυνάμεις του και μετά να ξαναπάει. Σε αυτές τις ηλικίες οι συνεχόμενες ιώσεις είναι εξαιρετικά επιβαρυντικές για το ανοσοποιητικό του και δημιουργούν ευαισθησίες που επιμένουν με τα χρόνια. 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση . Από διάθεση δεν πιάνεται,είναι πολύ ζωηρός ,σήμερα με την άδεια του γιατρού τον έβγαλα κ μια βόλτα γειτονιά γιατί τα έχει παίξει μέσα στο σπίτι,είναι πολύ χαρούμενος αλλά όταν έρχεται η ώρα του φαγητού έχουμε κλάματα. Καλά τον έχω πρήξει κ εγώ.

Παιδικό θα τους πάω κατά Μάρτη τώρα και αν,θέλω να στρώσουν για τα καλά κ με αυτά που ακούω για δεύτερο κύμα ιώσεων,απελπίζομαι. Μένει να λύσω το θέμα του voucher γιατί είναι κρίμα να το χάσουμε λόγω απουσιών. Φυσικά και προέχει η υγεία των παιδιών.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα,στέλνω απλά για ενημέρωση για τυχόν μαμά που θα διαβάσει το ποστ κ έχει την ίδια απορία. Πριν 4 μέρες και αφου σταματήσαμε να τον πρηζουμε φάε και φάε,του άνοιξε η όρεξη κ τρώει πάρα πολύ καλά. Εν ολίγοις όπως είπε κ το @λουκουμαδακι η όλη περίοδος της ιωσης,αφαγιας κτλ μας κράτησε σχεδόν δύο βδομάδες κ τώρα επανήλθε στα φυσιολογικά του. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Καλησπέρα και ευχαριστώ έκτο προτέρων!! Σας παρακαλώ όποια ξέρει έχω ένα κοριτσάκι 9 ετών και κόλλησε κοξακι από το Σάββατο μου σήκωσε πυρετό έφτασε μέχρι 38.9 σήμερα έχει 37.1 είναι φυσιολογικό?? Έχει βγάλει εξανθήματα σε πλευρά μπούτια χέρια πατούσες δάχτυλα κτλ μπορώ να κάνω κάτι να την βοηθήσω έχει μεγάλη φαγούρα και δεν ξέρω τι άλλο να κάνω τις βάζω BETAFUNIN και bepanthol σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα @Ευη Ν και γρήγορα περαστικά στο κοριτσάκι σου. Πέρασαν και τα δύο μου παιδιά κοξακι πριν δύο μήνες περίπου (3 ετών και 18 μηνών αντίστοιχα). Είχαν φαγούρα και πόνο..το μόνο που έδειχνε να τα ανακουφίζει κάπως ήταν τζελ αλόης για την φαγούρα, και συχνά παυσίπονα για τον πονο (με προτροπή της γιατρού τους). Εύχομαι η κόρη σου να το ξεπεράσει σύντομα!!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...