Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

Διαφορά ηλικίας


evaki_k

Recommended Posts

15 ώρες πρίν, vikib είπε:

η διαφορα ηλικιας προσωπικα δε μου λεει τιποτα

αλλο ειναι το σοβαρο προβλημα στη σχεση σου

μιλας για εναν ανθρωπο μετα τα 40,που ακουγεται τελειως ανωριμος,κ οτι δεν ξερει τι θελει απο την ζωη του

ακομη κ οτι μεσα σε μικρο χρονικο διαστημα μιλουσε για παιδι κλπ εγω το βαζω στα αρνητικα

το οτι σε κυνηγησε μετα τον χωρισμο δε σημαινει οτι το εκανε απο αγαπη.πιο πιθανο εχω το βολεμα κ τις ανασφαλειες του

καταλαβαινω οτι εχεις κ καλες αναμνησεις,αλλα αφου μια φορα βρηκες λογο να χωρισεις,κ δεν αλλαξε κατι σε αυτην την αιτια,παντα θα υπαρχουν θεματα που δημιουργουν προστριβες

κατσε κ δες λιγο απο εξω αυτα που περιγραφεις.διαβασε σαν να μην ειναι δικα σου λογια αυτα που μας ειπες

γιατι δε σε αφηνει να προχωρησεις αφου δε σε θελει;κατσε κ σκεψου καλυτερα την συμπεριφορα του.δειχνει κ κτητικοτητα

σε κυνηγαει κ μπλεκει σε αυτο κ κοινους γνωστους;σκεψου πως φαινεται.αυτος που προσπαθει να τα ξαναβρειτε,κ εσυ που ειτε επιστρεφεις ειτε του πεις το οριστικο τελος

εμενα η συμπεριφορα του δεν μου αρεσει.για εναν ωριμο αντρα

 

Έχεις απόλυτο δίκιο σε όλα..Όλα είναι ξεκάθαρα αν το δω όπως περιγράφεις ..Σαν τρίτος παρατηρητής..Δεν έχει ουσία και κανένα νόημα να μείνω σε αυτή τη κατάσταση.. Αδιέξοδο θα παραμείνει αν δεν φύγω εγώ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα συμφωνήσω ότι η ηλικία δεν παίζει ρόλο στην σχέση σας, άλλου είναι το πρόβλημα. Δεν γίνεται να συνεχίσεις με έναν άνθρωπο που δεν ξέρει τι θέλει.. Πρέπει να βρεις κάποιον που θα σε κάνει να νιώσεις μοναδική κ ότι δεν μπορεί μακριά σου..

Απ την άλλη βέβαια αν σκεφτείς σε βάθος χρόνου, όταν εσύ θα είσαι 45 αυτός θα είναι 60. Σε σχέση με το σεξ θα σου προσφέρει όλα αυτά που θες ή θα γίνεται μια στις τόσες?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , mama16 είπε:

Θα συμφωνήσω ότι η ηλικία δεν παίζει ρόλο στην σχέση σας, άλλου είναι το πρόβλημα. Δεν γίνεται να συνεχίσεις με έναν άνθρωπο που δεν ξέρει τι θέλει.. Πρέπει να βρεις κάποιον που θα σε κάνει να νιώσεις μοναδική κ ότι δεν μπορεί μακριά σου..

Απ την άλλη βέβαια αν σκεφτείς σε βάθος χρόνου, όταν εσύ θα είσαι 45 αυτός θα είναι 60. Σε σχέση με το σεξ θα σου προσφέρει όλα αυτά που θες ή θα γίνεται μια στις τόσες?

Ευχαριστώ  για την απάντηση!

Την έχουμε κάνει την συζήτηση αυτή και είναι σίγουρος ότι όσο περνάνε τα χρόνια εγω θα βρω κάποιον άλλο νεότερο.. Όσο και να τον διαβεβαιώνω ότι αν είμαστε μαζί δεν υπάρχει περίπτωση να κοιτάξω άλλον,αυτός το θεωρεί φυσική εξέλιξη..Δεν ξέρω πως θα είναι τα πράγματα σε πιο προχωρημένη ηλικία..Ακόμη κι αν όλα ήταν τέλεια μεταξύ μας αυτό θα το έβλεπε πάντα σαν αγκάθι..Ακόμη και φίλοι μου,όταν χωρίζαμε χρησιμοποιούσαν την ηλικία για να με κάνουν να νιώσω καλύτερα..Και η φράση -πάλι καλά χωρίσατε νωρίς και δεν θα τον γηροκομας- είναι ότι χειρότερο έχω ακούσει..Ας είναι εν μέρει αληθινή..Όταν όμως αγαπάς κάποιο ν δεν μπορείς να δεις τίποτε στην πραγματική του διάσταση... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, evaki_k είπε:

Ευχαριστώ  για την απάντηση!

Την έχουμε κάνει την συζήτηση αυτή και είναι σίγουρος ότι όσο περνάνε τα χρόνια εγω θα βρω κάποιον άλλο νεότερο.. Όσο και να τον διαβεβαιώνω ότι αν είμαστε μαζί δεν υπάρχει περίπτωση να κοιτάξω άλλον,αυτός το θεωρεί φυσική εξέλιξη..Δεν ξέρω πως θα είναι τα πράγματα σε πιο προχωρημένη ηλικία..Ακόμη κι αν όλα ήταν τέλεια μεταξύ μας αυτό θα το έβλεπε πάντα σαν αγκάθι..Ακόμη και φίλοι μου,όταν χωρίζαμε χρησιμοποιούσαν την ηλικία για να με κάνουν να νιώσω καλύτερα..Και η φράση -πάλι καλά χωρίσατε νωρίς και δεν θα τον γηροκομας- είναι ότι χειρότερο έχω ακούσει..Ας είναι εν μέρει αληθινή..Όταν όμως αγαπάς κάποιο ν δεν μπορείς να δεις τίποτε στην πραγματική του διάσταση... 

Κοίτα με τα χρόνια κ την οικειότητα όπως κ να το κάνεις η ηλικία θα φανεί. Καλώς ή κακώς δεν είμαστε όπως οι παλαιότερες γενιές που υπομέναν τα παντα κ ήταν οι καλές νοικοκυρές που υπηρετούσαν τον συζηγο . Κάποια στιγμή όλα βγαίνουν στην φορα . Βεβαια υπάρχουν κ οι τυχεροί που απλώς ο χρόνος δεν τους ακουμπάει αλλα δεν είναι πολύ.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω 13 χρόνια διαφορά με τον σύζυγο και φέτος θα κλείσουμε τα 20 χρόνια γάμου. Τα περισσότερα από αυτά που έχουμε στο κεφάλι μας είναι στερεότυπα. Η δική μου ενέργεια πάντως στα 44, είναι πολύ λιγότερη από του άντρα μου :)

Η διαφορά ηλικίας από μόνη της δε λέει τίποτα, η διαφορά στο επίπεδο ωριμότητας όμως είναι καταλυτική για να στεριώσει ή να χαλάσει μια σχέση. Και δυστυχώς στην περίπτωσή σου, ο σύντροφός σου δείχνει εντελώς ανώριμος. Οπότε βάλε εσύ κάτω τι θέλεις από τη ζωή σου και πάρε τις αποφάσεις σου.

  • Μου αρέσει 1

A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, linaa είπε:

Κοίτα με τα χρόνια κ την οικειότητα όπως κ να το κάνεις η ηλικία θα φανεί. Καλώς ή κακώς δεν είμαστε όπως οι παλαιότερες γενιές που υπομέναν τα παντα κ ήταν οι καλές νοικοκυρές που υπηρετούσαν τον συζηγο . Κάποια στιγμή όλα βγαίνουν στην φορα . Βεβαια υπάρχουν κ οι τυχεροί που απλώς ο χρόνος δεν τους ακουμπάει αλλα δεν είναι πολύ.  

 

3 ώρες πρίν, vtgian είπε:

Έχω 13 χρόνια διαφορά με τον σύζυγο και φέτος θα κλείσουμε τα 20 χρόνια γάμου. Τα περισσότερα από αυτά που έχουμε στο κεφάλι μας είναι στερεότυπα. Η δική μου ενέργεια πάντως στα 44, είναι πολύ λιγότερη από του άντρα μου :)

Η διαφορά ηλικίας από μόνη της δε λέει τίποτα, η διαφορά στο επίπεδο ωριμότητας όμως είναι καταλυτική για να στεριώσει ή να χαλάσει μια σχέση. Και δυστυχώς στην περίπτωσή σου, ο σύντροφός σου δείχνει εντελώς ανώριμος. Οπότε βάλε εσύ κάτω τι θέλεις από τη ζωή σου και πάρε τις αποφάσεις σου.

Σας ευχαριστώ πραγματικά για τις απαντήσεις σας..Ο κοινός παρονομαστής σε όλες τις απόψεις που διάβασα είναι ότι η ηλικία είναι απλά μια δικαιολογία για να μην συζητήσουμε σε βάθος τι πραγματικά πάει λάθος..Όπως και να έχει θα συνεχίσω να τον αγαπάω σαν άνθρωπο αλλά μάλλον ήρθε η ώρα να πάω παρακάτω..Αφού βέβαια κάνουμε μια τελευταία συζήτηση γιατί έχω τόσες απορίες από την συμπεριφορά του..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τελικά τέλος καλό,όλα (θα)πάνε καλά..Σας γράφω και τον επίλογο της σχέσης αυτής μιας και με τις συμβουλές σας είδα τα πράγματα πιο καθαρά..

Τελικά κάναμε.εκεινη τη συζήτηση που είχαμε πει,μιλήσαμε,είπαμε πράγματα που έπρεπε να ειπωθούν και ληξαμε τη σχέση μας ομαλά..Κάτι που δεν περίμενα για να πω την αλήθεια..Οι μέρες περνούσαν και ενώ ένιωθα κάθε μέρα και καλύτερα έφτασε η στιγμή που ένας κοινός γνωστός μας έφερε στο ίδιο τραπέζι και πάλι..Κακώς..Κάπου εκεί με πλησίασε,όλο χαμόγελα,όλο ενδιαφέρον,όλο υποσχέσεις..Λίγο οι αναμνήσεις,λιγο ξαναθυμήθηκαμε τα καλά στοιχεία της σχέσης μας αρχίσαμε να έχουμε μια στοιχειώδη επικοινωνία..Εκείνος λοιπόν προσπάθησε να έρθουμε και πάλι κοντά με διάφορες αφορμές..Και τη στιγμή που ένιωσε ότι πέφτω και πάλι στη παγίδα του άρχισε πάλι να απομακρύνεται..Και κάπου εκεί ξέσπασα (με μηνυματα βέβαια,δεν μου έδωσε την ευκαιρία να τα πω από κοντά)..Και το τέλος ήρθε με όχι και τόσο βελούδινο τρόπο για εμένα..Τελικά ο χρόνος που έδωσα σε αυτόν τον άνθρωπο ήταν κάτι παραπάνω από χαμένος..

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου όσο πιο γρήγορα απομακρυνθείς από αυτή την τοξική κατάσταση τόσο πιο γρήγορα θα βρεις την ευτυχία σου. Είναι κάποιοι άνθρωποι που έχουν άλυτα θέματα και χρειάζονται τη βοήθεια ειδικού και δε μπορείς να επιτελέσεις εσύ αυτόν τον ρόλο. Θα σου πω πως με τον άντρα μου έχω σχεδόν 18 χρόνια διαφορά και ποτέ δε συζητήσαμε τίποτα από αυτά που έχεις αναφέρει. Ζούμε τη ζωή μας και είμαστε πολύ πολύ αγαπημένοι. Όταν μια σχέση είναι να προχωρήσει, προχωράει αβίαστα. Όλα τα αλλά είναι λόγια! Χαίρομαι πολύ που κατάφερες να το δεις! Όλα θα πάνε καλά, στο λέω κι εγώ που κάποτε ήμουν στη θέση σου δίνοντας τον χρόνο μου σε λάθος ανθρώπους..

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , SummerDream είπε:

Κορίτσι μου όσο πιο γρήγορα απομακρυνθείς από αυτή την τοξική κατάσταση τόσο πιο γρήγορα θα βρεις την ευτυχία σου. Είναι κάποιοι άνθρωποι που έχουν άλυτα θέματα και χρειάζονται τη βοήθεια ειδικού και δε μπορείς να επιτελεστείς εσύ αυτόν τον ρόλο. Θα σου πω πως με τον άντρα μου έχω σχεδόν 18 χρόνια διαφορά και ποτέ δε συζητήσαμε τίποτα από αυτά που έχεις αναφέρει. Ζούμε τη ζωή μας και είμαστε πολύ πολύ αγαπημένοι. Όταν μια σχέση είναι να προχωρήσει, προχωράει αβίαστα. Όλα τα αλλά είναι λόγια! Χαίρομαι πολύ που κατάφερες να το δεις! Όλα θα πάνε καλά, στο λέω κι εγώ που κάποτε ήμουν στη θέση σου δίνοντας τον χρόνο μου σε λάθος ανθρώπους..

Όλα μαθήματα είναι τελικά σε αυτή την ζωή..Εγώ έδωσα πολλές φορές εξετάσεις,αλλά τελικά το πήρα το μάθημα μου..

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, evaki_k είπε:

Όλα μαθήματα είναι τελικά σε αυτή την ζωή..Εγώ έδωσα πολλές φορές εξετάσεις,αλλά τελικά το πήρα το μάθημα μου..

 

Εισαι παραπανω απο ικανη να ζησεις μονη σου κ να βρεις καποιον πιο καταλληλο. Χαιρομαι που ειδες καθαρα. Εχεις ολη τη ζωη μπροστα σου. Αγαπα τον εαυτο σου και σου ευχομαι τα καλυτερα.

Οταν γνωρισα τον αντρα μου, καταλαβα γιατι επρεπε να χωρισω με τους προηγουμενους.. θα το δεις κ συ... ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...