Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

CAFE ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012


elissavet1988

Recommended Posts

Εγώ γεννάω με καισαρική και θα μου το πάρει σίγουρα δυο εβδομάδες πριν. Κορίτσια σε ποιο μαιευτήριο γεννάτε εσείς?

Εγω στο Ιασω. Εμενα δεν μου εχει δωσει ΠΗΤ ακομα εγω οπως τα υπολογιζω γενναω 27 Απριλιου, παλι τελευταια ρε παιδι μου,σε ολα τα καφε, πως τα καταφερνω???:rolleyes:

Επισης εχω στενοχωρηθει γιατι το αλλο σαββατο εχω αυχενικη και δυστυχως λογω δουλειας του αντρα μου θα παω μονη μου...μου ειπε να του βγαλω καμια φωτογραφια..

Καλα ο δικος μου ειναι και στη διοικηση του Ιασω οποτε δε ρωταω καν για αλλο μαιευτηριο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα τη κανετε???

εμενα τα νεθρα μοθ μοθ τα εχει κανει η κορη μου τσαταλια δυο μερεσ τωρα τεσπα.Μπορει να μην εχω και γω πολυ υπομονη λογο ορμονων τη να πω δεν ξερω.Εγω γενναω στο μητερα οθτε και μενα μου εχουν δωσει πττ μαλλον στην αυχενικη θα μου δωσουν.


pP3gp3.png?eFIobjVKFp42p3.png?QwwiArHL
Link to comment
Share on other sites

εχω πονακια αυτες τις μερες ρε γμτ, ειχα πολλα στις αρχες, καποια στιγμη περασανε κ τωρα παλι. την τεταρτη που εκανα δουλειες με επιασε κ λιγο η μεση. σηκωνω κ τον μεγαλο καποιες φορες που χρειαζεται και η μεση μου επιβαρυνεται απο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

εχω πονακια αυτες τις μερες ρε γμτ, ειχα πολλα στις αρχες, καποια στιγμη περασανε κ τωρα παλι. την τεταρτη που εκανα δουλειες με επιασε κ λιγο η μεση. σηκωνω κ τον μεγαλο καποιες φορες που χρειαζεται και η μεση μου επιβαρυνεται απο αυτο.

Κι εγω οταν σηκωνω την Παναγιωτα μου δινει σουβλιες η κοιλια, αλλα συνηθως δε ζηταει και αν την παρω μου λεει,κατω εχεις νινι!!!Ευτυχως δλδ γιατι ειναι 15-16 κιλα....:confused:

Πονακια εχω παντως γενικα αρκετα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι τυχερή που είσαι Κατερίνα και σε προσέχει και το κοριτσάκι σου! Και μη στεναχωριέσαι και εμένα δούλευε ο άνδρας μου και δεν ήρθε ξέρω πως νιώθεις πάρε τη μαμά ή την κολλητή σου, δεν θα ναι το ίδιο αλλά τουλάχιστον θα πιεις και ένα καφεδάκι μετά (έτσι για το καλό). Πονάκια έχω μέρες εγώ ειδικά την ώρα που ξυπνάω νιώθω έναν έντονο στιγμιαίο πόνο δεξιά χαμηλά. ΠΗΤ σύμφωνα με την ηλικία κυήσεως έχω 14 Απριλίου., σύμφωνα με τον υπέρηχο 8 Απριλίου


dev104pr___.pnglamlamsbu20050723_-6_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Χάθηκα λιγάκι,αλλά να μαι πάλι.

Η αυχενική μας βγήκε πολύ καλή,αν και οι φωτογραφίες που πήραμε δεν με ικανοποίησαν πολύ:)Για το φύλο ο άντρας μου ήθελε να μάθει,εγώ πάλι όχι γιατί όπως μας εξήγησε κι ο γιατρός δεν θα ήταν απόλυτα σίγουρο.

Κι έτσι είπα καλύτερα αργότερα στη β επιπέδου,έτσι κι αλλιώς ούτε θα ψωνίσουμε ακόμα ούτε τίποτα.

Από την άλλη,πήρα το αεροπλάνο κι ήρθα για λίγες μέρες στην Αθήνα για να δω την οικογένειά μου και να τους το πω.

Περιττό να πούμε...ούτε να βήξω δεν μ αφήνουν.Πλάκα έχει.

Όμως σήμερα κάτι μου έχει μαυρίσει τις σκέψεις.Ξαφνικά είδα στο εσώρρουχο κάτι σαν νερό,δεν είναι ούρα,ούτε τα γνωστά υγρα κόλπου(πιο παχύρρευστα).Λέτε να είναι κάτι ανησυχητικό(αμνιακό υγρό;;;;;:confused:)

Σας έχει τύχει;Συμβαίνει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Και εχω πολλά διαφανη υγρά....χθες καποια στιγμή ετρεξαν πολλά... ειναι φυσιολογικό;;;;

Νικι,διάβασα ότι είχες κι εσύ υγρά.Τι έκανες γι αυτό;Μίλησες με το γιατρό σου;Εγώ ξαφνικα νόμισα ότι ...κατουρήθηκα,αλλά αυτά ήταν καθαρά υγρά σαν νερό και άοσμα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και καλή εβδομάδα!!!

Ρηνούλα δεν πήρα το γιατρό, αλλά νομίζω ειναι φυσιολογικό. Εγώ το είχα ξανά και δεύτερη μέρα. Σήμρα πάντως που πήγα για αυχενική ήταν όλα τελεια!!!!:D Και αμνιακό υγρό φυσιολογικό ΄μου είπαν.

Μην αγχώνεσαι!!!! Για να νιώσεις καλύτερα, πάρε το γιατρό σου ένα τηλέφωνο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπράβο,Νικι,χαίρομαι που όλα πήγαν καλά στην αυχενική σου!:)

Σ ευχαριστώ για την απάντησή σου,δεν ξέρεις πόσο με καθησυχάζεις.

Από την τρομάρα μου έχω οριζοντιωθεί στο κρεβάτι.:?

Υγρά δεν ξανάδα,αλλά θα πάρω τη γιατρό μου(στη Γερμανία) να δω τι θα μου πει.

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι για τα υγρά εγώ έχω πάρα πολλά, αν είναι άοσμα και δεν έχουν έχουν κάποιο χρώμα είναι φυσιολογικό. Έπρηξα τον γιατρό μου 2-3 φορές για αυτό το θέμα!


dev104pr___.pnglamlamsbu20050723_-6_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι για τα υγρά εγώ έχω πάρα πολλά, αν είναι άοσμα και δεν έχουν έχουν κάποιο χρώμα είναι φυσιολογικό. Έπρηξα τον γιατρό μου 2-3 φορές για αυτό το θέμα!

Γεια σου argiota μου,κι εγώ αυτό σκοπεύω να κάνω(να τον πρήξω:))

Η γιατρός μου στη Γερμανία λείπει σε διακοπές :? κι έτσι τηλεφώνησα στον

αγαπητό μου γιατρό(Αθήνα),να ναι καλά ο άνθρωπος,θα με δει για κάθε ενδεχόμενο.

Τώρα για καλό ή για κακό μπήκα στο ίντερντ και διάβασα ΟΛΑ όσα βρήκα για διαρροες υγρών και φυσικά αγχώθηκα κα-νο-νι-κό-τα-τα.

Έχω και κάτι πονάκια χαμηλά και τσιμπηματάκια.

Πάντως μακάρι να είναι όπως λες κι εσύ όλα φυσιολογικά!

Καληνύχτα κοριτσάκια!Κι ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Νικη μπραβο που ειναι ολα καλα,γιατι να μην ηταν αλλωστε?

Ρηνουλα μη φοβασαι, ολα καλα πανε και με σενα, τα υγρα ολες λιγο πολυ τα εχουμε, φυσιολογικο ειναι αν δεν ειναι καφε η κοκκινα...

Εγω κοριτσια ειμαι χαλια με το στομαχι μου καθε μερα και χειροτερα, συνεχεια αναγουλα μου ερχεται,ειδικα οταν τρωω και αυριο γινομαι 12 εβδομαδων,ποσο θα κρατησει αυτο?Οσο παει χειροτερευει!Επισης ειναι και ο λαιμος μου χαλια,ευτυχως δεν εχω πυρετο προς το παρον!

Το Σαββατο εχω κι εγω αυχενικη,το μονο που με ανησυχει ειναι οτι θα παω μονη μου αφου ο αντρας μου θα δουλευει κι αν μου πουν κατι.. κακο?Μπορω να παρω μαζι μου μανα και παιδι αλλα δε θελω να τους ταλαιπωρω!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!

Κατερίνα κι εσενα καλή θα ναι η αυχενική, μην ανησυχείς. Απλώς πάρε μαζί σου κάποιον για παρέα. Εγω να σου πω την αλήθεια δεν ανησυχούσα τόσο για το αποτελεσμα της αυχενικης αλλά για να δω στον υπέρηχο αν είναι καλα το μπεμπε!!:)

Τι κάνετε;;;; Πως τα πατε με το κρύο;;; Εγω κατεβασα χειμωνιάτικα να βρω μπιτζαμούλες και το Σαββατοκυριακο θα ερθει η μαμα μου να μαζεψουμε κανένα καλοκαιρινό...!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...