Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

CAFE ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012


elissavet1988

Recommended Posts

Οσο για την καισαρικη που διαβασα και λεγατε, εγω δε θελω να ξανακανω με τιποτα! Αν ολα πηγαινουν καλα θα προσπαθησω φυσιολογικα! Να μην ξαναπερασω χειρουργειο και τετοιους πονους!

Α!Και για τη βοηθεια που ζητατε απο οσες εχουν κι αλλο παιδακι εγω το μονο που μπορω να σας συμβουλευσω ειναι να μην τα χανετε και αγχωνεστε οταν γεννηθει το μωρο, κλαιει?οκ αγκαλια και το γαλα του να ηρεμησει, μην τρελαινεστε και γινεται πανικος μεσα στο σπιτι!Μωρα ειναι θα εχουν ολο και κατι και θα κλαινε!Εσεις ηρεμες!Μην πανικοβαλεστε!

Κοριτσια τα λεω γιατι περασα πολυ ασχημα στην αρχη, δεν ειχα βοηθεια τους πρωτους μηνες απο πουθενα,μερα νυχτα ορθια να κοβω βολτες αυπνη με το μωρο στον ωμο, ειχα ενα παιδι που κοιμοταν 5λεπτα!!!Και φυσικα επαθα καταθλιψη και τρελαθηκα, τωρα εχω επανελθει,οκ!!χαχαχα α! να ζητατε και βοηθεια απο συζυγο, γονεις οπου μπορειτε!Ειδικα με το συζυγο οταν ειναι σπιτι να του πασαρετε το μωρο και να κοιμαστε!!!!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

κατερίνα και εγώ τέτοια κούνια έχω. Με δυο συρτάρια απο κάτω και κάγκελα που ανεβοκατεβαίνουν σε τρία επίπεδα.

Μια απο τα ιδια Βικυ αλλα δεν τη θελει πια, μετα τις διακοπες δεν ξερω τι επαθε, εγω της ειχα ενα κολπο καιρο τωρα για να κοιμαται, επαιρνε αγκαλια μια μπλουζα μου που πλεον ειναι μονιμα στο κρεβατι της, τριβοταν στη μουρη και κοιμοταν,τωρα μου ζηταει να μπω στην κουνια κι εγω:confused: η θελει στο κρεβατι μου!Πρεπει να παρω κρεβατι επειγοντως!Προχθες μου το ειπε καθαρα, το δικο σου κρεβατι δεν εχει καγκελα!

Κι εμεις ενα παιδικο εχουμε, η κουκετα θα μας σωσει!

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια Βικυ αλλα δεν τη θελει πια, μετα τις διακοπες δεν ξερω τι επαθε, εγω της ειχα ενα κολπο καιρο τωρα για να κοιμαται, επαιρνε αγκαλια μια μπλουζα μου που πλεον ειναι μονιμα στο κρεβατι της, τριβοταν στη μουρη και κοιμοταν,τωρα μου ζηταει να μπω στην κουνια κι εγω:confused: η θελει στο κρεβατι μου!Πρεπει να παρω κρεβατι επειγοντως!Προχθες μου το ειπε καθαρα, το δικο σου κρεβατι δεν εχει καγκελα!

Κι εμεις ενα παιδικο εχουμε, η κουκετα θα μας σωσει!

Και εγώ θα βάλω κουκέτα αλλά αργότερα. Προς το παρών θα πάρω ένα κρεβάτι προσωρινό 1,5 μέτρο για να βάλω την κουνια γωνία στον διπλανό τοίχο γιατί αν τη βάλω απέναντι θα κλέισει όλος ο χώρος στο ενδιάμεσο. Αν πάρω μια μόνιμη κουκέτα 1,8 με 2 μέτρα δε θα χωρέσει η κούνια σε γάμα. Επομένως έξι μήνες μέχρι να γεννήσω και 2-3 χρόνια το μικρό στην κούνια πάμε στα 3μιση χρόνια όπου θα μεγαλώσει και η μικρή για νμα την εμπιστευτώ στα ψηλά;)


Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια ολεσ καλα?

Εγω το ειπα αν ειναι αγορι μαλλον θα το κανω gey εχω ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΑ μωρουδιακα ροζ και ουτε ενα γαλαζιο εστω για δειγμα.

Εγω το μονο που εχω να καταθεσω σαν εμπιρεια με τη μικρη για σας που θα γεννισετε το πρωτο ειναι πως το μωρο γεννιετε και ειναι ηδη αυτονομο εμεισ απλα ειμαστε τα χερια του θα σου δειξει το ιδιο τη θελει εσθ απλα θα το κανεισ οσο περιεργο και αν ακουγετε αυτο.

Κατερινα και γω το σηζηταω με το γιατρο μου για φυσιολογικο θα αποφασισουμε στο τελοσ αναλογοσ το μεγεθοσ του μωρου και την κατασταση μου.


pP3gp3.png?eFIobjVKFp42p3.png?QwwiArHL
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!Ελπιζω να ειστε καλα ολες! Εγω εχω τη μικρη με πυρετο απο χθες, εφτασε και 39, 2η φορα στα 2 χρονια, πρωτη φορα αρρωστησε στις διακοπες φετος..τωρα κολλησε απο τη μανα μου, σχεδον ολη νυχτα αποψε ξυπνια...ενα χαλι ειμαστε και ειχα και σχεδια για το σκ να την παω θεατρο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου!Το μωρό ήταν σχετικά συνεργάσιμο στην αυχενική...το κουνήσαμε λίγο για να γυρίσει αλλά γύρισε τελικά.Εμάς μας είπε ότι μάλλον είναι αγοράκι αλλά να μην το δέσουμε κιόλας. Εγώ πάλι πιστεύω ότι είναι αγόρι όντως και τρελαίνομαι από τη χαρά μου γιατί ήδη έχω έναν υπέροχο γιο! Βγήκε χθες και το PAPP A και ο γιατρός μου είπε ότι όλα είναι καλά και ησύχασα για λίγες μέρες...μετά θα αρχίσω να αγχώνομαι για το β επιπέδου κλασσικά.


dev104pr___.pnglamlamsbu20050723_-6_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!! Κατερινα περαστικά σας!!!! Ταλαιπωρείται το παιδί, ταλαιπωρείσαι κι εσύ!!! Ελπίζω να γινει καλα γρήγορα!!!

argiota ολα καλα!!! μπράβο!!!! Μην αγχώνεσαι τώρα...!!!! Αγόρι ε;;;; Τέλεια!!! Εγώ κορίτσια δεν είμαι πολύ καλά σήμερα!!! Τα νεα μετρα με θίγουν αρκετά και ο μισθός μου θα κατέβει πολύ και εχω στεναχωρηθεί!!!:( Να δω τι αλλο θα γίνει!!!! Αφήστε που μου έχουν φύγει οι αναγούλες και οι ψιλοεμετοι που εκανα και έχω αγχωθεί!!! Και εχω πολλά διαφανη υγρά....χθες καποια στιγμή ετρεξαν πολλά... ειναι φυσιολογικό;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!! Κατερινα περαστικά σας!!!! Ταλαιπωρείται το παιδί, ταλαιπωρείσαι κι εσύ!!! Ελπίζω να γινει καλα γρήγορα!!!

argiota ολα καλα!!! μπράβο!!!! Μην αγχώνεσαι τώρα...!!!! Αγόρι ε;;;; Τέλεια!!! Εγώ κορίτσια δεν είμαι πολύ καλά σήμερα!!! Τα νεα μετρα με θίγουν αρκετά και ο μισθός μου θα κατέβει πολύ και εχω στεναχωρηθεί!!!:( Να δω τι αλλο θα γίνει!!!! Αφήστε που μου έχουν φύγει οι αναγούλες και οι ψιλοεμετοι που εκανα και έχω αγχωθεί!!! Και εχω πολλά διαφανη υγρά....χθες καποια στιγμή ετρεξαν πολλά... ειναι φυσιολογικό;;;;

Εχω κι εγω διαφανη υγρα, δε νομιζω οτι θα πρεπει να ανησυχεις!Τα καφε και το αιμα που ειδε η κουμπαρα μου προχθες, 6 εβδομαδων αυτη ειναι επικινδυνα γι΄'αυτο και ειναι ξαπλα! Οσο για τις αναγουλες και δε χαιρεσαι?Φυσιολογικο ειναι αφου κλεινεις το 3ο τριμηνο!

Αργιοτα μπραβο που πηγαν ολα καλα,σταματα να αγχωνεσαι και πολαυσε το! Οσο για το αγορι,σου το ευχομαι αφου το θες τοσο αλλα ειπαμε,εγω μεχρι τη β επιπεδου στην πρωτη εγκυμοσυνη αγορι ειχα και τωρα...τη βλεπετε τη μινυ απο κατω στο τικερακι!!

Link to comment
Share on other sites

Το χε παθει και μια φίλη μου αυτό.... 2 κορίτσια έχει και τις δύο φορές στην αυχενική της είχαν πει αγόρι!!!! Λογικά μέχρι τη β επιπέδου δε θα δει κι ο γιατρός το φύλο;;;

Κάθε φορά Κατερινά γίνεται κάτι π.χ. χοριακή που δε διπλασιαζόταν, καφέ υγρά, αίμα.... και πάω στο γιατό , βλέπω ότι έιναι όλα καλά και φεύγοντας λέω δεν ξανααγχώνομαι!!! Έλα όμως που συνέχεια βρίσκω κάτι καινούριο να αγχωθώ!!! Ελπίζω αν είναι όλα καλά τη Δευτέρα να ησυχάσω επιτέλους και να μην σκεφτομαι χαζομάρες!!! ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμένα να είμαι ειλικρινής δεν με πολυνοιάζει το φύλο απλά μ αρέσει να σκέφτομαι το μωρό με συγκεκριμένο φύλο. Πριν τη β επιπέδου δεν πρόκειται να ψωνίσω τίποτα ούτως ή άλλως. Τα συμπτώματα μου έχουν υποχωρήσει και εμένα. Αλλά μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό. Στο μεταξύ το μωρό στον υπέρηχο έδειχνε σχεδόν μια εβδομάδα μεγαλύτερο και μου έδωσαν ΠΗΤ 8/4. Έχει τύχει σε καμία σας αυτό?


dev104pr___.pnglamlamsbu20050723_-6_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

ναι, κ μενα στον υπερηχο τον βλεπει μια βδομαδα μεγαλυτερο το μικρο και μου εγραψε ΠΗΤ 1/4 αλλα ο γυναικολογος μου συνεχιζει με βαση τα δικα του και παραμενει σε ΠΗΤ 7/4.

εγω παλι με βλεπω 25η μαρτιου να τρωω μπακαλιαρο-σκορδαλια στο μαιευτηριο!! ο μεγαλος γεννηθηκε 15 μερες πριν την ΠΗΤ οποτε πιστευω πως κ τωρα θα γινει το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

χαχα ειμουνα ετοιμη να κανω την ιδια ερωτηση!

ο δικος μου ειναι χρονια στο ιασω, κ τωρα εχει αρχισει και παει κ στο ρεα. αν μου δοθει επιλογη μαλλον για ρεα με βλεπω. ειναι πιο κοντα κ πιο καινουργιο, αλλιως ιασω. αρκει στο ρεα να μπορει να ερθει κ η μαια του που ηταν μαζι μου στην πρωτη γεννα. θα ασκησω βετο!!! :tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...