Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

      • Χαχα 1

CAFE ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012


elissavet1988

Recommended Posts

μαλλον αγορακι, ειδαμε κατι να ... εξεχει χεχεχε! ελπιζω να μας πει ο γιατρος σιγουρα σημερα. κ ειχα ενα προαισθημα πως θα ειναι κοριτσι, αλλα ο αντρας μου ειχε αλλη αποψη κ μαλλον ειχε δικιο!

ναι ολα καλα με την εξεταση κ με τις αιματολογικες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημέρα!

βλέπω ξεκίνησαν οι αυχενικές.

Εγώ ακόμα δεν έκλεισα ραντεβού.

Γύρω στις 20 θα πάω στο γιατρό και τότε θα με καθοδηγήσει.

Argiota, σωστή η επιλογή με το φόρεμα. Δεν αξίζει να δώσεις παραπάνω λεφτά. Και εγώ έκανα πολιτικό. τρία λεπτά διαβάζει ο δήμαρχος μια παράγραφο , υπογράφεις και τέλος.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπράβο Εύα!!!! Αντε με το καλό να έχουμε όλες καλά νεα στις αυχενικές!!!;)

Ξεκίνησα σήμερα σίδηρο και έκανα το λάθος και τον πήρα μετά το πρωινό και τα έβγαλα όλα!!!:( Μου εχει πει πρωι-βράδυ. Εσάς;;;; Παρ όλα αυτά λέω να μην τον πάρω το βράδυ, να κάνω άλλη μια προσπάθεια το πρωι χωρίς να έχω φάει!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπε να παίρνω το σίδηρο κάθε πρωί και βράδυ μαζί με έναν χυμό πορτοκάλι.Και εγώ ανακατεύομαι αλλά τουλάχιστον δεν κάνω εμετό.

Τότε μάλλον φταίει που είχα φάει πρωτα, αυριο θα το παρω κι εγώ με χυμό. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Εγω δεν εχω αρχισει τιποτα ακομη απο σιδηρο και ασβεστιο, για την ακριβεια προσπαθω να κανω τις εξετασεις μου, χθες πηγα στο νοσοκομειο της αεροποριας να τις κανω, πληρωσα 70 ευρω και δεν μου εκαναν ουτε τις μισες!!Ειχα πολυ δυσκολη μερα χθες, ειχα και τη μικρη μαζι μου νηστικια για να κανει και αυτη εξετασεις καπου εκει κοντα σε ενα ιδιωτικο κεντρο αλλα δεν προλαβαμε,επρεπε να γυρισω στη δουλεια!Κοινως, τωρα πρεπει να τρεχω και ΙΚΑ για να παρω πισω τα 70 ευρω και να κανω και τις υπολοιπες εξετασεις μου εξω φυσικα , να κανω και του παιδιου καποια στιγμη...για ικα και νοσοκομεια δεν το συζητω!Πληρης ανοργανωσια!!!

Πολυ κουραση σ'αυτη την εγκυμοσυνη, εχω και τα μαθηματα οδηγησης καθε απογευμα σχεδον...δεν ξερω πως τη βγαζω καθαρη και τι κανει αυτο το σπορακι εκει μεσα!Ανυπομονω κι εγω για την αυχενικη να δω τι γινεται!

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα μου και εγώ στη 12 εβδομάδα ξεκίνησα ασβέστιο και σίδηρο...εγώ τις εξετάσεις τις έκανα στο ΙΚΑ και πήρα απαντήσεις μετά από 15 μέρες και όπως δε είμαι και ψύχραιμη, καταλαβαίνεις τι πανηγύρι έκανα!Εσύ που θα την κάνεις την αυχενική?Νίκη δοκίμασες με χυμό το σίδηρο?


dev104pr___.pnglamlamsbu20050723_-6_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κατερίνα μου και εγώ στη 12 εβδομάδα ξεκίνησα ασβέστιο και σίδηρο...εγώ τις εξετάσεις τις έκανα στο ΙΚΑ και πήρα απαντήσεις μετά από 15 μέρες και όπως δε είμαι και ψύχραιμη, καταλαβαίνεις τι πανηγύρι έκανα!Εσύ που θα την κάνεις την αυχενική?Νίκη δοκίμασες με χυμό το σίδηρο?

Αυχενικη εχω στο Ιασω το αλλο σαββατο.

Χυμο με σιδηρο ρε παιδια?Εμετος και μονο που το σκεφτομαι μου ερχεται!Εγω πριν απο το γαλα μου το πρωι τα επαιρνα ολα θυμαμαι αλλα δεν ειχα ζαλαδες και ανακατεματα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! argiota δεν τον πήρα καθόλου. Ήταν το στομάχι ήδη χαλια όταν σηκώθηκα που δεν το τόλμησα καν. Θα δω, θα προσπαθήσω αύριο. Τι σίδηρο παίρνετε;; χάπι ή αμπούλα;;; Εμενα μου έδωσε χάπι αλλά θυμάμαι πιο μιρή που έπαιρνα σίδηρο σε αμπούλες και δε με ενοχλούσαν καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! argiota δεν τον πήρα καθόλου. Ήταν το στομάχι ήδη χαλια όταν σηκώθηκα που δεν το τόλμησα καν. Θα δω, θα προσπαθήσω αύριο. Τι σίδηρο παίρνετε;; χάπι ή αμπούλα;;; Εμενα μου έδωσε χάπι αλλά θυμάμαι πιο μιρή που έπαιρνα σίδηρο σε αμπούλες και δε με ενοχλούσαν καθόλου.

Περιεργο παντως να σε πειραζει το χαπι και οχι η αμπουλα!

Εγω επαιρνα και λογικα θα ξαναπαρω το legofer, αμπουλες ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις αμπούλες έπαιρνα κι εγώ αλλά δεν ήμουν τότε έγκυος, ίσως γι αυτό δε με πείραζαν. Τώρα μου έχει δώσει τα fero-filic 500. Η αλήθεια είναι ότι προχθές έκανα βλακία και το πήρα μετά το πρωινό. Σήμερα θα το έπαιρνα πριν αλλά ήταν ήδη το στομάχι μου χάλια και το απέφυγα. Αυριο θα το πάρω όπως και να χει και αν με πειράξει πάλι όταν παω στο γιατρό θα του πω να μου γράψει αμπούλες να δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια,

διαβάζω ότι ήδη παίρνετε σίδηρο και ασβέστιο.Εμένα ακόμα δεν μου είπε κάτι η γιατρός μου,αν και 11 εβδ και 6 ημερών σήμερα.Είναι ακόμα νωρίς λέτε;

Επειδή έχω θέμα με το σίδηρο(χαμηλή φεριτίνη) έχω κάνει κατά καιρούς πολύμηνες θεραπείες με σίδηρο(κάψουλες) και δεν με πείραξε ιδιαίτερα.

Μεθαύριο θα κάνω την αυχενική,βλέπω ετοιμάζονται κι άλλες κοπέλες.

Με το καλό όλες και καλά αποτελέσματα.

Επίσης,μήπως κάποια από εσάς παίρνει τα ουτρογκεστάν;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...