Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

CAFE ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012


elissavet1988

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!

Συσπάσεις;;;;Τι είναι πάλι αυτό;:confused:

Παρακαλάμε να τελειώνουν οι αναγούλες,τα φουσκώματα,οι πονοκέφαλοι,

οι συχνοουρίες,οι εμετοι....και τώρα θα έχουμε κι άλλα;

Βρε παιδιά,έχω ξεσκονίσει το φόρουμ και όλες λένε ότι από τον 4ο-6ο μήνα είναι ο "Παράδεισος της εγκυμονούσας".:PΗρεμούν τα συμπτώματα(βλέπε παραπάνω),βάρος μεγάλο δεν έχουμε ακόμα και όλα καλά.

Για να μας πουν οι πιο έμπειρες,είναι τελικά έτσι;

Νίκι μου,οπότε και για εσένα είναι όλα καινούρια και άγνωστα,ευτυχώς εδώ μέσα έχει πολλά κοριτσάκια που πάνε για το δεύτερο παιδάκι κι έτσι θα τα συζητάμε και θα ξε-αγχωνόμαστε.

Σήμερα είχε άδεια ο άντρας μου και πήγαμε να δούμε έπιπλα-καρότσια και λοιπά αξεσουάρ,να πάρουμε ιδέα από τιμές και είδη.Ισως είναι ακόμα νωρίς,αλλά ήθελα να χαζέψω,βρε κοριτσάκια μου,να δω τι προικούλα θα χρειαστούμε και κατά πόσον είμαστε έτοιμοι.

Ωραία ήτανε:-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Οντως Ρηνούλα, τα περισσότερα κορίτσια έχουν κι άλλο παιδάκι, οπότε αυτό είναι καλό για μας;). Θα μας βοηθάτε κορίτσια εεε;;;;:D

Καλά κάνατε Ρηνούλα. Και εγώ ανυπομονώ για αυτή τη στιγμή!!! Μπορεί να χρειάζονται χρήματα για όλα αυτά...αλλά είναι ωραίο να ψωνίζεις πραγματάκια για το μπεμπε!!!

Ελένα σύσπασεις ή δεν έχω νιώσει ή δεν τις έχω καταλάβει. Αλλά τώρα που μας το πες θα χω το νου μου να το εντοπίσω!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου. Έκανα την αυχενική σήμερα ο γιατρός μου είπε ότι είναι καλά αλλά δεν έχει βγει το αίμα ακόμα. Όποτε περιμένω μέχρι αύριο τελικά αποτελέσματα.


dev104pr___.pnglamlamsbu20050723_-6_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

τωρα γυρισαμε απο τον γιατρο ολα ειναι μια χαρα κοιμοταν και το χυπνισαμε να το δουμε να κουνιετε χιχιχιχ πλακα ειχε,μου εκανε και μια μινι αυχενικη καλα φαινονται ολα.Αυχενικη εκλεισα για τηξ τεταρτη το πρωι...

sorry αμα σασ τρομαξα με τισ συσπασεις δεν ειναι τιποτα ειναι σαν να πετρονει η κοιλια και να χαλαρονει μετα το ειχα και στην κορη μου πολυ εντονα τον τριτο μηνα φαινετε κατι γινετε με τη μητρα μου.

Σηζητισα και με το γιατρο μου για ολικη ναρκοση στην καισαρικη μου αφου το ειπα δεν χαναπερναω την διαδικασηα να ειμαι χυπνια μου προτινε κατι και χαρικα πολυ γιατι εμενα ο φοβοσ μου ειναι η γεννα μου ειπε μεθη με επισκληριδιο ΤΕΛΕΙΑ!!!


pP3gp3.png?eFIobjVKFp42p3.png?QwwiArHL
Link to comment
Share on other sites

Αrgiota,με το καλό τα αποτελέσματα αύριο.

Εμείς πάμε αύριο για την αυχενική μας και έχω μεγάλη αγωνία.

Ελενα,αυτό με τις συσπάσεις δεν το είχα ξανακούσει,παρά μόνο όταν πλησιάζει η γέννα.

Νίκι μου δεν αγοράσαμε τίποτα για την ώρα,χαζέψαμε μόνο,είδαμε τιμές.

Το κακό είναι ότι όλα(μα όλα) μου άρεσαν!!:shock:

Καληνύχτα κοριτσάκια....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalispera!!emeis simera kaname tin auxeniki k ola mia xara fainontai an k tin paraskeui tha parw k tis eksaitaseis ematos.apo ekei k pera den mathame ti einai k tha tous pniksw me ekneurisane!!!!!!!!eseis ti kanete akouw gia pragmatakia e?????an exw kritsaki tha ksexuthw sta magazia opws ekana k ston gio mou!!!!!!exw k ta genethlia mou...filakiaaaaa

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλες, βλέπω σιγά σιγά κάνετε τις αυχενικές, εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλες!

εγώ περιμένω πως και πως την πέμπτη να πάω να δω τί κάνει το σποράκι, αν έχει μεγαλώσει κλπ.. πάντως στην αυχενική δύσκολο να δουν το φύλο από τώρα,οπότε φαντάζομαι σε κανα μήνα θα ξέρουμε! όταν μάθω φύλο κι εγώ εννοείται πως θέλω να αρχίσω να χαζεύω ρουχαλάκια , πετσετάκια και τα σχετικά...φιλιά!


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

τι κανετε κοριτσια; οι αυχενικες οσο πανε κ πληθαινουν ε; με το καλο ολες!

εμεις τη δευτερα πηγαμε γιατρο κ μας επιβεβαιωσε οτι εχουμε αγορακι, 3 αντρες στο σπιτι, ποιος τη χαρη μου!!!! χαχαχα

ξεκινησα χτες σιδηρο κ ασβεστιο, ξεκιναω κ μαγνησιο γιατι εχω κατι κραμπες, παιρνω κ χαπι του θυροειδη, ποσα χαπια βρε κοριτσια πια;;;

σκεφτομαι να παρω κρεβατι κανονικο για το μεγαλο κ να βαλω την κουνια του κατευθειαν στο μικρο. ολα τα αλλα υπαρχουνε. αλλα ολο κ κατι θα παρουμε ;)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια.

Ευα και εγώ αυτό θα κάνω. Θα πάρω κρεβατάκι της μικρής και θα βάλω το μωρό στην κούνια. Είδη την έχω προετοιμάσει γι'αυτό και το δέχτηκε πρόθυμα. Πήγαμε είδαμε και κρεβάτια. Αν μου περίσσευαν θα πέρναμε ειδη. Δεν θέλω να το κάνω τελευταία στιγμή για να μην αισθάνεται ''διωγμένη''. Μέχρι τα Χριστούγεννα πιστεύω θα την έχω βάλει στο κρεβάτι της. Κατα τ'άλλα δεν αγοράζω σχεδόν τίποτα. Έχω στίβες μωρουδιακών...μόνο κάτι ψιλοπράγματα...


Link to comment
Share on other sites

κι εγω κοντα στα χριστουγεννα ελεγα να το κανω. ειδε το κρεβατι της ξαδερφης του κ του ειπα να παρουμε κ εμεις ενα ιδιο κ του αρεσε η ιδεα.

ε, απο γεναρη θα ξεκινησουμε να φτιαχνουμε το δευτερο παιδικο :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


σκεφτομαι να παρω κρεβατι κανονικο για το μεγαλο κ να βαλω την κουνια του κατευθειαν στο μικρο. ολα τα αλλα υπαρχουνε. αλλα ολο κ κατι θα παρουμε ;)

Εμεις εχουμε ξεκινησει ηδη να κοιταμαι κρεβατακια, για την ακριβεια κουκετα μια και καλη, ο αντρας μου το αναβαλει συνεχεια λογω οικονομικων αλλα μεχρι τα Χριστουγεννα θα εχουμε παρει μιας και η κορη μου δε θελει πια να βλεπει το κρεβατι της γιατι εχει λεει καγκελα και ειναι μικρο!!:confused:

Παντως να δωσω μια συμβουλη για οσες θα παρουν κουνια, να κοιταξετε να ανεβαινουν τα καγκελα οσο περισσοτερο γινεται αν θελετε να μην τα βγαλετε απο εκει μετα απο 1,5 χρονο, εγω εχω παρει ενα κρεβατακι -καναπε (ετσι τα λενε επειδη ανεβοκατεβαινουν τα καγκελα και οχι το στρωμα), εχει και 2 συρταρια απο κατω και γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενη μιας και ακομα και τωρα που κοντευει ενα μετρο δεν πεφτει απο κει με τιποτα!

kalispera!!emeis simera kaname tin auxeniki k ola mia xara fainontai an k tin paraskeui tha parw k tis eksaitaseis ematos.apo ekei k pera den mathame ti einai k tha tous pniksw me ekneurisane!!!!!!!!eseis ti kanete akouw gia pragmatakia e?????an exw kritsaki tha ksexuthw sta magazia opws ekana k ston gio mou!!!!!!exw k ta genethlia mou...filakiaaaaa

Έλισαβετ ολα καλα με την αυχενικη ε?Μπραβο! Και να σου ελεγαν φυλο απο τωρα να μην τους πιστευες! Εγω στην αυχενικη ειχα μαλλον αγορι,χαρηκε και ο συζυγος αλλα τελικα β επιπεδου ανακαλυψαμε την Παναγιωτα!!!!:D:D:Dεκει πανηγυριζα εγω!

Link to comment
Share on other sites

κι εγω κοντα στα χριστουγεννα ελεγα να το κανω. ειδε το κρεβατι της ξαδερφης του κ του ειπα να παρουμε κ εμεις ενα ιδιο κ του αρεσε η ιδεα.

ε, απο γεναρη θα ξεκινησουμε να φτιαχνουμε το δευτερο παιδικο :P

εμείς δυστυχώς έχουμε ένα μόνο παιδικό....ζόρυ...με κάποια ανακαίνιση στο χώρο ίσως κάνουμε ένα ακόμα αλλά προς στιγμήν δεν υπάρχει ρευστό...ίσως στο κοντινό μέλλον....


Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη κορίτσια, τώρα μου βγήκαν όλα τα μηνύματα, δεν τα είχα δει!!! Ελενα πήγες κι εσύ!!! Μια χαρα!!!

Εμένα αρκετα πραγματακια, ρουχαλάκια κυρίως θα μου δωσει μια φίλη που έκανε κι αυτή παιδάκι το καλοκαίρι. Αλλά καροτσι, κουνια κλπ πρέπει να παρουμε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...