Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

CAFE ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012


elissavet1988

Recommended Posts

Ρηνούλα λογικά θα σου δώσει κι εσένα. Εγώ απο μονη μου του είπα για σίδηρο γιατί πάντα κι εγώ εχω χαμηλό αιματοκρίτη, όπως και τώρα. ΄Παίρνω και ουτροτζεσταν. Μου είπε να τα παίρνω απο την αρχή προληπτικά, λογω ιστουρικού, όταν είπαμε να το κόψουμε σιγά σιγά ειδα αίμα οποτε το συνέχισα και τώρα που τελειωσε κι αυτό μαλλον θα το κόψω. Παίρνεις κι εσύ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κατά τα άλλα η ψυχολογία μου είναι στο μηδέν κι ακόμα παρακάτω σήμερα.

Δεν ξέρω καμια φορά αισθάνομαι εντελώς μόνη με όλα αυτά που έρχονται.

Μόνη με τους φόβους μου να είναι το παιδάκι γερό,για τη γέννα,για όλα.

Είσαστε κι εσείς έτσι "την πρώτη φορά" ή πάντα έτσι είναι;:-(

Link to comment
Share on other sites

Ρηνούλα λογικά θα σου δώσει κι εσένα. Εγώ απο μονη μου του είπα για σίδηρο γιατί πάντα κι εγώ εχω χαμηλό αιματοκρίτη, όπως και τώρα. ΄Παίρνω και ουτροτζεσταν. Μου είπε να τα παίρνω απο την αρχή προληπτικά, λογω ιστουρικού, όταν είπαμε να το κόψουμε σιγά σιγά ειδα αίμα οποτε το συνέχισα και τώρα που τελειωσε κι αυτό μαλλον θα το κόψω. Παίρνεις κι εσύ;

Γεια σου Νίκι,ναι παίρνω κι εγώ,μου είπε πρώτα θα το μειώσουμε(από 600 mg σε 300mg) και στη 12η εβδομάδα θα το κόψουμε.

Έτσι σταδιακά γίνεται και με εσένα;

Link to comment
Share on other sites

Εγω παίρνω απο την αρχή των 200mg. 2 τη μέρα. Όταν είδα αίμα ή όταν είχα καφέ υγρά μου είπε να παίρνω 3. Και τωρα μου είπε όταν τελειώσουν τα καφε υγρά να το κοψω σιγά σιγα, δε μου πε κατι συγκεκριμένο. Εσύ τα παίρνεις προληπτικά;

Link to comment
Share on other sites

Εγω παίρνω απο την αρχή των 200mg. 2 τη μέρα. Όταν είδα αίμα ή όταν είχα καφέ υγρά μου είπε να παίρνω 3. Και τωρα μου είπε όταν τελειώσουν τα καφε υγρά να το κοψω σιγά σιγα, δε μου πε κατι συγκεκριμένο. Εσύ τα παίρνεις προληπτικά;

Εγώ τα παίρνω από την αρχή προληπτικά.Είδα και καφέ και αίμα οπότε δεν τα έκοψα,αλλά από τότε που σταμάτησαν αυτά,μου ειπε σιγά σιγά το μειώνουμε και στη 12η στοπ.

Απ ό,τι κατάλαβα τα συνεχίζεις ακόμα.Ξέρεις μέχρι πότε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βασικά μου πε μόλις τελειώσουν τα καφέ υγρά. Από προχθές δεν έχω και αρχισα να παίρνω 2 χαπια τη μερα και λεω να παρω για αλλες 2-3 μέρες ακόμα. Κι εγώ τώρα στη 12η εβδομάδα είμαι(11+3). Αντε να κάνουμε την αυχενική να ησυχάσουμε λίγο!!!

Link to comment
Share on other sites

Όσο είχα στην αρχή τα καφέ υγρά απλώς πρόσεχα. Όταν είδα το αίμα έκατσα ξαπλα 2-3 μέρες και μετά δεν εκανα τίποτα αλλά δεν ήμουν και μόνιμα στο κρεβάτι. Και τώρα βγαίνω και λίγο έξω, χωρίς να κουράζομαι όμως. Εχω αυχενική τη Δευτέρα! Εσύ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! argiota δεν τον πήρα καθόλου. Ήταν το στομάχι ήδη χαλια όταν σηκώθηκα που δεν το τόλμησα καν. Θα δω, θα προσπαθήσω αύριο. Τι σίδηρο παίρνετε;; χάπι ή αμπούλα;;; Εμενα μου έδωσε χάπι αλλά θυμάμαι πιο μιρή που έπαιρνα σίδηρο σε αμπούλες και δε με ενοχλούσαν καθόλου.

egw eperna ta hemafer-fol einai xapia kai pali auta tha parw


pP3gp3.png?eFIobjVKFp42p3.png?QwwiArHL
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ti kanete koritsia?egw as ta leme kala toulaxiston telos oi anagoules mono kati ponakia kai fouskomata exw.

Prepei na kleisw rantevou na paw giatro auth th vdomada alla perimenoume kati apotelemata exetasewn tis mamas mou kai den exw oute auto orexh na kanw alla prepei na paw na dw ti kanei to sporaki.Kalh epityxia stis ayxenikes sas oles..AX ME ENA PAIDI EINAI TOSO DUSKOLA KAMIA FORA ME 2 PWS THA EINAI ARAGE?OEO


pP3gp3.png?eFIobjVKFp42p3.png?QwwiArHL
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια,

διαβάζω ότι ήδη παίρνετε σίδηρο και ασβέστιο.Εμένα ακόμα δεν μου είπε κάτι η γιατρός μου,αν και 11 εβδ και 6 ημερών σήμερα.Είναι ακόμα νωρίς λέτε;

Επειδή έχω θέμα με το σίδηρο(χαμηλή φεριτίνη) έχω κάνει κατά καιρούς πολύμηνες θεραπείες με σίδηρο(κάψουλες) και δεν με πείραξε ιδιαίτερα.

Μεθαύριο θα κάνω την αυχενική,βλέπω ετοιμάζονται κι άλλες κοπέλες.

Με το καλό όλες και καλά αποτελέσματα.

Επίσης,μήπως κάποια από εσάς παίρνει τα ουτρογκεστάν;

Καλημερα κοριτσια!

Ρηνουλα ουτε εγω παιρνω ακομα σιδηρο και ασβεστιο, ειναι νωρις ακομα!

Σημερα πηγα και εκανα τις υπολοιπες εξετασεις μου, 90 ευρω θα μου βγουν, το ΙΚΑ μου μεσα, οχι δεν τις εκανα στο ΙΚΑ για τους γνωστους λογους, γι'αυτο βριζω:tongue:

ELENA να κλεισουμε θεση στο Δαφνι μαζι , ειδικα οταν τα 2α αρχουσουν να περπατανε!!!

Link to comment
Share on other sites

Κατερινα εγω για καλο και για κακο θα κλεισω μια να την εχω γιατι βλεπω ζητιση χαχαχαχαχαχα...

καλισπερα κοριτσια πωσ ειστε?εγω θα προσπαθησω να παω γιατρο σημερα μιασ και ειναι εδω η μαμα να μου κρατησει το μωρο.Χτεσ λοιπον ειχα τησ πρωτεσ μου συσπασεις και γενικα χτες συνειδητοποιησα πως ειμαι εγυος,αργησα λιγακι αλλα το καταλαβα!!


pP3gp3.png?eFIobjVKFp42p3.png?QwwiArHL
Link to comment
Share on other sites

Ρηνούλα ναι το πρώτο μου κι εμένα!!!!

Προπάθησα να παρω παλι το σίδηρο, χωρίς να έχω φάει και τίποτα πάλι, τον έβγαλα μετά απο λίγο!!!:shock: Οπότε τον αφήνω και θα πω στο γιατρό να μου γράψει αμπούλες!

Ελενα συσπάσεις είναι τα πονάκια περιόδου;;; Ή κάτι διαφορετικό;;; Εγω πάντως πονάια δεν έχω κάθε μερα. Πολύ σπάνια!!! Να ανησυχω;;; Εσείς έχετε ακόμα;;;

Link to comment
Share on other sites

Ρηνούλα ναι το πρώτο μου κι εμένα!!!!

Προπάθησα να παρω παλι το σίδηρο, χωρίς να έχω φάει και τίποτα πάλι, τον έβγαλα μετά απο λίγο!!!:shock: Οπότε τον αφήνω και θα πω στο γιατρό να μου γράψει αμπούλες!

Ελενα συσπάσεις είναι τα πονάκια περιόδου;;; Ή κάτι διαφορετικό;;; Εγω πάντως πονάια δεν έχω κάθε μερα. Πολύ σπάνια!!! Να ανησυχω;;; Εσείς έχετε ακόμα;;;

Οχι δεν ειναι τα πονακια ειναι..πως να στο εξηγησω δεν ξερω ασ πουμε σαν να μαλακωνει η κοιλια και να ξανατσιτονετε δεν ποναει ειναι φυσιολογικο


pP3gp3.png?eFIobjVKFp42p3.png?QwwiArHL
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...