Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Καφε Μαρτιος 2012


ΗΛΙΑΝΝΑ 25

Recommended Posts

οντως ζηλεύουμε αλλα σε λίγο καιρό θα καθόμαστε ολες μας και θα τα λεμε με ανεση!

τουμπες αννα; τι καλά!

εμένα ειναι με τις ώρες του, το βράδυ γίνεται πιο κινητικός

μεσα στην μερα εχει και ηρεμια και αταξια :)

σαββούλα σε μια εβδομάδα;

εγώ αργώ ακόμα, σε βαθμό που σκέφτομαι να παω να κάνω ενα υπέρηχο στο ασχετο (βιοατρική κλπ) εχω να το δω απο την β΄επιπέδου!!!!

μετά ειχα κανει το τριπλεξ καρδιάς κι ολας ΟΚ, αλλά δεν το ειδα ειδα!

χρυσα στειλε μας φωτο να δουμε κι οτι βοήθεια θέλεις στην διάθεση σου (αυτό ισχύει για ολες σας) ειμαι του επαγγέλματος (διακοσμήτρια)

που δεν εχω αποφασίσει τί θα κανω για το δωμάτιο του δικού μας ακομα χαχαχαχααααα

αντε να περάσει η ώρα να φύγουμε κι εμεις

νανι θέλω αλλα δεν προβλέπεται!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

TO ENA TO MHNYMA ΔEN TO δημοσίευσε.KAΛHΣΠEPA κοριτσάκια MOY TI KANETE;EΓΩ ΔEN EXΩ υπολογιστή ΓI AYTO κ ΔEN μπαίνω.EIMAI κ αρρώστουΛA..EXΩ BHXA κ συναχι..KATA τ'AΛΛA OΛA KAΛA.τρώω ΣAN TO γουρούνι κ O μικρός ΣYNEXEIA κουνιέται..11/01 ΘA ΠAΩ NA TON ΔΩ.


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΓEIA ΣOY τσιπούρα MOY.ΔYΣTYXΩΣ TO KINHTO MOY EINAI ΠOΛY παλιό κ δυσκολεύομαι NA γράφω σωστά..διακοσμητρία ε;TEΛEIA:)TO ζωγραφίζει ΠPOΣ TO παρόν κ BΛEΠOYME..ΘA ΣAΣ BAΛΩ φωτό OTAN EINAI έτοιμο.πήραμε κ TO KPEBATI ΣHMEPA κ TO ΣTHΣαμε ΓIA NA TO δούμε κ EINAI ΠOΛY KAΛO.MOΛIΣ TEΛEIΩΣOYME ME TA βαψιματα ΘA ΠAME NA πάρουμε κ TA έπιπλα..


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

AΛΛIΩΣ THN EIXA σχεδίασει THN AΔEIA AΛΛA ΔEN EIXA υπολογίσει THN αρρώστια.ΣHMEPA κατάφερα κ σηκώθηκα AΠO TO KPEBATI.EΛΠIZΩ NA MOY ΦEPOYN κ TON υπολογιστή AYPIO NA TA ΛEME ΠIO άνετα.ΣAΣ αφήνω NA KANΩ KANENA τσάι NA ΠΙΩ..EΛΠIZΩ NA KATAΦEPΩ NA Ξαναμπώ ΣYNTOMA..


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα κοριτσάκια μου!!

Έχω τον υπολογιστή μου επιτέλους!!

Είμαι κάπως καλύτερα σήμερα,εφυγε ο βήχας αλλά έχω πολύ συνάχι!Εύχομαι να περάσει γρήγορα κ αυτό!

Είμαι πολύ χαρούμενη!!:D:D:D:D:D:D:D:D

Ήρθε το καροτσάκι μας!!! Κ είναι τέλειο!!:D:D:D:D:D:D:D Έχουμε τρελαθεί!09:00 το πρωί ήρθαν απο την κουριερ!Αμα το περίμενα απο Ελλάδα σε 2 μήνες θα το έπαιρνα κ αν!:tongue:

Πολύ καλή επιλογή κάναμε νομίζω!Οι Παππούδες ξετρελάθηκαν..

Δυστυχώς δεν έχω φωτογραφική μηχανή να σας βάλω φωτογραφίες γιατι την έδωσα στην αδερφή μου που πήγε ταξιδάκι!Σε μια εβδομάδα θα σας βάλω.Ελπίζω μέχρι τότε να έχουμε κ έτοιμο το δωμάτιο!(Είμαστε σε πολύ καλό δρόμο)

Εσείς τί κάνετε?Φιλιά σε όλες!!

Σας αφήνω να συμμαζέψω λιγάκι,θα μπω κ αργότερα!!


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!!!!!καλως σας βρηκα,ειμαι η κατερινα μαμα δυο παιδιων της δαναης(14)και του αλεξανδρου(6)περιμενω των μαρτιο τα διδυμακια μου!!!!!!θα χαρω πολυ να μμιλαμε κατα την διαρκεια της εγκυμουνης αλλα και μετα!!!

Link to comment
Share on other sites

Να μαι και εγω,ειμαι με το μικρο στο σπιτι και με το που με βλεπει να πηγαινω στον υπολογιστη τρεχει να δει και αυτος.Χρυσα μου καλες βολτουλες με το καροτσακι σας.Αννουλα οι δικοι σου καλα ειναι?Αν θυμαμαι ο αδερφος σου και ο αντρας σου ειχαν ατυχηματακια.Κατερινα μου καλβς μας ηρθες.Χαρα στο κουραγιο0 σου που θα γινεις πολυτεκνη.τα διδυμακια ξερουμε τι φυλο ειναι?


4DNsp2.png

pc2lp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες Κατερινα!!!με το καλο τα διδυμακια σου κ να σου ζησουν τα μικρα σου!εισαι και γειτονισσα βλεπω!κι εγω μενιδι μενω!

Αρετουλα καλυτερα ειναι κι οι δυο αντρες της ζωης μου!χαχαχα

ο αντρας μου περπαταει κανονικοτατα κι ο αδερφος το παλευει,μενει να βγαλει τα ραμματα σε λιγες μερες.ακομα βεβαια ειναι με πατεριτσα,δεν περπαταει μονος του.ειναι πολυ πρησμενο το ποδι ακομα.

Χρυσα μου με το καλο οι βολτες του παιδαρου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσάκια μου κ Χρόνια Πολλά!!!

με το καλό να υποδεχτούμε το 2012 που θα μας φέρει κ τα μωράκια μας!!

Εύχομαι να είναι μια πολύ καλή χρονιά με υγεία κ ευτυχία για όλους!!

Ετοιμάζεστε για το ρεβεγιον?Εγώ δυστυχώς είμαι πολύ χάλια,έχω πολύ συνάχι!Δεν μπορώ να αναπνεύσω κ τα μάτια μου τρέχουν συνέχεια!Πάλι καλά βέβαια που μειώθηκε ο βήχας..Το βράδυ θα μαζευτούμε στην πεθερά μου κ μετά είναι να πάμε σε κάτι φίλους.Εγώ μάλλον μέχρι την πεθερά μου θ'ανεβω μόνο κ πολύ θα μου είναι..

Κατερίνα μου καλωσήρθες στην παρέα μας κ με το καλό τα διδυμάκια σου!


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ και εσεις να χαιρεστε τα παιδακια σας και με το καλο οι εγκυμονουσες!!!ναι ξερουμε φυλο αγορι -κοριτσι ειναι τα μωρα μας....και με το καλο να ερθουν θα τα πουμε σταυρο-νεφελη!!!

Link to comment
Share on other sites

τι κανετε κοριτσακια μου?Ετοιμες οι βασιλοπιτες?Εμεις τη φτιαξαμε με το μικρο και κεντησα με smarties το 2012 και μας βγηκε πολυ ωραια.Το βραδυ θα μειναουμε εδω,θα φτιαξω χοιρινο ριγανατο με ρυζακι,θα ερθει και ο αδερφος μου.Κατερινα μου πολυ μου αρεσουν τα ονοματακια που θα δωσετε στα διδυμακια σας.

καλη Χρονια να εχουμε και με το καλο να γεννησουμε τα μωρακια μας


4DNsp2.png

pc2lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!

Κατερίνα ένα αγοράκι κ ένα κοριτσάκι ε?Μπράβο με το καλό να τα υποδεχτείτε!Πολύ ωραία τα ονοματάκια τους!!

Αρετή μου χρυσοχέρα μπράβο σου!Χαρα στο κουραγιο σου που τα ετοιμασες όλα μόνη σου!Εγώ ευτυχώς φέτος την γλύτωσα κ με την γαλοπούλα κ με τις βασιλόπιτες!Όλα έτοιμα μου τα έχουν;);)

Δυστυχώς δεν έχω καθόλου διάθεση με αυτό το παλιοσυνάχι!Έχει ξεραθεί κ έχει σκάσει όλο μου το προσωπο!Τώρα περιμένω να ζεσταθεί το νερό να μπω για μπάνιο κ μετά να ετοιμαστώ..Μου φαίνεται θα πάω με φόρμες επάνω..Έχουνε κ κόσμο:tongue::tongue::tongue:

Να ξαναευχηθώ να έρθει με το καλό ο νέος χρόνος κ να μας φέρει γερά μωράκια κ υγεία σε όλες κ στις οικογένειες μας..κ σε όλο τον κόσμο!!!

Να είναι μια χρονιά με όσο το δυνατόν περισσότερες χαρές κ λιγότερες λύπες!!

Φιλιά σε όλες!!Καλά να περάσετε..


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ μας ευχομαι!!!!!!!!!!!!!!Πως τα περασατε?Εμεις μια χαρα κρατησαμε και το μικρο μεχρι να αλλαξει ο χρονος και ολα μια χαρα.Σημερα μονοι οι τρεις μας θα ψησουμε στο τζακι(γιαμ γιαμ) και θα χαλαρωσουμε οικογενειακα.να χαιρεστε οσες εχετε συγγενεις που γιορταζουν και με το καλο τα μωρακια μας.Φιλακια


4DNsp2.png

pc2lp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...