Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Καφε Μαρτιος 2012


ΗΛΙΑΝΝΑ 25

Recommended Posts

Να'μαι πάλι κ εγώ!!

Αννούλα μου τί κάνεις?Κουνιέται η μικρή συνέχεια ε?

Θα μας τρελάνουν τα ζουζούνια μας!

Εγώ doppler θα κάνω στην γιατρό μου οπότε φαντάζομαι θα δούμε πάλι αρκετά πραγματάκια την άλλη Τετάρτη!

Ιωάννα μου εκτός απο καρότσι κ μαρσιπο δεν έχω πάρει τίποτε άλλο ακόμα!Περιμένω να δω πότε θα τελειώσουν οι ιώσεις να πάω στην ξαδέρφη μου να πάρω τα πράγματα που μου έχει ετοιμάσει!Μια τα μωρά,μια εμείς δεν βόλεψε ακόμα!Μόνο τα επιπλάκια θα πάρω όμως..

Κατερίνα μου ελπίζω αυτην την φορά να πάνε όλα καλά κ να μην ταλαιπωρηθείς καθόλου!Πάρε για καλό κ για κακό την Β επιπέδου μαζί σου κ εμένα αυτο το χαρτί μου ζητήσανε όταν πήγα,άσχετα αν δεν μου την γράψανε!

Μαριεττούλα μου έφαγες τσιπς εχθές ε???Κόλαση!!

Εγώ εχθές έφαγα πολύ υγιεινά μπορώ να πω,σαλατούλα κ φρουτάκια....

αλλά το βράδυ χτύπησα λίγη πουτίγκα που μου φέραν απο προχθές κ δεν λέει να τελειώσει!!!:tongue::tongue::tongue: Μην χασω κ καμια θερμίδα!!!

Όσο για την Εθνική,δεν είναι απαραίτητο!Εγώ δεν είχα λογαριασμό εκεί κ τους έδωσα τον αριθμό της Εμπορικής που μπαίνει η μισθοδοσία μου κ μπαίνουν εκεί τα χρήματα.(Πήρα της αναρρωτικής κ της Β επιπέδου)Απλά πρεπει να εχεις το βιβλιάριο ή το IBAN!!


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα.παλι τελευταια μπαινω αλλα σημερα ετρεχα για οδοντιατρο που τελικα δεν ηταν στο ιατρειο.Μου εχει τρυπησει δοντι απονευρωμενο και οταν τρωω κατι και μπαινει τροφη σφαδαζω απο τον πονο.τωρα την αλλη βδομαδα με βλεπω να πηγαινω.Εχω κατι μερες που υποφερω απο καουρες παλι καλα που μου περνανε με κρυο γαλα γιατι δεν υποφερονται.Κατερινα τα 9.5 κιλα δεν μου φαινονται πολλα και το θεωρω αδυνατο να μην παρει καποιος καθολουκιλα σε μια εγκυμοσυνη.Σεβη με τη γαστρεντεριτιδα και τη διατροφη στυλακι θα εγινες.Για ντοπλερ που λετε εμενα μου το κανει ο γιατρος που πηγαινω οποτε δεν χρειαζεται να κλεισω αλλο ραντεβου.Ιωαννα μου μην στεναχωριεσαι για το μωρο.Ξερω πολλα μωρακια που γεννηθηκαν μικρουλια και μετα δεν τα εφτανε κανεις.Μαριεττα μου ωραια αμαρτια τα τσιπς!!!!!!!!!!!!!


4DNsp2.png

pc2lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!!!

Άντε λίγες ωρίτσες και μετά ένα ξεγυρισμένο τριήμερο:lol::lol::lol:

Για το εξάμηνο,όπως έγραψε κ η Μαριέττα πρέπει να πάρουμε πρώτα την κανονική άδεια.

Αρετή περαστικά.Σ αυτή την περίπτωση μπορείς να κάνεις αναισθησία για να στο φτιάξει?

Κορίτσια ο γιατρός σας,σας έχει πει τι λεφτά θα σας πάρει?Σκέφτομαι μπας κ το διαπραγματευτώ λίγο μαζί του μήπως μας μείνει κ κάτι.


S8TRp3.png

EPYqp3.png

Ηλιαννα 25: ΠΗΤ 10/3/2012-ΙΑΣΩ

Chrisy: ΠΗΤ 11/3/2012-ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ

Aik: ΠΗΤ 11/3/2012

Αmnintas: ΠΗΤ 16/3/2012

Τsipoura: ΠΗΤ 18/03/2012

Vertigo: ΠΗΤ 20/3/2012-ΓΕΝΕΣΙΣ

Rea_1971:ΠΗΤ 21/03/2012 -ΜΗΤΕΡΑ

Chrifili: ΠΗΤ 27/3/2012-ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ

Savi: ΠΗΤ 30/3/2012-ΙΑΣΩ

Ioanna_1981: ΠΗΤ 30/3/2012-ΜΗΤΕΡΑ

Aretim: ΠΗΤ 2/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Αρετή μου περαστικά σου..Ο πόνος του δοντιού δεν υποφέρεται!Δεν μπορείς να πάρεις κ τίποτα τώρα,καλό κουράγιο!

Για το εξάμηνο πρέπει να την εξαντλήσεις την άδειά σου αναγκαστικά?Αυτό φαντάζομαι με τον εργοδότη το συζητάμε ε? Για παράδειγμα τα Χριστούγεννα πάντα πέρνουμε άδεια,αν δεν έχουμε υπόλοιπο μας χρεώνουν της επόμενης χρονιάς!Δεν θα μπορέσω να κρατήσω κάποιες μέρες?:confused::confused: Έχω 28 μέρες άδεια!! Θα το ρωτήσω όταν δώσω το χαρτί την Παρασκευή..

Ιωάννα μου εγώ μίλησα με την γιατρό μου κ μου έχει πει το ποσό το οποίο είναι ίδιο είτε κάνω ΦΤ είτε ΚΤ!

Όσο για το τριήμερο,εμάς είναι καθιερωμένο εδώ στην εταιρεία,όταν πέφτει εργάσιμη να μαζευόμαστε να κόβουμε την πίτα κ μετά να πηγαίνουμε όλοι μαζί οι εργαζόμενοι σε κέντρο δεξιώσεων για φαγητό κ διασκέδαση!Όποιος δεν ακολουθεί πάει για απόλυση :lol::lol: Οπότε αύριο κατα τις 11:00 θα έρθω στην δουλειά κ μετά θα πάμε για φαγητό!Ευτυχώς θα έρθει κ ο άντρας μου μαζί..


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Xρύσα σίγουρα σε συνεννόηση θα γίνεται.Απλά το τυπικό θέλει όλη την άδεια πριν.

Φαγητό??γιάμι!!!

Αφού θα είσαι με το σύζυγο μια χαρά θα περάσετε.

Κ εμένα στην πρώτη μου είχε πάρει όσα κ το δωμάτιο ασχέτως αν θα έκανα καισαρική ή φυσιολογικό.Τώρα που έπεσαν λίγο οι τιμές στα δωμάτια,θα μου πάρει άραγε λιγότερα,ή θα μου πει όσα μου πήρε κ την προηγούμενη φορά?

Λέω να του κάνω μια κουβέντα γιατί τα οικονομικά μας πάνε κατά διαόλου.

Κ ο σύζυγος ακόμα να βρει δουλειά.


S8TRp3.png

EPYqp3.png

Ηλιαννα 25: ΠΗΤ 10/3/2012-ΙΑΣΩ

Chrisy: ΠΗΤ 11/3/2012-ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ

Aik: ΠΗΤ 11/3/2012

Αmnintas: ΠΗΤ 16/3/2012

Τsipoura: ΠΗΤ 18/03/2012

Vertigo: ΠΗΤ 20/3/2012-ΓΕΝΕΣΙΣ

Rea_1971:ΠΗΤ 21/03/2012 -ΜΗΤΕΡΑ

Chrifili: ΠΗΤ 27/3/2012-ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ

Savi: ΠΗΤ 30/3/2012-ΙΑΣΩ

Ioanna_1981: ΠΗΤ 30/3/2012-ΜΗΤΕΡΑ

Aretim: ΠΗΤ 2/4/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Xρύσα σίγουρα σε συνεννόηση θα γίνεται.Απλά το τυπικό θέλει όλη την άδεια πριν.

Φαγητό??γιάμι!!!

Αφού θα είσαι με το σύζυγο μια χαρά θα περάσετε.

Κ εμένα στην πρώτη μου είχε πάρει όσα κ το δωμάτιο ασχέτως αν θα έκανα καισαρική ή φυσιολογικό.Τώρα που έπεσαν λίγο οι τιμές στα δωμάτια,θα μου πάρει άραγε λιγότερα,ή θα μου πει όσα μου πήρε κ την προηγούμενη φορά?

Λέω να του κάνω μια κουβέντα γιατί τα οικονομικά μας πάνε κατά διαόλου.

Κ ο σύζυγος ακόμα να βρει δουλειά.

Μια απο τα ίδια Ιωάννα μου,εμας μας είπε πάντως 1000€ κ η κλινική φαντάζομαι κανένα 700€..

Μόλις πήρα το δώρο το έβαλα αμέσως στην ακρη γιατί δεν γινοταν αλλιώς.

Το επίδομα κυησεως θα το πάρουμε τώρα ή αργότερα μαζί με το λοχείας?


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το πρόσεξα,28 μέρες άδειας???

Πολλές δεν είναι?


S8TRp3.png

EPYqp3.png

Ηλιαννα 25: ΠΗΤ 10/3/2012-ΙΑΣΩ

Chrisy: ΠΗΤ 11/3/2012-ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ

Aik: ΠΗΤ 11/3/2012

Αmnintas: ΠΗΤ 16/3/2012

Τsipoura: ΠΗΤ 18/03/2012

Vertigo: ΠΗΤ 20/3/2012-ΓΕΝΕΣΙΣ

Rea_1971:ΠΗΤ 21/03/2012 -ΜΗΤΕΡΑ

Chrifili: ΠΗΤ 27/3/2012-ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ

Savi: ΠΗΤ 30/3/2012-ΙΑΣΩ

Ioanna_1981: ΠΗΤ 30/3/2012-ΜΗΤΕΡΑ

Aretim: ΠΗΤ 2/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το πρόσεξα,28 μέρες άδειας???

Πολλές δεν είναι?

Έχω 6 ημέρες υπόλοιπο απο το 2011 και 22 κανονικές που όμως μας αφαιρούν,καθαρα Δευτέρα,2η μέρα Χριστουγέννων,Μ.Παρασκευή κλπ..Αφού θα έχω άδεια λοχείας φαντάζομαι δεν θα χρεωθούν κ θα μου μείνουν..;)


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ίδια Ιωάννα μου,εμας μας είπε πάντως 1000€ κ η κλινική φαντάζομαι κανένα 700€..

Μόλις πήρα το δώρο το έβαλα αμέσως στην ακρη γιατί δεν γινοταν αλλιώς.

Το επίδομα κυησεως θα το πάρουμε τώρα ή αργότερα μαζί με το λοχείας?

Το επίδομα τοκετού το παίρνουμε τώρα.

Το βοήθημα τοκετού και το λοχείας τα παίρνουμε μετά.

Κ εγώ το δώρο το φυλάω σαν τα μάτια μου.

Μια χαρά είναι το ποσό.Εδώ το οικονομικό τρίκλινο(μόνο το νοσοκομείο) έχει 2200.Κ άλλα τόσα ο ντόκτορ....:confused::confused:.Κ από αυτά έχουμε μαζέψει τα μισά σχεδόν.

Θα επέμβω στον κουμπαρά της Ηλιάνας μου φαίνεται!!:tongue::tongue:


S8TRp3.png

EPYqp3.png

Ηλιαννα 25: ΠΗΤ 10/3/2012-ΙΑΣΩ

Chrisy: ΠΗΤ 11/3/2012-ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ

Aik: ΠΗΤ 11/3/2012

Αmnintas: ΠΗΤ 16/3/2012

Τsipoura: ΠΗΤ 18/03/2012

Vertigo: ΠΗΤ 20/3/2012-ΓΕΝΕΣΙΣ

Rea_1971:ΠΗΤ 21/03/2012 -ΜΗΤΕΡΑ

Chrifili: ΠΗΤ 27/3/2012-ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ

Savi: ΠΗΤ 30/3/2012-ΙΑΣΩ

Ioanna_1981: ΠΗΤ 30/3/2012-ΜΗΤΕΡΑ

Aretim: ΠΗΤ 2/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Έχω 6 ημέρες υπόλοιπο απο το 2011 και 22 κανονικές που όμως μας αφαιρούν,καθαρα Δευτέρα,2η μέρα Χριστουγέννων,Μ.Παρασκευή κλπ..Αφού θα έχω άδεια λοχείας φαντάζομαι δεν θα χρεωθούν κ θα μου μείνουν..;)

Ααααα,μα είπα κ εγώ,τόσες πολλές??

Ε ναι δεν θα στις χρεώσουν.


S8TRp3.png

EPYqp3.png

Ηλιαννα 25: ΠΗΤ 10/3/2012-ΙΑΣΩ

Chrisy: ΠΗΤ 11/3/2012-ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ

Aik: ΠΗΤ 11/3/2012

Αmnintas: ΠΗΤ 16/3/2012

Τsipoura: ΠΗΤ 18/03/2012

Vertigo: ΠΗΤ 20/3/2012-ΓΕΝΕΣΙΣ

Rea_1971:ΠΗΤ 21/03/2012 -ΜΗΤΕΡΑ

Chrifili: ΠΗΤ 27/3/2012-ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ

Savi: ΠΗΤ 30/3/2012-ΙΑΣΩ

Ioanna_1981: ΠΗΤ 30/3/2012-ΜΗΤΕΡΑ

Aretim: ΠΗΤ 2/4/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το επίδομα τοκετού το παίρνουμε τώρα.

Το βοήθημα τοκετού και το λοχείας τα παίρνουμε μετά.

Κ εγώ το δώρο το φυλάω σαν τα μάτια μου.

Μια χαρά είναι το ποσό.Εδώ το οικονομικό τρίκλινο(μόνο το νοσοκομείο) έχει 2200.Κ άλλα τόσα ο ντόκτορ....:confused::confused:.Κ από αυτά έχουμε μαζέψει τα μισά σχεδόν.

Θα επέμβω στον κουμπαρά της Ηλιάνας μου φαίνεται!!:tongue::tongue:

Ααααα,μα είπα κ εγώ,τόσες πολλές??

Ε ναι δεν θα στις χρεώσουν.

Ναι ξέρω εκεί σε εσάς πολλά παίρνουν!!

Για την κλινική σκέφτομαι να πάρω τελικά το πακέτο των 2 ημερών κ όχι της μιας ημέρας γιαυτο βγαίνει τόσο.Με μια ημέρα νομίζω είναι γύρω στα 600!!

Αυτές τις ημέρες πολλά έχω ακούσει για τα νοσοκομεία κ τις κλινικές της Θεσσαλονίκης!Πολλά μωράκια κολλάνε ενδονοσοκομειακές λοιμώξεις κ ταλαιπωρούνται..Έμαθα κ για ένα που δυστυχώς δεν τα κατάφερε κ έχω τρελαθεί!μα μέσα στις κλινικές κ στα νοσοκομεία βρε παιδί μου..κ δεν κάνουν καμια απολύμανση,εκεί συνεχίζουν κ λειτουργούν!Σε λίγα χρόνια στα σπίτια θα γεννάμε πάλι!!:(:(:(:(:(

Μακάρι να είμαι καλά κ να φύγω απο την 1η μέρα!!!


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

ψιλοκουρέλι σήμερα η τσιπούρα σας γιατί μαζευτήκαμε χθες για το ετήμιο μιτινγκ και κοπή πίτας (κι απο τα 2 γραφεια, ενα αθηνα κι ενα νησιώτικο)

με αποτέλεσμα από το πρωί χθες να γυρίσω στο σπίτι μου στη 1:30 το βράδυ! Δεν λέω ωραία περάσαμε, πήγαμε και για ωραιότατο φαγητό έξω κλπ, βρεθήκαμε τα ειπαμε (δεν ειμαστε πολλοί 7 άνθρωποι) καλά ήταν αλλά κουρέλι!

Χρύσα λες να γίνεται με τράπεζα πειραιώς ή άλφα που έχω;;;; μακάρι για να μην τρέχω και στην εθνική!

Οσο για την άδεια υποθέτω οτι αν έχεις μια καλή συνεργασία μπορείς να το κανονίσεις. Τυπικά πάντως ο οαέδ ζητάει να έχεις εξαντλήσει την άδεια της χρονιάς και μετά προβαίνει στην χρηση του εξαμήνου ή μέρος αυτου.

Μονο 1 μέρα στο μαιευτήριο; δεν το ξέρω αυτό το σύστημα! ενδιαφέρον ακούγεται! Δεν ειναι λίγο αγχωτικό όμως; εννοώ για την μητέρα; καλά καλά δεν θα έχουμε συνέλθει.... ξέρω εγώ; τελικά ειναι πολύ μπερδεμένο ποιο ειναι το καλύτερο βρε παιδί μου.

Το αυριανο σας πρόγραμμα ακούγεται σούπερ!!!! να περάσετε τέλεια!

Αρετή μου περαστικά για το δόντι, δεν το συζητώ τραγικός πόνος και τώρα οντως δεν μπορείς να πάρεις και πολλά να ανακουφιστείς! γκρ!!!!!!

Ιωάννα εμενα ο γιατρός δεν μου έχει πει τίποτα για χρήματα, κι από οτι εχω ακούσει ρωτήσει κλπ δεν ζητάει τίποτα. Υποθέτω οτι αν του δώσεις θα πάρει αλλά το έχω εκτιμήσει ιδιαιτέρως αυτό! Ενας απο τους λόγους που τον επέλεξα ήταν κι αυτός, δεν αντέχω την νοοτροπία κάποιοων του δημοσίου που πρώτα σου ξεκαθαρίζουν το φακελάκι και μετά σε εξετάζουν!!!!!!!!

Και στο νοσοκομείο που πάω με φωνάζει πρωινές ώρες και πάλι δεν πληρώνω την τυπική επίσκεψη (ουτε μαύρα βέβαια που δεν θα τα έδινα έτσι κι αλλιώς)

Ευχομαι το συζυγάτο σου να βρει Αμεσα μια Τέλεια και Καλοπληρωμένη δουλειά!!!!! Χρύσα σου εύχομαι το όμοιον!!!!!!!!!!!

Εμεις είχαμε προγραμματίσει μινι εκδρομούλα σε εξοχικό σπίτι με φίλους αλλά δυστηχώς ειναι ο μικρός τους με πυρρετό και οι γονεις με εμετους οποτε παει ..... :(

το ήθελα τοσο πολύ!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια!

Ηρθε κι η σειρα μου να αρρωστησω!!:tongue:

Πονολαιμος,μπουκωμα και πονος στα κοκκαλα!Αι σιχτιρ!:mad:

το μονο που μας ελειπε!

η γιατρος μου εχει ζητησει 1500 κ 1500 για το λητω για 4ημερη παραμονη με φυσιολογικο και δωρο τα βλαστοκυτταρα!συν 300 αν τελικα χρειαστει καισαρικη.

υπαρχει κ κατι που δεν θυμαμαι αν σας το χω πει.δεν ξερω αν σας εχουν πει κατι οι γιατροι σας.ειχαν στειλει μια εγκυκλιο που ελεγε οτι απο 1-1-2012 που θα γινονταν ενιαια τα ταμεια ικα-τεβε κτλ θα μπορουσες με το βιβλιαριο σου να κανεις εισαγωγη σε οποιο μαιευτηριο ιδιωτικο ηθελες στην οικονομικη θεση κ να πληρωνες το γιατρο σου κανονικα και κατι τυπικο για το νοσοκομειο.το συζητησα και με μια εγκυουλα γνωστη που γενναει κοντα με εμας κ της το χει πει κι εκεινης ο γιατρος της.εγω περιμενω να μου πει η γιατρος μου αν ισχυει τελικα.αν ναι θα παω στο ξενοδοχειο...εεεεε!!!στο Ιασω ηθελα να πω!!!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι ξέρω εκεί σε εσάς πολλά παίρνουν!!

Για την κλινική σκέφτομαι να πάρω τελικά το πακέτο των 2 ημερών κ όχι της μιας ημέρας γιαυτο βγαίνει τόσο.Με μια ημέρα νομίζω είναι γύρω στα 600!!

Αυτές τις ημέρες πολλά έχω ακούσει για τα νοσοκομεία κ τις κλινικές της Θεσσαλονίκης!Πολλά μωράκια κολλάνε ενδονοσοκομειακές λοιμώξεις κ ταλαιπωρούνται..Έμαθα κ για ένα που δυστυχώς δεν τα κατάφερε κ έχω τρελαθεί!μα μέσα στις κλινικές κ στα νοσοκομεία βρε παιδί μου..κ δεν κάνουν καμια απολύμανση,εκεί συνεχίζουν κ λειτουργούν!Σε λίγα χρόνια στα σπίτια θα γεννάμε πάλι!!:(:(:(:(:(

Μακάρι να είμαι καλά κ να φύγω απο την 1η μέρα!!!

Aίσχος...

Δε νομίζω να πας σε κανένα τέτοιο?Γέννα σπίτι καλύτερα.

Εγώ την πρώτη μέρα αν κανω καισαρική ούτε να σηκωθώ δεν θα με αφήσουν,όχι να πάω σπίτι μου!!!

Καλημέρα!

ψιλοκουρέλι σήμερα η τσιπούρα σας γιατί μαζευτήκαμε χθες για το ετήμιο μιτινγκ και κοπή πίτας (κι απο τα 2 γραφεια, ενα αθηνα κι ενα νησιώτικο)

με αποτέλεσμα από το πρωί χθες να γυρίσω στο σπίτι μου στη 1:30 το βράδυ! Δεν λέω ωραία περάσαμε, πήγαμε και για ωραιότατο φαγητό έξω κλπ, βρεθήκαμε τα ειπαμε (δεν ειμαστε πολλοί 7 άνθρωποι) καλά ήταν αλλά κουρέλι!

Χρύσα λες να γίνεται με τράπεζα πειραιώς ή άλφα που έχω;;;; μακάρι για να μην τρέχω και στην εθνική!

Οσο για την άδεια υποθέτω οτι αν έχεις μια καλή συνεργασία μπορείς να το κανονίσεις. Τυπικά πάντως ο οαέδ ζητάει να έχεις εξαντλήσει την άδεια της χρονιάς και μετά προβαίνει στην χρηση του εξαμήνου ή μέρος αυτου.

Μονο 1 μέρα στο μαιευτήριο; δεν το ξέρω αυτό το σύστημα! ενδιαφέρον ακούγεται! Δεν ειναι λίγο αγχωτικό όμως; εννοώ για την μητέρα; καλά καλά δεν θα έχουμε συνέλθει.... ξέρω εγώ; τελικά ειναι πολύ μπερδεμένο ποιο ειναι το καλύτερο βρε παιδί μου.

Το αυριανο σας πρόγραμμα ακούγεται σούπερ!!!! να περάσετε τέλεια!

Αρετή μου περαστικά για το δόντι, δεν το συζητώ τραγικός πόνος και τώρα οντως δεν μπορείς να πάρεις και πολλά να ανακουφιστείς! γκρ!!!!!!

Ιωάννα εμενα ο γιατρός δεν μου έχει πει τίποτα για χρήματα, κι από οτι εχω ακούσει ρωτήσει κλπ δεν ζητάει τίποτα. Υποθέτω οτι αν του δώσεις θα πάρει αλλά το έχω εκτιμήσει ιδιαιτέρως αυτό! Ενας απο τους λόγους που τον επέλεξα ήταν κι αυτός, δεν αντέχω την νοοτροπία κάποιοων του δημοσίου που πρώτα σου ξεκαθαρίζουν το φακελάκι και μετά σε εξετάζουν!!!!!!!!

Και στο νοσοκομείο που πάω με φωνάζει πρωινές ώρες και πάλι δεν πληρώνω την τυπική επίσκεψη (ουτε μαύρα βέβαια που δεν θα τα έδινα έτσι κι αλλιώς)

Ευχομαι το συζυγάτο σου να βρει Αμεσα μια Τέλεια και Καλοπληρωμένη δουλειά!!!!! Χρύσα σου εύχομαι το όμοιον!!!!!!!!!!!

Εμεις είχαμε προγραμματίσει μινι εκδρομούλα σε εξοχικό σπίτι με φίλους αλλά δυστηχώς ειναι ο μικρός τους με πυρρετό και οι γονεις με εμετους οποτε παει ..... :(

το ήθελα τοσο πολύ!

Που το βρίσκεις το κουράγιο μαρί κ κάθε τρεις κ λίγο είσαι έξω????Με λες???

Γίνεται!!

Καλά ας βρει μια δουλειά έστω και κακοπληρωμένη,γιατί είναι προτιμότερο το λίγο από το ΤΙΠΟΤΑ.

Να κάτσεις στα αυγουλάκια σου κοπελιά!!!!:tongue::tongue::tongue:

Τώρα κατάλαβα γιατί ο αντρούλης σου ήθελε παιδί,μπας και σε κρατήσει κ λίγο εντός των τειχών,για οικονομία!!!χαχαχαχαχαχα:lol::lol::lol:

καλημερα κοριτσακια!

Ηρθε κι η σειρα μου να αρρωστησω!!:tongue:

Πονολαιμος,μπουκωμα και πονος στα κοκκαλα!Αι σιχτιρ!:mad:

το μονο που μας ελειπε!

η γιατρος μου εχει ζητησει 1500 κ 1500 για το λητω για 4ημερη παραμονη με φυσιολογικο και δωρο τα βλαστοκυτταρα!συν 300 αν τελικα χρειαστει καισαρικη.

υπαρχει κ κατι που δεν θυμαμαι αν σας το χω πει.δεν ξερω αν σας εχουν πει κατι οι γιατροι σας.ειχαν στειλει μια εγκυκλιο που ελεγε οτι απο 1-1-2012 που θα γινονταν ενιαια τα ταμεια ικα-τεβε κτλ θα μπορουσες με το βιβλιαριο σου να κανεις εισαγωγη σε οποιο μαιευτηριο ιδιωτικο ηθελες στην οικονομικη θεση κ να πληρωνες το γιατρο σου κανονικα και κατι τυπικο για το νοσοκομειο.το συζητησα και με μια εγκυουλα γνωστη που γενναει κοντα με εμας κ της το χει πει κι εκεινης ο γιατρος της.εγω περιμενω να μου πει η γιατρος μου αν ισχυει τελικα.αν ναι θα παω στο ξενοδοχειο...εεεεε!!!στο Ιασω ηθελα να πω!!!:tongue:

Περαστικά Αννούλα.Λες να κολάμε μέσω ιντερνετ?

Κ εσένα καλά λεφτά θα σου πάρει.

Μάθε περισσότερες λεπτομέρειες από τη γιατρό και τη φίλη σου να μας πεις κ εμάς.


S8TRp3.png

EPYqp3.png

Ηλιαννα 25: ΠΗΤ 10/3/2012-ΙΑΣΩ

Chrisy: ΠΗΤ 11/3/2012-ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ

Aik: ΠΗΤ 11/3/2012

Αmnintas: ΠΗΤ 16/3/2012

Τsipoura: ΠΗΤ 18/03/2012

Vertigo: ΠΗΤ 20/3/2012-ΓΕΝΕΣΙΣ

Rea_1971:ΠΗΤ 21/03/2012 -ΜΗΤΕΡΑ

Chrifili: ΠΗΤ 27/3/2012-ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ

Savi: ΠΗΤ 30/3/2012-ΙΑΣΩ

Ioanna_1981: ΠΗΤ 30/3/2012-ΜΗΤΕΡΑ

Aretim: ΠΗΤ 2/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, πιστευω αυτη τη φορά να καταφερω να γραψω διοτι κατι νουμερα μου τα κανει σημερα το ιντερνετ.

Θα απαντησω σε αυτα που διαβασα και εννοειται σε οτι θυμαμαι.

Στην καισαρική σε σηκωνουν αμεσως, δεν σε αφηνουν ξαπλα για να σε σηκωσουν την επομενη μερα, εκτος και αν υπαρχει καποιος σοβαρος λογος.

Την β' επιπεδου δεν μου την ζητησαν τωρα αλλα ουτε και στις 2 προηγουμενες εγκυμοσυνες μου, καταλαβαινω βεβαια οτι καθε μερα αλλαζουν ολα. Αλλα αν θυμαμαι καλα η β' επιπεδου εδειξε αλλη ΠΗΤ απο αυτη που εχουμε με την τελευταια περιοδο. Θα δειξει.

Ξερω και εγω πολυ καλα οτι δεν γινετε να μην παρεις κιλα σε μια εγκυμοσυνη, ποσο μαλλον οταν εχεις ταση για να τα παιρνεις ευκολα, οπως εμενα. όμως απο την αρχη μου ειχε πει να παρω μεχρι 8 κιλα σε ολη την διαρκεια, πως θα γινοταν αυτο ομως ειναι πολυ δυσκολο, δυστηχως, επισης μου ειπε οτι αν παρω ενα κιλο μεχρι την επομενη συναντηση μας, δεν θα με δεχτει, θα με στειλει στα εξωτερικα ιατρεια.

Εχω ξεκινησει ηδη και προσεχω τι τρωω αλλα αποκλειω παντελως οτι δεν θα παρω.

Οσο για την αμοιβη των γιατρων που λετε εγω δεν τον ρωτησα και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι δεν τον ρωταω, γενναω σε νοσοκομειο και θα δωσω εγω οτι θελω και οχι εκεινος, αλλωστε δεν μου εχει ζητησει τιποτα.


Γιώργος 26.10.2002 Άγγελος 12.07.2007 Εμμανουέλα 02.03.2012

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...