Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

Καφε Μαρτιος 2012


ΗΛΙΑΝΝΑ 25

Recommended Posts

οπως τα λες Χρυσα μου.την περασμενη εβδομαδα μου εφερε κι ο ξαδερφος μου καθισματακι απο 13 κιλα κ πανω της unikid/ειχα παρει κ το pegperego της ξαδερφης μου για νεογεννητο εως 13 μια χαρα μαζευοντε!!!:tongue:

τωρα μενουν τα πιο χοντρα...επιπλακια κ καροτσι..θα δουμε πως θα τα βολεψουμε.αν και απο μια ματια που ριξαμε τις προαλλες στο τζαμπο βρηκαμε ενα καροτσι οικονομικο κ το ξεκινας απο νεογεννητο κ μετα σηκωνεται κ ειναι για μεγαλυτερο παιδακι.μαλλον σ αυτο θα καταληξουμε.θα δουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

οπως τα λες Χρυσα μου.την περασμενη εβδομαδα μου εφερε κι ο ξαδερφος μου καθισματακι απο 13 κιλα κ πανω της eunikid/ειχα παρει κ το pegperego της ξαδερφης μου για νεογεννητο εως 13 μια χαρα μαζευοντε!!!:tongue:

τωρα μενουν τα πιο χοντρα...επιπλακια κ καροτσι..θα δουμε πως θα τα βολεψουμε.αν και απο μια ματια που ριξαμε τις προαλλες στο τζαμπο βρηκαμε ενα καροτσι οικονομικο κ το ξεκινας απο νεογεννητο κ μετα σηκωνεται κ ειναι για μεγαλυτερο παιδακι.μαλλον σ αυτο θα καταληξουμε.θα δουμε!

Κ αυτα δωρό μπορεί να σου τα κάνουν!

Κ εμείς ξεκινήσαμε να πάρουμε το καρότσι κ μας είπαν τα πεθερικά μου πως θα το πληρώσουν αυτοί!Εχθές μου είπε κ η μαμά μου πως απο εβδομάδα μαλλον θα πληρωθεί (περιμένει 8 μήνες να την πληρώσουν) κ θα μου δώσει λεφτά για την ντουλάπα(155) κ την συρταριερα(199)!

Εχθές η ξαδέρφη μου,μου έδωσε 70€ να πάρω την αλλαξιέρα (αυτη υπέφερε με την μέση της όταν άλλαζε τα παιδιά της στο κρεβάτι).

Με αυτά κ μ'αυτά,έτοιμο το δωματιάκι μας..Είναι κ ο κουμπάρος μου κ μελλοντικός νονός που ρωτάει συνέχεια τί να μας πάρει (ήθελε το καρότσι αλλα τον πρόλαβαν),η αδερφή μου,ο κουνιάδος μου..

Δόξα τον Θεό γλυτώσαμε απο πολλά!!;)


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

τελειαααααα!!!την καημενη την μανουλα σου...:mad:

επειδη κουνια μου εφερε ο νονος μου,εχουμε να αγορασουμε το στρωμα μας εδωσε μια θεια του αντρα μου να το παρουμε κι αργοτερα θα μας παρει κ παρκο.η μαμα μου ειχε πει να δουμε τι θα μαζεψουμε και να μας παρει οτι χρειαζομαστε.η πεθερα μου κι ο πεθερος μου(ειναι χωρισμενοι) ουτε λογος....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

τελειαααααα!!!την καημενη την μανουλα σου...:mad:

επειδη κουνια μου εφερε ο νονος μου,εχουμε να αγορασουμε το στρωμα μας εδωσε μια θεια του αντρα μου να το παρουμε κι αργοτερα θα μας παρει κ παρκο.η μαμα μου ειχε πει να δουμε τι θα μαζεψουμε και να μας παρει οτι χρειαζομαστε.η πεθερα μου κι ο πεθερος μου(ειναι χωρισμενοι) ουτε λογος....:rolleyes:

Κ εμας την κούνια μας την δώσανε κ επιμένουν να μου δώσουν κ το στρώμα γιατι είναι σχεδόν καινούριο!Πολύ λίγες φορές κοιμήθηκε το παιδάκι μέσα!Θέλω να ρωτήσω πρώτα την γιατρό μου όμως γιατί κάτι ακουσα για τα στρώματα ότι καλό είναι να είναι καινούρια!

Στα πρώτα τα μωράκια γίνεται χαμός απο δώρα!!

Ο μικρός σήμερα δίνει ρέστα!Η κοιλιά δεν έχει σταματήσει να κουνιέται απο το πρωί!:D:D:D


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εμας την κούνια μας την δώσανε κ επιμένουν να μου δώσουν κ το στρώμα γιατι είναι σχεδόν καινούριο!Πολύ λίγες φορές κοιμήθηκε το παιδάκι μέσα!Θέλω να ρωτήσω πρώτα την γιατρό μου όμως γιατί κάτι ακουσα για τα στρώματα ότι καλό είναι να είναι καινούρια!

Στα πρώτα τα μωράκια γίνεται χαμός απο δώρα!!

Ο μικρός σήμερα δίνει ρέστα!Η κοιλιά δεν έχει σταματήσει να κουνιέται απο το πρωί!:D:D:D

κι εγω αυτο ξερω..οτι πρεπει τα νεογεννητα να εχουν καινουριο στρωμα.

η δικια μου πιο νωρις εκανε τουμπες.πρεπει να εχει μεγαλωσει πολυ γιατι νιωθω πια το δερμα μου να ποναει καθε φορα που γυρναει!!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ακριβώς το ίδιο νιώθω κ εγώ!!Κάθε κίνηση γίνεται αισθητή κ όταν τεντώνεται με πονάει!!Άντε να τον δω να ησυχάσω!!

Ναι μωρέ κ εγω καινούριο στρωματάκι θέλω,η πεθερά μου επιμένει λίγο γιατί το ξέρει το παιδάκι κ ξέρει ότι δεν κοιμήθηκσε σχεδόν καθόλου στην κούνια του!

Μαλλον θα τους πω οτι η γιατρός έδωσε εντολή για καινούριο..;);)χαχα


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο νιώθω κ εγώ!!Κάθε κίνηση γίνεται αισθητή κ όταν τεντώνεται με πονάει!!Άντε να τον δω να ησυχάσω!!

Ναι μωρέ κ εγω καινούριο στρωματάκι θέλω,η πεθερά μου επιμένει λίγο γιατί το ξέρει το παιδάκι κ ξέρει ότι δεν κοιμήθηκσε σχεδόν καθόλου στην κούνια του!

Μαλλον θα τους πω οτι η γιατρός έδωσε εντολή για καινούριο..;);)χαχα

χαχαχα!την καλυτερη δουλεια θα κανεις.χωρις πολλα πολλα.εξαλλου νομιζω οτι ειναι καθαρα δικο σου θεμα.και ειδικα σε οτι εχει να κανει με το μπεμπακι.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα!την καλυτερη δουλεια θα κανεις.χωρις πολλα πολλα.εξαλλου νομιζω οτι ειναι καθαρα δικο σου θεμα.και ειδικα σε οτι εχει να κανει με το μπεμπακι.

Όχι ευτυχώς δεν ανακατεύεται καθόλου η γυναίκα απλά το λέει επειδή ξέρει πως είναι σχεδόν αχρησιμοποίητο!(Την κούνια μας την έδωσε η κόρη της κολλητής της!)Θα το πω έτσι για να μην την στεναχωρήσω..


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι ευτυχώς δεν ανακατεύεται καθόλου η γυναίκα απλά το λέει επειδή ξέρει πως είναι σχεδόν αχρησιμοποίητο!(Την κούνια μας την έδωσε η κόρη της κολλητής της!)Θα το πω έτσι για να μην την στεναχωρήσω..

ε ενταξει τοτε.αν ειναι απο την φιλη της σιγουρα για καλο το λεει :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ουφ...πλάκωσε πολλή δουλειά...έλειπα και μια βδομάδα...μαζεύτηκε μπόλικη...:cool:

Χρύσα μου, κι εσύ τελευταία βδομάδα σήμερα,ε; Μια χαρά!!Τελικά συνεννοήθηκες για το μετα;;;

Εγώ σήμερα είπα στο αφεντικό ότι θα σταματήσω κανονικά στις 2/2 που μου έχει πει ο γιατρός του ΙΚΑ, δεν είχα κανένα θέμα!!Ίσα-ίσα μου είπε να την πάρω κανονικά να ξεκουραστώ!;)

Ρε κοριτσάκια να σας ρωτήσω κάτι αν ξέρετε....εγώ θα πάρω το 4μηνο του ΙΚΑ που δικαιούμαι και μετά θα πάρω το μειωμένο ωράριο μεζεμένο...το οποίο από ότι έμαθα είναι περίπου 3,5 μήνες!!(εγώ το υπολόγιζα κανά μήνα,αλλά έκανα λάθος!). Η ερώτησή μου είναι η εξής...για να πάρω το μειωμένο μαζεμένο σαν άδεια, πρέπει να πάρω πρώτα την κανονική μου άδεια ή όχι; Αυτό ξέρω ότι ισχύει για το 6μηνο του ΟΑΕΔ (οτι δλδ για το κάνεις χρήση όλου ή μέρος αυτού, πρέπει να πάρεις την κανονική άδειά σου πρώτα...)...αυτό ισχυεί και για το μειωμένο;;;

Σας ζάλισα;:tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ουφ...πλάκωσε πολλή δουλειά...έλειπα και μια βδομάδα...μαζεύτηκε μπόλικη...:cool:

Χρύσα μου, κι εσύ τελευταία βδομάδα σήμερα,ε; Μια χαρά!!Τελικά συνεννοήθηκες για το μετα;;;

Εγώ σήμερα είπα στο αφεντικό ότι θα σταματήσω κανονικά στις 2/2 που μου έχει πει ο γιατρός του ΙΚΑ, δεν είχα κανένα θέμα!!Ίσα-ίσα μου είπε να την πάρω κανονικά να ξεκουραστώ!;)

Ρε κοριτσάκια να σας ρωτήσω κάτι αν ξέρετε....εγώ θα πάρω το 4μηνο του ΙΚΑ που δικαιούμαι και μετά θα πάρω το μειωμένο ωράριο μεζεμένο...το οποίο από ότι έμαθα είναι περίπου 3,5 μήνες!!(εγώ το υπολόγιζα κανά μήνα,αλλά έκανα λάθος!). Η ερώτησή μου είναι η εξής...για να πάρω το μειωμένο μαζεμένο σαν άδεια, πρέπει να πάρω πρώτα την κανονική μου άδεια ή όχι; Αυτό ξέρω ότι ισχύει για το 6μηνο του ΟΑΕΔ (οτι δλδ για το κάνεις χρήση όλου ή μέρος αυτού, πρέπει να πάρεις την κανονική άδειά σου πρώτα...)...αυτό ισχυεί και για το μειωμένο;;;

Σας ζάλισα;:tongue::tongue:

Το 4μηνο απο το ΙΚα είναι οι 2 μήνες πριν(56 ημερες) και οι 2 μετά(62 ημέρες)!!

Το μειωμένο αν θες να το πάρεις μαζεμένο το πάιρνεις πριν το 6μηνο κ νομίζω πρέπει να εχεις παρει την αδειά σου!

Αυτο με την άδεια θα το μάθω αυτες τις ημέρες..

Ακόμα δεν καταφερα να μιλήσω αλλά θα γίνει πολύ σύντομα!! Ο Θεός βοηθός!!


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το 4μηνο απο το ΙΚα είναι οι 2 μήνες πριν(56 ημερες) και οι 2 μετά(62 ημέρες)!!

Το μειωμένο αν θες να το πάρεις μαζεμένο το πάιρνεις πριν το 6μηνο κ νομίζω πρέπει να εχεις παρει την αδειά σου!

Αυτο με την άδεια θα το μάθω αυτες τις ημέρες..

Ακόμα δεν καταφερα να μιλήσω αλλά θα γίνει πολύ σύντομα!! Ο Θεός βοηθός!!

Δε πιστεύω να έχεις θέμα...fingers crossed από εμάς!:tongue:;)

Εγώ δε θέλω να γυρίσω γμτ μετά τον Σεπτέμβρη...γιατί είναι και η άλλη κοπέλα στη γραμματεία έγκυος και θα λείπει από Ιούλιο...θέλω Σεπτέμβρη να είμαι πίσω στη δουλειά...αλλά αν για να πάρω το μειωμένο πρέπει να πάρω τον 1 μήνα άδεια...μετά θα πρέπει να επιστρέψω δουλειά Οκτώβρη κ δε θέλω...θα συννενοηθώ κ με τα κορίτσια στο λογιστήριο, μπορεί να το δεχτούν τα αφεντικά να μη πάρω την άδειά μου κ να πάρω μειωμένο απευθείας...θα δείξει!!

Link to comment
Share on other sites

Δε πιστεύω να έχεις θέμα...fingers crossed από εμάς!:tongue:;)

Εγώ δε θέλω να γυρίσω γμτ μετά τον Σεπτέμβρη...γιατί είναι και η άλλη κοπέλα στη γραμματεία έγκυος και θα λείπει από Ιούλιο...θέλω Σεπτέμβρη να είμαι πίσω στη δουλειά...αλλά αν για να πάρω το μειωμένο πρέπει να πάρω τον 1 μήνα άδεια...μετά θα πρέπει να επιστρέψω δουλειά Οκτώβρη κ δε θέλω...θα συννενοηθώ κ με τα κορίτσια στο λογιστήριο, μπορεί να το δεχτούν τα αφεντικά να μη πάρω την άδειά μου κ να πάρω μειωμένο απευθείας...θα δείξει!!

Κ εγώ αυτο θα προσπαθησω να κάνω!να πάρω απευθείας 2 μήνες απο το 6μηνο για να τους πληρωθώ!Αν δεν έχει βρει μεχρι τοτε δουλειά ο Γιάννης θα έχουμε σοβαρό θέμα!!Μακάρι να μας καταλάβουν κ να τα πάρουμε όπως θέλουμε!!Στην τελική δεν είναι τίποτα μπροστα σε αυτα που δικαιούμαστε..:(


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες μου!!

Πω πω, πολλά πραγματάκια πάνε κ έρχονται!!!

Καλορίζικα όλα!!!

Σαββούλα έστειλα το σύζυγο στο ΙΚΑ για το χαρτί της άδειας και απλά τον ρώτησε ο δόκτορ πότε γεννάω.Ούτε βιβλιάριο κοίταξε ούτε το χαρτί του γιατρού, ότι να ναι:tongue::tongue:.

Σήμερα ή αύριο θα το δώσω στη δουλειά να μου γράψουν το πότε βγαίνω σε άδεια αλλά θα είναι σαν τη δική σου,στις 2 /2.

Όσο γι αυτό που ρωτάς με την άδεια,χωρίς να είμαι 100% σίγουρη, την παίρνεις πριν, μόνο όταν πρόκειται να πάρεις το εξάμηνο.Οπότε νομίζω δεν να έχεις πρόβλημα.Απλά το μειωμένο θα πρέπει να το κάτσεις όλο αν το πάρεις,δεν είναι σαν το 6μηνο που μπορείς να δουλέψεις όσο θέλεις κ να το διακόψεις,γιατί σε πληρώνει ο εργοδότης σου κανονικό μισθό.

Κορίτσια εσάς σας έχει γράψει γι αυτό το μήνα πολλές εξετασεις ο γιατρός σας?Εμένα πέρα από τη γενική αίματος κ ούρων κ σάκχαρο έχει γράψει κ ένα σωρό του προγεννητικού(τοξόπλασμα,CMV κλπ).

Ποια νομίζει ότι είμαι, η Beyonce??Που δεν τα λογαριάζει??χαχαχαχαχα

Αυτή ονόμασε τη μικρή της Ivy blue carter.Έτσι θα τη φωνάζει?κ τα τρία ονόματα μαζί?

Mα τι ανησυχίες έχω πρωί πρωί το pregnant woman???


S8TRp3.png

EPYqp3.png

Ηλιαννα 25: ΠΗΤ 10/3/2012-ΙΑΣΩ

Chrisy: ΠΗΤ 11/3/2012-ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ

Aik: ΠΗΤ 11/3/2012

Αmnintas: ΠΗΤ 16/3/2012

Τsipoura: ΠΗΤ 18/03/2012

Vertigo: ΠΗΤ 20/3/2012-ΓΕΝΕΣΙΣ

Rea_1971:ΠΗΤ 21/03/2012 -ΜΗΤΕΡΑ

Chrifili: ΠΗΤ 27/3/2012-ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ

Savi: ΠΗΤ 30/3/2012-ΙΑΣΩ

Ioanna_1981: ΠΗΤ 30/3/2012-ΜΗΤΕΡΑ

Aretim: ΠΗΤ 2/4/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...