Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Καφε Μαρτιος 2012


ΗΛΙΑΝΝΑ 25

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάρες μου!!

Πω πω, πολλά πραγματάκια πάνε κ έρχονται!!!

Καλορίζικα όλα!!!

Σαββούλα έστειλα το σύζυγο στο ΙΚΑ για το χαρτί της άδειας και απλά τον ρώτησε ο δόκτορ πότε γεννάω.Ούτε βιβλιάριο κοίταξε ούτε το χαρτί του γιατρού, ότι να ναι:tongue::tongue:.

Σήμερα ή αύριο θα το δώσω στη δουλειά να μου γράψουν το πότε βγαίνω σε άδεια αλλά θα είναι σαν τη δική σου,στις 2 /2.

Όσο γι αυτό που ρωτάς με την άδεια,χωρίς να είμαι 100% σίγουρη, την παίρνεις πριν, μόνο όταν πρόκειται να πάρεις το εξάμηνο.Οπότε νομίζω δεν να έχεις πρόβλημα.Απλά το μειωμένο θα πρέπει να το κάτσεις όλο αν το πάρεις,δεν είναι σαν το 6μηνο που μπορείς να δουλέψεις όσο θέλεις κ να το διακόψεις,γιατί σε πληρώνει ο εργοδότης σου κανονικό μισθό.

Κορίτσια εσάς σας έχει γράψει γι αυτό το μήνα πολλές εξετασεις ο γιατρός σας?Εμένα πέρα από τη γενική αίματος κ ούρων κ σάκχαρο έχει γράψει κ ένα σωρό του προγεννητικού(τοξόπλασμα,CMV κλπ).

Ποια νομίζει ότι είμαι, η Beyonce??Που δεν τα λογαριάζει??χαχαχαχαχα

Αυτή ονόμασε τη μικρή της Ivy blue carter.Έτσι θα τη φωνάζει?κ τα τρία ονόματα μαζί?

Mα τι ανησυχίες έχω πρωί πρωί το pregnant woman???

Καλημέρα!!

Ιωάννα μου αύριο έχω γιατρό κ μάλλον θα μου γράψει κ εμένα τις εξετάσεις!Άντε να δούμε..

όσο για την Beyonce,αυτη με εμάς δεν ήταν να γεννήσει?Τέλη Φεβρουαρίου με αρχές Μαρτίου?Τελικά ήταν έγκυος??Τί να πώ..κανονισμένη καισαρική στον 7ο??Τί ανάγκη έχουν όμως..Κ το όνομα :tongue::tongue: χάλια!!

Ελπίζω σήμερα να καταφέρω να κάνω την κουβεντούλα που θελω με το αφεντικό :rolleyes:


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα!!

Ιωάννα μου αύριο έχω γιατρό κ μάλλον θα μου γράψει κ εμένα τις εξετάσεις!Άντε να δούμε..

όσο για την Beyonce,αυτη με εμάς δεν ήταν να γεννήσει?Τέλη Φεβρουαρίου με αρχές Μαρτίου?Τελικά ήταν έγκυος??Τί να πώ..κανονισμένη καισαρική στον 7ο??Τί ανάγκη έχουν όμως..Κ το όνομα :tongue::tongue: χάλια!!

Ελπίζω σήμερα να καταφέρω να κάνω την κουβεντούλα που θελω με το αφεντικό :rolleyes:

Κ εγώ αυτή την εντύπωση είχα,ότι γεννάει κοντά με μας.

Άντε μίλα του,σε λίγες μέρες φεύγεις σε άδεια.

Αυτό για τις γάζες δεν μου το είχαν αναφέρει οι μαίες.Μάλλον θα είναι καλύτερες και ελπίζω να κρατάνε τη ροή.Εγώ έμεινα πολύ ευχαριστημένη κ από τα επιθέματα αλλά θα δοκιμάσω κ αυτο που σου είπαν.


S8TRp3.png

EPYqp3.png

Ηλιαννα 25: ΠΗΤ 10/3/2012-ΙΑΣΩ

Chrisy: ΠΗΤ 11/3/2012-ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ

Aik: ΠΗΤ 11/3/2012

Αmnintas: ΠΗΤ 16/3/2012

Τsipoura: ΠΗΤ 18/03/2012

Vertigo: ΠΗΤ 20/3/2012-ΓΕΝΕΣΙΣ

Rea_1971:ΠΗΤ 21/03/2012 -ΜΗΤΕΡΑ

Chrifili: ΠΗΤ 27/3/2012-ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ

Savi: ΠΗΤ 30/3/2012-ΙΑΣΩ

Ioanna_1981: ΠΗΤ 30/3/2012-ΜΗΤΕΡΑ

Aretim: ΠΗΤ 2/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ αυτή την εντύπωση είχα,ότι γεννάει κοντά με μας.

Άντε μίλα του,σε λίγες μέρες φεύγεις σε άδεια.

Αυτό για τις γάζες δεν μου το είχαν αναφέρει οι μαίες.Μάλλον θα είναι καλύτερες και ελπίζω να κρατάνε τη ροή.Εγώ έμεινα πολύ ευχαριστημένη κ από τα επιθέματα αλλά θα δοκιμάσω κ αυτο που σου είπαν.

Τώρα διαβασα ότι γέννησε φυσιολογικά 3,200 την μικρή!Περίεργα πράγματα!!Αν έχεις λεφτά όλα μπορείς να τα κάνεις..χαχα

Έτσι μου είπαν για τις γάζες,εγώ θα έχω κ απο τα δυο μαζί μου κ βλέπουμε..Ήδη επιθέματα μου έδωσε η ξαδέρφη μου ένα ολόκληρο πακέτο που της είχε περισέψει.

Μακάρι να έχει κέφια σήμερα για να μπορέσω να του μιλήσω!!!


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα εγκυμονούσες!!!

Όσο γι αυτό που ρωτάς με την άδεια,χωρίς να είμαι 100% σίγουρη, την παίρνεις πριν, μόνο όταν πρόκειται να πάρεις το εξάμηνο.Οπότε νομίζω δεν να έχεις πρόβλημα.Απλά το μειωμένο θα πρέπει να το κάτσεις όλο αν το πάρεις,δεν είναι σαν το 6μηνο που μπορείς να δουλέψεις όσο θέλεις κ να το διακόψεις,γιατί σε πληρώνει ο εργοδότης σου κανονικό μισθό.

Κορίτσια εσάς σας έχει γράψει γι αυτό το μήνα πολλές εξετασεις ο γιατρός σας?Εμένα πέρα από τη γενική αίματος κ ούρων κ σάκχαρο έχει γράψει κ ένα σωρό του προγεννητικού(τοξόπλασμα,CMV κλπ).

Έχω βάλει τα κορίτσια στο λογιστήριο να ρωτήσουν...θα ξέρω σήμερα!;)Thanks πάντως για τις πληροφορίες!

Εξετάσεις δε μου έχει δώσει τπτ...λες να μου δώσει τον άλλο μήνα; Δε ξέρω...Ούρα πάντως για το ζάχαρο μου παίρνει κάθε μήνα που πηγαίνω για τον υπέρηχο...

Επίσης doppler δε μου έχει πει να κάνω τώρα που το σκέφτομαι...είναι στις υποχρεωτικές όπως πχ η αυχενική και η β επιπέδου;;

Τώρα διαβασα ότι γέννησε φυσιολογικά 3,200 την μικρή!Περίεργα πράγματα!!Αν έχεις λεφτά όλα μπορείς να τα κάνεις..χαχα

Έτσι μου είπαν για τις γάζες,εγώ θα έχω κ απο τα δυο μαζί μου κ βλέπουμε..Ήδη επιθέματα μου έδωσε η ξαδέρφη μου ένα ολόκληρο πακέτο που της είχε περισέψει.

Μακάρι να έχει κέφια σήμερα για να μπορέσω να του μιλήσω!!!

3.200 στον 7ο;;;:confused::confused::cool::cool: Περίεργα πράγματα....

Όταν λέτε επιθέματα...εννοείται αυτά του στήθους;;;

Σιγά-σιγά διαπιστώνω ότι είμαι ασχέτου πλήρως και αγχώνομαι...:cool: Μόλις φτιάξετε τη τσάντα του μαιευτηρίου παρακαλώ όπως καταγράψετε κι εδώ τι περιλαμβάνει για μένα την άσχετη...:cool:

Χρυσάκι...περιμένουμε νέα από το boss...!!

Κι επίσης....θα κάνουμε το γκρουπάκι στο fb? Κι αυτό να το αναλάβει κάποια γιατί εγώ δε νομίζω να καταφέρω να το κάνω "κρυφό".....

Οκ....το διαπίστωσα....είμαι πανάσχετη σε όλα...:cool:

Καλημέρα μας κ πάλι!!!:D:D

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα εγκυμονούσες!!!

Έχω βάλει τα κορίτσια στο λογιστήριο να ρωτήσουν...θα ξέρω σήμερα!;)Thanks πάντως για τις πληροφορίες!

Εξετάσεις δε μου έχει δώσει τπτ...λες να μου δώσει τον άλλο μήνα; Δε ξέρω...Ούρα πάντως για το ζάχαρο μου παίρνει κάθε μήνα που πηγαίνω για τον υπέρηχο...

Επίσης doppler δε μου έχει πει να κάνω τώρα που το σκέφτομαι...είναι στις υποχρεωτικές όπως πχ η αυχενική και η β επιπέδου;;

3.200 στον 7ο;;;:confused::confused::cool::cool: Περίεργα πράγματα....

Όταν λέτε επιθέματα...εννοείται αυτά του στήθους;;;

Σιγά-σιγά διαπιστώνω ότι είμαι ασχέτου πλήρως και αγχώνομαι...:cool: Μόλις φτιάξετε τη τσάντα του μαιευτηρίου παρακαλώ όπως καταγράψετε κι εδώ τι περιλαμβάνει για μένα την άσχετη...:cool:

Χρυσάκι...περιμένουμε νέα από το boss...!!

Κι επίσης....θα κάνουμε το γκρουπάκι στο fb? Κι αυτό να το αναλάβει κάποια γιατί εγώ δε νομίζω να καταφέρω να το κάνω "κρυφό".....

Οκ....το διαπίστωσα....είμαι πανάσχετη σε όλα...:cool:

Καλημέρα μας κ πάλι!!!:D:D

Καλημέρα κορίτσι!!

Μόλις σε ενημερωσουν απο το λογιστήριο πες μας κ εμάς να ξέρουμε..

Επιθέματα στήθους για τον θηλασμό εννοούμε!!

Να κάνω εγώ το γκρουπάκι?Πως να το ονομάσουμε?

(μόλις έμαθα ότι το boss θα αργήσει γιατί έχει μια πολύ σοβαρή δουλειά εκτός!Εύχομαι να μην έρθει με νεύρα το μεσημέρι!!)


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσι!!

Μόλις σε ενημερωσουν απο το λογιστήριο πες μας κ εμάς να ξέρουμε..

Επιθέματα στήθους για τον θηλασμό εννοούμε!!

Να κάνω εγώ το γκρουπάκι?Πως να το ονομάσουμε?

(μόλις έμαθα ότι το boss θα αργήσει γιατί έχει μια πολύ σοβαρή δουλειά εκτός!Εύχομαι να μην έρθει με νεύρα το μεσημέρι!!)

Aμε...θα σας ενημερώσω πάραυτα!!

Να το κάνεις το γκρουπάκι!!:D Χμμμ....και από φαντασία δε σκαμπάζω...είμαι πολύ άχρηστη τελικά....χαχαχαχα

Για το boss...στο ευχόμαστε κι εμείς!

Αααα..δε σας είπα...πίνω καφέ μετά από 6 μήνες!!!Ξύπνησα σήμερα και ήθελα σαν τρελή...και κρύο κιόλας!!Πίνω λοιπόν ένα freddo cappucino!!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να τον απολαύσεις τον καφέ σου τότε!

Εγώ κάθε μέρα πίνω έναν ελληνικό!

Σήμερα ήπια ένα τσαγάκι το πρωί!Εχθές διάβασα ότι το τσάι μέντα απαγορεύεται στον θηλασμό γιατί μειώνει το γάλα!:shock:!:-(:sad:Κ είναι το μόνο που πίνω ευχαριστα!

Επίσης το γάλα καλό είναι να αποφεύγεται κ στην εγκυμοσύνη κ κυρίως στον θηλασμό (σύμφωνα πάντα με σύμβουλο γαλουχίας κ την προσωπική της άποψη) προς αποφυγή αλλεργιών! Τα γαλακτομικά επιτρέπονται κανονικά!

Πολλά πράγματα που μας λένε τελικά είναι πολύ λάθος κ καταστρέφουν τον θηλασμό!Έχω να ρίξω πολύ διάβασμα τώρα που θα κάθομαι!Ελπίζω να τα καταφέρω κ στην πράξη!!:rolleyes:


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να τον απολαύσεις τον καφέ σου τότε!

Εγώ κάθε μέρα πίνω έναν ελληνικό!

Σήμερα ήπια ένα τσαγάκι το πρωί!Εχθές διάβασα ότι το τσάι μέντα απαγορεύεται στον θηλασμό γιατί μειώνει το γάλα!:shock:!:-(:sad:Κ είναι το μόνο που πίνω ευχαριστα!

Επίσης το γάλα καλό είναι να αποφεύγεται κ στην εγκυμοσύνη κ κυρίως στον θηλασμό (σύμφωνα πάντα με σύμβουλο γαλουχίας κ την προσωπική της άποψη) προς αποφυγή αλλεργιών! Τα γαλακτομικά επιτρέπονται κανονικά!

Πολλά πράγματα που μας λένε τελικά είναι πολύ λάθος κ καταστρέφουν τον θηλασμό!Έχω να ρίξω πολύ διάβασμα τώρα που θα κάθομαι!Ελπίζω να τα καταφέρω κ στην πράξη!!:rolleyes:

Κι εγώ από τον επόμενο μήνα έχω να ρίξω διάβασμα!!Έχεις κάποιο βιβλίο για τον θηλασμό;; Θέλω να αγοράσω ένα!

Link to comment
Share on other sites

Ένα θέμα που επίσης με αγχώνει πολύ κ θέλει πολύ προσοχή είναι η επιλόχεια κατάθλιψη!

Την έχω δει σε δικούς μου ανθρώπους κ για πολύ λίγο (ευτυχώς) την πέρασα κ εγώ!Πολύ άσχημο πράγμα!Καλά που είχα τον αντρούλη μου κοντά μου κ με βοηθήσε ψυχολογικά.Απο τώρα του δίνω οδηγίες κ του λέω τί να προσέχει!

Μακάρι όλα να πάνε καλά..


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από τον επόμενο μήνα έχω να ρίξω διάβασμα!!Έχεις κάποιο βιβλίο για τον θηλασμό;; Θέλω να αγοράσω ένα!

Έψαχνα σαν τρελή της Πατσούρου "Θηλασμός μια υπέροχη σχέση" που είναι η Βίβλος του θηλασμού κ έχει εξαντληθεί!Δεν υπάρχει πουθενά! Τελικά το έχει η ξαδέρφη μου (τον Α τομο) κ θα μου το δώσει μόλις της το επιστρέψουν!Είναι η παιδίατρος του ανηψιού μου κ μάλλον θα πάω κ εγώ σαυτην!Αν δεν το έβρισκα είχα σκοπό να πάρω του Παπαβέντση που είναι στην ίδια ομάδα με την πατσουρου (συμβουλοι γαλουχιας κ παιδιατροι).Ο Παπαβεντσης έχει κ σελίδα στο facebook κ δικό του σαιτ.

http://pediatros-thes.gr/

Εχθες έβαλα κ καποια βιντεακια απο ομιλία της Πατσουρου για τις πρώτες 40 ημέρες του μωρού!


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ένα θέμα που επίσης με αγχώνει πολύ κ θέλει πολύ προσοχή είναι η επιλόχεια κατάθλιψη!

Την έχω δει σε δικούς μου ανθρώπους κ για πολύ λίγο (ευτυχώς) την πέρασα κ εγώ!Πολύ άσχημο πράγμα!Καλά που είχα τον αντρούλη μου κοντά μου κ με βοηθήσε ψυχολογικά.Απο τώρα του δίνω οδηγίες κ του λέω τί να προσέχει!

Μακάρι όλα να πάνε καλά..

Aυτό το τρέμω κι εγώ! Αλλά είναι κάτι που μπορείς να πάρεις "προφυλάξεις" ώστε να μη σου προκύψει; Δε νομίζω...είναι να μη σου τύχει...Ελπίζω να μας πάνε όλα καλά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, μου αρεσει που καθε φορά σας διαβάζω και μετα ξεχναω τι ηθελα να σχολιασω.

Τελοσπάντων κατι θα θυμηθώ.

Την επιλόχεια καταθλιψη ΕΥΤΥΧΩΣ την περασα πολυ ελαφριά στο 2ο, ταλαιπωρηθηκα παρα πολυ, στο 1ο ολα ηταν καλα.

Εξετάσεις μου εγραψε και εμενα παρα πολλές αυτην την φορά και τις κανω και εγω σε ιδιωτικό μικροβιολογικο διοτι στο ΙΚΑ πρεπει να κλεισεις ραντεβου 50 μερες πιο μπροστα και σου ζητανε και την ημερομηνια που τις γραφεις, μπερδεμα μεγαλο, σεβασμος προς τις εγκυμονουσες ΜΗΔΕΝ.

Τα επιθέματα στηθους πολύ χρήσιμα, στο 1ο μου παιδι ειδικα μου χρειαστηκαν αρκετα κουτια στο 2ο λογω μεγαλης ταλαιπωριας μου κοπηκε πολύ γρηγορα.

Όντως και στο θηλασμό θελει προσοχη η διατροφή μας, λιγα που θυμαμαι ειναι:

ΟΧΙ καυτερα, μπαχαρικά, κουκιά, πρασιναδες, πιπεριες δεν μου ερχεται κατι αλλο τωρα.

Τα μακαρόνια κατεβάζουν γαλα οπως και η μπυρα.

Εγώ επειδή γενναω σε δημόσιο νοσοκομείο η βαλίτσα μου θα πρεπει να εχει απ' ολα, ειδικα σε αυτες τις εποχες.

Όταν την φτιάξω θα σας ενημερώσω, γιατι τωρα δεν θυμαμαι τι πρεπει να βαλω μεσα.

Όσο για τα κιλά μου ανέβηκα στη ζυγαριά και με έδειξε -2 άρα ηταν κατακρατηση υγρων οταν ζυγίστηκα στο γιατρό τις προάλλες, μακαρι να μην πάρω άλλα.


Γιώργος 26.10.2002 Άγγελος 12.07.2007 Εμμανουέλα 02.03.2012

age.png

Link to comment
Share on other sites

Aυτό το τρέμω κι εγώ! Αλλά είναι κάτι που μπορείς να πάρεις "προφυλάξεις" ώστε να μη σου προκύψει; Δε νομίζω...είναι να μη σου τύχει...Ελπίζω να μας πάνε όλα καλά!!!!

Πραγματικά είναι να μην σου τύχει!Απλά ενημερώνω τον Γιάννη για το πως θα με καταλάβει αν με πιάσει!Την προηγούμενη φορά δεν κατάλαβε κανείς τίποτα!Ευτυχώς ήταν για 1 εβδομάδα κ θεωρώ πως ήταν κ απόλυτα φυσιολογικό με αυτό που πέρασα!Αλλά κ η ξαδερφη μου που γέννησε το περνούσε επι 3 μηνες κ δεν πήρε κανένας χαμπάρι!!Μόνο εγώ την κατάλαβα(επειδή μαλλον το είχα περάσει) όταν πήγα να την δω στους 2,5 μήνες κ το συζητήσαμε!!Ύπουλο πράγμα!Να κρατάς το μωράκι σου κ να νιώθεις έτσι!


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, μου αρεσει που καθε φορά σας διαβάζω και μετα ξεχναω τι ηθελα να σχολιασω.

Τελοσπάντων κατι θα θυμηθώ.

Την επιλόχεια καταθλιψη ΕΥΤΥΧΩΣ την περασα πολυ ελαφριά στο 2ο, ταλαιπωρηθηκα παρα πολυ, στο 1ο ολα ηταν καλα.

Εξετάσεις μου εγραψε και εμενα παρα πολλές αυτην την φορά και τις κανω και εγω σε ιδιωτικό μικροβιολογικο διοτι στο ΙΚΑ πρεπει να κλεισεις ραντεβου 50 μερες πιο μπροστα και σου ζητανε και την ημερομηνια που τις γραφεις, μπερδεμα μεγαλο, σεβασμος προς τις εγκυμονουσες ΜΗΔΕΝ.

Τα επιθέματα στηθους πολύ χρήσιμα, στο 1ο μου παιδι ειδικα μου χρειαστηκαν αρκετα κουτια στο 2ο λογω μεγαλης ταλαιπωριας μου κοπηκε πολύ γρηγορα.

Όντως και στο θηλασμό θελει προσοχη η διατροφή μας, λιγα που θυμαμαι ειναι:

ΟΧΙ καυτερα, μπαχαρικά, κουκιά, πρασιναδες, πιπεριες δεν μου ερχεται κατι αλλο τωρα.

Τα μακαρόνια κατεβάζουν γαλα οπως και η μπυρα.

Εγώ επειδή γενναω σε δημόσιο νοσοκομείο η βαλίτσα μου θα πρεπει να εχει απ' ολα, ειδικα σε αυτες τις εποχες.

Όταν την φτιάξω θα σας ενημερώσω, γιατι τωρα δεν θυμαμαι τι πρεπει να βαλω μεσα.

Όσο για τα κιλά μου ανέβηκα στη ζυγαριά και με έδειξε -2 άρα ηταν κατακρατηση υγρων οταν ζυγίστηκα στο γιατρό τις προάλλες, μακαρι να μην πάρω άλλα.

Καλημέρα Κατερινάκι!

Κ εγώ απ'όλα θα βάλω στην βαλίτσα για να είμαι προετοιμασμένη!Άσε που έχω ακούσει για κάτι τρελές χρεώσεις,20€ ένα depon ή 20€ η μια σερβιέτα!Να μου λείπει!! (Αν και δεν πιστεύω να ισχύει πλέον στις μέρες μας)


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα τσουπρες!

Καλημέρα κοριτσάρες μου!!

Πω πω, πολλά πραγματάκια πάνε κ έρχονται!!!

Καλορίζικα όλα!!!

Σαββούλα έστειλα το σύζυγο στο ΙΚΑ για το χαρτί της άδειας και απλά τον ρώτησε ο δόκτορ πότε γεννάω.Ούτε βιβλιάριο κοίταξε ούτε το χαρτί του γιατρού, ότι να ναι:tongue::tongue:.

Σήμερα ή αύριο θα το δώσω στη δουλειά να μου γράψουν το πότε βγαίνω σε άδεια αλλά θα είναι σαν τη δική σου,στις 2 /2.

Όσο γι αυτό που ρωτάς με την άδεια,χωρίς να είμαι 100% σίγουρη, την παίρνεις πριν, μόνο όταν πρόκειται να πάρεις το εξάμηνο.Οπότε νομίζω δεν να έχεις πρόβλημα.Απλά το μειωμένο θα πρέπει να το κάτσεις όλο αν το πάρεις,δεν είναι σαν το 6μηνο που μπορείς να δουλέψεις όσο θέλεις κ να το διακόψεις,γιατί σε πληρώνει ο εργοδότης σου κανονικό μισθό.

Κορίτσια εσάς σας έχει γράψει γι αυτό το μήνα πολλές εξετασεις ο γιατρός σας?Εμένα πέρα από τη γενική αίματος κ ούρων κ σάκχαρο έχει γράψει κ ένα σωρό του προγεννητικού(τοξόπλασμα,CMV κλπ).

Ποια νομίζει ότι είμαι, η Beyonce??Που δεν τα λογαριάζει??χαχαχαχαχα

Αυτή ονόμασε τη μικρή της Ivy blue carter.Έτσι θα τη φωνάζει?κ τα τρία ονόματα μαζί?

Mα τι ανησυχίες έχω πρωί πρωί το pregnant woman???

η δικη μου παντα μου τα γραφει αυτα στις εξετασεις μου.τσεκαρουν ;ν υπαρχουν ακομα αντισωματα.

Ένα θέμα που επίσης με αγχώνει πολύ κ θέλει πολύ προσοχή είναι η επιλόχεια κατάθλιψη!

Την έχω δει σε δικούς μου ανθρώπους κ για πολύ λίγο (ευτυχώς) την πέρασα κ εγώ!Πολύ άσχημο πράγμα!Καλά που είχα τον αντρούλη μου κοντά μου κ με βοηθήσε ψυχολογικά.Απο τώρα του δίνω οδηγίες κ του λέω τί να προσέχει!

Μακάρι όλα να πάνε καλά..

ειχες καθε λογο να την παθεις...τωρα δεν εχεις κανενα!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...