Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Τότε μπράβο σας με το μωράκι σας που φτάσατε 30η εβδομάδα. Με το καλό να το δεχτείς! 🥰

      μακάρι να κάτσει εκεί που είναι για βδομαδες ακόμα! είναι βιαστικός !  και συ με το καλό, μια τεραααστια χοριακη και μια καλή εγκυμοσυνη εύχομαι! 🙏

Καφε Μαρτιος 2012


ΗΛΙΑΝΝΑ 25

Recommended Posts

Καλημέρα Savi.Εγώ από νωρίς στη δουλειά.Βέβαια 6 ωρο δουλευώ λόγω μειωμένου από την κόρη μου.Είμαστε ακριβώς στις ίδιες μέρες!!Φοβερό.

Nαι...όντως!!!:D:D

Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας!Κι εδώ θα είμαστε να ανταλάσσουμε τις απόψεις και τις εμπειρίες μας! Βέβαια εσύ είχες κι άλλη εγκυμοσύνη, οπότε έχεις πιο πολλές εμπειρίες!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κ απο εμένα!

Κ εγώ στην δουλειά είμαι απο τις 08:00.Είχα όμως κάτι δουλίτσες..Τώρα κατάφερα να μπώ.Μακάρι να είναι ήσυχα πάλι τα πράγματα σήμερα όπως εχθές!

Σαββούλα μου τί όνειρο ήταν αυτό??Φαντάζομαι όταν ξύπνησες πως θα ήσουν..Μακάρι να σταματήσουν οι εμετοί!Φτάνει τόσο!;)

Εγώ προχθές το βράδυ έφαγα σαλάτα με παντζάρια και το πρωί που πήγα στην τουαλέτα μες την νύστα μου τρόμαξα πάρα πολύ!!Ευτυχώς κατάλαβα γρήγορα τί ήταν κ ηρέμησα..

Ιωάννα μου κ εγώ προσπαθώ να κάνω ευχαριστες κ θετικές σκέψεις μόνο...Εύχομαι όλα να πάνε καλά!

ουπς προέκυψε μια δουλίτσα,θα επανέλθω σε λίγο,φιλιά!!


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα.Εγω σπιτι στο περιμενε για δουλεια.να δω ποτε θα μας καλεσουν απο το υπουργειο,προφανως δεν τους νοιαζει αν κανουν αγγλικατα παιδια στα σχολεια.ουφ!!!!!!!!!

αυτα τα ονειρα Σεβη μου ειναι απο το αγχος και εγω βλεπω συχνα ειδικα οταν κοντευει οκαιρος να παω για υπερηχο


4DNsp2.png

pc2lp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια ας καλοσωρισω και εγω τις νεες εγκυουλες του καφε μας!!!Εγω εχω πητ 10/3(μ'αρεσει ανοιξα το θεμα και εξαφανιστηκα αλλα τι να κανω δεν προλαβαινω)τωρα σας γραφω απο την δουλεια,χτες κοιμηθηκα στις 3και 7εχω εγερτηριο!πεθανα στην καουρα και δεν ανακουφιζομουν με τιποτα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα Ηλιάννα!!Έχεις το όνομα της κόρης μου μόνο που εμείς το γράφουμε με ένα 'ν'.Καούρες ε? Είναι σπαστικό αυτό με το στομάχι!!Υπομονή τι άλλο..Ωραία φωτό αυτή με τον μπεμπούλη σου!!Πόσο μικρά είναι όταν γεννιούνται!!Είναι τρέλα!!


S8TRp3.png

EPYqp3.png

Ηλιαννα 25: ΠΗΤ 10/3/2012-ΙΑΣΩ

Chrisy: ΠΗΤ 11/3/2012-ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ

Aik: ΠΗΤ 11/3/2012

Αmnintas: ΠΗΤ 16/3/2012

Τsipoura: ΠΗΤ 18/03/2012

Vertigo: ΠΗΤ 20/3/2012-ΓΕΝΕΣΙΣ

Rea_1971:ΠΗΤ 21/03/2012 -ΜΗΤΕΡΑ

Chrifili: ΠΗΤ 27/3/2012-ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ

Savi: ΠΗΤ 30/3/2012-ΙΑΣΩ

Ioanna_1981: ΠΗΤ 30/3/2012-ΜΗΤΕΡΑ

Aretim: ΠΗΤ 2/4/2012

Link to comment
Share on other sites

αχ επιτελους σχολαω σε 40λεπτακια και φευγω τρεχαλα για τον μικρουλη μου!!Ιωαννα το ονομα μου ειναι ηλιανα-αννα(για αυτο και τα δυο ν) :)...Κοριτσια σε ποιο μαιευτηριο γεννατε??Εγω στο ιασω!

Link to comment
Share on other sites

Χα! νατο κι αυτο το καφε! Με το καλο εγκυουλες να γεννησετε γερα παιδακια!

Εχω 2 παιδακια και τα 2 γεννημενα μαρτιο το πρωτο 18/3/09 και το 2ο 8/3/11!!!

Η καλυτερη εποχη ειναι να γεννας τοτε γλιτωνεις ζεστες πρηξιματα κτλ ενα θεματακι με τα ρουχα θα το χετε τωρα το χειμωνα αλλα με το που γεννησετε θα μπορειτε να πηγαινετε στη θαλασσα με το μωρο και να χασετε ετσι γρηγορα και τα κιλα της εγκυμοσυνης!

Με το καλο!


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!Σήμερα νυστάζω πάρα πολύ κ ας έχω κοιμηθεί 10 ώρες!!Κανονικά το πρώτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης θα έπρεπε να μας δίνουν άδεια (μετ' αποδοχών φυσικά...).

Mariapap να σου ζήσουν τα παιδάκια σου και του χρόνου το Μάρτη με ένα τρίτο!!!

Ηλιάννα και αυτή τη φορά θα γεννήσω στο Μητέρα επειδή εκεί είναι ο γιατρός μου όμως θα με βόλευε το Ρέα γιατί είναι 5' από το σπίτι μου με αμάξι και είναι και πιο οικονομικό.

Θυμάμαι πάντως στην πρώτη εγκυμοσύνη πόσα χρήματα είχα ξοδέψει σε αγορές για το μωρό (ακόμα έχω πράγματα που τελικά δεν μου χρειάστηκαν ποτέ) και τώρα δε μου περισσεύουν ούτε για τα απαραίτητα του σπιτιού.Δράμα η κατάσταση κορίτσια.Ευτυχώς που έχουμε την υγεία μας!!Τα λέμε αργότερα.


S8TRp3.png

EPYqp3.png

Ηλιαννα 25: ΠΗΤ 10/3/2012-ΙΑΣΩ

Chrisy: ΠΗΤ 11/3/2012-ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ

Aik: ΠΗΤ 11/3/2012

Αmnintas: ΠΗΤ 16/3/2012

Τsipoura: ΠΗΤ 18/03/2012

Vertigo: ΠΗΤ 20/3/2012-ΓΕΝΕΣΙΣ

Rea_1971:ΠΗΤ 21/03/2012 -ΜΗΤΕΡΑ

Chrifili: ΠΗΤ 27/3/2012-ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ

Savi: ΠΗΤ 30/3/2012-ΙΑΣΩ

Ioanna_1981: ΠΗΤ 30/3/2012-ΜΗΤΕΡΑ

Aretim: ΠΗΤ 2/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!:)

Ιωάννα μου...συμφωνώ απολύτως με την άδεια που προτείνεις...κι εγώ κουτουλάω κι έχω κοιμηθεί από τις 21.30...:shock::shock:

Κι εγώ στο Ιασώ θα γεννήσω Ηλιάννα μου...εκεί είναι ο γιατρός μου!

Ιωάννα...θα είχε πολύ πλάκα να γεννούσαμε και στο ίδιο μαιευτήριο που είμαστε ακριβώς στις ίδιες μέρες!:P

Να έχουμε μια όμορφη μέρα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλησπέρα κορίτσια!!!

Είχα πολύ δουλίτσα σήμερα και δεν κατάφερα να μπω πιο νωρίς!

mariapap82 να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!Να τα δεις όπως επιθυμείς!!

Αρχίσατε να λέτε για τα μαιευτήρια? Υπάρχει ένα πρόγραμμα εδώ στην Θεσσαλονίκη σε μια κλινική που υποστηρίζει τον Φυσιολογικό τοκετό και σου δίνει το δικαίωμα να φύγεις την επόμενη ημέρα για το σπίτι σου,εφ'όσον όλα είναι καλά..Μετά έρχεται μαία κ παιδίατρος στο σπίτι για 4-5 ημέρες.Ακόμα και ικτερο να έχει το μωρό,φέρνουν φορητό μηχάνημα στο σπίτι.Είναι πολύ καλό γιατί έτσι προωθούν κ τον θηλασμό.

Μια ξαδέρφη μου γέννησε απόγευμα και την αλλη μερα το μεσημέρι ήταν σπίτι της.Της δείξανε στο σπίτι πως κάνει μπάνιο το μωρό ,πως να το θηλάζει,έμεινε πολύ ευχαριστημένη.Είναι κ το πιο οικονομικό με 1 διανυκτερευση!!Μάλλον κ εγώ αυτό θα διαλέξω πρώτα ο Θεός..Η γιατρός μου συνεργάζεται με την συγκεκριμενη κλινική και είναι υπερ του φυσιολογικού τοκετού..


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια,αχ τι ωραιος καιρος ειναι αυτος??ειναι και αλλες που ανυπομονουν να χειμωνιασει η μονο εγω?σημερα απο την ωρα που ηρθα στην δουλεια εχω πνιγει τωρα ηρεμησα λιγο,εν το μεταξυ εχω τρελη ταση για εμετο δεν ξερω ρε γμτ!!!!!Σημερα το απογευμα θα ρθει η πεθερα μου να βοηθησει τον αντρα μου να στρωσουν τα χαλια και να κατεβασουν τα χειμωνιατικα ρουχα-κουβερτες κλπ,εγω απλα θα δινω διαταγες :-D

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Ηλιάννα μου!

Θύμισέ μου πού μένεις κ εχει χειμωνιάτικο καιρό?

Εγώ φέτος είναι η πρώτη φορά στη ζωή μου που θελω να χειμωνιάσει,η μαλλον καλύτερα να "φθινοπωριάσει" (λόγω πετρελαίου)!!!!Συνήθως είμαι παιδί του καλοκαιριού κ ξεκινάω τα μπανια στην θαλασσα απο αρχές του Μάη μέχρι κ τέλη Σεπτέμβρη αν βοηθάει ο καιρός.Φέτος πρόσεχα πολύ κ δεν ευχαριστήθηκα την θαλασσα κ ήθελα να χαλάσει ο καιρός αλλά δεν μου κάνει την χάρη.

Εδώ σήμερα πάντως έχουμε καλοκαίρι..24 βαθμούς και ηλιοφάνεια!Ούτε λόγως για τα χειμερινά χαλιά ακόμα..

Τα ρούχα τα έκανα το προηγούμενο ΣΚ ευτυχώς αν και δεν τελείωσα έχω ακόμα λίγα να τακτοποιήσω..Κ εμένα με βοήθησε ο αντρούλης μου στο κουβάλημα!

Καλές δουλίτσες :):):)


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

μεναμε κοντα στο περιστερι αλλα μετακομισαμε στο δικο μου σπιτι που ειναι πανω κατω με της μαμας μου στους θρακομακεδονες και εδω πανω ο χειμωνας ερχετε νωρις!!!Πιο πολυ θα στρωσουμε τα χαλια για τον μικρο που μπουσουλαει...εσυ απο που εισαι?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν μπουσουλάει ο μικρός καλά θα κάνεις!!Επιβάλετε!

Εγώ μένω λίγο έξω απο την Θεσσαλονίκη κ εδώ συνήθως έχουμε πιο πολύ κρύο γι αυτο μου έκανε εντύπωση!! Αλλάξανε οι καιροί...χαχα


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...