Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφε Μαρτιος 2012


ΗΛΙΑΝΝΑ 25

Recommended Posts

γεια σας και απο εμενα.χαλια ακουω και ζεσταινομαι.και εδω ζεστη εχει ακομη και αν και ανυπομονω για τισ χειμωνιατικες χουχουλιαρικες νυχτες το τσουχτερο πετρελαιο μου κλεβει τη χαρα.παλι καλα που εχουμε το τζακι και καπως θα ζεσταθουμε.Ηλιαννα θρακομακεδονες θα χορτασετε και χιονι,ωραια.Ετρεχα σημερα για πληρωμες στην τραπεζα.απο δουλεια τιποτε ακομη


4DNsp2.png

pc2lp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κι εγώ θέλω να χειμωνιάσει.....:)Ανέκαθεν μου άρεσε πολύ περισσότερο ο χειμώνας από το καλοκαίρι...και μ'αρέσει πολύ η συννεφιά...τώρα για το πετρέλαιο που λες Χρύσα μου, ένα δίκιο το έχεις, που να δεις του χρόνου...θα τρίζουν τα δόντια μας από το κρύο!!!:)

Πολύ καλό αυτό με το μαιευτήριο...οπότε λογικά και η χρέωση θα είναι μικρή,ε;

Εμείς μένουμε Ηράκλειο (Αττικής)...το βράδυ και το πρωί έχει αρκετή ψύχρα...αλλά όχι ακόμη να στρώσουμε και να κατεβάσουμε χειμωνιάτικα...με μια ζακετούλα βγαίνει ακόμη....

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια...έχω απηυδησει εδώ με τη δουλειά....καπνίζουν ασύστολα!!Και πλέον με ενοχλεί πολύ η μυρωδιά (αυτή και του καφέ..:cool: )...και το κακό είναι ότι είμαι γραμματέας στον όροφο με τα 4 αφεντικά...εκ των οποίων τα 3 καπνίζουν...τι να τους πεις;:-(

Πώς θα βγάλω τον χειμώνα που θα είναι κ όλα κλειστά;:?:

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια εμενα ο γιατρος μου που ειναι ιασω η γεννα θα μου κοστισει κανα 5χιλιαρο παλι!Φτου!και δεν μπορω να παω σε αλλο μαιευτηριο ειναι μονο ιασω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ κοριτσια εμενα ο γιατρος μου που ειναι ιασω η γεννα θα μου κοστισει κανα 5χιλιαρο παλι!Φτου!και δεν μπορω να παω σε αλλο μαιευτηριο ειναι μονο ιασω

Παρομοίως Ηλιάννα μου...:cool:

Και θα επιλέξω το οικονομικό 3κλινο,ε;Πφφφ...πολλά λεφτά!:-(

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Αρετή μου!

Κ εμείς ευτυχώς έχουμε το τζάκι.Εφοδιαστήκαμε κ με πολλά ξύλα φέτος θα πάρει "φωτιά'..χαχαχαχα

Και η φίλη μου η νηπιαγωγός περιμένει ακόμα.Είχαν πει μέχρι την Τεταρτη και τώρα που μιλήσαμε μου είπε μάλλον μέχρι την Παρασκευή θα τα βγάλουν..Άντε να δούμε.Εύχομαι να σας πάρουν σύντομα να μην ταλαιπωρείστε..

Γειά σου Σαββούλα μου εμείς ακόμα με τα κοντομάνικα είμαστε!ναι η χρέωση είναι πολύ μικρή σε σχέση με τα υπόλοιπα που είναι 4-5 ημέρες.Ακριβώς όμως δεν θυμαμαι!

Όλοι μας οι φίλοι ψάχνουν εναλλακτικούς τρόπους θέρμανσης εδώ..Όλοι γυρνάνε τους λέβητες σε πελεκ ή σε ξύλο.Εμάς είναι καινούριος ακόμα κ δεν είμαστε για νέα έξοδα..Ελπίζω κάποια στιγμή να βγούμε απο αυτην την παράνοια!!


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πωπω πολλα λεφτα για μια γεννα,ουτε να το ευχαριστηθεις δεν σε αφηνουν.Εδω παλι καλα η κλινικη κοστιζει περιπου 1100 οποτε δεν θα μας ανεβει πολυ το ποσο.στην πρωτη γεννα ολα ολα πηγαν γυρω στα 2300 χονρικα


4DNsp2.png

pc2lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πωπω πολλα λεφτα για μια γεννα,ουτε να το ευχαριστηθεις δεν σε αφηνουν.Εδω παλι καλα η κλινικη κοστιζει περιπου 1100 οποτε δεν θα μας ανεβει πολυ το ποσο.στην πρωτη γεννα ολα ολα πηγαν γυρω στα 2300 χονρικα

Αυτά είναι "λογικά" ποσά...και απέχουν πολύ από τα 4.500-5.000 που πρέπει να δώσουμε εμείς...αλλά τι να κάνουμε....να πάνε όλα καλά μόνο!!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ρε κορίτσια...έχω απηυδησει εδώ με τη δουλειά....καπνίζουν ασύστολα!!Και πλέον με ενοχλεί πολύ η μυρωδιά (αυτή και του καφέ..:cool: )...και το κακό είναι ότι είμαι γραμματέας στον όροφο με τα 4 αφεντικά...εκ των οποίων τα 3 καπνίζουν...τι να τους πεις;:-(

Πώς θα βγάλω τον χειμώνα που θα είναι κ όλα κλειστά;:?:

Σε καταλαβαίνω κοριτσάκι..Κ εγώ γραμματεας είμαι του αφεντικού!Ευτυχώς είναι μόνο ένας και καπνίζει μόνο πούρο στο γραφείο του!!! Αν καμια φορά περάσει απο μπροστά μου, η έχω κάτι κ μπω μέσα με ενοχλεί αλλά είναι για λίγο.Εμας ευτυχώς γενικότερα απαγορεύεται το καπνισμα σε όλους του χώρους..Κ πριν που καπνιζα,στην δουλειά 8 ώρες δεν μπορούσα..


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω κοριτσάκι..Κ εγώ γραμματεας είμαι του αφεντικού!Ευτυχώς είναι μόνο ένας και καπνίζει μόνο πούρο στο γραφείο του!!! Αν καμια φορά περάσει απο μπροστά μου, η έχω κάτι κ μπω μέσα με ενοχλεί αλλά είναι για λίγο.Εμας ευτυχώς γενικότερα απαγορεύεται το καπνισμα σε όλους του χώρους..Κ πριν που καπνιζα,στην δουλειά 8 ώρες δεν μπορούσα..

Eδώ το απαγόρεψαν για μία μέρα (τότε που βγήκε ο νόμος)...και μετά ξανά όλοι πάφα-πούφα...:cool:

Το δικό μου αφεντικό δε καπνίζει...αλλά καπνίζουν οι άλλοι 3 και ο καπνός μεταφέρεται στον χώρο....αν κάπνιζαν και πούρο όπως εσένα, θα έπαιρνα άδεια μέχρι να γεννήσω!!!:D:D

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τα λεφτά,ναι είναι πολλά λεφτά τα 5000!!!

Εδώ σε μεας είναι πιο οικονομικά,με αυτο το πρόγραμμα πρέπει να βγαίνει γυρω στα 300€ και αναλογα ποσα παιρνει ο γιατρός!

Την 1η φορά έλεγα θα πάω σε κλινική λόγω του ότι ηθελα καισαρική γιατί φοβόμουν.Με αυτο που μου ετυχε όμως πήγα σε δημόσιο κ εκανα φυσιολογικό τοκετό!(19 ώρες παρακαλώ) Μετά στο 2ο βρηκα γιατρό μέσα απο το δημόσιο και πήγαινα σε αυτόν,όταν είδαμε ότι σταματησε η καρδούλα αυτος μου πρότεινε κλινική για απόξεση και 700€!!+ οι εξετάσεις κανένα 350€.Τελικά του είπα ότι δεν μπορώ να ανταπεξέλθω(οικονομικά) κ πηγα στο νοσοκομείο.Όταν τον είδα να δουλεύει τρελλάθηκα!!Μου είχε πει ότι δεν θα είναι εκεί κ οτι αμα πάω στο νοσοκομείο θα μου πουν να παω μετα απο 1-2 εβδομάδες για την επέμβαση!!

Τελικά άλλαξα πάλι γιατρό κ αυτην την φορά άν όλα πάνε καλά θα επιλέξω κλινική κ ο μοναδικός λόγος είναι για να μπορέσει κ ο αντρούλης μου να ζήσει αυτο το θαύμα μαζί μου! Όλα αυτα που περάσαμε μας φέρανε πιο κοντά..Ευτυχώς βέβαια κ το κόστος εδώ είναι μικρότερο!


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...