Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Καφε Μαρτιος 2012


ΗΛΙΑΝΝΑ 25

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κ εδώ σε εμάς έχει έναν χρόνο όλες σε δημόσιο νοσοκομείο γεννάνε.

Κ εγώ πάλι άνοιξα καρτέλα τον Ιούλιο που έμαθα πως είμαι έγκυος και το πρώτο μου ραντεβού (απο τότε) είναι 25/10/2011!!!!

Το είχα κάνει γιατί ακόμα δεν είχα αποφασίσει αλλά κ για να έχω καρτέλα σε περίπτωση απροόπτου!!έχουν το ιστορικό μου οπότε με παίρνουν αμέσως αν χρειστεί κάτι(αχρειαστο να είναι)!

Μαλλον θα πάω καναδυο φορές κ μετά βλέπουμε!


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Xρύσα μου....σόρρυ κιόλας που ρωτάω και σου φέρνω στο νου αναμνήσεις που δεν τις "χρειάζεσαι"...αλλά στο πρώτο έκανες κανονικό τοκετό και έχασες το μωράκι τότε;

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει κοριτσάκι μου δυστυχώς δεν φεύγουν ποτέ απο το μυαλό απλά μαθαίνεις να ζεις με αυτές.

Έκανα διακοπή την 23η εβδομάδα! Πήγα για Β επιπέδου 23+3 και είδαμε ότι το μικρό μου είχε πολύ σοβαρά προβλήματα και δεν θα μπορούσε να ζήσει για πολύ ακόμη.Αναγκαστικά με στείλανε αμέσως για διακοπή,έίχε σοβαρά ανατομικά προβλήματα όχι σύνδρομο down κ τέτοια.Μου είπαν πως κέρδισα το πρώτο λαχείο γιατί θα μπορούσα να πάθω κ εγώ ζημιά σε περίπτωση που δεν το προλαβαίναμε.φυσικά κ έφταιγε ο τότε γιατρός μου που δεν το είδε νωρίτερα..

Έκανα φυσιολογικό τοκετό για να μην πάω σπίτι με άδεια χέρια κ με τομή..Άσε που ο γιατρός δεν ακουγε κ κουβέντα για καισαρική..


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν πειράζει κοριτσάκι μου δυστυχώς δεν φεύγουν ποτέ απο το μυαλό απλά μαθαίνεις να ζεις με αυτές.

Έκανα διακοπή την 23η εβδομάδα! Πήγα για Β επιπέδου 23+3 και είδαμε ότι το μικρό μου είχε πολύ σοβαρά προβλήματα και δεν θα μπορούσε να ζήσει για πολύ ακόμη.Αναγκαστικά με στείλανε αμέσως για διακοπή,έίχε σοβαρά ανατομικά προβλήματα όχι σύνδρομο down κ τέτοια.Μου είπαν πως κέρδισα το πρώτο λαχείο γιατί θα μπορούσα να πάθω κ εγώ ζημιά σε περίπτωση που δεν το προλαβαίναμε.φυσικά κ έφταιγε ο τότε γιατρός μου που δεν το είδε νωρίτερα..

Έκανα φυσιολογικό τοκετό για να μην πάω σπίτι με άδεια χέρια κ με τομή..Άσε που ο γιατρός δεν ακουγε κ κουβέντα για καισαρική..

Κοριτσάκι μου...πολύ τραυματικό το γεγονός....να κάνεις τοκετό.....:-(Τι να πω για τον γιατρό....

Πραγματικά...μέσα από την καρδιά μου, ελπίζω ότι θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά (και θα πάνε...θα σου στείλουμε ΟΛΕΣ τη θετική μας ενέργεια!!););)

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ κοριτσάκι μου!Να'σαι καλά!

Όσο για τον ΦΤ,πραγματικά νομίζω πως εμένα με βοήθησε να συνειδητοποιήσω τί συμβαίνει..ευτυχώς επιτρέψανε στον άντρα μου λόγω της περίπτωσης να είναι μέσα όλη μέρα και το βράδυ έμεινε η μαμά μου μαζί μου.Να φανταστείς ανα μία ώρα έπαιρνα τηλ στον μπαμπά μου που ήταν απ'έξω για να του δίνω κουράγιο!!!

Τέλος πάντων..06/03/2010 έζησα μια πολύ δυσάρεστη εμπειρία,ελπίζω τον Μαρτιο του 2012 να ζήσω τις καλύτερες στιγμές της ζωής μου!!:D:D:D:D

τα καλύτερα έρχονται!!;)


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο Μάρτιος του 2012 θα είναι ένας άλλος μήνας.....ΠΟΛΥ καλός!!!:D

Ας αλλάξουμε θέμα...γιατί σε έριξα κι εσένα...

Διακοπές πήγατε το καλοκαιράκι;Εμείς λόγω των ναυτιών και εμετών που είχα δε πήγαμε κάπου, αλλά λέμε τώρα τον 3ήμερο της 28ης Οκτωβρίου να πάμε μια εκδρομούλα!:DΣτο γάμο (παντρευτήκαμε 7/5/2011) μας κάνανε δώρο μία διαμονή σε ένα υπερλουξ ξενοδοχείο στο Βόλο, για 4 ημέρες!Οπότε θα πάρουμε Δευτέρα άδεια από τις δουλειές μας να πάμε...το έχω πολύ ανάγκη!!:) Και ο αντρούλης μου το έχει ανάγκη που όλο αυτό τον καιρό με βλέπει αγκαλιά με μια λεκάνη και σε αυτά τα χάλια...χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

Ο Μάρτιος του 2012 θα είναι ένας άλλος μήνας.....ΠΟΛΥ καλός!!!:D

Ας αλλάξουμε θέμα...γιατί σε έριξα κι εσένα...

Διακοπές πήγατε το καλοκαιράκι;Εμείς λόγω των ναυτιών και εμετών που είχα δε πήγαμε κάπου, αλλά λέμε τώρα τον 3ήμερο της 28ης Οκτωβρίου να πάμε μια εκδρομούλα!:DΣτο γάμο (παντρευτήκαμε 7/5/2011) μας κάνανε δώρο μία διαμονή σε ένα υπερλουξ ξενοδοχείο στο Βόλο, για 4 ημέρες!Οπότε θα πάρουμε Δευτέρα άδεια από τις δουλειές μας να πάμε...το έχω πολύ ανάγκη!!:) Και ο αντρούλης μου το έχει ανάγκη που όλο αυτό τον καιρό με βλέπει αγκαλιά με μια λεκάνη και σε αυτά τα χάλια...χεχεχε

Το καλοκαίρι πήρα 2 εβδομάδες άδεια κ πήγαμε στην Χαλκιδική,έχουμε ένα πολύ μικρό οικοπεδάκι εκεί κ έχουμε βαλει το τροχόσπιτο!Ήταν και οι γονείς μου κ την μια εβδομάδα ήρθαν και οι κουμπάροι μας.Δυστυχώς δεν έκανα πολλά μπάνια γιατί παρολο που η θαλασσα είναι πεντακάθαρη,είχε πολύ κόσμο κ το απεύφευγα!Ήταν ωραία όμως γιατί ξεκουράστηκα.

νιόπαντροι ε?Να ζήσετε!!! Θα περάσετε πολύ ωραία!Να το κανονίσετε!Εύχομαι να έχουν περάσει κ οι εμετοί κ οι αναγούλες!!!;)

Κ εγώ σκέφτομαι να πάρω αδειούλα εκείνη την περίοδο μια που θα λείπει κ το αφεντικό μου..Θα ήθελα πολύ να πάω στην αδερφή μου που σπουδάζει στην Φιλιπούπολη στην Βουλγαρία,είναι πολύ ωραία αλλά είναι κ πολύ μακρυά!Αν δεν κανονίσουμε για εκεί δεν νομίζω να κάνουμε κάτι άλλο..:-(


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι πήρα 2 εβδομάδες άδεια κ πήγαμε στην Χαλκιδική,έχουμε ένα πολύ μικρό οικοπεδάκι εκεί κ έχουμε βαλει το τροχόσπιτο!Ήταν και οι γονείς μου κ την μια εβδομάδα ήρθαν και οι κουμπάροι μας.Δυστυχώς δεν έκανα πολλά μπάνια γιατί παρολο που η θαλασσα είναι πεντακάθαρη,είχε πολύ κόσμο κ το απεύφευγα!Ήταν ωραία όμως γιατί ξεκουράστηκα.

νιόπαντροι ε?Να ζήσετε!!! Θα περάσετε πολύ ωραία!Να το κανονίσετε!Εύχομαι να έχουν περάσει κ οι εμετοί κ οι αναγούλες!!!;)

Κ εγώ σκέφτομαι να πάρω αδειούλα εκείνη την περίοδο μια που θα λείπει κ το αφεντικό μου..Θα ήθελα πολύ να πάω στην αδερφή μου που σπουδάζει στην Φιλιπούπολη στην Βουλγαρία,είναι πολύ ωραία αλλά είναι κ πολύ μακρυά!Αν δεν κανονίσουμε για εκεί δεν νομίζω να κάνουμε κάτι άλλο..:-(

Ευχαριστούμε Χρύσα μου...ναι νιόπαντροι!!Στην πρώτη μας επέτειο θα έχουμε αγκαλιά και το μωράκι μας!!:D

Βουλγαρία,ε;Να ψωνίσεις κιόλας πράγματα...έβλεπα στις ειδήσεις ότι έχει αυξηθεί η αγοραστική κίνηση των Ελλήνων εκεί (όπως και Τουρκία)...έχει πολύ φθηνά pampers, βενζίνη κτλ!!;)

Καλά...κι εμείς, αν δεν είχαμε αυτό το δώρο δε νομίζω ότι θα πηγαίναμε κάπου (λόγω οικονομικών)....όχι ότι κι εκεί δε θα χαλάσουμε...αλλά κάτι είναι να μη πληρώσουμε ξενοδοχείο!:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ευτυχως εφτασα γρηγορα σπιτι σημερα εφαγα εκανα ενα ντους και καθησα...Σαβη απο βολο ειναι ο αντρας μου,στην αιγλη μεινατε?Η στο ξενια?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε Χρύσα μου...ναι νιόπαντροι!!Στην πρώτη μας επέτειο θα έχουμε αγκαλιά και το μωράκι μας!!:D

Βουλγαρία,ε;Να ψωνίσεις κιόλας πράγματα...έβλεπα στις ειδήσεις ότι έχει αυξηθεί η αγοραστική κίνηση των Ελλήνων εκεί (όπως και Τουρκία)...έχει πολύ φθηνά pampers, βενζίνη κτλ!!;)

Καλά...κι εμείς, αν δεν είχαμε αυτό το δώρο δε νομίζω ότι θα πηγαίναμε κάπου (λόγω οικονομικών)....όχι ότι κι εκεί δε θα χαλάσουμε...αλλά κάτι είναι να μη πληρώσουμε ξενοδοχείο!:)

Τέτοιες ευκαιρίες δεν χάνονται γλυκειά μου!

Αχ ναι κ μια φίλη μου 5 Σεπτέμβρη γιορτάσανε την πρώτη τους επέτειο με τον μπέμπη τους αγκαλίτσα!!! Μαλιστα το δωράκι της της το "έδωσε" ο μικρός..:D:D Είναι κ πολύ ρομαντικός ο άντρας της..Τέλεια!!

Όσο για τις αγορές δεν ξερω αν ισχύει ακόμα..

Πριν απο 4 χρόνια ένας φίλος είχε πάρει τα πάντα για το μωρό του απο βουλγαρία (κρεββατι,ντουλαπα,συρταριερα,λικνο,πολυκαροτσι,αποστειρωτή,μπιμπερό,ρηλαξ,κούνιες,ρούχα,πάνες,τα πάντα όμως!!!) κ είχε πληρώσει 1200€ Α και τα περισσότερα επώνυμα!!Το καρότσι ήταν chicco kai μία κούνια της fisher price που θυμάμαι!νομίζω όμως πως πλέον αλλάξανε τα πράγματα,πηγαίνουν πολύ Έλληνες τώρα κ ανεβάσανε τις τιμές.

όταν έρθει η ώρα θα το ψάξω βέβαια..θα έχω την μικρή εκεί (την αδερφή μου)να τρέχει σε βρεφικά καταστήματα όλη μέρα κ εγώ εδώ θα κάθομαι!:)


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

ευτυχως εφτασα γρηγορα σπιτι σημερα εφαγα εκανα ενα ντους και καθησα...Σαβη απο βολο ειναι ο αντρας μου,στην αιγλη μεινατε?Η στο ξενια?

Kαλή ξεκούραση Ηλιάννα μου...!

Βασικά το ξενοδοχείο είναι στην Αγριά Βόλου, valis resort λέγεται (αν το googlαρεις θα το δεις!)

Link to comment
Share on other sites

Ααααα στην αγρια,εγω νομιζα στο λιμανι του βολου.. :Dγια οσες ειστε αθηνα εγω τα βρεφικα τα πηρα απο τον αστερια εχει πολυ καλες τιμες

Link to comment
Share on other sites

ευτυχως εφτασα γρηγορα σπιτι σημερα εφαγα εκανα ενα ντους και καθησα...Σαβη απο βολο ειναι ο αντρας μου,στην αιγλη μεινατε?Η στο ξενια?

καλώς την!! Καλή ξεκούραση τώρα Ηλιάννα μου!


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...