Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

Εγώ του γιου μου από τότε που περπάτησε μέχρι και πέρσι το χειμώνα του φορούσα μόνο camper. Τα λατρεύω! Από την άνοιξη κ μετά τον ήθελε ο άντρας μου πιο σπορ και του αγοράζαμε μόνο αθλητικά Adidas. οπότε λοιπόν, πέρσι την άνοιξη που φορούσε σε Camper 25, πήραμε σε Adidas 24! Αυτή τη στιγμή φοράει σε Adidas 27 και τα Camper πέδιλα που πήρα απο τον Τρουμπούκη τα πήρα 28 του είναι μεγάλα, οπότε φαντάζομαι πως θα είναι οκ ως το Μάιο που θα τα φορέσει!

Άρα, με εσάς τι γίνεται και είναι στενά;

Η μικρή μου φοράει 24 τώρα και της πήρα ένα ζευγάρι geox και ένα ζευγάρι camper σε 25 νούμερο για το καλοκαίρι. Τα geox της είναι μεγάλα τώρα, θα της κάνουν τον Μάιο-Ιούνιο που θα τα χρειαστούμε, τα camper της είναι ελάχιστα μεγάλα αυτή την στιγμή, θα μπορούσε και να τα φορέσει αν δεν ήταν πέδιλο όμως σε 3-4 μήνες θα της είναι μικρό.

Στον γιο μου έγινε το αντίστοιχο. Το 30 geox του είναι άνετο και θα του κάνει το καλοκαίρι, το 30 camper του κάνει και τώρα. Μιλάω για το μήκος του πάτου, όχι το πλάτος των παπουτσιών. Εκείνος μου είπε ό,τι έχει 4 παιδάκια και φοράνε στα camper ό,τι νούμερο φοράνε και στα υπόλοιπα και ρωτάω αν όσες έχετε camper όντως έχουν μικρή φόρμα ή έτυχε σε εμάς.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Η μικρή μου φοράει 24 τώρα και της πήρα ένα ζευγάρι geox και ένα ζευγάρι camper σε 25 νούμερο για το καλοκαίρι. Τα geox της είναι μεγάλα τώρα, θα της κάνουν τον Μάιο-Ιούνιο που θα τα χρειαστούμε, τα camper της είναι ελάχιστα μεγάλα αυτή την στιγμή, θα μπορούσε και να τα φορέσει αν δεν ήταν πέδιλο όμως σε 3-4 μήνες θα της είναι μικρό.

Στον γιο μου έγινε το αντίστοιχο. Το 30 geox του είναι άνετο και θα του κάνει το καλοκαίρι, το 30 camper του κάνει και τώρα. Μιλάω για το μήκος του πάτου, όχι το πλάτος των παπουτσιών. Εκείνος μου είπε ό,τι έχει 4 παιδάκια και φοράνε στα camper ό,τι νούμερο φοράνε και στα υπόλοιπα και ρωτάω αν όσες έχετε camper όντως έχουν μικρή φόρμα ή έτυχε σε εμάς.

τι να πω! μήπως έχουν τα geox διαφορετική φόρμα; Δεν έχω αγοράσει ποτέ. αλλιώς έτυχε σε εσας! το μόνο κακό βεβαια είναι ότι θα πρέπει να πληρώσεις τα έξοδα επιστροφής.. αλήθεια, πληρώνεις πάλι για να σου τα στείλει;


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω βρε κορίτσια. Χθες παρήγγειλα 2 ζευγάρια από τον Τρουμπουκη 44.9 το καθένα και μου στέλνει μέιλ ότι το κόστος είναι 89.8. Καλώ και μου λέει ότι η έκπτωση είναι στην αρχική τιμή και θα μου βγουν 70 ευρώ. Είναι σωστό?

Link to comment
Share on other sites

τι να πω! μήπως έχουν τα geox διαφορετική φόρμα; Δεν έχω αγοράσει ποτέ. αλλιώς έτυχε σε εσας! το μόνο κακό βεβαια είναι ότι θα πρέπει να πληρώσεις τα έξοδα επιστροφής.. αλήθεια, πληρώνεις πάλι για να σου τα στείλει;

Μου είπε αν θέλω μπορώ να τα στείλω με ταχυδρομείο ή να τα παραλάβει η courier όταν θα μου φέρει τα καινούργια που θα πάρω (τα οποία θα πάρω πάλι με το 50%). Αν επιλέξω τον δεύτερο τρόπο το κόστος θα είναι 5 Ευρώ περίπου, θα μου πει το απόγευμα που θα ξαναμιλήσουμε. Το ζευγάρι του γιου μου υπάρχει σε μεγαλύτερο ευτυχώς, στην μικρή μου όμως δεν έχει καθόλου camper σε 26 οπότε θα πάρω πάλι geox σε 25.

Για να μου τα στείλει δεν νομίζω να επιβαρυνθώ κάτι, θα μάθω το απόγευμα.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω βρε κορίτσια. Χθες παρήγγειλα 2 ζευγάρια από τον Τρουμπουκη 44.9 το καθένα και μου στέλνει μέιλ ότι το κόστος είναι 89.8. Καλώ και μου λέει ότι η έκπτωση είναι στην αρχική τιμή και θα μου βγουν 70 ευρώ. Είναι σωστό?

Η έκπτωση είναι στην αρχική τιμή όντως και εμένα 2 ζευγάρια που είχαν 44,90 κατέβηκαν στα 35 το καθένα (δηλαδή 70 τα δύο).


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ρωτήσω βρε κορίτσια. Χθες παρήγγειλα 2 ζευγάρια από τον Τρουμπουκη 44.9 το καθένα και μου στέλνει μέιλ ότι το κόστος είναι 89.8. Καλώ και μου λέει ότι η έκπτωση είναι στην αρχική τιμή και θα μου βγουν 70 ευρώ. Είναι σωστό?

καλά σου είπε. η έκπτωση είναι στην αρχική τιμή. πενήντα φορές το είπαμε αυτες τις μέρες. Για όσες διαβάζουν κ τα λίγο πιο πίσω.

τι αρχική τιμή είχαν τα παπούτσια που πήρες; 70 το καθένα φαντάζομαι


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα σημερα απο τραμπουκη αυτα-

http://troumpoukis.gr/a-lelli-kelly-shoes-lk-9597-evelyn-leather-summer-2013.

πριν παραγγείλω ζητησα να μ μετρήσει τουσ ποντους του 30 νο κ 31

αλλα δεν τ εκανε κ σε απάντηση μ ειπε οτι εχουν μικρη φορμα κ πηρα το 31.

προσωπικα κανονικη φορμα εχουν 22 ποντους ειναι.

με πηρε στο λαιμο του

μεγαλα της πέφτουν..:(

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα σημερα απο τραμπουκη αυτα-

http://troumpoukis.gr/a-lelli-kelly-shoes-lk-9597-evelyn-leather-summer-2013.

πριν παραγγείλω ζητησα να μ μετρήσει τουσ ποντους του 30 νο κ 31

αλλα δεν τ εκανε κ σε απάντηση μ ειπε οτι εχουν μικρη φορμα κ πηρα το 31.

προσωπικα κανονικη φορμα εχουν 22 ποντους ειναι.

με πηρε στο λαιμο του

μεγαλα της πέφτουν..:(

Και εγώ του ζήτησα να μετρήσει τα camper αλλά δεν το έκανε και μου είπε πως όλα τα παπούτσια του έχουν κανονική φόρμα, πράγμα που δεν ισχύει γιατί το 30άρι camper με το 30άρι geox έχουν 1 πόντο+ διαφορά.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


παρελαβα σημερα απο τραμπουκη αυτα-

http://troumpoukis.gr/a-lelli-kelly-shoes-lk-9597-evelyn-leather-summer-2013.

πριν παραγγείλω ζητησα να μ μετρήσει τουσ ποντους του 30 νο κ 31

αλλα δεν τ εκανε κ σε απάντηση μ ειπε οτι εχουν μικρη φορμα κ πηρα το 31.

προσωπικα κανονικη φορμα εχουν 22 ποντους ειναι.

με πηρε στο λαιμο του

μεγαλα της πέφτουν..:(

Το δικό μας το 30άρι camper είναι 18 πόντους, οπότε έχω δίκιο που λέω ό,τι έχει μικρή φόρμα. Το 31 από το 30 δεν νομίζω να έχει κανονικά 4 πόντους διαφορά ε?:rolleyes:


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ του ζήτησα να μετρήσει τα camper αλλά δεν το έκανε και μου είπε πως όλα τα παπούτσια του έχουν κανονική φόρμα, πράγμα που δεν ισχύει γιατί το 30άρι camper με το 30άρι geox έχουν 1 πόντο+ διαφορά.

κριμα,θα μας έβγαζε απο μπελαδες..κοστος επιστροφης κτλ

κ θα ενεβαζε κ τις πωλήσεις του αν εκανε αυτη την εξυπηρέτηση..

τοσο κοπος ειναι πια?

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μας το 30άρι camper είναι 18 πόντους, οπότε έχω δίκιο που λέω ό,τι έχει μικρή φόρμα. Το 31 από το 30 δεν νομίζω να έχει κανονικά 4 πόντους διαφορά ε?:rolleyes:

18 ειναι μικρη φορμα.μη σ πω πολυ μικρη.

το ποδαρακι μας ειναι 19 ποντους κ τωρα φοραει 29.

Link to comment
Share on other sites

κριμα,θα μας έβγαζε απο μπελαδες..κοστος επιστροφης κτλ

κ θα ενεβαζε κ τις πωλήσεις του αν εκανε αυτη την εξυπηρέτηση..

τοσο κοπος ειναι πια?

Μου είπε ό,τι είχε πάρα πολλές παραγγελίες (είπε ένα αριθμό 15.000-δεν νομίζω να είναι πραγματικός), ωστόσο αν το 1/3 ζητούσε μετρήσεις, αυτό απαιτεί πολύ κόπο και χρόνο. Ίσως αν δεν είναι περίοδος έκπτωσης να το κάνει, δεν θα έχει τόσο φόρτο εργασίας.

Εγώ πήρα αυτά στον γιο μου

http://troumpoukis.gr/camper-shoes-80188-008.html

(κι ευτυχώς μου έχει δεσμεύσει το 31 και θα κάνω την αλλαγή)

και αυτό στην κόρη μου

http://troumpoukis.gr/camper-shoes-80373-002-mpez.html

που δυστυχώς δεν έχει σε 26 ούτε αυτό ούτε και κανένα άλλο camper.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ειναι μικρη φορμα.μη σ πω πολυ μικρη.

το ποδαρακι μας ειναι 19 ποντους κ τωρα φοραει 29.

29 φοράμε και εμείς τώρα γι'αυτό και μας κάνει τώρα το 30άρι camper. (18 πόντους είναι το σημείο που σταματά ο δερμάτινος πάτος, έχει ακόμη μισό πόντο περιθώριο).


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...