Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

'Οσον αφορα τα παπούτσια, τα δύο τελευταία καλοκαίρια ο δικός μου φορούσε geox kraze. Επειδή το συγκεκριμένο μοντέλο έχει μάλλον στενή φόρμα, έπαιρνα πάντα ένα νούμερο μεγαλύτερο απ ότι φορούσε και βγάζαμε όλο το καλοκαίρι. Φέτος το καλοκαίρι του έχω πάρει camper δύο νουμερα μεγαλύτερα απ το τωρινό νούμερο και ναι μεν είναι μεγάλα, αλλά μέχρι το καλοκαίρι θα του είναι καλά πιστεύω γιατί η διαφορά δεν είναι τεράστια.

Τα μοντέλα είναι αυτά:

Geox

http://troumpoukis.gr/a-geox-shoes-j.-s.kraze-j.-navy-avio-summer-2013.html

Camper

http://troumpoukis.gr/camper-shoes-80188-008.html

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

'Οσον αφορα τα παπούτσια, τα δύο τελευταία καλοκαίρια ο δικός μου φορούσε geox kraze. Επειδή το συγκεκριμένο μοντέλο έχει μάλλον στενή φόρμα, έπαιρνα πάντα ένα νούμερο μεγαλύτερο απ ότι φορούσε και βγάζαμε όλο το καλοκαίρι. Φέτος το καλοκαίρι του έχω πάρει camper δύο νουμερα μεγαλύτερα απ το τωρινό νούμερο και ναι μεν είναι μεγάλα, αλλά μέχρι το καλοκαίρι θα του είναι καλά πιστεύω γιατί η διαφορά δεν είναι τεράστια.

Τα μοντέλα είναι αυτά:

Geox

http://troumpoukis.gr/a-geox-shoes-j.-s.kraze-j.-navy-avio-summer-2013.html

Camper

http://troumpoukis.gr/camper-shoes-80188-008.html

Ελπίζω να βοήθησα.

Καλημέρα!Σοφία εμένα με βοήθησες πολύ γιατί αυτό το camper πήρα και εγώ στον γιο μου. Φοράει 29 και του πήρα το 30 αλλά θα του είναι μικρό το καλοκαίρι, οπότε όπως λες και εσύ θέλουμε 2 νούμερα πάνω σε αυτό.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Σοφία εμένα με βοήθησες πολύ γιατί αυτό το camper πήρα και εγώ στον γιο μου. Φοράει 29 και του πήρα το 30 αλλά θα του είναι μικρό το καλοκαίρι, οπότε όπως λες και εσύ θέλουμε 2 νούμερα πάνω σε αυτό.

Βρε κορίτσια, μη τρελαίνεστε! Κι εγώ αυτό το Camper πήρα αλλά στο μπλε χρώμα. Το πήρα ένα νούμερο μεγαλύτερο και ως το Μάιο που θα τα φορέσει, θα του είναι μια χαρά!

Άρα μήπως παίζει ρόλο το μέγεθος της πατούσας του κάθε παιδιού ξεχωριστά; Ή για να το πω αλλιώς ας φέρω ένα παράδειγμα.. ο γιος μου φοράει τώρα 27 αλλά όχι γεμάτο 27, έχουμε δηλαδή λίγο περιθώριο ακόμα. Τα δικά σας μήπως ήταν έτοιμα από τώρα για το επόμενο νούμερο και γι αυτό υπήρχε πρόβλημα;

Επίσης, όπως είπα κ χθες, φοράμε Camper από τότε που περπάτησε ο γιος μου και δεν είχα ποτέ προβλημα στο νούμερο. ούτε από σχέδιο σε σχέδιο. πολλά εξ αυτών ήταν αγορασμένα από το Javari και το Amazon και του πέφταν πάντα μια χαρά. Το πόδι του είναι κανονικό σε πλάτος.


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, μη τρελαίνεστε! Κι εγώ αυτό το Camper πήρα αλλά στο μπλε χρώμα. Το πήρα ένα νούμερο μεγαλύτερο και ως το Μάιο που θα τα φορέσει, θα του είναι μια χαρά!

Άρα μήπως παίζει ρόλο το μέγεθος της πατούσας του κάθε παιδιού ξεχωριστά; Ή για να το πω αλλιώς ας φέρω ένα παράδειγμα.. ο γιος μου φοράει τώρα 27 αλλά όχι γεμάτο 27, έχουμε δηλαδή λίγο περιθώριο ακόμα. Τα δικά σας μήπως ήταν έτοιμα από τώρα για το επόμενο νούμερο και γι αυτό υπήρχε πρόβλημα;

Επίσης, όπως είπα κ χθες, φοράμε Camper από τότε που περπάτησε ο γιος μου και δεν είχα ποτέ προβλημα στο νούμερο. ούτε από σχέδιο σε σχέδιο. πολλά εξ αυτών ήταν αγορασμένα από το Javari και το Amazon και του πέφταν πάντα μια χαρά. Το πόδι του είναι κανονικό σε πλάτος.

Θα ίσχυε αυτό αν τα camper με τα geox που του πήρα σε 30 είχαν το ίδιο μήκος, όμως δεν το έχουν. Πέρα από την πατούσα του παιδιού, την διαφορά στο ίδιο μέγεθος την επιβεβαιώνει και αυτό που λέω.

Τα αγόρια μας έχουν μικρή διαφορά, μάλλον εμένα είναι πατούσας ε?Φοράει τώρα 29.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε, εμένα φορά αυτή τη στιγμή σε συγκεκριμένα μοντέλα διαφορετικά νούμερα.

Για να πάρετε μία ιδεα:

Σ αυτό φορά το Νο 27 και του είναι μια χαρά.

https://www.javari.de/dp/B005VBQ60Q

Ταυτόχρονα φορά ένα ζευγάρι μποτάκια diesel νο 28 και του είναι ίσα ίσα. Τα diesel γενικά τα βρίσκω μικρά σε φόρμα.

Σε κροκς φορά αυτό σε 27 28 και είναι αρκετά μεγάλα και θα τον βγάλουν ίσως και μετά το καλοκαίρι.

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00401Y3XK/ref=oh_details_o02_s00_i00?ie=UTF8&psc=1

Στα geox που ανέφερα όμως παραπάνω φορούσε πέρσι το καλοκαίρι νο 27 και απ τον Σεπτέμβριο του ήταν ίσα ίσα.

Τα camper τα πήρα νο 29, είναι αρκετά μεγάλα για την ώρα, αλλά όχι τεράστια και τα ήθελα να μας βγάλουν για όλο το καλοκαίρι και για τις ζέστες του φθινοπώρου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα camper τα πήρα νο 29, είναι αρκετά μεγάλα για την ώρα, αλλά όχι τεράστια και τα ήθελα να μας βγάλουν για όλο το καλοκαίρι και για τις ζέστες του φθινοπώρου.

Σοφία εγώ θα γυρίσω το 30άρι το camper, το ίδιο δεν έχουμε πάρει?Αν θέλεις να κάνεις αλλαγή να του πούμε να το κρατήσει για σένα γιατί από ό,τι κατάλαβα έχει ένα ζευγάρι ανά νούμερο.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σοφία εγώ θα γυρίσω το 30άρι το camper, το ίδιο δεν έχουμε πάρει?Αν θέλεις να κάνεις αλλαγή να του πούμε να το κρατήσει για σένα γιατί από ό,τι κατάλαβα έχει ένα ζευγάρι ανά νούμερο.

Όχι το 29 του έχω πάρει και είναι αρκετά ευρύχωρο. Εμένα είναι στο μεταίχμιο 27 με 28 οπότε το 29 που του πήρα με καλύπτει. Σ ευχαριστώ πολύ πάντως.:D

Link to comment
Share on other sites

Όχι το 29 του έχω πάρει και είναι αρκετά ευρύχωρο. Εμένα είναι στο μεταίχμιο 27 με 28 οπότε το 29 που του πήρα με καλύπτει. Σ ευχαριστώ πολύ πάντως.:D

Α μια χαρά. Βρε μπελά που βρήκαμε με τα camper. Εγώ δεν έχω ξαναπάρει, δεν με τρελλαίνει το καλούπι τους όμως φαίνονται πολύ ποιοτικά και αρκετά ελαφριά τώρα που τα βλέπω.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Θα ίσχυε αυτό αν τα camper με τα geox που του πήρα σε 30 είχαν το ίδιο μήκος, όμως δεν το έχουν. Πέρα από την πατούσα του παιδιού, την διαφορά στο ίδιο μέγεθος την επιβεβαιώνει και αυτό που λέω.

Τα αγόρια μας έχουν μικρή διαφορά, μάλλον εμένα είναι πατούσας ε?Φοράει τώρα 29.

μαλλον έτσι θα ειναι! το κάθε παιδι αναπτύσσεται με διαφορετικό ρυθμό!

Εγώ πάντως έχω ξετρελαθεί με αυτά τα πεδιλάκια! του τα είχα δοκιμάσει κ πέρσι το καλοκαίρι στο άσπρο χρώμα κ μου άρεσαν πολύ αλλά τα 71 ευρώ μου φάνηκαν πάρα πολλά!!!! Ενώ τα 35 μια χαρά!! πολύ ελαφριά και στυλάτα! κ αφού τα βρήκα κ στο μπλε που μου άρεσε περισσότερο.. ούτε του παπά!!!


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


50% έκπτωση σε όλα τα παιδικά παπούτσια επί της αρχικής τιμής, βάζοντας τον κωδικό "kids-50" σαν σχόλιο στις σημειώσεις πελάτη στο check out. Το ποσό της έκπτωσης αφαιρείται πριν φύγει η παραγγελία από το κατάστημα!

Η προσφορά ισχύει μέχρι τη Δευτέρα νομίζω!

Εγώ πήρα πέδιλα camper για το γιο μου με 35,50!!!!

Έχω αγοράσει ξανά στο παρελθόν από το συγκεκριμένο κατάστημα και το συστήνω ανεπιφύλακτα!

Και δωρεάν μτφ και αντικαταβολή!

http://troumpoukis.gr/

ok σιγουρα τον ξεστοκαραμε τον Τρουμπουκη !

πολυ ευχαριστημενη και αψογος

αλλα μια απορια ...το kids-50 πως το μαθαμε/μαθαινουμε?

οκ το εγραψες εσυ πρωτη για ααυτο και αναφερομαι σε σενα τωρα

αλλα γενικα πως θα το μυριζομαστε αφου δεν αναφερεται πουθενα στο σαιτ?????

Link to comment
Share on other sites

ok σιγουρα τον ξεστοκαραμε τον Τρουμπουκη !

πολυ ευχαριστημενη και αψογος

αλλα μια απορια ...το kids-50 πως το μαθαμε/μαθαινουμε?

οκ το εγραψες εσυ πρωτη για ααυτο και αναφερομαι σε σενα τωρα

αλλα γενικα πως θα το μυριζομαστε αφου δεν αναφερεται πουθενα στο σαιτ?????

μου έστειλε newsletter στο email μου και το είδα. Δεν το γράφει πουθενά αλλού.


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites

ok σιγουρα τον ξεστοκαραμε τον Τρουμπουκη !

πολυ ευχαριστημενη και αψογος

αλλα μια απορια ...το kids-50 πως το μαθαμε/μαθαινουμε?

οκ το εγραψες εσυ πρωτη για ααυτο και αναφερομαι σε σενα τωρα

αλλα γενικα πως θα το μυριζομαστε αφου δεν αναφερεται πουθενα στο σαιτ?????

Έστειλε μέιλ αν έχεις κάνει εγγραφή!


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

ok σιγουρα τον ξεστοκαραμε τον Τρουμπουκη !

πολυ ευχαριστημενη και αψογος

αλλα μια απορια ...το kids-50 πως το μαθαμε/μαθαινουμε?

οκ το εγραψες εσυ πρωτη για ααυτο και αναφερομαι σε σενα τωρα

αλλα γενικα πως θα το μυριζομαστε αφου δεν αναφερεται πουθενα στο σαιτ?????

Έστειλε μέιλ αν έχεις κάνει εγγραφή!

Με συγχωρείτε για το διπλό ποστ!


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...