Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες τον Ιούλιο 2024


Recommended Posts

Καλησπέρα!!!!μόλις έμαθα ότι είμαι έγκυος...και η ομάδα αυτή με είχε βοηθήσει στην πρώτη μου εγκυμοσύνη.... Όσες θέλετε ας παραθέσουμε τις απορίες που μπορεί να έχουμε ή τις πληροφορίες!!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 327
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 20/11/2023 at 3:05 ΜΜ, Vlal είπε:

Καλησπέρα!!!!μόλις έμαθα ότι είμαι έγκυος...και η ομάδα αυτή με είχε βοηθήσει στην πρώτη μου εγκυμοσύνη.... Όσες θέλετε ας παραθέσουμε τις απορίες που μπορεί να έχουμε ή τις πληροφορίες!!!!

Καλησπέρα καλησπέρα. Καλές εγκυμοσύνες να έχουμε. Και εγώ σήμερα επιβεβαίωσα την εγκυμοσύνη με χοριακη. Αν και δεν έχει ξεκινήσει πολύ καλά γιατί σήμερα βγήκα θετική στον covid και δεν σου κρύβω ότι έχω αγχωθει πάρα πολύ. Πόσο χρονών είναι το πρώτο σου παιδιά .? Και εγώ ήμουν στην ομάδα στο πρώτο.

Link to comment
Share on other sites

On 22/11/2023 at 8:30 ΜΜ, Mar12290 είπε:

Καλησπέρα καλησπέρα. Καλές εγκυμοσύνες να έχουμε. Και εγώ σήμερα επιβεβαίωσα την εγκυμοσύνη με χοριακη. Αν και δεν έχει ξεκινήσει πολύ καλά γιατί σήμερα βγήκα θετική στον covid και δεν σου κρύβω ότι έχω αγχωθει πάρα πολύ. Πόσο χρονών είναι το πρώτο σου παιδιά .? Και εγώ ήμουν στην ομάδα στο πρώτο.

Όλα καλά θα πάνε....ην αγχώνεσαι και εγώ είχα κολλήσει στην πρώτη εγκυμοσύνη και είχα κάνει και το τρίτο εμβόλιο ούσα έγκυος.....όλα καλά θα δεις!!!!το παιδάκι μου είναι 17 μηνών......εγώ είχα όνειρα να μείνω έγκυος από Φλεβάρη.....αλλά η ζωή αλλιώς τα είχε στο μυαλό της!!!;;

On 27/11/2023 at 12:31 ΜΜ, Newmum19 είπε:

Γειά σας και από εμένα! Εγώ έμαθα πριν δυο εβδομάδες ότι είμαι έγκυος! Εμένα το πρώτο μου παιδάκι ειναι 4,5 ετών! Τα δικά σας πόσο είναι;

Μαζί λογικά το μάθαμε.....την προηγούμενη Παρασκευή το έμαθα ....είναι 17 μηνών η πρώτη μου!!!!αύριο έχω το πρώτο ραντεβού με τον γιατρό!!!πώς πάτε από συμπτώματα;;;;;εγώ είμαι όλη μέρα χάλια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

On 27/11/2023 at 12:31 ΜΜ, Newmum19 είπε:

Γειά σας και από εμένα! Εγώ έμαθα πριν δυο εβδομάδες ότι είμαι έγκυος! Εμένα το πρώτο μου παιδάκι ειναι 4,5 ετών! Τα δικά σας πόσο είναι;

Εμένα είναι 5. Με το καλό και το δεύτερο μωράκι σού!

Κορίτσια ερώτηση.ποσες μέρες μετά την καθυστέρηση πήγατε για χοριακη και τι τιμές είχατε? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Μαρια123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και εγώ το έμαθα τη προηγούμενη Τρίτη και το επιβεβαίωσα με υπέρηχο 😃τι συμπτώματα έχετε μέχρι τώρα ; 

Μαζί το μάθαμε εγώ Τετάρτη αλλά ο γιατρός μου έκλεισε για 5 Δεκέμβρη ραντεβού αργά μου φαίνεται. Εγώ έχω μια τρομερή ατονία τρομερή νιώθω κουρασμένη απίστευτα βέβαια δεν ξέρω αν είναι από εγκυμοσύνη γιατί την ίδια μέρα που βγήκε θετικό τεστ εγκυμοσύνης βγήκε και θετικό τεστ κοβιτ οπότε ίσως είναι και από αυτό. Έχεις άλλο παιδάκι η είναι το πρώτο σού?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το δεύτερο είναι το πρώτο μου είναι 2.5 .Εγω παρατήρησα τρομερό πρήξιμο στην κοιλιά και στο στήθος και μετά από τις 2 μέρες καθυστέρησης ήμουν σίγουρη (έχω πολύ σταθερό κύκλο ) 

η ατονία είναι σίγουρα σύμπτωμα αλλά και ο κοβιντ δεν βοηθάει περαστικά εύχομαι και με το καλό το μωράκι σας 

εσενα είναι το πρώτο; 

Σου είπε 5 Δεκέμβρη για να ακούσει και την καρδιά μάλλον εγώ στον υπέρηχο είδα μόνο το σάκο η αλήθεια είναι αλλά όλα καλά και στο πρώτο 5 εβδομάδων είχα πάει για υπέρηχο πάλι μόνο το σάκο είχα δει . Μετά τις 6 βδομάδας ακούς και την καρδούλα 

Εμενα μπυ ξανά έκλεισε 11 του μήνα και με πολλές εξετάσεις πακέτο χαχα τι να κάνουμε 😃ξεκινάει κάτι πολύ όμορφο πάντως 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα χθες βράδυ παρατήρησα ροζ εκκρίσεις πράγμα που με τρόμαξε μου είχε συμβεί και στην πρώτη εγκυμοσύνη . Το πρωί πήρα τη γυναικολόγο και μου είπε ουτροτζεσταν  3 φορές τη μέρα .το θέμα είναι ότι αγχώνομαι και δεν μπορώ και να είμαι όλη μέρα ξάπλα τώρα με το παιδί 😕 εσείς πως είστε ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Μαρια123 είπε:

Κορίτσια καλημέρα χθες βράδυ παρατήρησα ροζ εκκρίσεις πράγμα που με τρόμαξε μου είχε συμβεί και στην πρώτη εγκυμοσύνη . Το πρωί πήρα τη γυναικολόγο και μου είπε ουτροτζεσταν  3 φορές τη μέρα .το θέμα είναι ότι αγχώνομαι και δεν μπορώ και να είμαι όλη μέρα ξάπλα τώρα με το παιδί 😕 εσείς πως είστε ; 

Εγώ στο πρώτο μου παιδί που τα έπαιρνα είχα συσπάσεις έντονες και μου τα έδωσε βέβαια ήταν στο πρώτο παιδί οπότε είχα όλο το χρόνο να είμαι στο κρεβάτι. Τώρα σε καταλαβαίνω απόλυτα με ένα παιδί 2.5 πως να είσαι ξαπλωμένη. Αλλά να προσέχεις μην σηκώνεις βαρύ μην κάνεις πολλές δουλειές όσο γίνεται βέβαια. Τι σου είπε ο γιατρός?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μου είπε να προσέχω να μην κουράζομαι όσο γίνεται και να παίρνω 3 τη μέρα και θα είμαστε σε επαφή για το οτιδήποτε . Εγώ φοβάμαι γτ στην πρώτη εγκυμοσύνη μετά τα ροζ είχε αποκόλληση και έκατσα στο κρεβάτι ένα μήνα πράγμα που τώρα δεν γίνετε κτλβαινεις .. θα δούμε όντως σήμερα τίποτα ευτυχώς μόνο τα κλασικά πονάκια 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Μαρια123 είπε:

Μου είπε να προσέχω να μην κουράζομαι όσο γίνεται και να παίρνω 3 τη μέρα και θα είμαστε σε επαφή για το οτιδήποτε . Εγώ φοβάμαι γτ στην πρώτη εγκυμοσύνη μετά τα ροζ είχε αποκόλληση και έκατσα στο κρεβάτι ένα μήνα πράγμα που τώρα δεν γίνετε κτλβαινεις .. θα δούμε όντως σήμερα τίποτα ευτυχώς μόνο τα κλασικά πονάκια 

Εύχομαι να περάσει σύντομα και να μην χρειαστεί το ίδιο και αυτή την φορά γιατί εννειται καταλαβαίνω είναι αδύνατον να κάτσεις κρεβάτι. Έχεις βοήθεια να ζητήσεις κάποιες ώρες να σου κρατήσουν το παιδάκι σου?

Link to comment
Share on other sites

On 29/11/2023 at 11:30 ΠΜ, Mar12290 είπε:

Εμένα είναι 5. Με το καλό και το δεύτερο μωράκι σού!

Κορίτσια ερώτηση.ποσες μέρες μετά την καθυστέρηση πήγατε για χοριακη και τι τιμές είχατε? 

 

On 29/11/2023 at 11:30 ΠΜ, Mar12290 είπε:

Εμένα είναι 5. Με το καλό και το δεύτερο μωράκι σού!

Κορίτσια ερώτηση.ποσες μέρες μετά την καθυστέρηση πήγατε για χοριακη και τι τιμές είχατε? 

Εγώ πήγα μετά το τεστ....πρώτη χοριακη 3129 Παρασκευή πρωί νομίζω και τρίτη πρωί που έκανα επανάληψη 11000 κάτι ....πήγα και εχθές στο γιατρό και το είδαμε αλλά το άκουσα ελαχιζτα είναι πολύ μικρό και θα πάω πάλι στις 13 του μήνα

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Vlal είπε:

 

Εγώ πήγα μετά το τεστ....πρώτη χοριακη 3129 Παρασκευή πρωί νομίζω και τρίτη πρωί που έκανα επανάληψη 11000 κάτι ....πήγα και εχθές στο γιατρό και το είδαμε αλλά το άκουσα ελαχιζτα είναι πολύ μικρό και θα πάω πάλι στις 13 του μήνα

 

Στις πόσες μέρες καθαριστής? Ρωτάω εγώ πήγα στην δεύτερη και είχαν τιμή 804.76 και αγχώθηκα τρομερά για δίδυμα.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Mar12290 είπε:

Εύχομαι να περάσει σύντομα και να μην χρειαστεί το ίδιο και αυτή την φορά γιατί εννειται καταλαβαίνω είναι αδύνατον να κάτσεις κρεβάτι. Έχεις βοήθεια να ζητήσεις κάποιες ώρες να σου κρατήσουν το παιδάκι σου?

Και εγώ αυτό ελπίζω ήδη νιώθω καλύτερα με τα χάπια και προσέχω πολύ . Όχι δεν έχω κάποιον γενικά ήμουν στο σπίτι με το μωρό και τώρα το ίδιο θα γίνει ο Αντρας μπυ βέβαια όταν είναι εδώ βοηθάει όσο μπορεί 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...