Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες τον Ιούλιο 2024


Recommended Posts

On 27/12/2023 at 10:40 ΜΜ, Mar12290 είπε:

Ναι ναι και εγώ το είχα και ρώτησα τον γιατρό μου είπε είναι συσπάσεις που κάνει η μήτρα σε όλες αυτές τις αλλαγές που γίνονται και μου έδωσε μαγνήσιο 

Εγώ περνώ ήδη μαγνήσιο και μ είπε ξεκούραση και buscopan .Γενικα να την ενημερώνω και τέτοια .εισαι καλύτερα εσυ ; 

On 28/12/2023 at 8:00 ΠΜ, Vlal είπε:

Και εγώ έχω και έντονους πόνους στην μέση.... εντωμεταξυ κοβιντ έχω και τώρα φοβάμαι μην κολλήσω το παιδί...

Περαστικά να είναι εύχομαι ! Ελπίζω όλες να είμαστε καλύτερα την πρωτοχρονιά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 338
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα 11 εβδομάδων σχεδόν σήμερα και έφαγα μια μικρή σαβούρα στο μπάνιο ευτυχώς έπεσα με τον ποπό . Πήρα την γιατρό και μ είπε αφού δεν είδα αίμα όλα καλά να ξεκουραστώ .Τρόμαξα  αρκετά όμως έχει συμβεί σε καμία κάτι παρόμοιο ; Όλα πήγαν καλά ; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Μαρια123 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα 11 εβδομάδων σχεδόν σήμερα και έφαγα μια μικρή σαβούρα στο μπάνιο ευτυχώς έπεσα με τον ποπό . Πήρα την γιατρό και μ είπε αφού δεν είδα αίμα όλα καλά να ξεκουραστώ .Τρόμαξα  αρκετά όμως έχει συμβεί σε καμία κάτι παρόμοιο ; Όλα πήγαν καλά ; 

Καλή χρονιά σε όλες.....εγώ κόλλησα κοβιντ και η μικρή εν τέλη και γενικά σήμερα 11 εβδομάδων ήταν η πρώτη μέρα που δεν είχα αναγουλες και είχα λίγη καλή διάθεση.....τώρα για την τούμπα δεν μπορείς να κάνεις κάτι απλά να ξεκουραστείς αλλά μην αγχώνεσαι είναι πολύ προστατευμένα τα μωρά μας...

Link to comment
Share on other sites

On 4/1/2024 at 10:39 ΜΜ, Vlal είπε:

Καλή χρονιά σε όλες.....εγώ κόλλησα κοβιντ και η μικρή εν τέλη και γενικά σήμερα 11 εβδομάδων ήταν η πρώτη μέρα που δεν είχα αναγουλες και είχα λίγη καλή διάθεση.....τώρα για την τούμπα δεν μπορείς να κάνεις κάτι απλά να ξεκουραστείς αλλά μην αγχώνεσαι είναι πολύ προστατευμένα τα μωρά μας...

Και χρόνια σε όλες ευχαριστώ ευτυχώς όλα καλά …περαστικά εύχομαι να είναι κορίτσι μου εγώ ακόμα έχω αναγούλες άσε δεν ξέρω …

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 9/1/2024 at 9:06 ΠΜ, Mar12290 είπε:

Κορίτσια έχει καμία ανεβασμένο ζάχαρο? Εμένα μου έβγαλε 110 νηστείας και μου είπε ο γιατρός ότι πρέπει να το δούμε. Μάλλον διαβήτη κύησης 

Όχι στξν προηγούμενη είχα τόσο φαγωμενη οπότε δεν ξέρω 

Link to comment
Share on other sites

On 20/11/2023 at 3:05 ΜΜ, Vlal είπε:

Καλησπέρα!!!!μόλις έμαθα ότι είμαι έγκυος...και η ομάδα αυτή με είχε βοηθήσει στην πρώτη μου εγκυμοσύνη.... Όσες θέλετε ας παραθέσουμε τις απορίες που μπορεί να έχουμε ή τις πληροφορίες!!!!

Καλησπέρα κ καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις.κ εγώ είμαι στην 8η εβδομάδα κ έχω 3-4 μέρες καφε εκρισεις έχει τύχει σε σε άλλη κοπέλα? έχω δίδυμα έχω ακούσει καρδούλες 2 φορές!

On 9/1/2024 at 9:06 ΠΜ, Mar12290 είπε:

Κορίτσια έχει καμία ανεβασμένο ζάχαρο? Εμένα μου έβγαλε 110 νηστείας και μου είπε ο γιατρός ότι πρέπει να το δούμε. Μάλλον διαβήτη κύησης 

Κ μένα λιγο ανεβασμένη η γλυκόζη μου ήταν αλλά είχα φάει κάτι σοκοφρετακια την προηγούμενη της εξετάσεις κ μπορεί να επαιξε ρόλο.μηπως έφαγες κάτι την προηγούμενη της εξέτασης?

On 9/1/2024 at 9:06 ΠΜ, Mar12290 είπε:

Κορίτσια έχει καμία ανεβασμένο ζάχαρο? Εμένα μου έβγαλε 110 νηστείας και μου είπε ο γιατρός ότι πρέπει να το δούμε. Μάλλον διαβήτη κύησης 

Κ μένα λιγο ανεβασμένη η γλυκόζη μου ήταν αλλά είχα φάει κάτι σοκοφρετακια την προηγούμενη της εξετάσεις κ μπορεί να επαιξε ρόλο.μηπως έφαγες κάτι την προηγούμενη της εξέτασης?

Link to comment
Share on other sites

On 30/11/2023 at 11:35 ΠΜ, Μαρια123 είπε:

Κορίτσια καλημέρα χθες βράδυ παρατήρησα ροζ εκκρίσεις πράγμα που με τρόμαξε μου είχε συμβεί και στην πρώτη εγκυμοσύνη . Το πρωί πήρα τη γυναικολόγο και μου είπε ουτροτζεσταν  3 φορές τη μέρα .το θέμα είναι ότι αγχώνομαι και δεν μπορώ και να είμαι όλη μέρα ξάπλα τώρα με το παιδί 😕 εσείς πως είστε ; 

Καλησπέρα κ καλή εγκυμοσύνη να έχεις..να φανταστείς είμαι στην 8η εβδομάδα σε δίδυμα κ έχω καφέ εκρισεις χωρίς να ανησυχεί ο γιατρός μου.. έχουμε ακούσει καρδούλες κ πάνε όλα καλά προς το παρόν κ γενικά μέχρι κ την 8η εβδομάδα υπήρχαν πολλές φορές με τα καφέ 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες Καλα! Εγώ είμαι εν δύναμη μανούλα Αυγούστου αλλά σιγουρα θα γεννήσω Ιούλιο. Έχω κ εγώ από τα Χριστούγεννα ροζ, κόκκινες και καφέ εκκρίσεις, δεν έχω δίδυμα. Ο γιατρός είναι καθησυχαστικός και ραντεβού έχω την βδομάδα που θα μας έρθει. Τρελό άγχος όποτε @Λιτσαλιτσακι σε καταλαβαίνω. Όσο μπορώ είμαι ξάπλα και βάζω utrogestan. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Christ_y είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες Καλα! Εγώ είμαι εν δύναμη μανούλα Αυγούστου αλλά σιγουρα θα γεννήσω Ιούλιο. Έχω κ εγώ από τα Χριστούγεννα ροζ, κόκκινες και καφέ εκκρίσεις, δεν έχω δίδυμα. Ο γιατρός είναι καθησυχαστικός και ραντεβού έχω την βδομάδα που θα μας έρθει. Τρελό άγχος όποτε @Λιτσαλιτσακι σε καταλαβαίνω. Όσο μπορώ είμαι ξάπλα και βάζω utrogestan. 

Κ γω Ιούλιο γεννάω με αρχες Αυγούστου υπομονή θα κάνουμε κ όλα καλά θα πανε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Λιτσαλιτσακι είπε:

Κ γω Ιούλιο γεννάω με αρχες Αυγούστου υπομονή θα κάνουμε κ όλα καλά θα πανε 

Καλημέρα christ_y  με τα utrogestan  πως είσαι? Σε ζαλίζουν? Από το στόμα τα παίρνεις η κολπικά? 

Link to comment
Share on other sites

Τα παίρνω κολπικά και είναι το χειρότερο μου, με ζαλίζουν και έχω συνέχεια μια περίεργη γεύση στο στόμα. Χωριά τα υγρά, αναγκάζομαι και βάζω σερβιέτα κι. Ρώτησα τον γιατρό κι μου είπε ότι αν τα πάρω άπο το στόμα θα ειναι χειρότερα τα συμπτώματα. Έχεις και εσυ συμπτωματα; 3 την ημέρα βάζω. 

Link to comment
Share on other sites

On 9/1/2024 at 9:06 ΠΜ, Mar12290 είπε:

Κορίτσια έχει καμία ανεβασμένο ζάχαρο? Εμένα μου έβγαλε 110 νηστείας και μου είπε ο γιατρός ότι πρέπει να το δούμε. Μάλλον διαβήτη κύησης 

Καλημέρα κορίτσια! Καινούριο μέλος εδώ αν και σας διαβάζω καιρό.Έχω και εγώ ΠΗΤ μέσα Ιουλίου. 

Εμένα στις τελευταίες εξετάσεις βγήκε το ζάχαρο 96 και μου έδωσε ο γυναικολόγος διατροφή να ακολουθώ μέχρι να ξανακάνω επαναληπτική εξέταση.Ελπίζω να ήταν τυχαία μέτρηση γιατί έχει αρκετή στέρηση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...