Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Μανούλες τον Ιούλιο 2024


Recommended Posts

On 1/12/2023 at 8:55 ΜΜ, xri.Sel είπε:

Κάτι τέτοιο σκευτομαι και εγώ δυστυχώς. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τον χρόνο σου. 😊

Έχεις κανένα νέο ;;;;

9 ώρες πρίν, Mar12290 είπε:

Μπράβο πολύ καλά έκανες και εγώ το προσπάθησα χθες και βγήκα για φαγητό με παρέα δεν πήγε πολύ καλά αλλά δεν πήγε και τόσο χάλια όσο το περίμενα. Αχ τυχερή είσαι για την δουλειά σου! Εμένα η πρώτη ερώτηση που μου έκανε είναι για δεύτερο παιδί αφού σκέψου από τις προσπάθειες ακόμα σκέφτομαι πως θα του το πω όταν γίνει. Όσο και να μου λένε διάφορα οι φίλες μου για να μου δώσουν θάρρος έχω τρελό άγχος αφού από τα 10 άτομα τα 3 είμαστε γυναίκες και σε αγγελία βάζει ότι ζητάει άντρες μιλάμε για τέτοιο μ@λ@κ... 

Άκου αν δ την βγει πολύ χτυπά αναρρωτικες......δεν θ τρελαθείς.....θα εξαντλήσεις μετα και όλες τις Άδειες και θα ψάξει για άλλη δουλειά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 327
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Vlal είπε:

Έχεις κανένα νέο ;;;;

Άκου αν δ την βγει πολύ χτυπά αναρρωτικες......δεν θ τρελαθείς.....θα εξαντλήσεις μετα και όλες τις Άδειες και θα ψάξει για άλλη δουλειά 

Ναι εννοείται έτσι και αλλιώς σκέφτομαι να σταματήσω με αναρρωτική κατά τον 4ο 5ο

Link to comment
Share on other sites

On 2/12/2023 at 11:48 ΜΜ, Mar12290 είπε:

Ωραία την τρίτη που θα πάω θα τον ρωτήσω. Πολύ καλά έκανες και πηγές στην μαμά σου και εγώ λέω αύριο να την φέρω για βοήθεια γιατί δεν αντέχω σήμερα πέρασα δύσκολα έχω ακόμα και το μπούκωμα κιόλας και τον βγήχα από τον κοβιτ και κάνουν πιο δυσκολη την κατάσταση. Και εγώ πρέπει να το πω στην δουλειά και δεν μπορώ να σου περιγράψω τι άγχος έχω γιατί εννοείται πριν 3 χρόνια που πήγα για συνέντευξη με ρώτησε αν έχω σκοπό να κάνω 2ο παιδί και τότε του είχα πει όχι γιατί όντως έλεγα ότι δεν θα κάνω άλλο. Ξέρω ότι δεν μπορεί να με διώξει αλλά όλο το κλίμα θα είναι κάπως και με αγχωνει. 

Εγώ σήμερα πέρασα δύσκολα έχουν ξεκινήσει αναγουλες και νιώθω τρομερή εξάντληση τρομερή όμως. Το στομάχι μου χάλια. Εσύ έχεις καθόλου τέτοια συμπτώματα?

Εγώ έχω καούρα πολύ , αναγούλες κι ζαλάδα μόνο το πρωί και λίγο το απόγευμα 

Πρηξιμο και γενικά υπνηλία υπερβολική 

κατα τα αλλά καλά ήρεμα έχω να κάνω τώρα τις πρώτες εξετάσεις αίματος και ούρων 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Πήγα και εγώ στον γιατρό όλα καλά ακούσαμε καρδιά. Πρέπει να ξεκινήσω ειδική διατροφή τώρα γιατί είχα και στην πρώτη εγκυμοσύνη ζάχαρο που εμφανίστηκε μετά τον 5ο ενώ τώρα έχω ήδη ανεβασμένο και πρέπει να προσέχω πάρα πολύ. Θα πάω και σε διαιτολόγο να με βοηθήσει. Τον ρώτησα για τις ναυτίες και μου είπε όσο δεν κάνω πολλούς εμετούς και να χάνω βάρος να μην πάρω κάτι ακόμα μόνο αν θέλω μια βιταμίνη με τζίντζερ. Εσεις πως είστε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα! Και γω μόλις πριν 2 εβδομάδες έμαθα ότι είμαι έγκυος!! Είναι η πρώτη φορά και μετά από πολύ κόπο και προσπάθεια τα καταφεραμε επιτέλους!!

On 12/5/2023 at 10:51 AM, Mar12290 said:

Κορίτσια επίσης ερώτηση. Σας είπαν οι γιατροί σας για νύχια να μην κάνετε μανικιούρ?

Εμένα δεν μου το απαγόρευσε. Πέρα από τα μαλλιά (βαφη δλδ), μου είπε ότι μπορώ να κάνω νυχάκια αν θέλω 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Irini_P είπε:

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα! Και γω μόλις πριν 2 εβδομάδες έμαθα ότι είμαι έγκυος!! Είναι η πρώτη φορά και μετά από πολύ κόπο και προσπάθεια τα καταφεραμε επιτέλους!!

Εμένα δεν μου το απαγόρευσε. Πέρα από τα μαλλιά (βαφη δλδ), μου είπε ότι μπορώ να κάνω νυχάκια αν θέλω 

Καλώς ήρθες στην παρέα. Με το καλό το μωράκι σού. 

Ακόμα και για ημιμόνιμο σου έδωσε το οκ.?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια σήμερα είμαι 7 εβδομάδων και αυτές τις μέρες έχω τρελή ανακατωσούρα γενικά όλα τα πρωινά και μετά το απόγευμα .στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα τίποτα τέτοιο δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ εσείς έχετε κάτι παρόμοιο και τι κάνετε για αυτό ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Μαρια123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια σήμερα είμαι 7 εβδομάδων και αυτές τις μέρες έχω τρελή ανακατωσούρα γενικά όλα τα πρωινά και μετά το απόγευμα .στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα τίποτα τέτοιο δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ εσείς έχετε κάτι παρόμοιο και τι κάνετε για αυτό ; 

Ε ξάπλα μην ανχωνεσε . Γενικά οι υδατάνθρακες βοηθάνε φριγανιες πατάτα βραστή τυροπιτάκια τέτοια στεγνά πράγματα . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

Ε ξάπλα μην ανχωνεσε . Γενικά οι υδατάνθρακες βοηθάνε φριγανιες πατάτα βραστή τυροπιτάκια τέτοια στεγνά πράγματα . 

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

Ε ξάπλα μην ανχωνεσε . Γενικά οι υδατάνθρακες βοηθάνε φριγανιες πατάτα βραστή τυροπιτάκια τέτοια στεγνά πράγματα . 

ευχαριστώ γενικά ξάπλα είμαι γτ δεν μπορώ να κάνω τίποτα αλλά με κουράζει πολύ η όλη κατάσταση τι να πω θα δοκιμάσω και υδατάνθρακες αν και δεν πάει κατω  τίποτα 

On 29/11/2023 at 8:57 ΜΜ, Mar12290 είπε:

Μαζί το μάθαμε εγώ Τετάρτη αλλά ο γιατρός μου έκλεισε για 5 Δεκέμβρη ραντεβού αργά μου φαίνεται. Εγώ έχω μια τρομερή ατονία τρομερή νιώθω κουρασμένη απίστευτα βέβαια δεν ξέρω αν είναι από εγκυμοσύνη γιατί την ίδια μέρα που βγήκε θετικό τεστ εγκυμοσύνης βγήκε και θετικό τεστ κοβιτ οπότε ίσως είναι και από αυτό. Έχεις άλλο παιδάκι η είναι το πρώτο σού?

 

On 30/11/2023 at 12:04 ΜΜ, Mar12290 είπε:

Εγώ στο πρώτο μου παιδί που τα έπαιρνα είχα συσπάσεις έντονες και μου τα έδωσε βέβαια ήταν στο πρώτο παιδί οπότε είχα όλο το χρόνο να είμαι στο κρεβάτι. Τώρα σε καταλαβαίνω απόλυτα με ένα παιδί 2.5 πως να είσαι ξαπλωμένη. Αλλά να προσέχεις μην σηκώνεις βαρύ μην κάνεις πολλές δουλειές όσο γίνεται βέβαια. Τι σου είπε ο γιατρός?

 

On 2/12/2023 at 11:48 ΜΜ, Mar12290 είπε:

Ωραία την τρίτη που θα πάω θα τον ρωτήσω. Πολύ καλά έκανες και πηγές στην μαμά σου και εγώ λέω αύριο να την φέρω για βοήθεια γιατί δεν αντέχω σήμερα πέρασα δύσκολα έχω ακόμα και το μπούκωμα κιόλας και τον βγήχα από τον κοβιτ και κάνουν πιο δυσκολη την κατάσταση. Και εγώ πρέπει να το πω στην δουλειά και δεν μπορώ να σου περιγράψω τι άγχος έχω γιατί εννοείται πριν 3 χρόνια που πήγα για συνέντευξη με ρώτησε αν έχω σκοπό να κάνω 2ο παιδί και τότε του είχα πει όχι γιατί όντως έλεγα ότι δεν θα κάνω άλλο. Ξέρω ότι δεν μπορεί να με διώξει αλλά όλο το κλίμα θα είναι κάπως και με αγχωνει. 

Εγώ σήμερα πέρασα δύσκολα έχουν ξεκινήσει αναγουλες και νιώθω τρομερή εξάντληση τρομερή όμως. Το στομάχι μου χάλια. Εσύ έχεις καθόλου τέτοια συμπτώματα?

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια νιώθετε και εσείς τρομερή εξάντληση? Μιλάμε κουράζομαι μέχρι την κουζίνα να πάω. Αφού έχω αρχίσει να ανησυχώ νιώθω σα να είμαι άρρωστη πραγματικά πολύ χάλια 

Link to comment
Share on other sites

On 7/12/2023 at 9:56 ΠΜ, Μαρια123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια σήμερα είμαι 7 εβδομάδων και αυτές τις μέρες έχω τρελή ανακατωσούρα γενικά όλα τα πρωινά και μετά το απόγευμα .στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα τίποτα τέτοιο δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ εσείς έχετε κάτι παρόμοιο και τι κάνετε για αυτό ; 

Αρχικά υπομονή.... βρες μυρωδιές που σε χαλαρώνουν κ γενικά κοιμήσου ......εμένα έχουν όλα αποδιοργανώθει μαζί κ ο θυροειδής κ είμαι ένα ράκος.....όσο για τα νύχια @Mar12290 εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη ήμουν πολύ αυστηρή δεν έκανα τπτ...αυτό λέω κ τώρα μόνο θα βάψω μια φορά τα μαλλιά μου σκούρα γτ τώρα είναι ξανθά κ έχει κατέβει η ρίζα κ είμαι μια ομορφιά 

 

On 7/12/2023 at 10:21 ΜΜ, Mar12290 είπε:

Κορίτσια νιώθετε και εσείς τρομερή εξάντληση? Μιλάμε κουράζομαι μέχρι την κουζίνα να πάω. Αφού έχω αρχίσει να ανησυχώ νιώθω σα να είμαι άρρωστη πραγματικά πολύ χάλια 

Ναιιι

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 30/11/2023 at 11:20 ΜΜ, Μαρια123 είπε:

Και εγώ αυτό ελπίζω ήδη νιώθω καλύτερα με τα χάπια και προσέχω πολύ . Όχι δεν έχω κάποιον γενικά ήμουν στο σπίτι με το μωρό και τώρα το ίδιο θα γίνει ο Αντρας μπυ βέβαια όταν είναι εδώ βοηθάει όσο μπορεί 

Κορίτσια καλημέρα είμαι στην 6 μέρα μετά την εμβρυομεταφορα μου.. έχω πονακια αριστερά πιο πολύ κ ενα μπούκωμα παράξενο.το στομάχι μου το νιώθω κάπως σήμερα μηπως είναι κάποιο θετικό σημάδι η λέτε τα φάρμακα κ το μυαλό μου να παίζουν παιχνίδια?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. 

Είμαι έγκυος 10 εβδομάδων κι έχει προκύψει ένα πρόβλημα με το συκώτι μου. Ανέβηκαν πολύ οι τρανσαμινασες κι ο γιατρός μου έκοψε προγεστερονη και αντιπηκτικες. 

Υπάρχει περίπτωση να ξέρει κάποια απο εδώ έναν καλό ηπατολογο στην Αθήνα ο οποίος να έχει εμπειρία απο περιστατικά σε περίοδο κύησης;

Ζω στην επαρχία και δεν βγάζω άκρη με κανέναν γιατρό εδώ! 

Θα με βοηθούσε πολύ η συμβουλή σας..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κορίτσια! να υποθέσω όλες πάμε για ιούλιο πρώτα ο θεός;; εγώ σε 10 ημέρες εχω αυχενικη ειμαι 9w+4! είναι η 2η φορά που μένω έγκυος  (πάντα με εξωσωματική) την πρώτη φορά έφτασα μέχρι αυχενικη αλλά διέκοψα επειδή το μωρο ήταν άρρωστο , εκανα μετά άλλες 2 αποτυχημένες εξωσωματικές και τα κατάφερα τώρα πάλι στην 4η εξωσωματική ! όπως μπορειτε να καταλάβετε εχω τρομερό άγχος για το τι θα γίνει αυτή τη φορά! το εμβρυακι μ το άκουσα την προηγούμενη πέμπτη (για 4η φορά , τον εχω πρήξει τον γιατρό) και ήταν όλα καλα είπε!  από συμπτώματα κανα πονακι περιόδου αραιά και που , και μόνο το στήθος πονάει θα έλεγα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...