Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Γειά σας κορίτσια...

      Συγχαρητηρια σε οσες ειστε εγκυουλες ευχομαι να πανε ολα ηρεμα και ομορφα οπως μας αξιζει μετα απο οσα περνάμε!!!!!

      Καλή δύναμη στα κορίτσια που προσπαθούν ή είναι στην αναμονή χοριακης! 

      9η ημέρα σήμερα μετά την 8η εμβρυομεταφορα, έκανα τεστ εγκυμοσυνης που δείχνει πιο νωρίς και μου έβγαλε γραμμη αλλά πολύ αχνη. Το θετικό της ιστορίας είναι οτι στα τόσα χρόνια πρώτη φορά στις τόσες εξωσωματικές + προσπάθειες μόνοι μας είδα γραμμή σε τεστ εγκυμοσυνης...το λες και ιστορική στιγμή 😆. Το αρνητικό ειναι οτι για να έχω 9η ημέρα τόσο αχνη γραμμη αυτό σημαίνει σιγουρα χαμηλή χοριακη 😔... Έχω ξαναπάρει χοριακες 5-15 που θεωρούνται γκρίζα ζώνη και πάντα έπεφταν....Χοριακη θα κανω τη Δευτέρα....

      Καλημέρα και συγχαρητήρια! Εγώ ένατη μέρα,χθες δλδ,είχα χοριακη 58 και όπως είπε ο γιατρός είναι λίγο χαμηλή.Αυριο έχω επαναληπτική και θέλουμε να διπλασιαστεί.. Ποιο τεστ έκανες εσύ?από πόσες μονάδες δείχνει?Σου εύχομαι μια μεγάλη χοριακη τη Δευτέρα και μια ακόμα μεγαλύτερη την Τετάρτη ❤️

Μανούλες τον Ιούλιο 2024


Recommended Posts

18 ώρες πρίν, Μαρια123 είπε:

Και εγώ αυτό ελπίζω ήδη νιώθω καλύτερα με τα χάπια και προσέχω πολύ . Όχι δεν έχω κάποιον γενικά ήμουν στο σπίτι με το μωρό και τώρα το ίδιο θα γίνει ο Αντρας μπυ βέβαια όταν είναι εδώ βοηθάει όσο μπορεί 

Καταλαβα! Πως είσαι σήμερα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 327
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Με το καλό κορίτσι μου.😀 Εγώ είμαι στην 8η μέρα καθυστέρησης και η χοριακη μου είναι 63.40. Έχω αγχωθεί έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε κάποια από εσάς? Οι απαντήσεις σας θα με βοηθούσαν αρκετά. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , xri.Sel είπε:

Με το καλό κορίτσι μου.😀 Εγώ είμαι στην 8η μέρα καθυστέρησης και η χοριακη μου είναι 63.40. Έχω αγχωθεί έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε κάποια από εσάς? Οι απαντήσεις σας θα με βοηθούσαν αρκετά. 

Μήπως έγινε η ωορρηξία σου πιο αργά που δεν την είχες υπολογίσει Κ η περίοδος σου κανονικά θα ερχόταν 5-6 μέρες πιο αργά ? 

Είναι πολύ συχνό να γίνετε η ωορρηξία πιο μετά . Κ να νομίζουμε ότι έχουμε καθηστερηση αλλά τελικά να είναι πιο μετά η ωορρηξία Κ αν καθηστερει Κ η σύλληψη . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα είμαι πάντα ρολόι στην περιοδο. Μια μέρα πριν έκανα χοριακη και βγήκε 10.7. Αμέσως μετά από 2 μέρες βγήκε 13.43 και σήμερα 63.40. Ο γυναικολόγος μου λέει πως δεν ανεβαίνει φυσιολογικα. Είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου και έχω μπερδευτεί γτ στην πρώτη είχα κάνει μόνο τεστ από το φαρμακείο και ήταν θετικό. Οπότε πήγα στον γυναικολόγο μου και είδαμε σάκο. Τώρα είναι διαφορετικά με την χοριακη. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , xri.Sel είπε:

Κοίτα είμαι πάντα ρολόι στην περιοδο. Μια μέρα πριν έκανα χοριακη και βγήκε 10.7. Αμέσως μετά από 2 μέρες βγήκε 13.43 και σήμερα 63.40. Ο γυναικολόγος μου λέει πως δεν ανεβαίνει φυσιολογικα. Είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου και έχω μπερδευτεί γτ στην πρώτη είχα κάνει μόνο τεστ από το φαρμακείο και ήταν θετικό. Οπότε πήγα στον γυναικολόγο μου και είδαμε σάκο. Τώρα είναι διαφορετικά με την χοριακη. 

Οκ τότε το πιο πιθανό είναι να παλλινδρομήσει Κ να σου έρθει αίμα. Θα πρέπει να συνεχίσεις να κάνεις χοριακες ώστε να δεις τη να πορεία . Δυστηχως είναι πολύ μικρή η χοριακη για υπέρηχο θα πρέπει να κάνεις λόγο υπομονή για να δεις την πορεία ελπίζω να μην σε ταλαιπωρήσει πολλές μέρες ώστε να χρειαστεί αποξεση Κ να μην είναι εξωμήτριο .  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 30/11/2023 at 9:41 ΜΜ, Mar12290 είπε:

Στις πόσες μέρες καθαριστής? Ρωτάω εγώ πήγα στην δεύτερη και είχαν τιμή 804.76 και αγχώθηκα τρομερά για δίδυμα.

Στις 5 καλά και εγώ αγχώθηκα για δίδυμα αλλά ρώτησα και τον γιατρό και μου είπε δεν είναι απαραίτητο.....καλά χάπια και ενέσεις κάνω και εγώ προληπτικά γτ είχα αποβολές πριν το πρώτο μου παιδί.....όσο για το να είμαι ξάπλα το ακούω και γελάω 17 μηνών παιδί και θέλει όλη την ώρα αγκαλιά.....να σκαρφαλώνει πάνω μου να πέφτει και να κοιμάται στην κοιλιά μου....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Vlal είπε:

Στις 5 καλά και εγώ αγχώθηκα για δίδυμα αλλά ρώτησα και τον γιατρό και μου είπε δεν είναι απαραίτητο.....καλά χάπια και ενέσεις κάνω και εγώ προληπτικά γτ είχα αποβολές πριν το πρώτο μου παιδί.....όσο για το να είμαι ξάπλα το ακούω και γελάω 17 μηνών παιδί και θέλει όλη την ώρα αγκαλιά.....να σκαρφαλώνει πάνω μου να πέφτει και να κοιμάται στην κοιλιά μου....

Αχ άστα ξάπλα ούτε για αστείο εδώ η δικιά μου είναι 5 και όλο θέλει παιχνίδια και αγκαλιά. Να μην σχολιάσω τις δουλειές του σπιτιού που ο άντρας μου βοηθάει πολύ αλλά όταν είναι δουλειά και είμαι μόνη με το παιδί είναι τόσα μα τόσα πολλά που πρέπει να γίνουν. Έχουν ξεκινήσει και αναγουλες και είναι χάλια 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mar12290 είπε:

Αχ άστα ξάπλα ούτε για αστείο εδώ η δικιά μου είναι 5 και όλο θέλει παιχνίδια και αγκαλιά. Να μην σχολιάσω τις δουλειές του σπιτιού που ο άντρας μου βοηθάει πολύ αλλά όταν είναι δουλειά και είμαι μόνη με το παιδί είναι τόσα μα τόσα πολλά που πρέπει να γίνουν. Έχουν ξεκινήσει και αναγουλες και είναι χάλια 

Εμένα μου έδωσε κάτι χάπια που ενδείκνυται στην εγκυμοσύνη για την μείωση αυτων των συμπτωμάτων....αν θες στο στέλνω να ρωτήσεις τον γιατρό σου.... εντωμεταξυ εγώ όλη μέρα είναι υπερβολικά εξαντλημένη και δεν θέλω. Μα κανω τπτ....κουράζομαι που πάω τουαλέτα ρε φίλε σε τέτοιο επίπεδο..... σίγουρα έχει πέσει ο σίδηρος πολύ ...την Δευτέρα θα πάω για εξετάσεις 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Vlal είπε:

Εμένα μου έδωσε κάτι χάπια που ενδείκνυται στην εγκυμοσύνη για την μείωση αυτων των συμπτωμάτων....αν θες στο στέλνω να ρωτήσεις τον γιατρό σου.... εντωμεταξυ εγώ όλη μέρα είναι υπερβολικά εξαντλημένη και δεν θέλω. Μα κανω τπτ....κουράζομαι που πάω τουαλέτα ρε φίλε σε τέτοιο επίπεδο..... σίγουρα έχει πέσει ο σίδηρος πολύ ...την Δευτέρα θα πάω για εξετάσεις 

Αχ ναι ναι εννοείται να μου το στείλεις να τον ρωτήσω την τρίτη που θα πάω. Ρε συ πραγματικά διάβαζα αυτό που έγραψες και ήταν σα να το έγραψα εγώ. Μια από τα ίδια και εγώ εντωμεταξυ σήμερα η κόρη μου να μου λέει συνέχεια να παίξουμε να ζωγραφίζουμε και εγώ να θέλω απλά να κοιμηθώ παίζαμε ένα παιχνίδι στον καναπέ και έκλεινα τα μάτια μου τρομερή εξάντληση. Ελπίζω όσο προχωράει να μειωθεί αυτή η κόπωση γιατί δεν ξέρω πως θα την παλέψουμε. Δουλεύεις? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Mar12290 είπε:

Αχ ναι ναι εννοείται να μου το στείλεις να τον ρωτήσω την τρίτη που θα πάω. Ρε συ πραγματικά διάβαζα αυτό που έγραψες και ήταν σα να το έγραψα εγώ. Μια από τα ίδια και εγώ εντωμεταξυ σήμερα η κόρη μου να μου λέει συνέχεια να παίξουμε να ζωγραφίζουμε και εγώ να θέλω απλά να κοιμηθώ παίζαμε ένα παιχνίδι στον καναπέ και έκλεινα τα μάτια μου τρομερή εξάντληση. Ελπίζω όσο προχωράει να μειωθεί αυτή η κόπωση γιατί δεν ξέρω πως θα την παλέψουμε. Δουλεύεις? 

Δουλεύω δύο μέρες σε κέντρο ειδικής αγωγής και πρέπει και να τους το πω και εκεί...nuperal λέγονται....ευτυχώς έχω έρθει στην μαμά μου και δεν έχω ασχοληθεί καθόλου αυτό το σκ γιατί δουλεύει ο σύζυγος την κράτησα και Πέμπτη Παρασκευή σπίτι ( γιατί πάει βρεφικό) και μιλάμε εξαντλήθηκα....

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Vlal είπε:

Δουλεύω δύο μέρες σε κέντρο ειδικής αγωγής και πρέπει και να τους το πω και εκεί...nuperal λέγονται....ευτυχώς έχω έρθει στην μαμά μου και δεν έχω ασχοληθεί καθόλου αυτό το σκ γιατί δουλεύει ο σύζυγος την κράτησα και Πέμπτη Παρασκευή σπίτι ( γιατί πάει βρεφικό) και μιλάμε εξαντλήθηκα....

Ωραία την τρίτη που θα πάω θα τον ρωτήσω. Πολύ καλά έκανες και πηγές στην μαμά σου και εγώ λέω αύριο να την φέρω για βοήθεια γιατί δεν αντέχω σήμερα πέρασα δύσκολα έχω ακόμα και το μπούκωμα κιόλας και τον βγήχα από τον κοβιτ και κάνουν πιο δυσκολη την κατάσταση. Και εγώ πρέπει να το πω στην δουλειά και δεν μπορώ να σου περιγράψω τι άγχος έχω γιατί εννοείται πριν 3 χρόνια που πήγα για συνέντευξη με ρώτησε αν έχω σκοπό να κάνω 2ο παιδί και τότε του είχα πει όχι γιατί όντως έλεγα ότι δεν θα κάνω άλλο. Ξέρω ότι δεν μπορεί να με διώξει αλλά όλο το κλίμα θα είναι κάπως και με αγχωνει. 

3 ώρες πρίν, Μαρια123 είπε:

Είμαι καλύτερα έυτυχως προσπαθώ να είμαι ήρεμη όσο μπορώ εσυ πως είσαι 

Εγώ σήμερα πέρασα δύσκολα έχουν ξεκινήσει αναγουλες και νιώθω τρομερή εξάντληση τρομερή όμως. Το στομάχι μου χάλια. Εσύ έχεις καθόλου τέτοια συμπτώματα?

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Mar12290 είπε:

Ωραία την τρίτη που θα πάω θα τον ρωτήσω. Πολύ καλά έκανες και πηγές στην μαμά σου και εγώ λέω αύριο να την φέρω για βοήθεια γιατί δεν αντέχω σήμερα πέρασα δύσκολα έχω ακόμα και το μπούκωμα κιόλας και τον βγήχα από τον κοβιτ και κάνουν πιο δυσκολη την κατάσταση. Και εγώ πρέπει να το πω στην δουλειά και δεν μπορώ να σου περιγράψω τι άγχος έχω γιατί εννοείται πριν 3 χρόνια που πήγα για συνέντευξη με ρώτησε αν έχω σκοπό να κάνω 2ο παιδί και τότε του είχα πει όχι γιατί όντως έλεγα ότι δεν θα κάνω άλλο. Ξέρω ότι δεν μπορεί να με διώξει αλλά όλο το κλίμα θα είναι κάπως και με αγχωνει. 

Εγώ σήμερα πέρασα δύσκολα έχουν ξεκινήσει αναγουλες και νιώθω τρομερή εξάντληση τρομερή όμως. Το στομάχι μου χάλια. Εσύ έχεις καθόλου τέτοια συμπτώματα?

Καλησπέρα!!!!φυσικά και έχω αλλά δεν γίνεται να ζω έτσι....το στομάχι μου είναι μόνιμα ανακατωμενο και αν και για τον επόμενο μήνα είμαστε έτσι εεε δεν γίνεται!!!ντύθηκα στολίστηκα και πήγα στην κουμπάρα μου να στολίσουμε!!!!εγώ το είπα στην δουλειά και ήταν πολύ υποστηρικτικοί και σκέψου ότι είναι καινούργιο κέντρο και τους εργοθεραοευτες τους βρίσκουν με τα κυάλια και μου είπαν να μην αγχώνομαι και ότι είμαστε δίπλα σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Vlal είπε:

Καλησπέρα!!!!φυσικά και έχω αλλά δεν γίνεται να ζω έτσι....το στομάχι μου είναι μόνιμα ανακατωμενο και αν και για τον επόμενο μήνα είμαστε έτσι εεε δεν γίνεται!!!ντύθηκα στολίστηκα και πήγα στην κουμπάρα μου να στολίσουμε!!!!εγώ το είπα στην δουλειά και ήταν πολύ υποστηρικτικοί και σκέψου ότι είναι καινούργιο κέντρο και τους εργοθεραοευτες τους βρίσκουν με τα κυάλια και μου είπαν να μην αγχώνομαι και ότι είμαστε δίπλα σου!!!!

Μπράβο πολύ καλά έκανες και εγώ το προσπάθησα χθες και βγήκα για φαγητό με παρέα δεν πήγε πολύ καλά αλλά δεν πήγε και τόσο χάλια όσο το περίμενα. Αχ τυχερή είσαι για την δουλειά σου! Εμένα η πρώτη ερώτηση που μου έκανε είναι για δεύτερο παιδί αφού σκέψου από τις προσπάθειες ακόμα σκέφτομαι πως θα του το πω όταν γίνει. Όσο και να μου λένε διάφορα οι φίλες μου για να μου δώσουν θάρρος έχω τρελό άγχος αφού από τα 10 άτομα τα 3 είμαστε γυναίκες και σε αγγελία βάζει ότι ζητάει άντρες μιλάμε για τέτοιο μ@λ@κ... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...