Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα και συγχαρητήρια! Εγώ ένατη μέρα,χθες δλδ,είχα χοριακη 58 και όπως είπε ο γιατρός είναι λίγο χαμηλή.Αυριο έχω επαναληπτική και θέλουμε να διπλασιαστεί.. Ποιο τεστ έκανες εσύ?από πόσες μονάδες δείχνει?Σου εύχομαι μια μεγάλη χοριακη τη Δευτέρα και μια ακόμα μεγαλύτερη την Τετάρτη ❤️

      Συγχαρητήρια σε σένα!!! 😍 εγω το 58 μια χαρα το βρίσκω. Απο οτι ξερω θεωρουν καλο πάνω από 50. Δε ξέρω αν επιτρέπεται να λέμε μάρκες έκανα το Clea****e early. Εσύ ποιο έκανες? Το αστείο είναι ότι ενω πηραμε πολύ συγκρατημένη χαρά με την αχνη γραμμη μπήκα στο skroutz να δω αξιολογήσεις για το συγκεκριμένο τεστ και έλεγαν ένα χρόνο πριν πολλές γυναίκες ότι πήραν θετικά αποτελέσματα ενώ τελικά είχαν χοριακες 0. Ίσως ήταν λάθος παρτίδα βέβαια...δε ξέρω.....

Μανουλες Αυγούστου 2024


Recommended Posts

Κορίτσια μου καλημέρα!έχω ένα αγοράκι 4.5 ετών και εδώ και λίγο καιρό προσπαθούσαμε για δεύτερο..χτες είχα αναμενόμενη περίοδο (ευτυχώς δεν ήρθε) έκανα τεστ και βγήκε θετικό...Ανοίγω λοιπόν το θεματακι δειλα δειλά κι ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατί είναι και πολύ νωρίς ακόμα και φοβάμαι ..στην πρώτη μου εγκυμοσύνη το parentscafe με βοήθησε πολύ..εύχομαι σε όλες να γίνουν γρήγορα μανουλες με υγιή μπεμπακια🥰🥰🥰

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 266
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χρόνια πολλά καλά Χριστούγεννα!!! εύχομαι υγεία και χαρά σε όλες!!! Ώρε κορίτσια τι γίνεταιιιι? Η μοναδική είμαι που θα γεννήσω Αύγουστο???(αν όλα πάνε καλά) που ειστεεε? 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

On 5/12/2023 at 10:29 ΠΜ, Mommy10875 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!έχω ένα αγοράκι 4.5 ετών και εδώ και λίγο καιρό προσπαθούσαμε για δεύτερο..χτες είχα αναμενόμενη περίοδο (ευτυχώς δεν ήρθε) έκανα τεστ και βγήκε θετικό...Ανοίγω λοιπόν το θεματακι δειλα δειλά κι ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατί είναι και πολύ νωρίς ακόμα και φοβάμαι ..στην πρώτη μου εγκυμοσύνη το parentscafe με βοήθησε πολύ..εύχομαι σε όλες να γίνουν γρήγορα μανουλες με υγιή μπεμπακια🥰🥰🥰

Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα με υγεία! ❤️❤️ Εύχομαι να πάνε όλα καλά! 

Εγώ δεν ξέρω αν θα ακολουθήσω, αλλά κι εγώ περίμενα το Σάββατο και δεν έχει έρθει ακόμη. Δεν κάνω τεστ γιατί έχω στο ιστορικό μου δύο βιοχημικές... Εύχομαι να ακολουθήσω κι εγώ ❤️

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, rodok είπε:

Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα με υγεία! ❤️❤️ Εύχομαι να πάνε όλα καλά! 

Εγώ δεν ξέρω αν θα ακολουθήσω, αλλά κι εγώ περίμενα το Σάββατο και δεν έχει έρθει ακόμη. Δεν κάνω τεστ γιατί έχω στο ιστορικό μου δύο βιοχημικές... Εύχομαι να ακολουθήσω κι εγώ ❤️

Μακάρι στο εύχομαι μέσα απ' την καρδιά μου..!!απ' το Σάββατο κι άντεξες χωρίς τεστ?ηρωίδα είσαι ...


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλή Χρονιά κορίτσια, με υγεία, αγάπη και ευτυχία! Με το καλό τα μωράκια μας! Έχω ένα κοριτσάκι 4,5 ετών και είμαι έγκυος 8 εβδ. Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Trelokotsidou9 είπε:

Καλή Χρονιά κορίτσια, με υγεία, αγάπη και ευτυχία! Με το καλό τα μωράκια μας! Έχω ένα κοριτσάκι 4,5 ετών και είμαι έγκυος 8 εβδ. Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας!!

Καλή χρονιά!!! Με το καλό κορίτσι μου...εγώ έχω ένα αγοράκι 3.5 και τώρα ειμαι στην 5η εβδ. Όλα καλά να πάνε σε όλες μας!!!

  • Ευχαριστώ 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα κοριτσάκι 5 ετών και τώρα έχω κάνει εμβρυομεταφορά με 3 χοριακές θετικές. Περιμένω ραντεβού για το πρώτο υπέρηχο να δούμε εάν είναι όλα καλά. Ελπίζω να συνεχίσουμε να τα λέμε 

  • Ευχή 2
  • Λουλούδια 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Καλησπέρα, έχω ένα κοριτσάκι 5 ετών και τώρα έχω κάνει εμβρυομεταφορά με 3 χοριακές θετικές. Περιμένω ραντεβού για το πρώτο υπέρηχο να δούμε εάν είναι όλα καλά. Ελπίζω να συνεχίσουμε να τα λέμε 

Όλα να πάνε καλά!!!!! Αχ αυτός ο υπέρηχος μέχρι να ακούσουμε καρδούλα..πότε έχεις ραντεβού;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααα χρόνια πολλά!καλή χρονιά!!!εύχομαι σε όλες μας καλή και τελειομηνή εγκυμοσύνη!!! Εγώ είμαι 7 και κάτι...έπρεπε να χω πάει ν ακούσω καρδούλα αλλά λόγω Χριστουγέννων έχουμε κλείσει ραντεβού την τρίτη...εύχομαι όλα να πάνε καλά..παρόλο που είναι το δεύτερο έχω πολύ άγχος🥰πήγα στις 5.5 εβδομάδες κι είδαμε ότι είναι ενδομήτριο με κολπικό υπέρηχο...

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! Σήμερα έχω τον 1ο υπέρηχο. Εχθές βέβαια είχα αίμα αρκετό και το χειρότερο είναι ότι λιποθύμησα και έπεσα στο μπάνιο. Ευτυχώς δεν χτύπησα σοβαρά. Βρε κορίτσια με τις ναυτίες πως τα πάτε? Εγώ είμαι χάλια. Όλη μέρα ένα μαρτύριο και μια ανακατωσούρα. Με το ζόρι προσπαθώ να φάω ευτυχώς δεν έχω εμετούς. Ελπίζω να έχω καλά νέα το μεσημέρι 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, palmoira said:

Καλημέρα! Σήμερα έχω τον 1ο υπέρηχο. Εχθές βέβαια είχα αίμα αρκετό και το χειρότερο είναι ότι λιποθύμησα και έπεσα στο μπάνιο. Ευτυχώς δεν χτύπησα σοβαρά. Βρε κορίτσια με τις ναυτίες πως τα πάτε? Εγώ είμαι χάλια. Όλη μέρα ένα μαρτύριο και μια ανακατωσούρα. Με το ζόρι προσπαθώ να φάω ευτυχώς δεν έχω εμετούς. Ελπίζω να έχω καλά νέα το μεσημέρι 

Υπομονή βρε κορίτσι μου … πόσων εβδομαδων είσαι ;συμβουλέψουν το γιατρό σου μήπως χρειάζεσαι βιταμίνες κλπ..

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Καλημέρα! Σήμερα έχω τον 1ο υπέρηχο. Εχθές βέβαια είχα αίμα αρκετό και το χειρότερο είναι ότι λιποθύμησα και έπεσα στο μπάνιο. Ευτυχώς δεν χτύπησα σοβαρά. Βρε κορίτσια με τις ναυτίες πως τα πάτε? Εγώ είμαι χάλια. Όλη μέρα ένα μαρτύριο και μια ανακατωσούρα. Με το ζόρι προσπαθώ να φάω ευτυχώς δεν έχω εμετούς. Ελπίζω να έχω καλά νέα το μεσημέρι 

Άντε περιμένουμε τα νέα σου ....πρέπει να προσέχεις πολύ τώρα...κι εγώ έχω κάτι ανακατεματα...σιχαίνομαι πολλά φαγητά..αλλά δεν κάνω εμετούς..στον γιο μου ήμουν πολύ χειρότερα είχα συνέχεια εμετούς..αλλά γενικά κάποιεςερες ξυπνάω κι είμαι τέλεια δεν έχω τίποτα κι αλλες σκέφτομαι πως θα σηκωθώ απ' το κρεβάτι 

Ρε κορίτσια κάτι άλλο..όσες έχετε κι άλλο παιδάκι  του έχετε πει ότι είστε έγκυος? Εγώ περιμένω να περάσει λίγο ο καιρός..σε κάνα μήνα λέω να μαι σίγουρη 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά κορίτσια! Είδαμε σάκκο, ακούσαμε καρδιά όλα φυσιολογικά. Είχα αίμα χθες το βράδυ βέβαια και φάνηκε μια μικρή αποκόλληση οπότε είμαι σε άδεια για τις επόμενες 3 εβδομάδες. Πέρασα πολύ δύσκολα γιατί ξύπνησα 4:30, πήγα τουαλέτα και είδα αρκετό αίμα. Προφανώς λόγω του φόβου μου λιποθύμησα μέσα στο μπάνιο και συνήλθα χωρίς να καταλάβω πως βρέθηκα στο πάτωμα. Ευτυχώς το κεφάλι μου χτύπησε σε ένα πλαστικό σκαλάκι που έχουμε για να φτάνει στο νιπτήρα η μικρή. Έχω ένα καλό καρούμπαλο στο κεφάλι αλλά τίποτε σε σχέση με αυτό που θα μπορούσα να έχω πάθει. Το κερασάκι στην τούρτα είναι ότι ήμουν μόνη στο σπίτι γιατί ο άντρας μου είναι με κόβιντ και έχει απομονωθεί στο πατρικό του που είναι άδειο.
Στην κόρη μου δεν έχουμε πει απολύτως τίποτε ακόμη γιατί είναι πολύ νωρίς. Θα της το πούμε όσο πιο αργά γίνεται μέχρι να μας ρωτήσει και να το καταλάβει. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες σας. Εγώ είμαι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη μετά από πολύ κόπο. Φυσική σύλληψη. 29 Δεκεμβρίου πήγαμε για τον πρώτο υπέρηχο και ελπίζουμε την Δευτέρα να ακούσουμε καρδούλα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατί έναν φόβο τον έχω. Εύχομαι τα καλύτερα για όλες σας.

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχή 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...