Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Μανουλες Αυγούστου 2024


Recommended Posts

Καλησπέρα. Εγώ χάθηκα λίγο γιατί την Δευτέρα είδαμε αίμα και τρέχαμε γυναικολόγο αρων αρων. Ευτυχώς όμως το μωράκι μας είναι μια χαρά. Αλλά μου είπε πως είναι φυσιολογικό επειδή σπάνε διάφορα αγγεία γύρω από την μήτρα. Μου είπε πως ίσως ξαναδώ, όπως είδα και σήμερα πάλι. Να ανησυχήσω μόνο αν είναι φρέσκο το αίμα και να πονάω σαν τρελή. Μου έδωσε προγεστερόνη και ξάπλα. Έχω βαρεθεί την ζωή μου βέβαια. Αλλά δεν μπορώ να κάνω και πολλά. Όσο όρεξη έχω να κάνω πράγματα άλλο τόσο χάνω την γη κάτω από τα πόδια μου μόνο με το να πηγαίνω στο μπάνιο. Μου είπε πως αν όλα πάνε καλά την Δευτέρα που είναι κανονικά να με δει θα σταματήσει και το φάρμακο και θα μπορώ λίγο να χαλαρώσω με την ξάπλα. Καλή καί αγία η εγκυμοσύνη κορίτσια μου αλλά όλη αυτή η αδράνεια και το να μένω κλεισμένη μέσα στο σπίτι έχει αρχίσει να με βαράει στο κεφάλι. Εσείς πώς τα πάτε;


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 272
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Έκατσα ξάπλα ήδη ένα μήνα και μετά την τελευταία επίσκεψη μου είπε ο γιατρός επειδή δεν είδαμε αίμα και έχω να δω μια εβδομάδα περίπου να αρχίζω να κινούμαι, με ενημέρωσε βέβαια ότι ίσως ξανά δω. Την προγεστερονη δεν μου την σταμάτησε.. Τρελό άγχος γενικά και η βαρεμάρα στα ύψη. Αλλά κάνω υπομονή, τι άλλο! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Μια απ τα ίδια…βαριέμαι στο σπίτι αλλά τι να κάνουμε. Και εγώ cyclacur και utrogestan παίρνω ακόμη αλλά ελπιζω την Τετάρτη που έχω ραντεβού να μου τα κόψει επιτέλους. Επίσης κάνω αντιπηκτικές ενέσεις κάθε βράδυ. Με το σάκχαρο δεν μπορώ να κάνω πολλά πράγματα ακόμη , σίγουρα θα πρέπει να κάνω διατροφή αλλά με τις ναυτίες είναι λίγο δύσκολο αυτή τη στιγμή. Είναι πολύ συγκεκριμένα τα πράγματα που μπορώ να φάω. Ξεκίνησα primperan και με βοηθάει λιγάκι αλλά ακόμη δυσκολεύομαι πολύ. Αυτή η κατάσταση με τις ναυτίες με έχει ρίξει και πολύ ψυχολογικά…Ευτυχώς αίμα δεν έχω καθόλου τώρα , κάτι είναι και αυτό. Υπομονή, το αποτέλεσμα θα μας ανταμείψει 

 

  • Ευχή 1
  • Δύναμη! 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Μια απ τα ίδια…βαριέμαι στο σπίτι αλλά τι να κάνουμε. Και εγώ cyclacur και utrogestan παίρνω ακόμη αλλά ελπιζω την Τετάρτη που έχω ραντεβού να μου τα κόψει επιτέλους. Επίσης κάνω αντιπηκτικές ενέσεις κάθε βράδυ. Με το σάκχαρο δεν μπορώ να κάνω πολλά πράγματα ακόμη , σίγουρα θα πρέπει να κάνω διατροφή αλλά με τις ναυτίες είναι λίγο δύσκολο αυτή τη στιγμή. Είναι πολύ συγκεκριμένα τα πράγματα που μπορώ να φάω. Ξεκίνησα primperan και με βοηθάει λιγάκι αλλά ακόμη δυσκολεύομαι πολύ. Αυτή η κατάσταση με τις ναυτίες με έχει ρίξει και πολύ ψυχολογικά…Ευτυχώς αίμα δεν έχω καθόλου τώρα , κάτι είναι και αυτό. Υπομονή, το αποτέλεσμα θα μας ανταμείψει 

 

Εσένα σου έτυχαν όλα μαζί...δεν υπάρχει...υπομονή τώρα και προσπάθησε να μην αγχώνεσαι..θύμισε μου έχεις άλλο παιδάκι?

Εγώ έκανα καμπύλη ζαχάρου ..τη Δευτέρα θα βγει ελπίζω να βγει καλή..πριν κάτι μέρες που μετρήθηκα ήταν 85...ελπίζω να μην έχω πρόβλημα..περιτο να σας πω ότι μετά την καμπύλη έφαγα του σκασμου😂😂

  • Καλή τύχη! 1
  • Χαχα 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Mommy10875 είπε:

Εσένα σου έτυχαν όλα μαζί...δεν υπάρχει...υπομονή τώρα και προσπάθησε να μην αγχώνεσαι..θύμισε μου έχεις άλλο παιδάκι?

Εγώ έκανα καμπύλη ζαχάρου ..τη Δευτέρα θα βγει ελπίζω να βγει καλή..πριν κάτι μέρες που μετρήθηκα ήταν 85...ελπίζω να μην έχω πρόβλημα..περιτο να σας πω ότι μετά την καμπύλη έφαγα του σκασμου😂😂

Ναι έχω ένα κοριτσάκι που γίνεται 5 το Φεβρουάριο 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , palmoira είπε:

Ναι έχω ένα κοριτσάκι που γίνεται 5 το Φεβρουάριο 

Πω ρε κορίτσι και πως μπορείς με το παιδί και όλη αυτή την κατάσταση? Δεν θέλω ούτε να το φανταστώ!!! Ηρωίδα εισαι


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mommy10875 είπε:

Πω ρε κορίτσι και πως μπορείς με το παιδί και όλη αυτή την κατάσταση? Δεν θέλω ούτε να το φανταστώ!!! Ηρωίδα εισαι

Δύσκολα αλλά δε γίνεται αλλιώς. Έχει αναλάβει αρκετά πράγματα ο άντρας μου και όποτε μπορούν έρχονται για  βοήθεια η μαμά μου ή η αδερφή μου. Ελπίζω ότι θα είμαι καλύτερα το επόμενο διάστημα γιατί νιώθω και λίγες τύψεις για τη μικρή που δεν μπορώ να κάνω κάποια πράγματα μαζί της 

Και μόλις είχα πάλι αίμα…Ψυχραιμία στείλτε μου λίγη θετική ενέργεια βρε κορίτσια 

  • Ευχή 1
  • Δύναμη! 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι μου, σου στελνω όση περισσότερη θετική ενέργεια μπορώ. Συμπάσχω μαζί σου. Είναι σπαστικό, είναι αγχωτικό αλλά δεν είναι ανησυχητικο, συμβαινει. Θα περάσει και αυτό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Christ_y είπε:

Κοριτσι μου, σου στελνω όση περισσότερη θετική ενέργεια μπορώ. Συμπάσχω μαζί σου. Είναι σπαστικό, είναι αγχωτικό αλλά δεν είναι ανησυχητικο, συμβαινει. Θα περάσει και αυτό. 

Σ ευχαριστώ πολύ. Μακάρι να πάνε όλα καλά 

  • Δύναμη! 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ. Μακάρι να πάνε όλα καλά 

Κορίτσι μου υπομονη όλα θα πάνε καλά.μην φοβάσαι...όλη μου τη θετική ενέργεια σου στέλνω ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλημέρα!βγήκαν τ αποτελέσματα απ' την καμπύλη..χάλια μαύρα...έκλεισα ραντεβού με διαβητολογο...σίγουρα διαβήτης κύησης..στεναχωρήθηκα ρε γαμωτο δεν το περίμενα 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Εμείς σήμερα γυρίσαμε από τον γιατρό και πραγματικά όσο ισορροπημένη ήμουν τόσο καιρό, τώρα εξαφανίστηκαν όλα και έκανα σαν παιδί. Ειδικά όταν είδαμε στον υπέρηχο να κουνάει ποδαράκια μου ερχόταν να τσιριξω από την χαρά μου. Ήμαστε 8 και 6. Ευτυχώς κατέβηκα και στα κιλά μου, αλλά πιθανών να κάνω κατακράτηση υγρών γιατί έχω τρομερό φούσκωμα και τα δαχτυλίδια με ενοχλούν λιγο. Αν ξέρετε τρόφιμα που να βοηθάνε θα το εκτιμούσα δεόντως.

Μου έδωσε οδηγίες για αυχενική και περιμένουμε. Μου είπε να κλείσω γύρω στις 12 εβδομάδες, αλλά είπε πως γενικά ζητάει νωρίς να γίνετε η εξέταση. Ας ελπίσουμε όλα να είναι καλά. 

@Mommy10875 εύχομαι να πάνε όλα καλά και να φτιάξει όσο είναι δυνατόν με την κατάλληλη διατροφή. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Κι εγώ το ίδιο εύχομαι κορίτσια.να ρυθμιστεί με διατροφή.

Αχ άντε να έρθει αυτή η αυχενική περιμένω πως και πως μετράω τις μέρες.

9 ώρες πρίν, maria2022 είπε:

Γεια σας κορίτσια. Εμείς σήμερα γυρίσαμε από τον γιατρό και πραγματικά όσο ισορροπημένη ήμουν τόσο καιρό, τώρα εξαφανίστηκαν όλα και έκανα σαν παιδί. Ειδικά όταν είδαμε στον υπέρηχο να κουνάει ποδαράκια μου ερχόταν να τσιριξω από την χαρά μου. Ήμαστε 8 και 6. Ευτυχώς κατέβηκα και στα κιλά μου, αλλά πιθανών να κάνω κατακράτηση υγρών γιατί έχω τρομερό φούσκωμα και τα δαχτυλίδια με ενοχλούν λιγο. Αν ξέρετε τρόφιμα που να βοηθάνε θα το εκτιμούσα δεόντως.

Μου έδωσε οδηγίες για αυχενική και περιμένουμε. Μου είπε να κλείσω γύρω στις 12 εβδομάδες, αλλά είπε πως γενικά ζητάει νωρίς να γίνετε η εξέταση. Ας ελπίσουμε όλα να είναι καλά. 

@Mommy10875 εύχομαι να πάνε όλα καλά και να φτιάξει όσο είναι δυνατόν με την κατάλληλη διατροφή. 

Έτσι είναι μωρέ όταν το βλέπεις ακούς την καρδούλα του και βλέπεις ότι όλα είναι καλά είναι η μεγαλύτερη χαρά! Εγώ αυτό το άγχος και την ανησυχία δε μπορώ στην εγκυμοσύνη..γιατί γενικά δεν αγχώνομαι αλλά όσον αφορά το γιο μου εγκυμοσύνη και τέτοια πράγματα με πιάνει τρομερό αγχος


preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mommy10875 είπε:

Καλημέρα! Κι εγώ το ίδιο εύχομαι κορίτσια.να ρυθμιστεί με διατροφή.

Αχ άντε να έρθει αυτή η αυχενική περιμένω πως και πως μετράω τις μέρες.

Έτσι είναι μωρέ όταν το βλέπεις ακούς την καρδούλα του και βλέπεις ότι όλα είναι καλά είναι η μεγαλύτερη χαρά! Εγώ αυτό το άγχος και την ανησυχία δε μπορώ στην εγκυμοσύνη..γιατί γενικά δεν αγχώνομαι αλλά όσον αφορά το γιο μου εγκυμοσύνη και τέτοια πράγματα με πιάνει τρομερό αγχος

Εγώ γενικά είμαι κολλητή με τον άγχος αλλά τώρα δεν αγχώνομαι παρά μόνο για την γέννα και ας είναι πάρα πολύ νωρίς. Γενικά με νοσοκομεία εγχειρήσεις επεμβάσεις, γενικά αυτήν την φάση του νοσοκομείου δεν την έχω ζήσει και φοβάμαι πολύ. Επίσης έχω μια φυσιολογική, για εμένα, ανησυχία στο αν μέσα στην κοιλιά κυλάνε όλα όπως πρέπει. Και αυτό γιατί είναι η πρώτη μου και πολύ νωρίς να νιώσω κάτι να λέω "οκ το νιώθω άρα είναι καλά".

Τι να πω εύχομαι τα μπουμπούκια μας να μας δώσουν μια ήρεμη εγκυμοσύνη και όταν βγουν να είναι γερά και δυνατά.


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...