Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Αυγούστου 2024


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Εύχομαι σε όλες καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη. Διανύω την 8η εβδομάδα αλλά εδώ και 2 εβδομάδες έχω αίμα και είμαι σπίτι κυρίως και ξεκουράζομαι. Απογοητεύομαι πολύ όταν βλέπω και ξανά βλέπω αίμα αλλά ελπίζω να πάνε ολα καλα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 266
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Christ_y είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εύχομαι σε όλες καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη. Διανύω την 8η εβδομάδα αλλά εδώ και 2 εβδομάδες έχω αίμα και είμαι σπίτι κυρίως και ξεκουράζομαι. Απογοητεύομαι πολύ όταν βλέπω και ξανά βλέπω αίμα αλλά ελπίζω να πάνε ολα καλα. 

Καλημέρα όλη η πρώτη μου εγκυμοσύνη ήταν έτσι και ήδη και σε αυτή έχω την πρώτη αποκόλληση στις 7 εβδομάδες. Υπομονή, ξεκούραση και αισιοδοξία 

  • Καλή τύχη! 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Christ_y είπε:

Σε όλη την πρώτη εγκυμοσύνη είχες αίμα ;;; Έμεινα και εγώ στο κρεββάτι στην πρώτη εγκυμοσύνη 12 βδομάδας αλλά με άλλο θέμα. 

Ναι έμεινα 7 μήνες σχεδόν στο κρεββάτι.


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε κορίτσια μπράβο δε μπορώ να φανταστώ να κάτσω τόσο καιρό στο κρεβάτι..κι ειδικά Μ ένα μικρό παιδί...εν τω μεταξυ τρίτη έχω ραντεβού...περιμένω πως και πώς ..Μ έχει φάει τοάγχος 🥰🥰


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου... Προσοχή θέλει τώρα ειδικά στην αρχή. 

Στον μικρό μου εγώ το είπα απ' έξω απέξω, γιατί θέλει συνέχεια αγκαλιές και επίσης έχει ξεκινήσει τα Spiderman οπότε χοροπηδαγε πάνω μου συνέχεια.

Βρε κορίτσια με πόση χοριακη ακούσατε καρδούλα;;;; περιμένω πως κ πως να περάσουν οι μέρες για τον υπέρηχο αλλά λόγω της προηγούμενης αποβολής με πιάνει ταχυκαρδία συχνά πυκνά..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Mar-micky είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Προσοχή θέλει τώρα ειδικά στην αρχή. 

Στον μικρό μου εγώ το είπα απ' έξω απέξω, γιατί θέλει συνέχεια αγκαλιές και επίσης έχει ξεκινήσει τα Spiderman οπότε χοροπηδαγε πάνω μου συνέχεια.

Βρε κορίτσια με πόση χοριακη ακούσατε καρδούλα;;;; περιμένω πως κ πως να περάσουν οι μέρες για τον υπέρηχο αλλά λόγω της προηγούμενης αποβολής με πιάνει ταχυκαρδία συχνά πυκνά..

Καλημέρα! Χοριακη στις εβδομάδες που ακούμε καρδούλα δεν κάνουμε.. Δεν υπάρχει στάνταρ σίγουρα, συνήθως 6η-7η εβδομάδα ακούμε. Πόση χοριακη είχες και πότε? 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mar-micky είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Προσοχή θέλει τώρα ειδικά στην αρχή. 

Στον μικρό μου εγώ το είπα απ' έξω απέξω, γιατί θέλει συνέχεια αγκαλιές και επίσης έχει ξεκινήσει τα Spiderman οπότε χοροπηδαγε πάνω μου συνέχεια.

Βρε κορίτσια με πόση χοριακη ακούσατε καρδούλα;;;; περιμένω πως κ πως να περάσουν οι μέρες για τον υπέρηχο αλλά λόγω της προηγούμενης αποβολής με πιάνει ταχυκαρδία συχνά πυκνά..

Καλημέρα!όπως σου πε κι η κοπέλα 6η -7η εβδομάδα ακούμε...να σκέφτεσαι θετικά όλα καλά θα ναι..εσύ κάπου εκεί δεν είσαι ?6η?? Εγώ τι να πω που είμαι 8+ και θα πάω αύριο ..απόρω και πως άντεξα μέχρι τώρα! Βασανιστήριο ρε κορίτσια αυτή η αναμονη🙁🙁🙁


preg.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

Καλημέρα! Χοριακη στις εβδομάδες που ακούμε καρδούλα δεν κάνουμε.. Δεν υπάρχει στάνταρ σίγουρα, συνήθως 6η-7η εβδομάδα ακούμε. Πόση χοριακη είχες και πότε? 

4+5 είμαι.

Χοριακές είχα 29/12 14.5,

3/1 127,6

8/1 707

Ανέβαινει μεν αλλά δεν ξέρω αν διπλασιάζεται ακριβώς.

@Mommy10875 μακάρι....δεν ξέρω πως άντεξες χαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 25 λεπτά , Mar-micky είπε:

4+5 είμαι.

Χοριακές είχα 29/12 14.5,

3/1 127,6

8/1 707

Ανέβαινει μεν αλλά δεν ξέρω αν διπλασιάζεται ακριβώς.

@Mommy10875 μακάρι....δεν ξέρω πως άντεξες χαχαχα 

Μία χαρά είναι οι χοριακες σου, τώρα θα κάνεις υπομονή για τους υπερηχους! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Mar-micky είπε:

4+5 είμαι.

Χοριακές είχα 29/12 14.5,

3/1 127,6

8/1 707

Ανέβαινει μεν αλλά δεν ξέρω αν διπλασιάζεται ακριβώς.

@Mommy10875 μακάρι....δεν ξέρω πως άντεξες χαχαχα 

Γιατί δεν ξέρεις αν διπλασιάζεται ? Αφού τα νούμερα δείχνουν διπλασιασμό ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

Γιατί δεν ξέρεις αν διπλασιάζεται ? Αφού τα νούμερα δείχνουν διπλασιασμό ...

5μερες διάφορα οι χοριακες δεν θα έπρεπε να είναι από 800κ πάνω ή έχω καταντήσει τόσο τρελή πχιααααα... χαχαχαχα με βλέπω μέχρι τον υπέρηχο να κάνω καμιά 10αρια ακόμα για να ηρεμήσω!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Mar-micky είπε:

5μερες διάφορα οι χοριακες δεν θα έπρεπε να είναι από 800κ πάνω ή έχω καταντήσει τόσο τρελή πχιααααα... χαχαχαχα με βλέπω μέχρι τον υπέρηχο να κάνω καμιά 10αρια ακόμα για να ηρεμήσω!!

Κάθε 48 ώρες διπλασιάζονται οι χοριακες . Για κάνε τις πράξεις ... 

Στο 24ωρο δεν υπάρχει διπλασιασμός την επόμενη μέρα διπλασιάζεται 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα! Έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι. Διανύω την 7η εβδομάδα με εμετούς και ναυτίες ασταμάτητα... Με βλέπω στο κρεβάτι μέχρι να συμπληρωθεί το πρώτο τρίμηνο, γιατί κάθε φορά που σηκώνομαι όλα γύρω μου γυρίζουν. Ας μη μιλήσουμε για τις μυρωδιές... Όσες είστε σε αντίστοιχη κατάσταση, πώς την παλεύετε όλη μέρα στο σπίτι; Είμαι σε άδεια αναγκαστικά, δεν μπορώ να κάνω καμία δουλειά, ούτε να δω τηλεόραση αντέχω και με σκοτώνει ψυχολογικά η αδράνεια. Μόνο που και που πιάνω το κινητό όπως τώρα. Τουλάχιστον την Παρασκευή έχουμε τον δεύτερο υπέρηχο και λογικά θα ακούσουμε καρδούλα!

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...