Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Μανουλες Αυγούστου 2024


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 278
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Christ_y είπε:

Χρόνια πολλά κορίτσια! Αληθώς ο  Κυριος.. με το καλό τα Μπέμπακια στις αγκαλιές μας.. 

εγω αυτή τη βδομάδα έχω καμπύλη, άντε να δούμε .. 

Σε ποια εβδομάδα θα είσαι όταν την κάνεις; Μετά την 24η γίνεται; 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Χριστός Ανέστη (δεν θυμάμαι καν αν σας έχω πει)  Θα ήθελα τις συμβουλές σας από όσες γίνεστε μανουλες δεύτερη φορά. Ως πρωτάρα μου φαίνονται όλα τόσο ξένα. Ετοιμάζω λίστα με τα φορμακια κλπ απλά έχω μπερδευτεί στις ποσότητες. Πόσα φορμακια είναι καλά να έχω ώστε να μην βάζω κάθε μέρα πλυντήριο; Επίσης δεν τα πάω καθόλου καλά με τον πόνο, οπότε δεν ξέρω καθόλου πότε θα αντέξω να σηκωθώ μόνη μετά την γέννα. Όπως επίσης αδιάβροχα σελτεδακια από που να πάρω; Μου πρότειναν τζάμπο αλλά δεν τα είδα πολύ ποιοτικά στα υγρά. Πανακια γουλιας ή σαλιάρες; Τον υπνοσακο να το έχω στο νου μου ή δεν αξίζει;

Γενικά αυτές είναι οι ερωτήσεις μου. Δεν ξέρω αν έχω ξεχάσει κάτι.


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , maria2022 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Χριστός Ανέστη (δεν θυμάμαι καν αν σας έχω πει)  Θα ήθελα τις συμβουλές σας από όσες γίνεστε μανουλες δεύτερη φορά. Ως πρωτάρα μου φαίνονται όλα τόσο ξένα. Ετοιμάζω λίστα με τα φορμακια κλπ απλά έχω μπερδευτεί στις ποσότητες. Πόσα φορμακια είναι καλά να έχω ώστε να μην βάζω κάθε μέρα πλυντήριο; Επίσης δεν τα πάω καθόλου καλά με τον πόνο, οπότε δεν ξέρω καθόλου πότε θα αντέξω να σηκωθώ μόνη μετά την γέννα. Όπως επίσης αδιάβροχα σελτεδακια από που να πάρω; Μου πρότειναν τζάμπο αλλά δεν τα είδα πολύ ποιοτικά στα υγρά. Πανακια γουλιας ή σαλιάρες; Τον υπνοσακο να το έχω στο νου μου ή δεν αξίζει;

Γενικά αυτές είναι οι ερωτήσεις μου. Δεν ξέρω αν έχω ξεχάσει κάτι.

Χρόνια πολλά Αληθως Ανέστη! Φαρμάκια υπολόγισε για αρχή ότι μπορεί να αλλάξεις 2 την μέρα Κ μετά βλέπεις Κ ξαναπερνεις δεν χρειάζετε να τα έχεις όλα τέλεια απτήν αρχή τα μαγαζιά ανοικτά είναι θα δεις τι βολεύει εσένα Κ το μωρακι. Για τον πόνο την επόμενη μέρα θα σηκώνεσε κανονικά μόνη σου. Μετά από 3 μέρες θα είσαι οκ να κάνεις τα πάντα μόνη σου. Σαλιαρες δεν χρειάζονται ακόμα πανάκια γουλιας λίγα πάρε Κ βλέπεις αν θα σε βολεψουν . Σελτεδακια αδιάβροχα μπορείς να δεις Κ στα kiddo . Υπνοσακο πάλι θα τον σκεφτείς αφού γεννηθεί το μωρό . Βλέποντας τις ανάγκες σας.  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

Χρόνια πολλά Αληθως Ανέστη! Φαρμάκια υπολόγισε για αρχή ότι μπορεί να αλλάξεις 2 την μέρα Κ μετά βλέπεις Κ ξαναπερνεις δεν χρειάζετε να τα έχεις όλα τέλεια απτήν αρχή τα μαγαζιά ανοικτά είναι θα δεις τι βολεύει εσένα Κ το μωρακι. Για τον πόνο την επόμενη μέρα θα σηκώνεσε κανονικά μόνη σου. Μετά από 3 μέρες θα είσαι οκ να κάνεις τα πάντα μόνη σου. Σαλιαρες δεν χρειάζονται ακόμα πανάκια γουλιας λίγα πάρε Κ βλέπεις αν θα σε βολεψουν . Σελτεδακια αδιάβροχα μπορείς να δεις Κ στα kiddo . Υπνοσακο πάλι θα τον σκεφτείς αφού γεννηθεί το μωρό . Βλέποντας τις ανάγκες σας.  

Ευχαριστώ πολύ 😊😊


preg.png

Link to comment
Share on other sites

On 10/5/2024 at 10:07 ΠΜ, maria2022 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Χριστός Ανέστη (δεν θυμάμαι καν αν σας έχω πει)  Θα ήθελα τις συμβουλές σας από όσες γίνεστε μανουλες δεύτερη φορά. Ως πρωτάρα μου φαίνονται όλα τόσο ξένα. Ετοιμάζω λίστα με τα φορμακια κλπ απλά έχω μπερδευτεί στις ποσότητες. Πόσα φορμακια είναι καλά να έχω ώστε να μην βάζω κάθε μέρα πλυντήριο; Επίσης δεν τα πάω καθόλου καλά με τον πόνο, οπότε δεν ξέρω καθόλου πότε θα αντέξω να σηκωθώ μόνη μετά την γέννα. Όπως επίσης αδιάβροχα σελτεδακια από που να πάρω; Μου πρότειναν τζάμπο αλλά δεν τα είδα πολύ ποιοτικά στα υγρά. Πανακια γουλιας ή σαλιάρες; Τον υπνοσακο να το έχω στο νου μου ή δεν αξίζει;

Γενικά αυτές είναι οι ερωτήσεις μου. Δεν ξέρω αν έχω ξεχάσει κάτι.

Καλησπέρα!!! Φορμακια μην πάρεις πάρα πολλά απ' την αρχή για να δεις και το νούμερο...πάρε λίγα newborn που θα τα φορέσει τον πρώτο μήνα αν κι εγώ που γέννησα Ιούλιο τον πρώτο με μια πάνα τον είχα μόνιμα...και τα υπόλοιπα τα είχα πάρει 0-3 η 3...αλλά σου ξαναλέω μην πάρεις και πολλά.. απ' το τζάμπο είχα πάρει πολλά βρεφικά πράγματακία..καλά βγήκαν δε μπορώ να πω..σελτεδακια ποιοτικά έχει και το mothercare..πανάκια είχα πάρει απ' το τζάμπο και υπνοσακο είχα πάρει όταν ήταν 5 μηνων..Δεκέμβρη με τα κρύα ...

Εγώ τώρα θέλω να πάρω μια ντουλάπα γιατί τα ρούχα του μωρού δεν έχω που να τα βάλω...τα έχω όλα σε σακούλες στην αποθήκη ...άντε να τα φτιάξω όλα αυτά😭😭

Κατά τα άλλα τι κάνετε κορίτσια για πείτε κάνα νέο..


preg.png

Link to comment
Share on other sites

On 13/5/2024 at 12:49 ΠΜ, Mommy10875 είπε:

Καλησπέρα!!! Φορμακια μην πάρεις πάρα πολλά απ' την αρχή για να δεις και το νούμερο...πάρε λίγα newborn που θα τα φορέσει τον πρώτο μήνα αν κι εγώ που γέννησα Ιούλιο τον πρώτο με μια πάνα τον είχα μόνιμα...και τα υπόλοιπα τα είχα πάρει 0-3 η 3...αλλά σου ξαναλέω μην πάρεις και πολλά.. απ' το τζάμπο είχα πάρει πολλά βρεφικά πράγματακία..καλά βγήκαν δε μπορώ να πω..σελτεδακια ποιοτικά έχει και το mothercare..πανάκια είχα πάρει απ' το τζάμπο και υπνοσακο είχα πάρει όταν ήταν 5 μηνων..Δεκέμβρη με τα κρύα ...

Εγώ τώρα θέλω να πάρω μια ντουλάπα γιατί τα ρούχα του μωρού δεν έχω που να τα βάλω...τα έχω όλα σε σακούλες στην αποθήκη ...άντε να τα φτιάξω όλα αυτά😭😭

Κατά τα άλλα τι κάνετε κορίτσια για πείτε κάνα νέο..

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. 

Για ντουλάπα εγώ χίλιες φορές θα σου πω ΙΚΕΑ. Ειδικά οι pax σου λύνουν τα χέρια από οποία πλευρά και να το δεις. Αλλά έχει και πιο οικονομικές. 

Πάντως είστε τόσο τυχερές πολλές που τα έχετε έτοιμα και θέλει μόνο ένα πλύσιμο. 

Εγώ πέρα από κούνια και καρότσι είμαι μόνο με ένα σεντόνι και 3 φορμακια. Από την μια βαριέμαι απίστευτα να ψωνίσω και από την άλλη απογοητεύομαι με την ελληνική αγορά.

Πέρα από αυτό τρέχω νοσοκομεία. Με έχουν πιάσει από την μια οι ενδοκρινολόγοι από την άλλη ο γυναικολόγος μου και έχω σκύλο βαρεθεί να τρέχω. Το μόνο που θέλω είναι να κοιμάμαι. Αν με αφήσει κάποιος κλείνω ώρες ατελείωτες. Και δεν με νοιάζει κιόλας. 

Αύριο θα πάω να κάνω και την καμπύλη ζαχάρου. Και συνεχίζουμε. Εσείς;


preg.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, maria2022 είπε:

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. 

Για ντουλάπα εγώ χίλιες φορές θα σου πω ΙΚΕΑ. Ειδικά οι pax σου λύνουν τα χέρια από οποία πλευρά και να το δεις. Αλλά έχει και πιο οικονομικές. 

Πάντως είστε τόσο τυχερές πολλές που τα έχετε έτοιμα και θέλει μόνο ένα πλύσιμο. 

Εγώ πέρα από κούνια και καρότσι είμαι μόνο με ένα σεντόνι και 3 φορμακια. Από την μια βαριέμαι απίστευτα να ψωνίσω και από την άλλη απογοητεύομαι με την ελληνική αγορά.

Πέρα από αυτό τρέχω νοσοκομεία. Με έχουν πιάσει από την μια οι ενδοκρινολόγοι από την άλλη ο γυναικολόγος μου και έχω σκύλο βαρεθεί να τρέχω. Το μόνο που θέλω είναι να κοιμάμαι. Αν με αφήσει κάποιος κλείνω ώρες ατελείωτες. Και δεν με νοιάζει κιόλας. 

Αύριο θα πάω να κάνω και την καμπύλη ζαχάρου. Και συνεχίζουμε. Εσείς;

Ε κι εσύ στο επόμενο έτοιμα θα τα έχεις ολα😉😉😉 εγώ θα σου έλεγα πάντως να ξεκινήσεις τα ψώνια σου σιγά σιγά γιατί θα πιάσει η ζέστη θα έχεις και την κοιλιά αργότερα και δε θα μπορείς να κουνηθείς.... Α με τον ύπνο κι εγώ καλά τα πάω πέρα απ' τα τρελά όνειρα κάθε μέρα...εγώ καμπύλη έκανα ευτυχώς το Πάσχα και βγήκε καλή...λέω τον άλλο μήνα να ξεκινήσω να πλένω και να ετοιμάζω τα πράγματακία του μωρού...

Άντε καλά αποτελέσματα!!


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...