Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Μανουλες Αυγούστου 2024


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, maria2022 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα. Έχω μια ερώτηση. Σας είναι και εσάς δύσκολο να βρείτε όλα όσα χρειάζεται ένα μωράκι αλλά να σας αρέσουν κιόλας; Και δεν μιλάω τώρα για το στρώμα η το μπανιερό του. Μιλάω για σελτεδακια, ρουχαλακια κλπ κλπ κλπ. Γενικά όλα αυτά που σου φεύγει μια περιουσία χωρίς να το καταλάβεις 😂. Ψάχνω μια φωλιά να βρω η γυναίκα και δεν μου αρέσει τίποτα. Όλα θα είναι ζωάκια, αστέρια φεγγάρια κλπ. Και μόνο που τα κοιτάω μου φέρνουν ζαλάδα. Ψάχνω κάτι πιο ιδιαίτερο.  Για να μην αναφέρω πως έχω πρόβλημα με όλα τα λευκά είδη, ακόμα και με την κουνουπιέρα. Δηλαδή πάλι καλά βρήκα βάση από το ίντερνετ ξύλινη και ξενιασα λίγο. 

Ναι δεν είμαι τρελή 😂

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ψάξει τίποτα κι ούτε πρόκειται γιατί τα έχω όλα απ' τον πρώτο...μου έτυχε κι αυτό αγόρι οπότε μια χαρά..αλλά γενικά είχα δει ότι τα πιο ωραία ήταν και πανάκριβα...και ψαξτο και πολύ στο ίντερνετ ..έχει πάρα πολλά πράγματακία και ιδιαιτερα..εσύ τι ψάχνεις γενικά?

Τώρα όμως Μ έβαλες σε σκέψη θα ξεκινάω να κοιτάω μωρουδιακα...είχα σκοπό αν ήταν κοριτσάκι να ξεκινήσω να κοιτάω κορδελιτσες και φιόγκους αλλά δεν έκατσε😂😂😂


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 272
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, Christ_y είπε:

Χαχαχαχαχα! Έχεις χρόνο πάντως να ψάξεις. Στο τέλος θα πάρεις απλά αυτά που σου αρέσουν λίγο παραπάνω από τα υπόλοιπα! Επίσης, τα πολύ ωραία είναι απλησίαστα.. εγώ έχω κάποια πράγματα από την πρώτη όποτε θα βολευθώ.. 

Άντε καλή αναζητηση σου εύχομαι .. 

Έτσι λες εε; 😂 Ελπίζω να μην καταλήξω έτσι. Γιατί δεν μου αρέσει κανένα κυριολεκτικά.

 

12 ώρες πρίν, Mommy10875 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ψάξει τίποτα κι ούτε πρόκειται γιατί τα έχω όλα απ' τον πρώτο...μου έτυχε κι αυτό αγόρι οπότε μια χαρά..αλλά γενικά είχα δει ότι τα πιο ωραία ήταν και πανάκριβα...και ψαξτο και πολύ στο ίντερνετ ..έχει πάρα πολλά πράγματακία και ιδιαιτερα..εσύ τι ψάχνεις γενικά?

Τώρα όμως Μ έβαλες σε σκέψη θα ξεκινάω να κοιτάω μωρουδιακα...είχα σκοπό αν ήταν κοριτσάκι να ξεκινήσω να κοιτάω κορδελιτσες και φιόγκους αλλά δεν έκατσε😂😂😂

Γενικά στο ίντερνετ τα ψάχνω. Ακόμα και το καρότσι στο ίντερνετ το βρήκα και έκανα την εξής μαγκιά να πάω να το δω κάπου που οκ το είχε ακριβά, για να δω πως είναι, και θα το παραγγείλω από αλλού. Το κρεβάτι οκ ΙΚΕΑ είναι το βλέπεις όσο και όποτε θες. 

Γενικά ψάχνω σχέδια με ζωάκια. Αλλά όχι λιοντάρια κλπ. Δηλαδή ζώα που ζουν με τον άνθρωπο και όχι τα πιο άγρια.  Και σε αυτήν την κατηγορία βρίσκω όλο λιοντάρι, ελέφαντα κλπ βρήκα και μια με πάπια αλλά δεν μου γέμισε το μάτι.

Εγώ είμαι περίεργη βρε κορίτσια;


preg.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, maria2022 είπε:

Έτσι λες εε; 😂 Ελπίζω να μην καταλήξω έτσι. Γιατί δεν μου αρέσει κανένα κυριολεκτικά.

 

Γενικά στο ίντερνετ τα ψάχνω. Ακόμα και το καρότσι στο ίντερνετ το βρήκα και έκανα την εξής μαγκιά να πάω να το δω κάπου που οκ το είχε ακριβά, για να δω πως είναι, και θα το παραγγείλω από αλλού. Το κρεβάτι οκ ΙΚΕΑ είναι το βλέπεις όσο και όποτε θες. 

Γενικά ψάχνω σχέδια με ζωάκια. Αλλά όχι λιοντάρια κλπ. Δηλαδή ζώα που ζουν με τον άνθρωπο και όχι τα πιο άγρια.  Και σε αυτήν την κατηγορία βρίσκω όλο λιοντάρι, ελέφαντα κλπ βρήκα και μια με πάπια αλλά δεν μου γέμισε το μάτι.

Εγώ είμαι περίεργη βρε κορίτσια;

Ναι αυτό θα στο έλεγα κι εγώ για τα κορίτσια κούνιες κι όλα αυτά...να τα δεις πρώτα σε κατάστημα και μετά να τα παραγγείλεις...μερικά κορίτσια είναι πολύ βαριά..όπως είχα πάει εγώ ένα της chicco..500 ευρώ 3 σε 1...κι η καλαθουνα και το καροτσι πάρα πολύ βαριά ..ασηκωτα...και μετά από καιρό είδα κάτι φίλους είχαν πάρει καρότσι με 300 ευρώ άσχετη μάρκα που τα έβαζε κάτω όλα...άσε εγκεφαλικό Μ έπιασε...

Κοίτα και σε κάνα temu σε τέτοια  ...χρόνο έχεις ..πιστεύω θα τα βρεις όπως τα θες στο τελος

Καλή εβδομάδα κορίτσια!!!

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Και εγώ δεν έχω κοιτάξει τίποτε. Έχουμε άπειρα πράγματα από την πρώτη και θα τα αξιοποιήσω και στη δεύτερη. Το μόνο ότι είναι λίγο ανάποδα οι εποχές και για τα πρώτα σίγουρα θ χρειαστώ και καινούργια πράγματα. Όπως και στην πρώτη πολλά πράγματα τα δανειζόμαστε από φίλους γιατί είναι πολύ λίγο το χρονικό διάστημα που χρησιμοποιούνται. Εγώ έχω ραντεβού στις 27/3 και γενικά θα πηγαίνω κάθε 4 εβδομάδες για να με βλέπει λόγω της άδειας που πρέπει να γράφουμε. Σε αυτό τον υπέρηχο θα κάνουμε και ενδοκολπικη μέτρηση και δε θέλω καθόλου αλλά πρέπει. Στην κόρη μου ακόμη δεν είπαμε τίποτε αλλά αποφασίσαμε να της το πούμε σχετικ άμεσα. Ο άντρας μου θέλει να την πάρουμε στον επόμενο υπέρηχο αλλά σκέφτομαι ότι η εικόνα του μωρού στον υπέρηχο δεν είναι η όμορφη εικόνα που ίσως φαντάζεται ένα παιδάκι για ένα μωρό και φοβάμαι μην τρομάξει. Εγώ θέλω να της το πούμε όταν θα αρχίσει να μπορεί να νιώσει το μωρό στην κοιλιά μου, νομίζω ότι έτσι θα καταλάβει περισσότερο 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@palmoira πόσο είναι η κόρη σου; Σε περίπτωση που είναι αρκετά μικρή δεν ξέρω αν θα καταλάβει πως αυτό που βλέπει στην οθόνη είναι όντως μωρό. Εγώ προσωπικά με το ζόρι το αναγνωρίζω έτσι κουλουριασμένο που είναι.

Πάντως πιστεύω ότι το να της πείτε πως θα έρθει το αδερφάκι της θα σας δώσει τον χρόνο σε περίπτωση που την πιάσει η ζήλεια (που δεν το νομίζω αλλά μιλάμε για παιδιά) να το αντιμετωπίσετε. Γιατί μετά θα είναι πιο δύσκολο.


preg.png

Link to comment
Share on other sites

On 14/3/2024 at 10:09 ΠΜ, maria2022 είπε:

@palmoira πόσο είναι η κόρη σου; Σε περίπτωση που είναι αρκετά μικρή δεν ξέρω αν θα καταλάβει πως αυτό που βλέπει στην οθόνη είναι όντως μωρό. Εγώ προσωπικά με το ζόρι το αναγνωρίζω έτσι κουλουριασμένο που είναι.

Πάντως πιστεύω ότι το να της πείτε πως θα έρθει το αδερφάκι της θα σας δώσει τον χρόνο σε περίπτωση που την πιάσει η ζήλεια (που δεν το νομίζω αλλά μιλάμε για παιδιά) να το αντιμετωπίσετε. Γιατί μετά θα είναι πιο δύσκολο.

Είναι 5 ετών . Ζητάει επίμονα αδερφάκι πολύ καιρό τώρα και κατά προτίμηση κοριτσάκι. Θέλω να της το πούμε γιατί θα χαρεί πολύ, θα μας δώσει χρόνο να προετοιμαστούμε οικογενειακώς και κυρίως εκείνη. Επίσης είμαι σίγουρη ότι κάτι έχει αντιληφθεί αλλά δεν μπορεί να είναι σίγουρη οπότε δε θέλω να χάσω την εμπιστοσύνη της. Ο μόνος λόγος που δεν της έχουμε πει κάτι είναι καθαρά γιατί φοβόμουν πως θα εξελιχθούν τα πράγματα και επίσης γιατί θα υπάρχει τεράστια ανυπομονησία από την πλευρά της χωρίς να μπορεί να έχει την αίσθηση του χρόνου που θα συμβεί αυτή η αλλαγή. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα κοντά είναι 4.5 ..του το χω πει εδώ και καιρό και έχει χαρεί πολύ...περιμένει π ς και πως ..όταν με ρωτάει ποτέ θα γεννηθεί του λέω καλοκαίρι..και δε Μ έχει ξαναρωτησει..πιστεύω είναι σε μια ηλικία που μπορούν να το διαχειριστούν ..δεν είναι τόσο ανυπόμονα..καταλαβαίνουν όσο να ναι ...για μένα πες της το να έχει και το χρόνο να το διαχειριστεί και να το κατανοήσει στο μυαλό της..εμείς βλέπουμε και μικρά παιδάκια και μωράκια στο δρόμο και του λέω έτσι θα είναι και ο αδερφουλης σου...του αρέσουν πολυ

Κορίτσια β επιπέδου 20-24 εβδομάδα δε γίνεται?

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια και καλή Σαρακοστή! Ήθελα να σας ρωτήσω κάθε πότε κάνετε εξετάσεις αίματος; Εγώ είμαι 16 εβδομάδων και είχα κάνει κάποιες εξετάσεις το Γενάρη και κάποιες άλλες συμπληρωματικά το Φλεβάρη (με απόσταση σχεδόν ένα μήνα οι πρώτες από τις δεύτερες). Από τότε τίποτα. Ρώτησα το γιατρό και μου είπε ότι δεν κάνουμε κάθε μήνα εξετάσεις και θα κάνω πάλι στις 18 εβδομάδες. Το ραντεβού για υπέρηχο όμως είναι σε τρεις εβδομάδες από σήμερα, οπότε θα τις κάνω όταν θα είμαι 19 με 20 εβδομάδες (έτσι όπως τα υπολογίζω). Και έχω και δίδυμα.  Το Γενάρη που είχα κάνει εξετάσεις, ασβέστιο και σίδηρος ήταν καλά και δεν μου έδωσε συμπλήρωμα. Παίρνω τις βιταμίνες τις Pregnacare Plus βέβαια και ίσως είμαι καλυμμένη. Αλλά μου φαίνεται μεγάλο το διάστημα. Είχα την εντύπωση ότι κάνουμε κάθε μήνα. Εσείς κάνετε κάθε μήνα; 

Επίσης δεν έχουν σταματήσει οι εμετοί. Παίρνω τα Nuperal, είναι αντιεμετικά ειδικά για την εγκυμοσύνη. Τα παίρνει κάποια άλλη κοπέλα; 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου.... 

Δευτέρα έκανα αμνιοπαρακεντηση...

Η τροφοβλαστη με πεδεψε στην αμνιοπαρακεντηση δεν κατάλαβα τίποτα... 

Βγήκαν και τα πρώτα αποτελέσματα και δόξα τον Θεό όλα καλά με την μπεμπούλα μου ... 

Σε 10 μέρες περίπου αναμένουμε και τα άλλα...

Εγώ από βιταμινες παίρνω Β12 που είχα ανεπάρκεια και φάνηκε στις εξετάσεις... φελισιν(απο την αρχή της εγκυμοσύνης)ασβέστιο σίδηρο και μαγνησιο και ολα αυτά σχετικά από πολύ νωρίς από 13 εβδομάδα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες σας κορίτσια μου. Εγώ συνεχίζω κανονικά. Δεν θυμάμαι αν είπα αλλά ξεκίνησα και σίδηρο, το οποίο όμως με παιδεύει πολύ λόγο που δεν μπορώ να ζήσω χωρίς γαλακτοκομικά. Υπό κανονικές συνθήκες έχω κάτι σε κάθε γεύμα μου. Β επιπέδου μου έκλεισαν για 25 Απριλίου. Μου αρέσει η άμοιρη που ήθελα να μάθουμε το φύλο στην επέτειο γνωριμίας μας. Αλλά τέλος πάντων. 

Αλλά... Παίζει εχθές να το ένιωσα για πρώτη φορά. Δηλαδή δεν ήταν σαν όλες τις άλλες φορές. Τώρα ήταν σαν κάτι να με πιέζει απαλά στην κοιλιά και να πηγαίνει σιγά σιγά από δεξιά προς τα αριστερά. Εεε αν δεν είναι πάλι το μωρό τι να πω 😂

@Mommy10875 εμένα μου είπε να κλείσω στις 22 εβδομάδες.

@MELENIA προσωπικά έκανα μια φορά εξετάσεις στην αρχή, μετά 19 Φλεβάρη με την αυχενική και σήμερα έκανα για τρίτη φορά. Μπορεί να μην γίνεται κάθε μήνα ακριβώς. Στο περίπου.

@Verikokaki2024 κορίτσι μου εύχομαι και τα υπόλοιπα αποτελέσματα να είναι το ίδιο καλά. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια! Εγώ γενικες εξετάσεις έχω κάνει μέχρι στιγμής 2 φορές. @Verikokaki2024 συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα, με το καλό και τα υπόλοιπα. Επίσης, ακόμα δεν μου έχει δώσει βιταμίνες, μόνο φιλικό οξύ παιρνω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα!!! Κι εγώ 2 φορές έχω κάνει εξετάσεις μέχρι στιγμής..η δεύτερη ήταν τώρα πριν λίγες μέρες...πέρα από ζαχαρο που κάνω κάθε μήνα...κατά τ αλλά παίρνω κι εγώ φολλικο οξύ βιταμίνη d Μ ασβέστιο σίδηρο και μαγνήσιο..κι εγώ τώρα θα πάρω από βδομάδα να κλείσω β επιπέδου...

9 ώρες πρίν, Verikokaki2024 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.... 

Δευτέρα έκανα αμνιοπαρακεντηση...

Η τροφοβλαστη με πεδεψε στην αμνιοπαρακεντηση δεν κατάλαβα τίποτα... 

Βγήκαν και τα πρώτα αποτελέσματα και δόξα τον Θεό όλα καλά με την μπεμπούλα μου ... 

Σε 10 μέρες περίπου αναμένουμε και τα άλλα...

Εγώ από βιταμινες παίρνω Β12 που είχα ανεπάρκεια και φάνηκε στις εξετάσεις... φελισιν(απο την αρχή της εγκυμοσύνης)ασβέστιο σίδηρο και μαγνησιο και ολα αυτά σχετικά από πολύ νωρίς από 13 εβδομάδα... 

Μπράβο κορίτσι μου χαίρομαι που όλα πήγαν καλά...εύχομαι να συνεχίσεις έτσι❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...