Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Αυγούστου 2024


Recommended Posts

Καλημέρα! Βγήκαν οι εξετάσεις του μοριακού τεστ για τα σύνδρομα και ευτυχώς όλα καλά! Είναι κοριτσάκι μας το έδειξε το τεστ γιατί στον υπέρηχο δεν ήταν σίγουρος ο γιατρός. Εχθές πήγα και για τις αιματολογικές και σε 2 εβδομάδες θα κάνω καμπύλη. Γενικά νιώθω πολύ καλά, μόνο με το ασβέστιο έχω πρόβλημα πλέον και μάλλον θα του πω να το αλλάξουμε. Από συμπληρώματα παίρνω ασβέστιο με βιταμίνη d, σίδηρο και μαγνήσιο. Τώρα κοιτάζω κρεβάτια για τη μεγάλη μου γιατί το κρεββάτι που κοιμάται είναι η κούνια που θα χρειαστούμε για το μωρό και δεν ξέρω τι να πάρουμε. Είμαι ανάμεσα σε κρεβάτι που βγαίνει και άλλο σαν συρτάρι ή κουκέτα. Η κουκετα μου φαίνεται πολύ άβολη και δύσκολη αλλά είναι πολύ καλή λύση από άποψη χώρου. Όσες έχετε και άλλο παιδάκι τι σκέφτεστε για δωμάτιο? 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 272
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σας! Μπράβο @palmoira, όλα τέλεια! 
Εμενα ο γιατρός δεν μου έχει δώσει συμπληρώματα και έχω αρχίσει να νιώθω ατονία και κούραση, θα τον ενημερώσω. 
Εχω κ εγώ ίδιο πρόβλημα όσον αφορά τα κρεβάτια. Η κουκέτα βολεύει αλλά δεν είναι βολική, δεν ξέρω.. πείτε καμία ιδέα .. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Χαίρομαι πάρα πολύ που οι εξετάσεις σας βγαίνουν καλές. Είναι πολύ σημαντικό. Εγώ από συμπληρώματα παίρνω μόνο φυλλικό οξύ. Ίσως μου δώσει τώρα στις 8 που έχω ραντεβού.

Όσο αφορά τα κρεβάτια. Λοιπόν εγώ που είχα όλη μου την ζωή κρεβάτι που έβγαζε άλλο από κατω, πλέον έχει κάτσει το από πάνω. Ο άντρας μου που κοιμόταν σε κουκέτα γκρινιαζε γιατί το πάνω κρεβάτι μάζευε πολύ ζέστη. Ίσως βολεύουν σαν χώρο τα άλλα κρεβάτια που μοιάζουν με κουκέτα αλλά είναι 2 ξεχωριστά. Ή εκείνα που είναι ψηλά αλλά έχουν κενό από κάτω. Στην αρχή για παιχνίδι και μετά για το γραφείο. Δεν ξέρω βέβαια πόσο ψηλά πάει το κρεβάτι.

Ότι και να διαλέξετε πιστεύω μεγαλύτερη σημασία έχει να πει και το παιδί την γνώμη του και να την σεβαστείτε. Όσο είναι εφικτό βέβαια. Εμένα πχ μου το έφεραν μια μέρα σπίτι, δεν με ρώτησαν ποτέ, ήμουν αναγκασμένη να κοιμάμαι όλη μου την εφηβεία σε αυτό το κρεβάτι και τώρα το έχω στον ξενώνα και νιώθω ακόμα πως θέλω να του βάλω φωτιά. "😁"

Καλές αγορές εύχομαι κορίτσια! Και ελπίζω έστω και λίγο να βοήθησα.

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! @palmoira μου με το καλό η μπαμπά σου!μπράβο όλα καλά ...

Κατά τ αλλά κορίτσια εμείς στο σπίτι έχουμε 3 υπνοδωμάτια αλλά ο μικρός δεν κοιμάται στο δικό του δωματιο αλλά στο δικό μας..και αναγκαστικά ένας από εμάς κοιμάται στο παιδικό..τώρα όταν έρθει το μωρό δεν ξέρω τι θα γίνει..αλλά μια καλή λύση εκτός απ' την κουκέτα είναι κι αυτό που βγαίνει συρταρωτο ..κάποια κοπέλα πιο πάνω το ανέφερε..

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Mommy10875 είπε:

Χρόνια πολλά!! Να χούμε υγεία κορίτσια κι εμείς και οι οικογένειές μας!!!

Χρόνια πολλά σε όλες μας!!

Βοηθηστε με με την αποψη σας μεχρι να ερθει ή να μην ερθει περιοδος σε 5 μερες. Με μια και μόνο ολοκληρωμενη επαφή την τελευταία μέρα της ωορρηξιας και σήμερα έχω πόνους δεξιά από κάθε μαστό, λίγο πρησμένο.στηθος και κάτι χαζοκρυαδες. Επισης οταν τρώω κατι νου καθεται πολυ βαρυ. Τελος 1 2 φορες που εχουμε ερθει σε επαφη μετα σαν να εχω πονους περιοδου. Οσο περνανε οι μερες ολο κ πιο συχνα ερχονται αυτα τα ψιλοπονακια πςριοδου στο ασχετο  (Αλλα 2 παιδακια εχω στο club 😀 και την μικρη μου 3 ετών την "πιασαμε παλι με 1 φορα" ) έκανα κ τεστ σήμερα που δείχνει 6 μερες νωρίτερα αλλά ήταν ξεκάθαρα αρνητικο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και χρόνια πολλά σε όλες μας! Υγεία για εμάς και όσους αγαπάμε! 

@Ani ani αν είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης θα σε γελάσω. Αυτό που μπορώ να πω είναι πως ίσως και να είναι.

Εμείς πήγαμε στον γιατρό σήμερα. Μια χαρά το μικρακι μας. Ζυγίζει όσο μια σοκοφρετα πλέον 😍 βέβαια ακόμα φύλο δεν μάθαμε, παρόλο που την Κυριακή κλείνω 16 εβδομάδες. Δεν ξέρω αν όντως είναι νωρίς αλλά προβληματίζομαι λίγο, με την καλή έννοια φυσικά. Τώρα επόμενο ραντεβού έχω 3 Απρίλη και από εβδομάδα μου είπε να κλείσω ραντεβού στις 22 εβδομάδες για β επιπέδου. 

Έχουμε ξεκινήσει ήδη τις πρώτες επιλογές για αγορές. Κρεβάτι και καρότσι. Και είμαι φουλ ενθουσιασμένη.

Εσείς κανένα νεότερο με τα μικρακια σας;

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι όντως οι αναμονες ανάμεσα στα ραντεβού του 2ου 3μηνου είναι "βάρβαρες". Ποια μαμά δεν θέλει να βλέπει το μικρακι της πιο σύντομα από μία φορά τον μήνα; Και όχι μόνο οι μαμάδες. Εμένα ο άντρας μου έκανε σαν τρελός να πάμε σήμερα να το δούμε. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , maria2022 είπε:

Ναι όντως οι αναμονες ανάμεσα στα ραντεβού του 2ου 3μηνου είναι "βάρβαρες". Ποια μαμά δεν θέλει να βλέπει το μικρακι της πιο σύντομα από μία φορά τον μήνα; Και όχι μόνο οι μαμάδες. Εμένα ο άντρας μου έκανε σαν τρελός να πάμε σήμερα να το δούμε. 

Σας κρύβεται το μικρουλι..θέλει να σας κάνει έκπληξη...θα το δεις που θα παει... Κι εγώ ρε κορίτσια 26 /3 έχω ραντεβού πάλι..πολύ ειναιιι...εν τω μεταξύ τον έχω ακούσει κάποιες φορές και τώρα τελευταία όχι και λέω τι γίνεται τώρα...αλλά εντάξει επανέρχομαι προσπαθώ να μην αγχώνομαι γιατί στην πρώτη μου εγκυμοσύνη μέχρι και άσπρη τρίχα έβγαλα απ' το άγχος...δε θέλω να ξαναπεράσω τα ίδια😂😂😂πάντως θα πάω την τρίτη γιατρό να μου γράψει άδεια οπότε μπορεί να της πω να με κοίταζε κιόλας ..έστω λίγο😂😂😂

Κατά τ αλλά Μ έχει πιάσει κι αλλεργικό και δε μπορώ καθολου..πάντα αυτή την εποχή με πεθαίνει

4 ώρες πρίν, Ani ani είπε:

Χρόνια πολλά σε όλες μας!!

Βοηθηστε με με την αποψη σας μεχρι να ερθει ή να μην ερθει περιοδος σε 5 μερες. Με μια και μόνο ολοκληρωμενη επαφή την τελευταία μέρα της ωορρηξιας και σήμερα έχω πόνους δεξιά από κάθε μαστό, λίγο πρησμένο.στηθος και κάτι χαζοκρυαδες. Επισης οταν τρώω κατι νου καθεται πολυ βαρυ. Τελος 1 2 φορες που εχουμε ερθει σε επαφη μετα σαν να εχω πονους περιοδου. Οσο περνανε οι μερες ολο κ πιο συχνα ερχονται αυτα τα ψιλοπονακια πςριοδου στο ασχετο  (Αλλα 2 παιδακια εχω στο club 😀 και την μικρη μου 3 ετών την "πιασαμε παλι με 1 φορα" ) έκανα κ τεστ σήμερα που δείχνει 6 μερες νωρίτερα αλλά ήταν ξεκάθαρα αρνητικο.

Καλησπέρα! Όλα αυτά είναι και συμπτώματα περιόδου και εγκυμοσύνης.Στη θέση σου θα περίμενα την αναμενόμενη μέρα περιόδου για να κάνω το τεστ.εγω ετσι ειχα κάνει .εύχομαι να είσαι εγκυουλα και να σου πάνε όλα καλά❤️

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, maria2022 είπε:

Γεια σας κορίτσια και χρόνια πολλά σε όλες μας! Υγεία για εμάς και όσους αγαπάμε! 

@Ani ani αν είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης θα σε γελάσω. Αυτό που μπορώ να πω είναι πως ίσως και να είναι.

Εμείς πήγαμε στον γιατρό σήμερα. Μια χαρά το μικρακι μας. Ζυγίζει όσο μια σοκοφρετα πλέον 😍 βέβαια ακόμα φύλο δεν μάθαμε, παρόλο που την Κυριακή κλείνω 16 εβδομάδες. Δεν ξέρω αν όντως είναι νωρίς αλλά προβληματίζομαι λίγο, με την καλή έννοια φυσικά. Τώρα επόμενο ραντεβού έχω 3 Απρίλη και από εβδομάδα μου είπε να κλείσω ραντεβού στις 22 εβδομάδες για β επιπέδου. 

Έχουμε ξεκινήσει ήδη τις πρώτες επιλογές για αγορές. Κρεβάτι και καρότσι. Και είμαι φουλ ενθουσιασμένη.

Εσείς κανένα νεότερο με τα μικρακια σας;

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. 

Είναι γλυκές αυτές οι αναμονες. Αν επίσης έχεις εύκολη εγκυμοσύνη κυλούν όλα με μεγαλύτερη ευχαρίστηση και ενθουσιασμό. Με το καλό να μάθετε κ φύλο.

πρίν από 31 λεπτά , Mommy10875 είπε:

Σας κρύβεται το μικρουλι..θέλει να σας κάνει έκπληξη...θα το δεις που θα παει... Κι εγώ ρε κορίτσια 26 /3 έχω ραντεβού πάλι..πολύ ειναιιι...εν τω μεταξύ τον έχω ακούσει κάποιες φορές και τώρα τελευταία όχι και λέω τι γίνεται τώρα...αλλά εντάξει επανέρχομαι προσπαθώ να μην αγχώνομαι γιατί στην πρώτη μου εγκυμοσύνη μέχρι και άσπρη τρίχα έβγαλα απ' το άγχος...δε θέλω να ξαναπεράσω τα ίδια😂😂😂πάντως θα πάω την τρίτη γιατρό να μου γράψει άδεια οπότε μπορεί να της πω να με κοίταζε κιόλας ..έστω λίγο😂😂😂

Κατά τ αλλά Μ έχει πιάσει κι αλλεργικό και δε μπορώ καθολου..πάντα αυτή την εποχή με πεθαίνει

Καλησπέρα! Όλα αυτά είναι και συμπτώματα περιόδου και εγκυμοσύνης.Στη θέση σου θα περίμενα την αναμενόμενη μέρα περιόδου για να κάνω το τεστ.εγω ετσι ειχα κάνει .εύχομαι να είσαι εγκυουλα και να σου πάνε όλα καλά❤️

 

Ευχαριστήσου την εγκυμοσύνη σου όσο μπορείς και ηρεμησε θα πω εγώ..ολα καλα θα πάνε!! Όσο για το αλλεργικό εύχομαι να υποχωρήσει γιατί είναι ο,τι χειρότερο πόσο μάλλον κ έγκυος.. 

Ναι πράγματι είναι το γνωρίζω και εγώ γιατί τα έχω περάσει και πράγματι δεν ξέρω κεγω τι θέλω και τι όχι..απλα η αναμονή μου φαίνεται βουνό. Τα μικρά μου θέλουν 3ο λένε από μόνα τους αχχα..και εμείς από τη μια θέλουμε από την άλλη θα ξαναχαλασουν οι υποτιθέμενες ισορροπίες που έχουμε αρχίσει να βρίσκουμε με τα παιδιά 6 κ 3 ετών κ δουλεια.. αλλά that's life 😀

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα. Έχω μια ερώτηση. Σας είναι και εσάς δύσκολο να βρείτε όλα όσα χρειάζεται ένα μωράκι αλλά να σας αρέσουν κιόλας; Και δεν μιλάω τώρα για το στρώμα η το μπανιερό του. Μιλάω για σελτεδακια, ρουχαλακια κλπ κλπ κλπ. Γενικά όλα αυτά που σου φεύγει μια περιουσία χωρίς να το καταλάβεις 😂. Ψάχνω μια φωλιά να βρω η γυναίκα και δεν μου αρέσει τίποτα. Όλα θα είναι ζωάκια, αστέρια φεγγάρια κλπ. Και μόνο που τα κοιτάω μου φέρνουν ζαλάδα. Ψάχνω κάτι πιο ιδιαίτερο.  Για να μην αναφέρω πως έχω πρόβλημα με όλα τα λευκά είδη, ακόμα και με την κουνουπιέρα. Δηλαδή πάλι καλά βρήκα βάση από το ίντερνετ ξύλινη και ξενιασα λίγο. 

Ναι δεν είμαι τρελή 😂


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα! Έχεις χρόνο πάντως να ψάξεις. Στο τέλος θα πάρεις απλά αυτά που σου αρέσουν λίγο παραπάνω από τα υπόλοιπα! Επίσης, τα πολύ ωραία είναι απλησίαστα.. εγώ έχω κάποια πράγματα από την πρώτη όποτε θα βολευθώ.. 

Άντε καλή αναζητηση σου εύχομαι .. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...