Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 54 λεπτά , Angot είπε:

έλα μωρέ τα ψυχακια! είναι δραστήρια φουλ η ειναι στριμωγμένα; ! δλδ από 32 και έπειτα εννοείς; μωρέ ευχαριστημένη ειμαι με το βάρος του 27+ 5 ήταν 1300 παρά 10 γραμμάτια και στην εκατοστιαία είναι 88,8 αρκετά υψηλά! τώρα είναι 28+4 και μέτραω μια μια ! α σε ποιον είσαι; και μένα υψηλού κινδύνου είναι ! κορτιζονες εγώ εκανα 4 δόσεις να σου πω την αλήθεια και πιστευω θα μ πει κ άλλη ! τι βλέπουν στο ντοπλερ; να αγχωθώ; εγώ εχω σε 10 ημέρες πρώτα ο θεός 

κορίτσια όπως καταλαβαίνετε εχω ήδη αρχίσει το δωμάτιο , μη σας πω κοντεύω να τα ψωνίσω όλα για παν ενδεχόμενο! καλό -καλό δεν ξέρω!  ήθελα όμως να ρωτησω τις πιο έμπειρες κανα 2 πράγματα 

1) εχω πάρει πλεξούδα για την κούνια επιτρέπεται να την βάλω; (το μωράκι θα το εχω δίπλα μ μέχρι να πάει 40, μετά κουνιτσα)

2) γυμναστήριο ποτέ πήρατε; βλέπω εδώ στο ίντερνετ από 0 και αναρωτιεμαι

3) μαρσιπο μπορώ να χρησιμοποιώ που και που από νεογέννητο; έχει καούρα για μαρσιπο ο άντρας μ

4 ) σφηνάκι έχετε πάρει ; λένε ότι προφυλάσσει από τον αιφνίδιο (φρου φτου) 

5) εχω κακούς νιπτήρες για πλύσιμο , τι μπυ προτείνετε; 

και 6) μπανιερο δένε χω πάρει ακόμα, είναι ο φόβος και ο τρόμος μου το μπάνιο! εχω σκοπό να τον κάνω εκεί απευθείας όποτε θα έψαχνα ιδανικά με στρώματα κι ή διχτάκι! πείτε μ εσείς κάποιο που βόλεψε και δεν σε κάνει να περνάς 30 εγκεφαλικά κάθε φορά που βάζεις το μωρο μεσα!

7) κάλυμμα με μαξιλαράκι για το καρότσι και αυτοκίνητο είναι απαραίτητο;

 

σας έπρηξα το ξέρω! ❤️

 

1 όχι μέσα στην κούνια δεν επιτρέπετε τίποτα. Καταρχάς θα θηλάζεις ?? Αν θηλάζεις ξέχασε την κούνια Κ πάρε λίκνο που κολλάει δίπλα στο κρεβάτι Κ θα το έχεις εκεί μέχρι 6 μηνών σίγουρα. Κουνια Κ να θηλάζεις δεν ηφιστατε να σηκώνεσε κάθε 1 ώρα Κ να σκύβεις να περνεις μωρό Κ να το ξαναβάζεις κούνια το βράδυ Κ να μην ξυπνάει μόλις το ακουμπήσεις κάτω... Οπότε το 40ημερο στην κούνια του ξέχασε το. . 2. το γυμναστήριο από 2 μηνών έχει ένα νόημα πιο πριν ητε το αφήσεις καρότσι ητε κούνια ητε γυμναστήριο δεν υπάρχει διαφορά γιατί δεν βλέπει Κ μακριά το μωρό δεν αλληλεπιδρά με παιχνίδια οπότε μην σε ανχωνει έαν δεν έχεις πάρει ακόμα. 

3 . Μάρσιπο ναι μπορείς να χρησιμοποιείς από νεογέννητο εαν σε βολεψει βέβαια γιατί όταν δεν μπορεί να στηρίξει κεφάλι είναι αρκετά δύσκολο να το βολεψεις Κ σε ανχωνει αλλά αν το βολεύτεις από την αρχή δεν υπάρχει θέμα .

4 σφηνάκι δεν το χρησιμοποιούν πλέον γιατί τα μωρά τα βάζουν ανάσκελα είναι η οδηγία πάντα ανάσκελα στον ύπνο. Τα σφηνάκια τα χρησιμοποιούσαν παλιότερα που η οδηγία ήταν τα μωρά στο πλάι. 

Για το πλύσιμο όταν έχει κάνει κακα το πίο ασφαλές είναι ο νιπτήρας . Αλλιώς υπάρχουν μπανιέρακια πλαστικα. Για το ολόκληρο μπάνιο πάλι μέσα στο πλαστικό μπανιέρακια έχει διαφορά αντιολοσθιτικα με πετσέτα και τα βάζεις . 

Καλλημα με μαξυλακι όχι δεν είναι απαραίτητο ειδικά για το αμάξι δεν χρειαζετε κάτι . Κ στο καρότσι ανάλογα Κ το καρότσι που έχεις θα δεις τι βολεύει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

1 όχι μέσα στην κούνια δεν επιτρέπετε τίποτα. Καταρχάς θα θηλάζεις ?? Αν θηλάζεις ξέχασε την κούνια Κ πάρε λίκνο που κολλάει δίπλα στο κρεβάτι Κ θα το έχεις εκεί μέχρι 6 μηνών σίγουρα. Κουνια Κ να θηλάζεις δεν ηφιστατε να σηκώνεσε κάθε 1 ώρα Κ να σκύβεις να περνεις μωρό Κ να το ξαναβάζεις κούνια το βράδυ Κ να μην ξυπνάει μόλις το ακουμπήσεις κάτω... Οπότε το 40ημερο στην κούνια του ξέχασε το. . 2. το γυμναστήριο από 2 μηνών έχει ένα νόημα πιο πριν ητε το αφήσεις καρότσι ητε κούνια ητε γυμναστήριο δεν υπάρχει διαφορά γιατί δεν βλέπει Κ μακριά το μωρό δεν αλληλεπιδρά με παιχνίδια οπότε μην σε ανχωνει έαν δεν έχεις πάρει ακόμα. 

3 . Μάρσιπο ναι μπορείς να χρησιμοποιείς από νεογέννητο εαν σε βολεψει βέβαια γιατί όταν δεν μπορεί να στηρίξει κεφάλι είναι αρκετά δύσκολο να το βολεψεις Κ σε ανχωνει αλλά αν το βολεύτεις από την αρχή δεν υπάρχει θέμα .

4 σφηνάκι δεν το χρησιμοποιούν πλέον γιατί τα μωρά τα βάζουν ανάσκελα είναι η οδηγία πάντα ανάσκελα στον ύπνο. Τα σφηνάκια τα χρησιμοποιούσαν παλιότερα που η οδηγία ήταν τα μωρά στο πλάι. 

Για το πλύσιμο όταν έχει κάνει κακα το πίο ασφαλές είναι ο νιπτήρας . Αλλιώς υπάρχουν μπανιέρακια πλαστικα. Για το ολόκληρο μπάνιο πάλι μέσα στο πλαστικό μπανιέρακια έχει διαφορά αντιολοσθιτικα με πετσέτα και τα βάζεις . 

Καλλημα με μαξυλακι όχι δεν είναι απαραίτητο ειδικά για το αμάξι δεν χρειαζετε κάτι . Κ στο καρότσι ανάλογα Κ το καρότσι που έχεις θα δεις τι βολεύει. 

μωρέ δεν ξέρω εχω μπερδευτεί με τον ύπνο πχ εχω τώρα 2 ζευγάρια που δεν τα έβαλαν ποτέ σε λίκνο και μ λένε ότι δεν το μετάνοιωσαν στιγμή ! εγώ το πήρα να το εχω εστω για την αρχή και μετά θα δω πως θα το κάνω! θα ήθελα να θηλάσω απλώς λόγω του ότι δν ξέρω τι θα γίνει με θερμοκοιτίδα κλπ κρατάω μια πισινή στο τι θα δεχτεί το μωράκι μετά. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Angot είπε:

μωρέ δεν ξέρω εχω μπερδευτεί με τον ύπνο πχ εχω τώρα 2 ζευγάρια που δεν τα έβαλαν ποτέ σε λίκνο και μ λένε ότι δεν το μετάνοιωσαν στιγμή ! εγώ το πήρα να το εχω εστω για την αρχή και μετά θα δω πως θα το κάνω! θα ήθελα να θηλάσω απλώς λόγω του ότι δν ξέρω τι θα γίνει με θερμοκοιτίδα κλπ κρατάω μια πισινή στο τι θα δεχτεί το μωράκι μετά. 

Το λίκνο δεν θα το μετανιώσεις ποτέ ρε συ. Καταρχάς δεν είναι μέσα στο κρεβάτι οπότε δεν ενοχλεί εσένα Κ τον άντρα σου. Είσαι πάντα ήρεμη ότι θα ακούσεις το μωρό Κ δεν θα σε πάρει ο ύπνος . Δεν ανχωνεσε ότι αν το ακουμπήσεις κάτω θα ξυπνήσει. Γενικά σου λύνει πολλά άνχη. Τώρα να ξυπνάς μέσα στην νύχτα με το ανχος για το μωρό Κ να πρέπει να σηκωθείς Κ να το δεις εάν όλα οκ δεν είναι Κ ότι καλύτερο. 

Τα περισσότερα μωρά που θηλάζουν θέλουν συνέχεια αγκαλιά οπότε μην ακούς τις δύσκολες λύσεις . Δεν ξέρεις τι δυσκολίες αντιμετώπισαν Κ τα άλλα ζευγάρια άσε που μετά δεν τα λένε τα ξεχνάνε !!! 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Nima21 said:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! Και σε σένα εύχομαι άριστες κ  πολλές βλαστοκυστες κ σύντομα να επανέλθεις! Χρειάζεται ψυχραιμία η αλήθεια και πρώτα θετική σκέψη.. να σκεφτόμαστε τον στόχο γιατί το μυαλό μας κανει παντα τα χειροτερα σενάρια στο καθε σύμπτωμα! Ολα καλα θα πάνε οπως λες! Και εγώ μάλλον για Σάββατο το βλέπω για την ωοληψία... Θα δείξει!!! Με το καλο και η εμβρυομεταφορά σου!!

Σε ευχαριστω πολύ και ανταποδίδω τις όμορφες ευχές σου !!! Με το καλό !

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , linaa είπε:

Το λίκνο δεν θα το μετανιώσεις ποτέ ρε συ. Καταρχάς δεν είναι μέσα στο κρεβάτι οπότε δεν ενοχλεί εσένα Κ τον άντρα σου. Είσαι πάντα ήρεμη ότι θα ακούσεις το μωρό Κ δεν θα σε πάρει ο ύπνος . Δεν ανχωνεσε ότι αν το ακουμπήσεις κάτω θα ξυπνήσει. Γενικά σου λύνει πολλά άνχη. Τώρα να ξυπνάς μέσα στην νύχτα με το ανχος για το μωρό Κ να πρέπει να σηκωθείς Κ να το δεις εάν όλα οκ δεν είναι Κ ότι καλύτερο. 

Τα περισσότερα μωρά που θηλάζουν θέλουν συνέχεια αγκαλιά οπότε μην ακούς τις δύσκολες λύσεις . Δεν ξέρεις τι δυσκολίες αντιμετώπισαν Κ τα άλλα ζευγάρια άσε που μετά δεν τα λένε τα ξεχνάνε !!! 

είναι και στο μωράκι ! εμένα πχ τα δίδυμα του αδελφού μ οκ ήθελαν το γάλα τους αλλά ύπνο κανονικό έκαναν μόνο στη κούνια τους ! στο λίκνο ξυπνούσαν ανά 1 ώρα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 minutes ago, Blue Velvet said:

Καλησπέρα σε όλες,

Μόλις μεταφέραμε μια άριστη βλαστοκυστη 5ΑΑ,η οποία όπως είπε η εμβρυολογος είναι ολοζώντανη και έχω πολλές πιθανότητες επιτυχίας. Μακάρι

Καλή επιτυχία σε όλες κορίτσια❤️

Πολύ όμορφα νέα ! Καλή επιτυχία !!! Όλα με το καλό ! Αναμένουμε νέα !!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Angot είπε:

έλα μωρέ τα ψυχακια! είναι δραστήρια φουλ η ειναι στριμωγμένα; ! δλδ από 32 και έπειτα εννοείς; μωρέ ευχαριστημένη ειμαι με το βάρος του 27+ 5 ήταν 1300 παρά 10 γραμμάτια και στην εκατοστιαία είναι 88,8 αρκετά υψηλά! τώρα είναι 28+4 και μέτραω μια μια ! α σε ποιον είσαι; και μένα υψηλού κινδύνου είναι ! κορτιζονες εγώ εκανα 4 δόσεις να σου πω την αλήθεια και πιστευω θα μ πει κ άλλη ! τι βλέπουν στο ντοπλερ; να αγχωθώ; εγώ εχω σε 10 ημέρες πρώτα ο θεός 

κορίτσια όπως καταλαβαίνετε εχω ήδη αρχίσει το δωμάτιο , μη σας πω κοντεύω να τα ψωνίσω όλα για παν ενδεχόμενο! καλό -καλό δεν ξέρω!  ήθελα όμως να ρωτησω τις πιο έμπειρες κανα 2 πράγματα 

1) εχω πάρει πλεξούδα για την κούνια επιτρέπεται να την βάλω; (το μωράκι θα το εχω δίπλα μ μέχρι να πάει 40, μετά κουνιτσα)

2) γυμναστήριο ποτέ πήρατε; βλέπω εδώ στο ίντερνετ από 0 και αναρωτιεμαι

3) μαρσιπο μπορώ να χρησιμοποιώ που και που από νεογέννητο; έχει καούρα για μαρσιπο ο άντρας μ

4 ) σφηνάκι έχετε πάρει ; λένε ότι προφυλάσσει από τον αιφνίδιο (φρου φτου) 

5) εχω κακούς νιπτήρες για πλύσιμο , τι μπυ προτείνετε; 

και 6) μπανιερο δένε χω πάρει ακόμα, είναι ο φόβος και ο τρόμος μου το μπάνιο! εχω σκοπό να τον κάνω εκεί απευθείας όποτε θα έψαχνα ιδανικά με στρώματα κι ή διχτάκι! πείτε μ εσείς κάποιο που βόλεψε και δεν σε κάνει να περνάς 30 εγκεφαλικά κάθε φορά που βάζεις το μωρο μεσα!

7) κάλυμμα με μαξιλαράκι για το καρότσι και αυτοκίνητο είναι απαραίτητο;

 

σας έπρηξα το ξέρω! ❤️

 

Ειναι αρκετα δραστήρια αλλα σιγουρα στριμωγμένα!! Είμαι στον Δασκαλ που είναι στο Αλεξάνδρας. Στο doppler τα πάντα βλέπουν αμνιακό υγρό, ομφάλιο λώρο, αρτηρίες της μητρας, μετρήσεις για την ανάπτυξη του εμβρυου.. όχι να μην αγχωθείς εσύ. 😅 όλα καλά είναι. Έχει ένα δωρεάν σεμινάριο την επομενη τεταρτη στο mnb center για τον βρεφικο εξοπλισμο αν σε ενδιαφέρει. Ελπίζω να προλάβω να το δω γτ κ εγώ δεν έχω καταλήξει για το θέμα του μπάνιου. Τους πρώτους μήνες στην κούνια δεν επιτρέπονται πάντες πλεξούδες παιχνίδια για λογους ασφαλείας. Επίσης σε σεμινάριο που παρακολούθησα λέγαν οι μαιες ότι είναι προτιμότερος και ασφαλεστερος ο υπνοσακος πάρα τα κουβερτακια.

Επισης αυριο εχει για την περιποίηση του βρεφους οπου κ εκει σου λενε τι θα χρειαστείς όσον αφορά άλλαγμα βρέφους κ το μπάνιο του το πρώτο διάστημα! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι στην 15η μέρα του κύκλου με κυκλο 32 ημερών, ωοθυλακιο 16χιλ από τα αριστερά κ ενδομητριο 6,2.....θα μπορέσω να προχωρήσω λέτε σε ετ;; θα αυξηθεί το ενδομητριο;

Έχω αγχωθεί απίστευτα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που πετάγομαι, αλλά το λίκνο για μένα ήταν εντελώς άχρηστη αγορά. Με το που το έβαζα εκεί, ξυπνούσε στο δευτερόλεπτο. Οπότε κάναμε συγκοιμηση μέχρι 8 μηνών, μετά κούνια στο δωμάτιό μας και στο χρόνο κούνια στο δωμάτιό του. 

Εκ των υστέρων, πιστεύω ότι το δεύτερο στάδιο θα μπορούσα να το έχω παρακάμψει. Πιστεύω ότι το μωρό ήταν έτοιμο. Μάλλον εγώ δεν ήμουν...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια,

Επειδή στις προηγούμενες εμβρυομεταφορες έκανα μόνο εξέταση χοριακης,αυτή τη φορά σκέφτομαι να κάνω και  κάποιο τεστ από το φαρμακείο.Ποιο προτείνετε? Λέγατε κάτι για κάποια early,αλλά δε θυμάμαι λεπτομέρειες. Να πω ότι βάλαμε βλαστοκυστες πέντε ημερών χθες και μου είπε ο γιατρός να κάνω χοριακη την άλλη Παρασκευή 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Melie είπε:

Συγνώμη που πετάγομαι, αλλά το λίκνο για μένα ήταν εντελώς άχρηστη αγορά. Με το που το έβαζα εκεί, ξυπνούσε στο δευτερόλεπτο. Οπότε κάναμε συγκοιμηση μέχρι 8 μηνών, μετά κούνια στο δωμάτιό μας και στο χρόνο κούνια στο δωμάτιό του. 

Εκ των υστέρων, πιστεύω ότι το δεύτερο στάδιο θα μπορούσα να το έχω παρακάμψει. Πιστεύω ότι το μωρό ήταν έτοιμο. Μάλλον εγώ δεν ήμουν...

Καλημέρα! Εμένα που ναι τριών μηνών ο μπέμπης τον έχουμε στο λίκνο... τη συγκοιμηση την έτρεμαν κι αφού δεν έκανα αποκλειστικό θηλασμό με βόλεψε τό λίκνο.. στην κούνια πότε μεταφέρονται τα μωρά? στο χρόνο?

@Angot το γυμναστήριο τώρα το ξεκίνησα στον τρίτο μήνα. Μάρσιπο πήρα αλλά ακόμα δεν αξιώθηκα να τον μάθω. Η κούνια μας είναι προς το παρόν διακοσμητικη. Εσύ που γεννάς καλοκαίρι θα είσαι καλύτερα από άποψη ρούχων καθώς δεν θα θέλει πολλά.. καλή κουνουπιέρα ηλιοπροστασία κτλ πάρε για το καρότσι!

πρίν από 41 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Επειδή στις προηγούμενες εμβρυομεταφορες έκανα μόνο εξέταση χοριακης,αυτή τη φορά σκέφτομαι να κάνω και  κάποιο τεστ από το φαρμακείο.Ποιο προτείνετε? Λέγατε κάτι για κάποια early,αλλά δε θυμάμαι λεπτομέρειες. Να πω ότι βάλαμε βλαστοκυστες πέντε ημερών χθες και μου είπε ο γιατρός να κάνω χοριακη την άλλη Παρασκευή 

Καλή επιτυχία!!! 

Εγώ της homet.. έκανα έδειξε την όγδοη ημέρα

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Neverstop είπε:

στην κούνια πότε μεταφέρονται τα μωρά? στο χρόνο?

Καλέ πιο χρόνο στους 6 μήνες  άντε 7 το πολύ αν είναι μικροκαμωμένο το μωρό δεν χωράει στο λίκνο Κ εκεί αρχίζει να γίνετε Κ επικίνδυνο γιατί ξεκινάει το παιδί να σηκώνετε μόνο του στον κωλο του κ να καθετε οπότε θέλει ψηλά κάγκελα . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , linaa είπε:

Καλέ πιο χρόνο στους 6 μήνες  άντε 7 το πολύ αν είναι μικροκαμωμένο το μωρό δεν χωράει στο λίκνο Κ εκεί αρχίζει να γίνετε Κ επικίνδυνο γιατί ξεκινάει το παιδί να σηκώνετε μόνο του στον κωλο του κ να καθετε οπότε θέλει ψηλά κάγκελα . 

Κατάλαβα... κ κοιμάται μόνο του στο δωμάτιο του?😢Στο πάρκο κοιμούνται?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Neverstop είπε:

Κατάλαβα... κ κοιμάται μόνο του στο δωμάτιο του?😢Στο πάρκο κοιμούνται?

Το πάρκο δεν είναι για πολλές ώρες-μερες  λόγο στρώματος κυρίως δεν είναι Κ ότι πιο κατάλληλο για συνεχή χρήση για πιο υγιηνο υποτίθετε . Μετά μόνο του αν δεν μπορείς συγκοιμιση. Αλλά μην σε ανχωνει πλέον στους 7 μήνες το παιδί στριφογυρναει μόνο του φωνάζει πιο δυνατά οπότε ξυπνάς Κ επίσης πλέον δεν χρειάζετε Κ να το ρευετε κτλ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...