Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Γειά σας κορίτσια...

      Συγχαρητηρια σε οσες ειστε εγκυουλες ευχομαι να πανε ολα ηρεμα και ομορφα οπως μας αξιζει μετα απο οσα περνάμε!!!!!

      Καλή δύναμη στα κορίτσια που προσπαθούν ή είναι στην αναμονή χοριακης! 

      9η ημέρα σήμερα μετά την 8η εμβρυομεταφορα, έκανα τεστ εγκυμοσυνης που δείχνει πιο νωρίς και μου έβγαλε γραμμη αλλά πολύ αχνη. Το θετικό της ιστορίας είναι οτι στα τόσα χρόνια πρώτη φορά στις τόσες εξωσωματικές + προσπάθειες μόνοι μας είδα γραμμή σε τεστ εγκυμοσυνης...το λες και ιστορική στιγμή 😆. Το αρνητικό ειναι οτι για να έχω 9η ημέρα τόσο αχνη γραμμη αυτό σημαίνει σιγουρα χαμηλή χοριακη 😔... Έχω ξαναπάρει χοριακες 5-15 που θεωρούνται γκρίζα ζώνη και πάντα έπεφταν....Χοριακη θα κανω τη Δευτέρα....

      Καλημέρα και συγχαρητήρια! Εγώ ένατη μέρα,χθες δλδ,είχα χοριακη 58 και όπως είπε ο γιατρός είναι λίγο χαμηλή.Αυριο έχω επαναληπτική και θέλουμε να διπλασιαστεί.. Ποιο τεστ έκανες εσύ?από πόσες μονάδες δείχνει?Σου εύχομαι μια μεγάλη χοριακη τη Δευτέρα και μια ακόμα μεγαλύτερη την Τετάρτη ❤️

Θετικό η αρνητικό;


Recommended Posts

1 hour ago, Tsampi είπε:

Ναι ναι! Πήγα τελικά σήμερα , γιατί δε θα άντεχα το άγχος μέχρι τη Τρίτη . Θα περιμένω τώρα τα αποτελέσματα το απόγευμα και αν είναι θετική θα πάρω αμέσως τον γιατρό μου !! 

Τελεια! Αντε με το καλο! Οπως το βλεπω το τεστ θα χεις σιγουρα 50- 100 μοναδες 🤣

Αλλα κ παλι μας νοιαζει το θετικο! Με το καλο κοριτσι μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Elle12 είπε:

Τελεια! Αντε με το καλο! Οπως το βλεπω το τεστ θα χεις σιγουρα 50- 100 μοναδες 🤣

Αλλα κ παλι μας νοιαζει το θετικο! Με το καλο κοριτσι μου!

Ευχαριστώ πολύ πολύ ! Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί! Θα ενημερώσω 🙏🌸

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Tsampi είπε:

Κορίτσια μου θετική η χοριακη!!!59,9 μονάδες είναι!!! Είναι οκ έτσι;;;;

Ναι..είσαι έγκυος! 

Μίλησε με τον γιατρό σου.Το θέμα από δω και πέρα είναι κάθε 2 μέρες να διπλασιάζεται.

Με το καλό! 🤗

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Τελεια! Με το καλο κοριτσι μου.. τηλ τον γιατρο κ επαναληψη τη τριτη!

Σας ΕθχΑριστω πολύ κορίτσια μου ! Μίλησα με τον γιατρό μου έδωσε ultrogestan και filicine και χοριακη πάλι τη Τρίτη !!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !! Σήμερα ξύπνησα με μια ανησυχία !! Λέτε να είναι  χαμηλή η χοριακη ; Ή απλά σημασία έχει να διπλασιαστεί ; Δεν έκανε κανένα σχόλιο ο γιατρος για τη τιμή της 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Tsampi είπε:

Καλημέρα !! Σήμερα ξύπνησα με μια ανησυχία !! Λέτε να είναι  χαμηλή η χοριακη ; Ή απλά σημασία έχει να διπλασιαστεί ; Δεν έκανε κανένα σχόλιο ο γιατρος για τη τιμή της 

Σημασία έχει να διπλασιαστεί τουλάχιστον σε 2 επαναλήψεις . Δηλαδή επειδή ξεκίνησες νωρίς τις χοριακες πρέπει να κάνεις ξανά την τρίτη χοριακη Κ ξανά μετά την Πέμπτη . Το ότι είναι χαμηλή μπορεί να οφείλετε στο ότι η ωορρηξία σου να έγινε πιο μετά από ότι υπολογίζεις. Καλους διπλασιασμόυς να έχεις . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Tsampi είπε:

Καλημέρα !! Σήμερα ξύπνησα με μια ανησυχία !! Λέτε να είναι  χαμηλή η χοριακη ; Ή απλά σημασία έχει να διπλασιαστεί ; Δεν έκανε κανένα σχόλιο ο γιατρος για τη τιμή της 

Σημασία έχει να διπλασιαστεί! 

Πάρε ο,τι σου είπε ο γιατρός σου και όσο μπορείς ξεκουράσου! Σκέψου θετικά και όλα θα πάνε καλά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Tsampi είπε:

Καλημέρα !! Σήμερα ξύπνησα με μια ανησυχία !! Λέτε να είναι  χαμηλή η χοριακη ; Ή απλά σημασία έχει να διπλασιαστεί ; Δεν έκανε κανένα σχόλιο ο γιατρος για τη τιμή της 

Αχ μη μπεις σ αυτη τη διαδικασια. Ητιμη δεν εχει ΚΑΜΙΑ σημασια αλλα η αυξηση. Εγω ειχα χοριακη 11.4

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 42 λεπτά , Tsampi είπε:

Το άγχος μου τεράστιο!! 
σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. 
ποσό περίπου  πρέπει να είναι αύριο; 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Όλες το ίδιο άγχος έχουμε στην αρχή με τις χοριακές αλλά και μετά πάλι. Το άγχος δεν σταματά ποτέ. Προσπάθησε όσο μπορείς να το κοντρολάρεις και να είσαι αισιόδοξη.

Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι λίγο παραπάνω από το 200.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , anast. είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Όλες το ίδιο άγχος έχουμε στην αρχή με τις χοριακές αλλά και μετά πάλι. Το άγχος δεν σταματά ποτέ. Προσπάθησε όσο μπορείς να το κοντρολάρεις και να είσαι αισιόδοξη.

Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι λίγο παραπάνω από το 200.

Μακάρι να είναι 🙏είμαι πιο αγχωμένη κ από τη πρώτη χοριακη 😂

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...