Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Θετικό η αρνητικό;


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Tsampi είπε:

Το άγχος μου τεράστιο!! 
σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. 
ποσό περίπου  πρέπει να είναι αύριο; 

Ιδανικά θα πρέπει να είναι γύρω στις 240 μονάδες. Εννοείται ότι την κάνεις στο ίδιο μικροβιολογικο με την προηγούμενη. Καλά αποτελέσματα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Nels είπε:

Ιδανικά θα πρέπει να είναι γύρω στις 240 μονάδες. Εννοείται ότι την κάνεις στο ίδιο μικροβιολογικο με την προηγούμενη. Καλά αποτελέσματα!

Την έκανα !!! Το μεσημεράκι θα είναι έτοιμη!!! Θα δείξει 🙏 ευχαριστώ πολύ 

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 43 λεπτά , Tsampi είπε:

Σας ευχαριστώ παρά πολύ !! Τώρα τη Παρασκευή θα πρέπει να είναι περίπου 600 ; 

Γιατί να την κάνεις Παρασκευή; Σου είπε ο γιατρός; Εγώ τις έκανα συνήθως  σε 48 ώρες για να μην μπερδεύομαι. Σε 48 ώρες  δηλαδή την Πέμπτη το ιδανικό  είναι να έχεις διπλασιασμό οπότε περίπου 512.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Tsampi είπε:

Σας ευχαριστώ παρά πολύ !! Τώρα τη Παρασκευή θα πρέπει να είναι περίπου 600 ; 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου, εύχομαι να έχεις μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη! Όντως καλό είναι τις χοριακες να τις κάνεις σε μέρες πολλαπλασιες του 2 για να μη μπερδεύεσαι. Ρώτα και το γιατρό σου αλλά καλυτερα να κάνεις αλλη μια το Σάββατο, που θα περιμένεις γύρω στο 1000 και μετά να κανονίσεις τον πρώτο σου υπερηχο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nels είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου, εύχομαι να έχεις μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη! Όντως καλό είναι τις χοριακες να τις κάνεις σε μέρες πολλαπλασιες του 2 για να μη μπερδεύεσαι. Ρώτα και το γιατρό σου αλλά καλυτερα να κάνεις αλλη μια το Σάββατο, που θα περιμένεις γύρω στο 1000 και μετά να κανονίσεις τον πρώτο σου υπερηχο.

Κορίτσια μου Παρασκευή μου είπε !! Δε ξέρω γιατί 😕 

σας ΕυχαριΣρω όλες !!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Tsampi είπε:

Κορίτσια μου Παρασκευή μου είπε !! Δε ξέρω γιατί 😕 

σας ΕυχαριΣρω όλες !!!!!

Εντάξει Παρασκευή σου είπε γιατί προφανώς είναι καθημερινή Κ θα είναι Κ αυτός ανοικτός Κ όλα τα μικροβιολογικά γιατί Σάββατο δεν ανοίγουν όλα τα μικροβιολογικά . Δεν είναι κάποιος ιατρικός λόγος δηλαδή που σου είπε Παρασκευή. Για να μην ανχωνεσε Κ αναρωτιέσαι τα κορίτσια έχουν δίκιο κανονικά πρέπει να πας σε διπλές μέρες γιατί έτσι αν δεις κάποιο αποτέλεσμα περίεργο δηλαδή πιο μικρό δεν θα μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα επειδή οι χοριακες διπλασιάζονται ανά δύο μέρες . Βέβαια στο περίπου θα καταλάβεις ακόμα Κ έτσι . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 57 λεπτά , Tsampi είπε:

Κορίτσια μου Παρασκευή μου είπε !! Δε ξέρω γιατί 😕 

σας ΕυχαριΣρω όλες !!!!!

Σου ειπε παρασκευη γιατι ΔΕΝ διπλασιαζονται ανα δυο μερες απαραιτητα. Θελει να δει στις 72 ωρες αν εχεις πιασει το μινιμουμ του 60% αυξησης. Πολυ λογικο το βρισκω και αναμενομενο. Σε 48ωρεε μπορει να μη πιαεις τον διπλασιασμο αν αυτος πχ συμβει μεσημερι κ συ κανεις εξεταση πρωι.

Εχω παρει μαστερ στις χοριακες, τα τεστ ωορρηξιας και τα ιατρικα γενικα 🤣

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Elle12 είπε:

Σου ειπε παρασκευη γιατι ΔΕΝ διπλασιαζονται ανα δυο μερες απαραιτητα. Θελει να δει στις 72 ωρες αν εχεις πιασει το μινιμουμ του 60% αυξησης. Πολυ λογικο το βρισκω και αναμενομενο. Σε 48ωρεε μπορει να μη πιαεις τον διπλασιασμο αν αυτος πχ συμβει μεσημερι κ συ κανεις εξεταση πρωι.

Εχω παρει μαστερ στις χοριακες, τα τεστ ωορρηξιας και τα ιατρικα γενικα 🤣

Δηλαδή πάνω από ποσό είναι καλό το άποτελεσμα ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Tsampi είπε:

Δηλαδή πάνω από ποσό είναι καλό το άποτελεσμα ;

Πανω απο 500 πας μια χαρα.. αν κ πιστευω κανεις καλυτερη αυξηση κ θα περασεις τα 700. Εχει εφαρμογη για την αυξηση της χοριακης hcg κατι την ειχα βρει κ εβλεπα πως πανε.. ολα τελεια θα πανε περιμενουμε νεα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Elle12 είπε:

Πανω απο 500 πας μια χαρα.. αν κ πιστευω κανεις καλυτερη αυξηση κ θα περασεις τα 700. Εχει εφαρμογη για την αυξηση της χοριακης hcg κατι την ειχα βρει κ εβλεπα πως πανε.. ολα τελεια θα πανε περιμενουμε νεα!

Σε ευχαριστώ παρά πολύ !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, linaa είπε:

Εντάξει Παρασκευή σου είπε γιατί προφανώς είναι καθημερινή Κ θα είναι Κ αυτός ανοικτός Κ όλα τα μικροβιολογικά γιατί Σάββατο δεν ανοίγουν όλα τα μικροβιολογικά . Δεν είναι κάποιος ιατρικός λόγος δηλαδή που σου είπε Παρασκευή. Για να μην ανχωνεσε Κ αναρωτιέσαι τα κορίτσια έχουν δίκιο κανονικά πρέπει να πας σε διπλές μέρες γιατί έτσι αν δεις κάποιο αποτέλεσμα περίεργο δηλαδή πιο μικρό δεν θα μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα επειδή οι χοριακες διπλασιάζονται ανά δύο μέρες . Βέβαια στο περίπου θα καταλάβεις ακόμα Κ έτσι . 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...