Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Eflenew είπε:

      Στην αρχή είπα να κάνω αύριο...μετά που είδα όλες αυτές τις αξιολογήσεις το σκέφτομαι...Ειλικρινά θεωρώ μια χαρα τη χοριακή σου και είμαι σίγουρη ότι Δευτέρα θα διπλασιαστεί! Στο εύχομαι μέσα από την καρδια μου! Άρα Δευτέρα σημαντική μέρα και για τις 2 μας!!! Εμένα είναι η 8η εμβρυομεταφορα μου...5 αρνητικές 3 με πολύ πολύ χαμηλές τιμές που δε θεωρήθηκαν καν θετικές ούτε αρνητικές...έκανα επαναληπτικες και έπεφταν και τέλος...Δε ξέρω....

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες όσες περιμένουμε τις χοριακες μας❤️ Πέρασες πολλά,ομως  αυτή τη φορά εύχομαι να δεις μια μεγάλη χοριακη 🥰 Οι γιατροί τι λένε σχετικά με τις προηγούμενες εμβρυομεταφορες σου?

      Εγώ αύριο θα πάω για την επαναληπτική και ελπίζω να μην φάω χαστούκι..εμενα η πρώτη μου εμβρυομεταφορά ήταν μηδενική,τυχαίο γεγονός όπως είπε ο γιατρός η επόμενη που είχα βάλει δυο είχε παλινδρομήσει το ένα,όμως το άλλο είναι η κορούλα μου και τώρα είναι η τρίτη μου εμβρυομεταφορά.

       

Θετικό η αρνητικό;


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , Tsampi είπε:

Δυστυχώς ……433 !!!! Φοβάμαι για εξωμητριο!!!!!!! :( 

Κοριτσι μου δεν ειναι μεγαλη η αυξηση αλλα θα κιλησεις με τον γιατρο. Ισως επαναλαβεις δευτερα.

Τα εξωμητρια νομιζω εκτιναζουν την χοριακη. Στη χειροτερη απλα παλινδρομησε..

Στελνω αγκαλια.. δυσκολες μερες για τα κοριτσια του φορουμ μας. Στελνω την αγαπη μου σε ολες για καλα αποτελεσματα ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Elle12 είπε:

Κοριτσι μου δεν ειναι μεγαλη η αυξηση αλλα θα κιλησεις με τον γιατρο. Ισως επαναλαβεις δευτερα.

Τα εξωμητρια νομιζω εκτιναζουν την χοριακη. Στη χειροτερη απλα παλινδρομησε..

Στελνω αγκαλια.. δυσκολες μερες για τα κοριτσια του φορουμ μας. Στελνω την αγαπη μου σε ολες για καλα αποτελεσματα ❤️

Πήγαινε τόσο καλά!!!!!!! :( 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Tsampi είπε:

Πήγαινε τόσο καλά!!!!!!! :( 

Ενταξει, ηταν και ειναι αρχη ακομα.. ανεβηκε αλλα δεν ειναι ιδανικο. Αν δε παει καλα να σκεφτεσαι οτι ειναι πολυ νωρις δλδ με τετοια χοριακη ουτε εμβρυικα στοιχεια δεν υπαρχουν ακομα.. οχι οτι ειναι πιο ευκολο ετσι, απλα λεμε..

Μεγαλη αγκαλια και θα τα καταφερεις, οτι κ αν γινει❤️

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elle12 είπε:

Ενταξει, ηταν και ειναι αρχη ακομα.. ανεβηκε αλλα δεν ειναι ιδανικο. Αν δε παει καλα να σκεφτεσαι οτι ειναι πολυ νωρις δλδ με τετοια χοριακη ουτε εμβρυικα στοιχεια δεν υπαρχουν ακομα.. οχι οτι ειναι πιο ευκολο ετσι, απλα λεμε..

Μεγαλη αγκαλια και θα τα καταφερεις, οτι κ αν γινει❤️

Δε μου έδωσε καμία πληροφορία ο γιατρος . Μου είπε δε προεξοφλούμε κάτι .. μου είπε τη Δευτέρα ξανά .χοριακη και προγεστερονη . Ξέρετε γιατί μου έβαλε αυτό; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Tsampi είπε:

Δε μου έδωσε καμία πληροφορία ο γιατρος . Μου είπε δε προεξοφλούμε κάτι .. μου είπε τη Δευτέρα ξανά .χοριακη και προγεστερονη . Ξέρετε γιατί μου έβαλε αυτό; 

Ελπίζω να πάνε όλα καλά! 

Η προγεστερόνη υποστηρίζει το ενδομήτριο και γενικά βοηθάει στην κύηση ειδικά στο πρώτο τρίμηνο.

Πόσα σου είπε να παίρνεις;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , anast. είπε:

Ελπίζω να πάνε όλα καλά! 

Η προγεστερόνη υποστηρίζει το ενδομήτριο και γενικά βοηθάει στην κύηση ειδικά στο πρώτο τρίμηνο.

Πόσα σου είπε να παίρνεις;

Παίρνω ήδη utrogestan 200 από την αρχή. Αλλά μ είπε να κάνω εξέταση προγρατερονης 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Tsampi είπε:

Παίρνω ήδη utrogestan 200 από την αρχή. Αλλά μ είπε να κάνω εξέταση προγρατερονης 

Ααα..οκ..μάλλον θέλει να δει την τιμή της..

Κάνε ο,τι σου είπε ο γιατρός σου και εύχομαι τη Δευτέρα να έχεις πολύ καλά νέα! 🙏

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλησπερα...θα ηθελα την βοηθεια σας....επαφη ημερα ωορρηξιας 24/3...αναμενομενη περιοδο 9/4...με παιρνει λετε να κανω την δευτερα 1/4 χοριακη???θα δειξει λετε?

πολυ νωρις το μετα τις 5 αν δ αντεχεις περισσοτερο

On 26/3/2024 at 3:37 ΜΜ, Tsampi είπε:

Κορίτσια 256,4🙏 νομίζω εντάξει ε 

σε 3 μερες εχεις πανω απο 60% αυξηση,απο οτι νομιζω

οποτε αυξηση εχεις

υπομονη κ ευχομαι ολα να πανε καλα

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, vikib είπε:

πολυ νωρις το μετα τις 5 αν δ αντεχεις περισσοτερο

σε 3 μερες εχεις πανω απο 60% αυξηση,απο οτι νομιζω

οποτε αυξηση εχεις

υπομονη κ ευχομαι ολα να πανε καλα

Ναι …νομίζω ότι είχα 70% αύξηση αλλά σε 3 μέρες …. Χθες έκλαψα παρά πολύ ! Ξαλαφρώσα όμως ! Και είπα ο,τι θέλει ο Θεός….

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Tsampi είπε:

Ναι …νομίζω ότι είχα 70% αύξηση αλλά σε 3 μέρες …. Χθες έκλαψα παρά πολύ ! Ξαλαφρώσα όμως ! Και είπα ο,τι θέλει ο Θεός….

Δεν ειναι τραγικη η χοριακη σου. Γι αυτο σου ειπα εξ αρχης οτι θα σου πει να κανεις παρασκευη κ οχι πεμπτη επαναληψη. Δεν αυξαμεται το ιδιο. Αν ειχες κανει πεμπτη θα ειχες δει κανα 300 κ θα ειχες παθει λαλα. 

Οπως κ να εχει αποδω κ περα δεν ειναι στο χερι σου. Το σωμα σου ξερει τι πρεπει να γινει. Και η φυση. Θα κανεις υπομονη το σαββατοκυριακο και Δευτερα θα εχεις ξεκαθαρη εικονα ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, vikib είπε:

πολυ νωρις το μετα τις 5 αν δ αντεχεις περισσοτερο

σε 3 μερες εχεις πανω απο 60% αυξηση,απο οτι νομιζω

οποτε αυξηση εχεις

υπομονη κ ευχομαι ολα να πανε καλα

Την αλλη εβδομαδα εχω κλεισει τον ετησιο γυναικολογικο ελεγχο...σε περιπτωση εγκυμοσυνης θα δημιουργησουμε προβλημα κανοντας το τεστ παπ?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Fofi! είπε:

Την αλλη εβδομαδα εχω κλεισει τον ετησιο γυναικολογικο ελεγχο...σε περιπτωση εγκυμοσυνης θα δημιουργησουμε προβλημα κανοντας το τεστ παπ?

νομιζω δ υπαρχει προβλημα.ισως δει κ παχυ ενδομητριο ο γιατρος

δ μου χει τυχει.αλλα ξερω κοπελες που μαθανε λιγο μετα οτι ειναι(η γιατρος μου ,που παω τωρα,προτιμα στην αρχη του κυκλου)

καλυτερα ομως παρε τον γιατρο τη δευτερα ενα τηλ να το διευκρινισεις

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα, είμαι σε άσχημη ψυχολογική κατάσταση . Ενώ είχαμε φτάσει 8 εβδομάδες και όλα πήγαιναν ας πούμε αναμενόμενα , κ όπως επρπεε , δεν ακούσαμε καρδιά …. 
ο γιατρος μου είπε η χάπια η απόξεση …..μπορείτε να μου  πείτε αν ξέρει κάποια ..τι είναι πιο επίπονο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Tsampi είπε:

Καλημέρα, είμαι σε άσχημη ψυχολογική κατάσταση . Ενώ είχαμε φτάσει 8 εβδομάδες και όλα πήγαιναν ας πούμε αναμενόμενα , κ όπως επρπεε , δεν ακούσαμε καρδιά …. 
ο γιατρος μου είπε η χάπια η απόξεση …..μπορείτε να μου  πείτε αν ξέρει κάποια ..τι είναι πιο επίπονο 

Θα σου πρότεινα να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη πριν προχωρήσεις γιατί και τα μηχανήματα των γιατρών διαφοροποιούνται.. θα επέλεγα προσωπικά ένα από τα μεγάλα ιδιωτικά μαιευτήρια που έχουν πολύ εξελιγμένα μηχανήματα.. και εφόσον επιβεβαιωθεί ότι δεν υπάρχει καρδιακή λειτουργία θα σου πρότεινα αποξεση.. τα χάπια πρώτον πονάνε περισσότερο.. κρατάει περισσότερες μέρες μέχρι να ολοκληρωθεί η διαδικασία για να αποβληθεί το έμβρυο και μπορεί πάλι να μην καθαρίσεις εντελώς και να χρειαστεί στο τέλος πάλι αποξεση.. με την αποξεση πας και τελειώνουν όλα την ίδια μέρα..

Λυπάμαι πολύ για όλο αυτό που περνάς.. καταλαβαίνω πως νοιώθεις και μακάρι να μην χρειαζόταν να το ζήσει καμία γυναίκα...

P.S αν προχωρήσετε σε αποξεση θα σου πρότεινα να ζητήσεις να το στείλουν για έλεγχο χρωμοσώμικων ανωμαλιών.. αλλά επιβεβαίωσε πρώτα ότι δεν υπάρχει καρδιακή λειτουργία και σε άλλον γιατρό πριν προχωρήσεις σε οτιδήποτε..

  • Μου αρέσει 1

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...