Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Θετικό η αρνητικό;


Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , Tsampi είπε:

Καλημέρα, είμαι σε άσχημη ψυχολογική κατάσταση . Ενώ είχαμε φτάσει 8 εβδομάδες και όλα πήγαιναν ας πούμε αναμενόμενα , κ όπως επρπεε , δεν ακούσαμε καρδιά …. 
ο γιατρος μου είπε η χάπια η απόξεση …..μπορείτε να μου  πείτε αν ξέρει κάποια ..τι είναι πιο επίπονο 

Καλημέρα !!! Λυπάμαι για την εξέλιξη της εγκυμοσύνης σου …

θα σου πω καλύτερα να πας για απόξεση κατευθείαν !!!

στην δίκη μου περίπτωση πριν τρεις μηνες πήρα χάπια cytotec για τρεις μέρες ,τρεις μέρες είχα τρελή αιμορραγία (δεν θα μπορείς να βγεις εκτός σπιτιού ) και μετά είχα και αίμα για δυο βδομαδες και δεν είχε αποβληθεί τελείως ο σάκος άρα έκανα και απόξεση !!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

45 minutes ago, Kiddo said:

Θα σου πρότεινα να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη πριν προχωρήσεις γιατί και τα μηχανήματα των γιατρών διαφοροποιούνται.. θα επέλεγα προσωπικά ένα από τα μεγάλα ιδιωτικά μαιευτήρια που έχουν πολύ εξελιγμένα μηχανήματα.. και εφόσον επιβεβαιωθεί ότι δεν υπάρχει καρδιακή λειτουργία θα σου πρότεινα αποξεση.. τα χάπια πρώτον πονάνε περισσότερο.. κρατάει περισσότερες μέρες μέχρι να ολοκληρωθεί η διαδικασία για να αποβληθεί το έμβρυο και μπορεί πάλι να μην καθαρίσεις εντελώς και να χρειαστεί στο τέλος πάλι αποξεση.. με την αποξεση πας και τελειώνουν όλα την ίδια μέρα..

Λυπάμαι πολύ για όλο αυτό που περνάς.. καταλαβαίνω πως νοιώθεις και μακάρι να μην χρειαζόταν να το ζήσει καμία γυναίκα...

P.S αν προχωρήσετε σε αποξεση θα σου πρότεινα να ζητήσεις να το στείλουν για έλεγχο χρωμοσώμικων ανωμαλιών.. αλλά επιβεβαίωσε πρώτα ότι δεν υπάρχει καρδιακή λειτουργία και σε άλλον γιατρό πριν προχωρήσεις σε οτιδήποτε..

Συμφωνώ με την Kiddo … έτσι έγινε κ στην δίκη μου περίπτωση … σε νιώθω απόλυτα ! Όλα να πάνε καλα !

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Tsampi είπε:

Καλημέρα, είμαι σε άσχημη ψυχολογική κατάσταση . Ενώ είχαμε φτάσει 8 εβδομάδες και όλα πήγαιναν ας πούμε αναμενόμενα , κ όπως επρπεε , δεν ακούσαμε καρδιά …. 
ο γιατρος μου είπε η χάπια η απόξεση …..μπορείτε να μου  πείτε αν ξέρει κάποια ..τι είναι πιο επίπονο 

Απόξεση συμφωνώ με τα κορίτσια !την προηγούμενη βδομάδα έκανα την δεύτερη μου απόξεση λογο παλινδρομης.. ταυτόχρονα μια φίλη πήρε τα χάπια ...καμία σχέση...υπέφερε πολλές μέρες ενώ εγώ από την επόμενη μέρα επανήλθα στην καθημερινότητα μου...έχω κάτι ελάχιστα καφέ αλλά μηδέν πόνο...τώρα το ψυχολογικό είναι μια άλλη ιστορία...

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...