Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Kiddo είπε:

      Από Θεσσαλονίκη δεν έχω να βοηθήσω η αλήθεια είναι.. μόνο να αποφύγετε το μεγαλογιατρό στα Γιάννενα θα πω και το αφήνω εκεί..! 

      Περίμενες και εσύ κατεύθυνση για το σπέρμα από το γυναικολόγο.. για αυτούς όλα διορθώνονται με την εξωσωματική και το πρόβλημα είναι πάντα στα ωάρια της γυναίκας!! 

      Όχι κάνεις λάθος, υπάρχουν πολλών ειδών συμπληρωματα το καθένα για διαφορετικό σκοπό (για αυτό μιλάω για μεμονωμένες και σε συγκεκριμένες ποσότητες), υπάρχουν διαφορετικές βιταμίνες και ιχνοστοιχεία που βοηθάνε και στην μορφολογία και στην κίνηση και στον αριθμό αλλά η τερατοσπερμια να ξέρεις προκαλείται και από την κιρσοκήλη σε μεγάλο βαθμό οπότε η αφαίρεση της και μόνο θα σας βοηθήσει θεαματικά.. και η μεγαλύτερη επίπτωση της κιρσοκήλης είναι ότι αυξάνει τον κατακερματισμό στο DNA των σπερματοζωαρίων όπου και μπορεί να είναι η αιτία που δεν προχωράνε τα έμβρυα ή και να προκαλούνται αποβολές σε πολύ αρχόμενη κύηση γιατί πολύ απλά είναι κατεστραμμένο το DNA και δεν έχουμε υγιή έμβρυα.. γενικότερα έχω πολύ μεγάλο υλικό για διάβασμα αν ενδιαφέρεσαι για βελτίωση σπέρματος..

      Τα έχω γράψει ουκ ολίγες φορές στο παρελθόν εδώ στο φόρουμ.. αν κάνεις έναν κόπο με ένα απλό search θα βρεις πολλά να διαβάσεις και να πληροφορηθείς.. θα σου έστελνα με πμ links να διαβάσεις μόνη σου αλλά κάτι έχει αλλάξει στο φόρουμ και χρειάζονται έγκριση αυτά τα μηνύματα τα οποία και αν εγκριθούν για δημοσίευση...! Αλλά αν μου πεις, σου στέλνω ότι έχω..

      Εμείς είχαμε αμφοτερόπλευρη κρυψορχία που χειρουργήθηκε στην ηλικία των 13.. στα 18-19του που πήγε σε ουρολόγο ανακάλυψε την αζωοσπερμια.. ο τότε ουρολόγος του είπε δεν πειράζει όταν θελήσεις να κάνεις παιδί θα κάνεις εξωσωματική..(λες και λύνει όλα τα προβλήματα!) τότε ακόμα αν ο γιατρός είχε ασχοληθεί ίσως να μπορούσαμε σήμερα να κάνουμε παιδί έστω και με βιοψία.. αντίθετα ο άντρας μου εφησυχαστηκε και πόσο μάλλον στην ηλικία αυτή, ασχολήθηκε μετέπειτα με τον αθλητισμό και τα διάφορα "γυμναστηριακα" συμπληρώματα με αποτέλεσμα η κατάσταση του να γίνει μη αναστρέψιμη.. το παλέψαμε 4 χρόνια με φαρμακευτικές θεραπείες ακόμα και με ειδική θεραπεία για την περίπτωση μας που δεν πραγματοποιείται κάν στην Ελλάδα! Ο γιατρός μας (ουρολόγος, να είναι καλά ο άνθρωπος!) μας στήριξε σε όλη την πορεία μήπως και τα καταφέρουμε.. μετά από 15 συνεχούς μήνες θεραπείας με 3 διαφορετικές ενέσεις διέγερσης μέρα παρά μέρα, 23 διαφορετικά χάπια την ημέρα, αλλαγή στο τρόπο ζωής (από κόψιμο τσιγάρου, απώλεια βάρους και πολλά πολλά ακόμα) δεν βρέθηκαν σπερματοζωάρια ούτε με microtese (ειδική χειρουργική με μικροσκόπιο - βιοψία όρχεων).. τουλάχιστον το παλέψαμε και ξέρω ότι κάναμε πραγματικά ότι ήταν δυνατόν για να τα καταφέρουμε.. και το λέω όχι γιατί αφεθηκα στο πρώτο τυχόντα γιατρό.. γιατί έψαξα παααάρα πολύ διάβασα πάρα πολύ πήγαμε σε πολλούς γιατρούς και ο γιατρός που εμπιστευθηκαμε στο τέλος πλέον όχι απλά λάμβανε την άποψη μου υπόψιν του έφτασε να παίρνει τηλέφωνο μπροστά μας συναδέλφους του να συζητάει οτιδήποτε καινούργιο είχα να του προτείνω σε βαθμό μάλιστα να μου προτείνει να τελειώσω μια σχολή παραιατρικων για να με προσλάβει στο team του.. φυσικά πάνε δυο χρόνια τώρα και δεν τα θυμάμαι όλα άσε που δεν με ενδιαφέρει πλέον και προσωπικά να τα θυμηθώ.. όποιος πραγματικά ενδιαφέρεται ας ψάξει και ας κάτσει να διαβάσει.. απλά όχι στο google!! Μόνο Pubmed & pubmed central όπου είναι δημοσιευμένη η παγκόσμια ιατρική βιβλιογραφία. 

      Ότι άλλο θέλεις, μου λες.. & sorry για το σεντόνι 

      Όχι κοριτσάκι μου μην ανησυχείς, το καφέ είναι παλιό αίμα.. αν κάτι σοβαρό είχε γίνει δεν θα έβλεπες καφέ αλλά κόκκινο.. και γενικότερα όσο δεν βλέπεις βαρύ κόκκινο αίμα σε ποσότητα με πηγματα που να συνοδεύονται και από έντονους πόνους/κράμπες στη μήτρα ή και στην μέση, να μην ανησυχείς! Όλα είναι καλά..! Γενικότερα να στέλνεις πάντα στο γιατρό σου για αυτά για να μην ανησυχείς.. 

      μήπως μπορείς να μου στείλεις μνμ για τον ανδρολόγο; 

Cafe Ιουνίος 2012


Recommended Posts

Βέρα ευχαριστώ πολύ πολύ!!!!

με το καλό να αγκαλιάσουμε τα θαυματάκια μας.....

κερνάω γλυκάκι για τον Γιάννο μου και τον μπαμπά μου που γιορτάζει!!!!

glyka.jpg

diafora-kerasmata.jpg

glyka_vaptisis.JPG

_1.jpg

t1_toyrta-karamela1.jpg

index.php?option=com_joomgallery&func=watermark&catid=13&id=2045&Itemid=145


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειρήνη μεγαλώσατε πολύ πολύ...Μπράβοοοοο

Με το καλό και η Β επιπέδου μην ανησυχείς είναι μέσα στο όριο....


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε?Λοιπον ακουστε η μαλλον διαβαστε πιο ειναι το θεμα μου...Εχω μια απορια(σημερα μου γεννηθηκε)....υπαρχει περιπτωση αυτο που νιωθω πολυ συχνα χαμηλα στην κοιλια να μην ειναι ο μικρουλης μου και να ειναι κατι αλλο?Για παραδειγμα το εντερο,κραμπα η συσπαση?Απο την 5η εβδομαδα ειχα συσπασεις που τις ενιωθα με τσιμπιματακια χαμηλα δεξια και αριστερα.Αυτο που νιωθω απο την 15η εβδομαδα περιπου και οσο παει γινεται και εντονοτερο(τωρα ειμαι στην 20η) ειναι περιεργο ειναι σαν να εχω βαλει το σωληνα της σκουπας μεσα απο τη κοιλια μου και ανα διαστηματα να τη ρουφαει(δεν μπορω να το περιγραψω καλυτερα)!!!!!!!! (ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΑΤΕ)Πειτε μου βρε κοριτσια!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΜΑράκι σόρυ το είχα διαβάσει αλλά δεν είχα προλάβει να σου απαντήσω...Νομίζω πως είναι το παιδάκι σου!!!Βρίσκεσαι ήδη σε μια εβδομάδα που σιγά σιγά θα ζήσεις ανείπωτες συγκινήσεις...Εννοώ πως οι κλωτσιές και οι μπουνιές θα γίνουν καθημερινότητα και δειλά δειλά θα τις νιώσει και ο μπαμπάς...

Οι συσπάσεις είναι πέτρωμα δηλ να σκληραίνει η κοιλιά σου οπότε δε συγκρίνονται....


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου γλυκα καλησπερα!!!

στεγια μου ευχαριστω για τα γλυκακια!!!μου ανοιξες την ορεξη κ δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα με τα κιλακια μου!!!κ παλι να τον χαιρεσαι κ πολυχρονος!!!

irene χανιωτισα!!!!!εγω ειμαια απο το ρεθυμνο!!!πολυ μου λειπετε ολοι εκει κατω!!!ετοιμαζετε κ τα καρναβαλια κλαψ κλαψ κ εγω ζηλευω τοοοοοοοοοοοοοοοσο πολυ που λεει κ η κορη μου!!!!ηθελα να σου πω οτι εμενα μου ειχαν πει για την κορη μου κ τωρα για το νινι οτι η καταλληλη ημερομηνια να γινει ο β'επιπεδου ειναι τη 20η-22η εβδομαδα με ειδανικοτερη την 22η!!!επισης ηθελα να σου ευχηθω να πανε ολα καλα κ να εχεις ενα φυσιολογικο τοκετο αλλα χωρις να θελω να προσβαλλω το γιατρο σου ξεκινα να ενημερωνεσε λιγο γιατι οι περισσοτεροι γιατροι κανουν καισαρικες για ανυπαρκτους λογους κυριως γιατι τους συμφερει καλυτερα κ απο οικονομικης πλευρας κ χρονου.

μαρια καπως ετσι στην αρχη θα το αισθανεσαι το μωρακι σου.μπορει βεβαια να μην ειναι παντα το μωρακι σου να ειναι πραγματι τα εντερα σου αλλα οσο μεγαλωνει θα μπορεις να το ξεχωριζεις!!!!αντε κ καλα μας κλωτσομπουνιδα απο εδω κ περα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στέλλα μου πολυ πολυ χάρηκα που βρεθήκαμε στο Facebook!!!Κι εσυ και ο μικρο ύλης σου είστε υπέροχοι!!!Ευχαριστω και για τα καλα σου λογια!!!Τα γλυκά σου μας άνοιξαν την όρεξη και μας έφτιαξαν τη διάθεση!!Να μου φιλησεις το κουκλι σου!!

Εμεις εδω και 3 μέρες χτυπάμε σιγά σιγα τη μανούλα και νιώθω τόσο χαρούμενη!!Ειδικα μόλις χαλάρωσω και πιω καφεδάκι ή γλυκο αρχίζουν οι δειλες κλωτσιες αλλα καθημερινά πλέον!!!β επιπέδου έχω 19 Φεβρουαρίου..Ειμαι αισιόδοξη,ολα θα πανε άψογα!!!

Φιλακια μανουλες!!!


cT2Cp3.png

kJlGp2.png

HmHip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου εχθες πηγαμε για το εμβρυοκαρδιογραφημα , ευτυχως ολα καλα η καρδουλα μας ειναι μια χαρα οποτε εφυγε και αυτο το αγχος, τσεκαραμε αλλη μια φορα τα προσοντα μας και σιγουρευτικαμε οτι ειναι αγοραρος χαχαχαχαχαχα. Σημερα θα παρω και τον γιατρο να κλεισουμε το Βεπιπεδου, με το καλο και στις υπολοιπες οι εξετασεις σας!!!! Στεγια αυτη η ιωση δεν λεει να μου φυγει τωρα εχει βουλωσει το αλλο μου αυτι και ειμαι μισοκουφη ευτυχως δεν ποναει..Ο μπεμπακος μου κοριτσια ειναι πολυ κινητικος , τον ακουω κυριολεκτικα ολη μερα , κλωτσαει , στριφογυρναει καλα μπαλα παιζει εκει μεσα? Μεχρι και η γιατρος εχθες μια ωρα προσπαθουσε με την καρδουλα δεν καθοταν με τιποτα ησυχο το αγορακι μου. Λετε να σημαινει κατι για μετα? Να ανησυχησω ? Και ο γιοκας μου ο μεγαλος ετσι ητανε και ζωη να χει εχει βγει μεγαλο ζουζουνι σκανταλιαρικο:tongue:Αααααα οσες θελετε στειλτε μου κι εμενα να σας κανω φιλες στο fb. Λοιπον παω πρεπει να παω τον γιο μου σχολειο. Φιλακια πολλα!!!!!


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

κατερινα καλημερα!!!!

πολυ χαιρομαι που τα αγορια σου ειναι κ τα δυο καλα!!!κ εμεις καθε φορα που παμε στη γιατρο ο αντρας μου τη ρωταει "ειναι ολα οπως τα αφησαμε την προηγουμενη φορα????" πολυ γελιο σου λεω!!!κοιταζει η αγγελικη του λεει "ναι,το τσουτσουνακι μας εδω ειναι!!!" γελια πολλα νακουφιση του αντρα μου κ της λεω κ εγω"ωραια τωρα μπορουμε να παρουμε τα αρχιδακια μας κ να φυγουμε!!!"!!η καϊμενη τι αλλο θα ακουσει απο το στομα μας ουτε που ξερω μεχρι να το γεννησουμε κ εμεις το αντρακι μας!!!

αληθεια καμια μανουλα που θα μας κανει κοριτσακι δεν εχουμε στη παρεα???ολες αγορακια???λετε να ειναι αντροχρονια???παντως οταν εκανα την κορη μου πολλες κορουλες ειχαμε στο μαιευτηριο!!!

με το καλο να ερθουνε,να εχουν κ τηνυγεια τους κ ολα τα αλλα ετσι για να τα λεμε να περναει η ωρα!!!!αντε σας αφηνω τωρα να παω να κανω κανενα πιτακι να περασει η ωρα μου γιατι το ταλιπμανακι μου ειναι στον παιδικο κ εχω λιγο χρονο μπροστα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Βερακι!!!!!!Λες να ειναι αντροχρονια φετος??Κι εμενα γνωστες και φιλες περιμενουν αγορακια!!!!!

Κατερινακι μπραβο σας!!!!!Μακαρι ολα να συνεχισουν το ιδιο καλα!!!Να κανουμε και τις β επιπεδου μας και να τα ξαναδουμε τα θαυματακια!!!

Χτες το απογευμα εζησα κατι μαγικο!!!Πινω το καφεδακι μου, γνωριζοντας οτι σε κανενα 10 λεπτο θα αρχισει τις κλωτσουλες..Και αρχιζουν κλωτσιες και στριφογυρισματα!!!!!Ο αντρας μου με το χερι κολλημενο στην κοιλια, και δεν ακουσε τιποτα...τα νιωθω ομως εσωτερικα στο δερμα μου!!Οποτε πινω καφε ή τρωω γλυκο!!!Μερακλης θα μας βγει!!

χεχε!!

Καλα να ειναι τα μωρακια μας!!Εμενα ειναι και το πρωτο και νιωθω μοναδικα!

Σας φιλω!!

Καλημερες!!!


cT2Cp3.png

kJlGp2.png

HmHip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ε, εντάξει και αντροχρονιά να είναι τέλος πάντων, εμείς την έχουμε την κόρη (να μην έχει πρόβλημα να βρει!). Όντως και μένα οι περισσότερες γνωστές μου αγοράκι θα κάνουν... Τι να πει κανείς...


ugW3p2.png

zPYnp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου γλυκα καλησπερα!!!ο

στεγια μου ευχαριστω για τα γλυκακια!!!μου ανοιξες την ορεξη κ δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα με τα κιλακια μου!!!κ παλι να τον χαιρεσαι κ πολυχρονος!!!

irene χανιωτισα!!!!!εγω ειμαια απο το ρεθυμνο!!!πολυ μου λειπετε ολοι εκει κατω!!!ετοιμαζετε κ τα καρναβαλια κλαψ κλαψ κ εγω ζηλευω τοοοοοοοοοοοοοοοσο πολυ που λεει κ η κορη μου!!!!ηθελα να σου πω οτι εμενα μου ειχαν πει για την κορη μου κ τωρα για το νινι οτι η καταλληλη ημερομηνια να γινει ο β'επιπεδου ειναι τη 20η-22η εβδομαδα με ειδανικοτερη την 22η!!!επισης ηθελα να σου ευχηθω να πανε ολα καλα κ να εχεις ενα φυσιολογικο τοκετο αλλα χωρις να θελω να προσβαλλω το γιατρο σου ξεκινα να ενημερωνεσε λιγο γιατι οι περισσοτεροι γιατροι κανουν καισαρικες για ανυπαρκτους λογους κυριως γιατι τους συμφερει καλυτερα κ απο οικονομικης πλευρας κ χρονου.

μαρια καπως ετσι στην αρχη θα το αισθανεσαι το μωρακι σου.μπορει βεβαια να μην ειναι παντα το μωρακι σου να ειναι πραγματι τα εντερα σου αλλα οσο μεγαλωνει θα μπορεις να το ξεχωριζεις!!!!αντε κ καλα μας κλωτσομπουνιδα απο εδω κ περα!!!!

Nai Χανιά! Εάν ενδιαφέρεσαι είδα ότι αρχίσαν οι εγγραφές για συμμετοχή στο καρναβάλι. Και φέτος σε αντίθεση με άλλες χρονιές έχει ανοιχτή συμμετοχή ( το διάβασα στο fb).

Η Β'επιπέδου είναι ίσα-ίσα στα όρια 22ης. Δλδ. εάν τώρα είμαι 19 και 4, τότε θα είμαι 22 και 5, υπολογίζω, στην 23η εβδομάδα. Εντάξει αργούτσικα θα έλεγα. Και το περιμένω πως και πως! Εάν δείξει καλά το κοριτσάκι μας, θα του παραγγείλω κατευθείαν δωμάτιο, μπας και προλάβουμε την πτώχευση(τουλάχιστον να έχω κάπου να το κοιμίσω).

Όσον αφορά τον τοκετό, δεν μου φαίνεται να ψάχνεται ο γιατρός. Γιατί έχω μυωπία 6.5, και στην αρχή που είχα ρωτήσει με απέτρεψε λέγοντάς μου ότι το όριο είναι 9 πλέον για τον φυσιολογικό, και ότι δεν χρειάζεται να μπαίνω σε φάση χειρουργείου, εκτός κι αν συνυπάρχει άλλη παθολογία. Και μάλιστα τώρα μου φώναζε για το βάρος για δικό μου καλό, γιατί είχαμε δει ζάχαρο στα ούρα σε μια εξέταση... Όλα όμως καλά, τώρα που κάνω διατροφή.


ugW3p2.png

zPYnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααααααα


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη μεγαλώσατε πολύ πολύ...Μπράβοοοοο

Με το καλό και η Β επιπέδου μην ανησυχείς είναι μέσα στο όριο....

Ναι, το ¨πολύ¨αντικατοπτρίζει πλήρως την κατάσταση. Τι να κάνουμε, έχει κληρονομήσει την αγάπη για το φαγητό και από τους 2 γονείς! Χε χε! Δεν με νοιάζει, την υγεία του να έχει! Φαντάζομαι τον εαυτό μου κέρβερο να κρύβει τα γλυκά σε μελλοντική ηλικία.:lol:

Να τους χαίρεσαι και τους δυο!!! Το κέρασμα-θάνατος! Κάλλιστα έτρωγα 5-6 τώρα έτσι για 10-τιανό. Για τη λιγούρα μωρέ... Αντί αυτού θα περιοριστώ σε ένα πορτοκάλι και το σίδηρο... Γειά μας!


ugW3p2.png

zPYnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη γέλασα πολύ με το τελευταίο σου ποστ....χαχαχαχ


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...