Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 30 λεπτά , Neverstop είπε:

      Να σέ ρωτήσω? γιατί το έχεις σχεδόν δεδομένο πως θα γεννήσεις νωρίς? από όσο θυμάμαι ο τράχηλος δεν είχε κοντύνει πολύ κι έκανες και περίδεση. έγινε κάτι άλλο?

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

Cafe Ιουνίος 2012


Recommended Posts

Μεγαλώνει Verak το μωράκι σου!!! Κι εγώ άρχισα να το νιώθω να χτυπάει. Αλλά την προηγούμενη εβδομάδα ήταν 200γρ. Και μη σας πω ότι κάνω και διατροφή για να μην πάρω πολλά κιλά, λέει ο γιατρός. Λόγω αποκολλήσεων έμεινα στο κρεβάτι 3 μήνες και μέχρι τώρα έχω πάρει 5,που είναι βέβαια πολλά για αρχή πέμπτου. Πήραμε και το Α τεστ και είναι καλό. Μας μένει ακόμα το β'επιπέδου. Την Τρίτη θα το κανονίσουμε. Και μας έχουν πει για 250 ευρώ. Πολλά!


ugW3p2.png

zPYnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια καλησπερα σε ολες....

χαιρομαι πολυ που τα μωρακια σας και εσεις ειστε καλα...και εγω "ζηλεψα" κ εκλεισα ραντεβου με τονν γιατρο μου την δευτερα, γιατι αμελησαμε λιγο λογω εορτων την επισκεψη μας...εχω αγωνια να δω ποσο μεγαλωσε η μπεμπουλα....οσο για τουαλετα, στην διαρκεια της μερας παω συχνα...την νυχτα 3-4 φορες και απο οτι μου εχουνε πει φιλες που γεννησανε, οσο παιρνανε οι μηνες τοσο περισσοτερο θα πηγαινουμε...

Λετε???? ποσο ακομα???

Κι άλλο θα πηγαίνουμε? Πόσο συχνά δλδ? Μέχρι τώρα ξυπνάω από τις 6... Μάλλον προετοιμάζεται ο οργανισμός μας για τα όσα πρόκειται να ακολουθήσουν μετά τη γέννα! Ας το δούμε θετικά. Μετά θα μας φαίνεται φυσιολογικό το ανά δύωρο για θηλασμό. Χεχε!


ugW3p2.png

zPYnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχω μια απορια αλλα μην με παρεξηγησετε....ντρεπομαι και δεν θελω να ρωτησω το γιατρο μου....Στην εγκυμοσυνη επιτρεπεται ο αυνανισμος?(κλειτοριδικα)

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλώνει Verak το μωράκι σου!!! Κι εγώ άρχισα να το νιώθω να χτυπάει. Αλλά την προηγούμενη εβδομάδα ήταν 200γρ. Και μη σας πω ότι κάνω και διατροφή για να μην πάρω πολλά κιλά, λέει ο γιατρός. Λόγω αποκολλήσεων έμεινα στο κρεβάτι 3 μήνες και μέχρι τώρα έχω πάρει 5,που είναι βέβαια πολλά για αρχή πέμπτου. Πήραμε και το Α τεστ και είναι καλό. Μας μένει ακόμα το β'επιπέδου. Την Τρίτη θα το κανονίσουμε. Και μας έχουν πει για 250 ευρώ. Πολλά!

Δεν ξερω που θα την κανεις αλλα εμενα στην εμβρυοιατρικη γεννετικη μου ειπαν 170 ευρω και σχετικα με τα κιλα εχω να σου πω οτι εγω μεχρι τωρα(19η εβδομαδα)εχω παρει 9 ΚΙΛΑ!!!!!!!!!!Αλλα πλεον εχω ξεκινησει δραστικα το μαζεμα ελπιζω μεχρι το τελος του μηνα να μην εχω παρει καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Μαρια-Ευγενία, η αλήθεια είναι ότι ξεκίνησα 61 (ήδη πολλα) και τώρα έχω παει 66.5. Εάν δεν είχα τη μέση μου θα ήμουν πιο χαλαρή. Αλλά ακούω πολλά για διαβήτη κύησης και για μεγάλα μωρά και δεν θέλω να το παρακάνω. Για να είμαι ειλικρινής μου είναι δύσκολο να κάνω σωστή διατροφή. Είμαι πολύ επιρρεπής στις απροσεξίες...

Α, ρώτησα και άλλη και μου είπε για 170, Χανιά, από πιστοποιημένο γιατρό (ονόματα δεν λέμε)... Αλλά και αυτά πολλά είναι αν σκεφτείς ότι Αθήνα είναι πολύ λιγότερα και με DVD. Πού όμως να πληρώνεις τα αεροπορικά... Ουφφφφ!


ugW3p2.png

zPYnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια εχω μια απορια αλλα μην με παρεξηγησετε....ντρεπομαι και δεν θελω να ρωτησω το γιατρο μου....Στην εγκυμοσυνη επιτρεπεται ο αυνανισμος?(κλειτοριδικα)

Έχω διαβάσει πολλά άρθρα για το sex. Εμένα 4 μήνες με είχε σε λιμοκτονία η γιατρός λόγω αποκολλήσεων. Αλλά εάν δεν συντρέχει λόγος λένε ότι ισα-ίσα ακόμα και αυτό επιτρέπεται. Οπότε γιατί να μην επιτρέπεται το άλλο. Εξάλλου δεν μπορώ να φανταστώ τι κακό μπορεί να προκαλέσει... Πάντως δεν νομίζω ότι πρέπει να ντρέπεσαι να ρωτήσεις γενικά τέτοια πράγματα, τη στιγμή που βλέπει τόσα άλλα...


ugW3p2.png

zPYnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει πολλά άρθρα για το sex. Εμένα 4 μήνες με είχε σε λιμοκτονία η γιατρός λόγω αποκολλήσεων. Αλλά εάν δεν συντρέχει λόγος λένε ότι ισα-ίσα ακόμα και αυτό επιτρέπεται. Οπότε γιατί να μην επιτρέπεται το άλλο. Εξάλλου δεν μπορώ να φανταστώ τι κακό μπορεί να προκαλέσει... Πάντως δεν νομίζω ότι πρέπει να ντρέπεσαι να ρωτήσεις γενικά τέτοια πράγματα, τη στιγμή που βλέπει τόσα άλλα...

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Απο την 5η εβδομαδα εχω συσπασεις και ο γιατρος μας εχει απαγορεψει τις επαφες σε ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης!!!!!!!Ξεχασα να το αναφερω.Εχεις δικιο βλεπει πολλα αλλα νιωθω καπως να μιλαω για τετοια θεματα

Link to comment
Share on other sites

Μαρια-Ευγενία, η αλήθεια είναι ότι ξεκίνησα 61 (ήδη πολλα) και τώρα έχω παει 66.5. Εάν δεν είχα τη μέση μου θα ήμουν πιο χαλαρή. Αλλά ακούω πολλά για διαβήτη κύησης και για μεγάλα μωρά και δεν θέλω να το παρακάνω. Για να είμαι ειλικρινής μου είναι δύσκολο να κάνω σωστή διατροφή. Είμαι πολύ επιρρεπής στις απροσεξίες...

Α, ρώτησα και άλλη και μου είπε για 170, Χανιά, από πιστοποιημένο γιατρό (ονόματα δεν λέμε)... Αλλά και αυτά πολλά είναι αν σκεφτείς ότι Αθήνα είναι πολύ λιγότερα και με DVD. Πού όμως να πληρώνεις τα αεροπορικά... Ουφφφφ!

Εγω Αθηνα θα παω γιατι εδω δεν κανουν, η μαλλον υπαρχει ενας αλλα τα μηχανηματα του ειναι παλαιοληθηκα και γενικα δεν ειναι καθολου καλος γιατρος και τζαμπα να μου ελεγε δεν πηγαινα με τιποτα και οχι μονο εγω οι περισσοτερες αν οχι ολες!!!!!!!!!Εχεις δικιο για τα αεροπορικα.Περισσοτερα θα σου βγουν αρκει να ειναι καλος ο γιτρος που θα πας και να ειναι πιστοποιημενος!Πολυυυυυυυυυυυυυυυυ σημαντικο!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάρες μου,τι κάνετε?

Απ'ότι διάβασα όλα καλά...

Έτσι μπράβο...

Εμείς είμαστε ΤΕΛΕΙΑ!!!

Σήμερα καθώς ήμουν κρυωμένη με μύτη,λαιμό και αυτί!!!

Τώρα όλα καλά...

Είπατε τόσα που δε ξέρω τι να πρωτοσχολιάσω...

Θα απαντήσω στην ερώτηση της Μαριας Ευγενίας της Καλαματιανής(αχ πότε θα έρθουμε?)

Λοιπόν στον Γιάννο όσο ήμουν έγκυος ο άντρας μου φοβόταν εκτός από 2 φορές που δεν άντεξα η γυναίκα ο άντρας μου δεν ήθελε σεχ γιατί φοβόταν για το παιδί....

Σε αυτή την εγκυμοσύνη γκούχου,γκούχου αλληλοκυνηγόμαστε...χαχαχαχαχαχ

ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Για πείτε τα ακούτε τα θαυματάκια σας?

Εγώ αραιά και πού αλλά έχω ζήσει συγκλονιστικές στιγμές...όπως να θηλάζω και στην κοιλιά μου να κουνιέται το θαυματάκι....ΤΕΛΕΙΟ?????

Λοιπόν να συμπληρώσω πως μου λείπουν κάποιες από την παρέα μας...αλλά τι να κάνουμε?


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια και απο μενα!Ολα καλα διαβαζω!Εγω ειμαι λιγο σε κουραση και τρεξιμο καθως ο γιος μου ειναι αρρωστουλης με μπουκωμα και λιγο βηχα αλλα ταλαιπωρουμαστε γιατι δυσκολευεται να αναπνευσει τη νυχτα και εχω ριξει πολυ ξενυχτι συν του οτι βγαζει κυνοδοντες και τραβαει πολυ πονο...Και θελει και ολο αγκαλια κτλ...

Κατα τα αλλα κι εγω ειχα παει στο γιατρο την δευτερα ολα καλα αλλα δεν μου πε ποσα γραμμαρια το ειδε και δεν ρωτησα ουτε κι εγω μονο οτι αναπτυσσεται μια χαρα ειπε και ολα οκ!τελικα β επιπεδου μαζι με εμβρυοκαρδιογραφημα θα κανω κατα τις 6/2

Με τα κιλα εγω ακομη ειμαι στα +2-2.5.δεν με αγχωνουν καθως κ στην πρωτη εγκυμοσυνη πηρα αρκετα αλλα νορμαλ για το υψος μου κ φυγαν πανευκολα.

Επισης μην αγχωνεστε για τα κιλα οσο τρωτε σωστα κ ισορροπημενα και τα μωρακια θα βγουν οσο πρεπει.Εγω παντως βγηκα θρεφταρι χαχχαχα γενικα η μανα μου εκανε μεγαλα μωρα κ ηταν κ μικροκαμωμενη...:tongue:

Α κ ξεχασα να πω οτι κι εγω απο την 15η -16η εβδομαδα ακουω το μικρο να κλωτσαει και γενικα καθε μερα δινει το παρον ετσι ηταν κι γιος μου ολο κλωτσαγε ;)


ElOAp3.png

zJ3jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ελίνα μου τι κάνεις?

Τι ευχάριστα για το μπιζελάκι?

Περαστικούλια στο γιοκαρίνι σου και με το καλό να δρακουλέψετε....

Εμείς βγάζουμε τραπεζίτες ....αλλά με ήπιες καταστάσεις...

Υπομονή....

με το θηλασμό πως τα πάτε?

εμείς όλα τέλεια...βέβαια πλέον κάνουμε μόνο το πρωινό και το βραδυνό αν μου ζητήσει το απόγευμα καμιά φορά....

Ελίνα έμαθα πως και το Σοφάκι 1978 είναι έγκυος μαζί μας?ΧΑΡΗΚΑΑΑ τώρα το είδα το τικεράκι σε κάποιο θέμα στο παρεντς...


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλα ειμαι ΣΤΕΓΙΑ μου μια χαρα!!!

Ναι ξερω για το Σοφακι ολο θελω να της ευχηθω και ολο το ξεχναω.Μαζι και στην πρωτη εγκυμοσυνη μαζι και την δευτερη!

Αχ εμενα με τους κυνοδοντες οσο δεν με ταλαιπωρησε στα αλλα δοντια τοσο τωρα με ταλαιπωρει αρρωστησε κι ολας κι ειναι μια ομορφια με σα στην τσαντιλα και μιλαμε για ενα φοβερα καλοσυνατο παιδακι...Τι να κανουν κι αυτα παιδευονται.

Οσο για το θηλασμο καλα δεν ζηταει πολυ μονο τωρα που ηταν χαλια πιπιλαει τοβραδυ ακετα αλλα να σου πω δεν ξερω αν πινει πια τιποτα,παντως δεν διαμαρτυρεται.Συνεχιζει ομως κι ερχεται αγκαλιτσα και πινει εκει οτι βρει ,για παρηγορια κτλ.Καλα που εχω κι αυτο και ηρεμει σχετικα ευκολα τωρα πουτραβαει ζορια!

Ελπιζω να θελει να θηλασει και οταν γεννηθει το αδερφακι του ξερεις λεει αυτο θα βοηθησει πολυ και στο θεμα της ζηλειας.

Εχθες πηγαμε και του κλεισαμε και δωματιακι σε 2 εβδομαδες θα μας το φερουν.Αντε να δω πως θα κοιμηθει σιγα σιγα μονος του αλλα πρεπει απο τωρα να τον προετοιμασω μην νιωσει μετα οτι τον απομακρυνω λογω του αλλου μωρου...


ElOAp3.png

zJ3jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάρες μου,τι κάνετε?

Απ'ότι διάβασα όλα καλά...

Έτσι μπράβο...

Εμείς είμαστε ΤΕΛΕΙΑ!!!

Σήμερα καθώς ήμουν κρυωμένη με μύτη,λαιμό και αυτί!!!

Τώρα όλα καλά...

Είπατε τόσα που δε ξέρω τι να πρωτοσχολιάσω...

Θα απαντήσω στην ερώτηση της Μαριας Ευγενίας της Καλαματιανής(αχ πότε θα έρθουμε?)

Λοιπόν στον Γιάννο όσο ήμουν έγκυος ο άντρας μου φοβόταν εκτός από 2 φορές που δεν άντεξα η γυναίκα ο άντρας μου δεν ήθελε σεχ γιατί φοβόταν για το παιδί....

Σε αυτή την εγκυμοσύνη γκούχου,γκούχου αλληλοκυνηγόμαστε...χαχαχαχαχαχ

ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Για πείτε τα ακούτε τα θαυματάκια σας?

Εγώ αραιά και πού αλλά έχω ζήσει συγκλονιστικές στιγμές...όπως να θηλάζω και στην κοιλιά μου να κουνιέται το θαυματάκι....ΤΕΛΕΙΟ?????

Λοιπόν να συμπληρώσω πως μου λείπουν κάποιες από την παρέα μας...αλλά τι να κάνουμε?

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Τον μικρουλη μου τον ακουω καθε μερα(ειμαι στο 5ο μηνα) ειναι ιδιαιτερα κινητικος τις περισσοτερες ημερες αν οχι ολες.Ξερεις πως το νιωθω ομως?Τον νιωθω παντα χαμηλα στη κοιλα(κατω και πανω λιγο απο τον αφαλο)εχει κατασκηνωση εκει!!!!!!Ειναι σαν να με ρουφαει ο σωληνας της σκουπας απο μεσα!!!!!!!!Εχει πλακα!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια καλησπερα κ σημερα!!!

εδω ολα καλα αλλα δεν σας κρυβω οτι ζηλευω που καταλαβαινετε τα μωρακια σας!!!εμενα ο δκος μου ειναι ησυχουλης πολυ.αν δεν τον ειχαμε δει προχθες με την γιατρο πραγματικα θα ανησυχουσα.

ηθελα να ρωτησω κατι γιατι πριν απο λιγο διαβασα κατι δημοσιευσεις σας το οποιο δεν γνωριζα.εισαστε εγκυος κ θηλαζετε???εγω γνωριζα οτι απαγορευεται γιατι αυξανει τις συσπασεις κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης.ετσι ειχε πει ο γυναικολογος στη κουμπαρα μου κ η καϊμενη τον εκοψε αρον αρον.τελικα τι ειναι σωστο???

Link to comment
Share on other sites

Εγω Αθηνα θα παω γιατι εδω δεν κανουν, η μαλλον υπαρχει ενας αλλα τα μηχανηματα του ειναι παλαιοληθηκα και γενικα δεν ειναι καθολου καλος γιατρος και τζαμπα να μου ελεγε δεν πηγαινα με τιποτα και οχι μονο εγω οι περισσοτερες αν οχι ολες!!!!!!!!!Εχεις δικιο για τα αεροπορικα.Περισσοτερα θα σου βγουν αρκει να ειναι καλος ο γιτρος που θα πας και να ειναι πιστοποιημενος!Πολυυυυυυυυυυυυυυυυ σημαντικο!!!!!!!!!!!!!!!

Λοιπόν, αφού ρώτησα τελικά έμαθα ότι παίρνει 170 χωρίς DVD. Ξέρω ότι άνοιξε ή περισυ ή πρόπερσυ ( λόγω γνωστού σε υπηρεσία). Και τέλος από το γνωστό site είναι πιστοποιημένος. Ένας γνωστός μας επίσης που έκανε την εξέταση είπε ότι είναι πολύ καλός(αλοίμονο με τα τόσα που παίρνει). Θα δείξει. ..


ugW3p2.png

zPYnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...