Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια έχω αγχωθεί πάλι. Είμαι στην 10η εβδομαδα. Είχα υπέρηχο πριν 10 μέρες ήταν όλα καλά βέβαια ο γιατρός μου είπε πως το ένα έμβρυο είναι χαμηλά στη μήτρα και θα έχω αιμορραγία καθώς θα δημιουργείται η τροφοβλαστη. Εγω αίμα από τότε δεν έχω δει και αγχώνομαι λέω λες να εχει γίνει κάνα κακό. Στο μεταξύ τα συμπτώματα πηγαινοέρχονται περα από το στήθος που είναι σταθερά πρησμένο και πονάει μόνιμα. Η κοιλιά μου μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει..αναγούλες μια μέρα έχω μια όχι και τόσο. τώρα έχω αυχενική 23/5 αλλά λέω να παω αύριο στο νοσοκομείο για έναν υπέρηχο να μου φύγουν οι σκέψεις..

      Μην ανχωνεσε το ότι δεν έχεις αίμα σημαίνει ότι ο οργανισμός ανταποκρίνεται σωστα . Το μωρό έτσι Κ αλλιώς όσο περνάνε οι εβδομάδες θα ανεβαίνει πιο ψηλά οπότε το πιο λογικό ο οργανισμός σου να ανταποκριθηκε σωστά Κ να ανταπεξέρχετε στις πιέσεις. Το ότι κάνει μια πρόβλεψη ο γιατρός δεν σημαίνει ότι θα γίνει ακριβώς αυτό που λέει. Σου λέει το χειρότερο για να είσαι προετοιμασμένη δεν είναι μάντης να ξέρει ακριβώς τι θα γίνει . Αν ανχωνεσε πήγαινε για ένα υπέρηχο για να σου φεύγουν οι σκέψεις . 

       

Cafe Ιουνίος 2012


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια μου τι κανετε? εμεις πηγαμε τελικα γιατρο προχθες ευτυχως δεν εχουμε αποκολληση αλλα μου εδωσε προληπτικα utrogestan και χαπακωνομαι, βεβαια με τα χαπια τα καφε σταματησαν!!! Ειδαμε και τον μπεμπακο ειναι μεγαλο μωρο μας ειπε ο γιατρος ειναι σχεδον 200 γρ και ψηλος φαινεται 10 μερες μπροστα στην αναπτυξη!!! Τωρα σε 4 εβδομαδες περιπου θα κανουμε εμβρυοκαρδιογραφημα λογω της αυξημενης αυχενικης και μετα τον βεπιπεδου. Αυτα τα νεα μας πολλα φιλακια σε ολες


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κατερινούλα μου μεγάλος ο ΜΠέμπης!!!

Όλα καλά θα πάνε κοριτσάρα μου...

Πολλά φιλάκια...


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο κοριτσακια μου.Κι εγω αυτες τις μερες θα παω στον γιατρο να δω το μικρουλι μου.Κατερινα μου κι εγω θα κανω στις 30 ιανουαριου β επιπεδου και το καρδιογραφημα του μωρου λογω της τσιμπιμενης αυχενικης που ειχαμε κι εμεις! Να πανε ολα καλα σε ολες μας!!Μεγαλος και ο μικρουλης σου!!Κι εμενα ογιος μου στον 4ο μηνα ηταν 240 γραμμαρια και τελικα οντως βγηκε σχετικα μεγαλουτσικο μωρο.Βεβαια λογικο ακουγεται στην περιπτωση μας αφου ειμαστε και οι 2 γονεις ψηλοι


ElOAp3.png

zJ3jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελίνα με το καλό..

Εμείς β επιπέδου 1 Φεβρουυαρίου.

Δεν κοίταξα τις σημειώσεις μου για τον Γιάννο σε αυτό τον μήνα αλλά δε νομίζω να τον φτάσει το θαυματάκι μας το δεύτερο καθώς είχε βγει μεγάλο και ψηλό παιδί...και να φανταστείτε πως ε΄μεις είμαστε κανονικοί...

Καλά να είναι όλα τα μπιζελάκια και τίποτα άλλο...

κλείνω το συγκεκριμένο μνμ το έχω γράψει 3 φορές με τον Γιάννο να θέλει να πατάει κουμπιά για να ακούσει το χοτ ντογκ(μίκυ μάους)

καληνύχτα...


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.Τι κανετε?Εμεις πηγαμε την πεμπτη στο γιατρο και ειδαμε με σιγουρια το φυλλο του μωρου....ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΙ.31/01 παμε για β επιπεδου.Ειναι 203γρ και 12,5εκατοστα.Μας ειπε ο γιατρος οτι θα ειναι ψηλο.Ημερολογικα ειμαι 17+1 και υπερηχογραφικα 17+5

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αγαπημενες εγκυουλες που θα γινεται μανουλες ιουνιου 2012 σας ευχομαι εγω και το περδικακι μου να εχετε μια γερη και τελειομηνη εγκυμοσυνη και να κρατησετε τα πλασματακια σας με υγεια στην αγκαλια σας!!!

Χρονια Πολλα και Καλη Χρονια!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες μου μέσα από την καρδιά μου σας εύχομαι ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ(κάτι που μεταξύ μας ξέρουμε πως σίγουρα θα είναι καθώς θα αγκαλιάσουμε τα θαυματάκια μας....

Μαρία ευγενία με το καλό ο παίδαρος !!!

Μαρ'ια ελπίδα να χαίρεσαι το περδικάκι σου...Ευχαριστούμε για τις ευχές...ποποποπο του χρόνου θα μπουσουλάνε κάτω από το δέντρο!!!!!!!!!!!


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα μανούλες και καλη χρονια!!!Εχω κάποιο πρόβλημα όχι ευτυχώς με την εγκυμοσυνη και θα ηθελα να σας ρωτήσω και να το μοιραστώ μαζι σας!!

Χθες είχαμε πρωτοχρονιάτικο τραπέζι σπιτι μας με γονείς, αδέρφια, ανηψια,παππουδογιαγιαδες!!χεχε!!Κουραστηκα αρκετα με το ξενύχτια αλλα ευτυχώς με βοήθησε η μητέρα μου, η πεθερά μου στα μαζεματα και τα μαγειρέματα..

Σήμερα το πρωι που ξυπνησα είχα ενα κενό μνήμης.Δεν θυμάμαι την ώρα του φαγητού στο τραπέζι..Δηλαδή θυμάμαι ολα τα χθεσινά γεγονότα, τα δώρα,τη βασιλόπιτα με λεπτομέρειες αλλα δεν θυμάμαι πως καθομασταν στο τραπέζι,τι έβαλα στο πιάτο μου, τι εφαγα, ποτε το μαζεψαμε, και θυμάμαι ολα τα γεγονότα πριν και μετα..

Σήμερα που μου θύμισε η μαμά μου κάποια γεγονότα την ώρα που τρωγαμε τα ψιλοθυμομουν αλλα ψιλοτρομαξα να σας πω την αλήθεια..

Υπάρχει περιπτωση η εγκυμοσυνη να μου προκαλεί κάτι τέτοιο;;

Θα πάρω τηλ το γιατρό μου αύριο να του το πω.. Σας έχει συμβεί κάτι ανάλογο;;Ειμαι 27 χρονων,απο τωρα Αλτσχάιμερ;;

φιλακια!!

P4uvp2.png


cT2Cp3.png

kJlGp2.png

HmHip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά που θα είναι σίγουρα αφού είναι η χρονιά μας!!!!

με το καλό να αγκαλιάσουμε τα θαυματάκια μας...

Μελιτάκη σίγουρα είναι από την κούραση....έτσι τουλάχιστον πιστεύω.....

ή σε έχει μεθύσει η εγκυμοσύνη χαχαχαχχα.Μην αγχώνεσαι...


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα και χρόνια πολλά!!

Πολλές πολλές ευχές για ένα 2012 με υγιή μωράκια και υπέροχες οικογενειακές στιγμές!!

Μελίτα τι ήταν τελικά? Μίλησες με το γιατρό?

Φιλάκια!!


tt17d185.aspx

tt17d186.aspx

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια διστάζω να τον πάρω μήπως τελικα δεν πρέπει να δώσω τόση σημασία στο γεγονός, και μου πει να μην αγχωνομαι με το παραμικρό..Αλλα η αδερφη μου και η μητέρα μου επιμένουν οτι είναι κάτι σημαντικό..Ίσως τον πάρω αύριο να τον ρωτήσω και κάτι αλλο που θέλω για το ασβέστιο και το αναφέρω κι αυτο συμπληρωματικά..χεχε!

Εν τω μεταξύ έπινε εδω και μήνες το ασβέστιο mega calcium είναι σαν αναβραζουσα πορτοκαλαδα αλλα μου έκανε πάντα χάλια το στομάχι. Και μου είπε ο γιατρός μου να μην ζοριζομαι και να το αντικαταστήσω με γάλα,τυρί και γιαουρτακια..Θα έχουν λέτε τα τυποποιημένο αρκετό ασβέστιο η απο τα πολλα συντηρητικά δεν έχουν θρεπτικές ουσίες;Αυτο θελω να τον ρωτησω..Επίσης έχω ακούσει και για μασωμενα δισκια ασβεστιου.Τα παίρνει καμία εγκυουλα;; Τι λέτε;;

P4uvp2.png


cT2Cp3.png

kJlGp2.png

HmHip3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ!!!!! Τι κανετε κοριτσια μου? πως περασατε αυτες τις μερες? εμεις ολα καλα με πολλες βολτες και φαγητο ειχε και αδεια ο μπαμπας μας και τον χαρηκαμε ολοι μαζι. Τωρα ετοιμαζομαι για το παρτυ της μικρουλας μας κλεινει τα 2 στις 13 Ιανουαριου και στις 14 θα κανουμε το παρτακι της. Ο μπεμπακος με εχει τρελανει στις τουμπες μιλαμς κουνιεται συνεχεια ολη την ωρα, κλεισαμε και στις 18 να παμε να κανουμε το εμβρυοκαρδιογραφημα να δουμε καλα την καρδουλα μας και να ηρεμησουμε

Μελιτακι δεν νομιζω να ειναι κατι αλλα καλο ειναι να το αναφερεις στον γιατρο σου, προς το παρον εγω ασβεστιο δεν παιρνω καθολου αλλα παιρνω utrogestan λογω των καφε που ειχα , σιδηρο και μαγνησιο για τις συσπασεις, αυτα τα νεα μας σας φιλω ολες!!!


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

giotal καλωσήρθες στην παρέα και με το καλό το δεύτερο θαυματάκι σας....

μελιτάκι και εγώ αυτό το αναβράζον παίρνω και σίδηρο....

Νάγια καλή χρονιά...

Κατερινάκι μου με το καλό τα γενέθλιά σς...και εμείς κλείνουμε τα 2 στις 18 αλλά θα τα κάνουμε υπερπαραγωγή το Σάββατο στις 21...

Έκλεισα για Β'επιπέδου στις 1/2 το απόγευμα...


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...