Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Ιουνίος 2012


Recommended Posts

Γειά σας κοριτσάρες μου,τι κάνετε?

Απ'ότι διάβασα όλα καλά...

Έτσι μπράβο...

Εμείς είμαστε ΤΕΛΕΙΑ!!!

Σήμερα καθώς ήμουν κρυωμένη με μύτη,λαιμό και αυτί!!!

Τώρα όλα καλά...

Είπατε τόσα που δε ξέρω τι να πρωτοσχολιάσω...

Θα απαντήσω στην ερώτηση της Μαριας Ευγενίας της Καλαματιανής(αχ πότε θα έρθουμε?)

Λοιπόν στον Γιάννο όσο ήμουν έγκυος ο άντρας μου φοβόταν εκτός από 2 φορές που δεν άντεξα η γυναίκα ο άντρας μου δεν ήθελε σεχ γιατί φοβόταν για το παιδί....

Σε αυτή την εγκυμοσύνη γκούχου,γκούχου αλληλοκυνηγόμαστε...χαχαχαχαχαχ

ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Για πείτε τα ακούτε τα θαυματάκια σας?

Εγώ αραιά και πού αλλά έχω ζήσει συγκλονιστικές στιγμές...όπως να θηλάζω και στην κοιλιά μου να κουνιέται το θαυματάκι....ΤΕΛΕΙΟ?????

Λοιπόν να συμπληρώσω πως μου λείπουν κάποιες από την παρέα μας...αλλά τι να κάνουμε?

ΟΟΟΟ, περαστικά Στέγια!!! Ευχομαι να περάσει το γρηγορότερο. Για να ευχαριστηθείς ακόμα περισότερο τις φοβερές στιγμές που ανέφερες! Κι εγώ νομίζω ότι άρχισα να το νιώθω σιγα-σιγά. Αλλά πολύ ανεπαίσθητα. Άντε, ανυπομονώ. Φοβάμαι μήπως είναι αποβλακωμένο συνέχεια λόγω προγεστερονης...


ugW3p2.png

zPYnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλα ειμαι ΣΤΕΓΙΑ μου μια χαρα!!!

Ναι ξερω για το Σοφακι ολο θελω να της ευχηθω και ολο το ξεχναω.Μαζι και στην πρωτη εγκυμοσυνη μαζι και την δευτερη!

Αχ εμενα με τους κυνοδοντες οσο δεν με ταλαιπωρησε στα αλλα δοντια τοσο τωρα με ταλαιπωρει αρρωστησε κι ολας κι ειναι μια ομορφια με σα στην τσαντιλα και μιλαμε για ενα φοβερα καλοσυνατο παιδακι...Τι να κανουν κι αυτα παιδευονται.

Οσο για το θηλασμο καλα δεν ζηταει πολυ μονο τωρα που ηταν χαλια πιπιλαει τοβραδυ ακετα αλλα να σου πω δεν ξερω αν πινει πια τιποτα,παντως δεν διαμαρτυρεται.Συνεχιζει ομως κι ερχεται αγκαλιτσα και πινει εκει οτι βρει ,για παρηγορια κτλ.Καλα που εχω κι αυτο και ηρεμει σχετικα ευκολα τωρα πουτραβαει ζορια!

Ελπιζω να θελει να θηλασει και οταν γεννηθει το αδερφακι του ξερεις λεει αυτο θα βοηθησει πολυ και στο θεμα της ζηλειας.

Εχθες πηγαμε και του κλεισαμε και δωματιακι σε 2 εβδομαδες θα μας το φερουν.Αντε να δω πως θα κοιμηθει σιγα σιγα μονος του αλλα πρεπει απο τωρα να τον προετοιμασω μην νιωσει μετα οτι τον απομακρυνω λογω του αλλου μωρου...

Ελινάκι μου,και μένα που πίνεια ακούω λίγες γουλιές να κατεβαίνουν το λαιμό αλλά πάλι καλά να λέμε που συνεχίζουν ανενόχλητα γιατί δε θα ήθελα να το έκοβε!!!!

και εμείς μετά τα γενέθλια λέμε να αρχίζουμε να κοιτάμε για το δωμάτιο....

Την Τετάρτη τα κλείνει τα δύο ο γελαστούλης μου αλλά θα κάνουμε το πάρτυ το σάββατο....

και εμείς βγάλαμε προ διμήνου και τους 4 κυνόδοντες μαζί.....ήταν λίγο ζόρι αλλά όχι όσο 2 προηγούμενα που τα είχαμε δει ΟΛΑ!!!


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Να πω πως αυτό το θαυαματάκι(το δικό μου)είναι πιο ήρεμο από το πως ήταν ο Γιάννος στην κοιλιά τις ίδιες εβδομάδες.....Ευελπιστώ όμως να είναι και αυτό ήρεμο εκτός κοιλιάς όμως...χαχαχαχαχα

Ειρήνη εμένα ο γιατρός μου έδωσε συγχαρητήρια για το θηλασμό.....αν υπάρχουν συσπάσεις ή αιμορραγία ή χάνεις κιλά πρέπει να σταματήσεις το θηλασμό στην εγκυμοσύνη...

Εμείς δόξα το Θεό όλα καλά....

Εξάλου οι συσπάσεις που προκαλεί ο θηλασμός είναι όσο και όταν κάνεις σεχ που όπως είπα πιο πάνω δε προλαβαίνουμε...χαχαχαχαχαχ

άρα μάλλον τσάμπα τον έκοψε η κουμπάρα σου....


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Nα τον χαιρεσαι τον μικρουλη σου!!4 κυνοδοντες μαζι πωπω εμενα εναν βγαζει απο οτι βλεπω αλλα εχει ψιλοφρικαρει ο καημενος μαζι και με την αρρωστεια...

Παντως πιστευω αυτη η μπουμπου (μενει να επιβεβαιωθει στη β επιπεδου οτι ειναι κοριτσακι)να ναι λιγοτερο δραστηρια απο τον γιο μου γιατι ολη μερα εχει ντουρασελ ζωη να χει:lol::lol:


ElOAp3.png

zJ3jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι εύχομαι να είναι γερό και ήσυχο σα τον Γιάννο....Έχω καλομάθει πειράζει?????????

χαχαχαχαχαχα


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσακια!!!

πραγματικα κριμα που το εκοψε η κουμπαρα μου κ κριμα που ο γιατρος της δεν την ενημερωσε οσο επρεπε γιατι ξερω οτι ηταν πολυ στεναχωρο για την ιδια.η αληθεια ειναι οτι στενοχωρηθηκε ποιο πολυ η ιδια παρα η μικρη!!!

ευχομαι καλη ξεκουραση σημερα κ να περασουμε μια υπεροχη εβδομαδα!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοριτσια μου!!!!!

Δεν μπαινω οσο συχνα θα ηθελα, λογω ελλειψης χρονου αλλα σας διαβαζω οποτε μπορω.Περασα ενα πολυ ασχημο κρυωμα που δεν περναει με τιποτα, μπουκωμα φοβερο, βηχας δεκατα και πονος στον λαιμο και στο αυτι, ευτυχως ειμαι καπως καλυτερα αλλα το μπουκωμα επιμενει με αποτελεσμα τα βραδια να μην μπορω καθολου να κοιμηθω. Κατα τα αλλα καλα ειμαστε καναμε εχθες το παρτακι μας για τα 2α γενεθλια της μικρης μου και περασαμε πολυ ωραια, μαζευτηκαν καμια 20αρια παιδακια και εγινε ο χαμος:D:D

Την Τεταρτη παω για εμβρυοκαρδιαγραφημα και εχω ψιλοαγχωθει να ειναι ολα καλα γιατι δεν την εχω ξανακανει αυτη την εξεταση , κατα τα αλλα ο μπεμπακος μας δινει συνεχεια το παρον και χαιρομαι πολυ.

Μαρια -Ευγενεια στην δευτερη εγκυμοσυνη την κορη μου που ειχα συσπασεις πολλες ο γιατρος εκτος απο το σεχ ειχε απαγορεψει και τον οργασμο γιατι ειναι υπευθυνος για συσπασεις.

Στεγια με το καλο το παρτυ σας!!!!

Ελινα καλη επιτυχια και στην δικη σας εξεταση!!!!

Αληθεια κοριτσια κοιλιτσα εχετε καθολου??? Δηλαδη φαινεστε οτι ειστε εγκυες η οχι ακομα? Εγω κοιλιτσα δεν εχω σχεδον καθολου και περιμενω ποτε θα μεγαλωσει λιγο:P


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Βέρα έκανα λάθος και απάντησα προς τα σένα αλλά με προσφώνηση την ειρήνη...σόρυ..

καταλαβαίνω πόσο πολύ θα στεναχωρήθηκε η κουμπάρα σου!!!!πόσο μηνών ήταν το πρώτο?

Κατερίνα να χαίρεστε την κοράκλα και τον μεγάλο... και με το καλό να υποδεχθείτε τον μπέμπη...

Κατερίνα είχαμε το ίδιο κρύωμα κάτι που σημαίνει πως δε ήταν κρύωμα αλλά ίωση...

και εγώ έφτασα 38,5 πυρετό και πόνο λαιμό,βήχα και αυτί και μια μέρα αλλά το πρόλαβα πήγε να με πιάσει και το άλλο...

σήμερα ακούω να φανταστείς....

όσο για το μπούκωμα φεύγει σιγά σιγά....μια εβδομάδα ντε.....

το εμβρυοκαρδιογράφημα δε θυμάμαι γιατί θα το κάνετε?

είχατε δει κάτι στην αυχενική ή προληπτικά?

Για πες για το πάρτυ και εγώ καμια 25 παιδάκια περιμένω βάλε και τους γονείς τρέλα θα είναι...

περάσατε ωραία?

δώσε καμια ιδέα για φαγητό...

λέω για χαμπουργκεράκια δικά μου και πίτσα δική μου και...και ...και ....για δώσε καμία ιδέα....


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Στεγια τι να πω εμενα τετοιο πραγμα δεν με εχει ξαναπιασει τοσο πολυ , φαντασου εχουν περασει σχεδον 10 μερες και ειμαι ακομα φουλ μπουκωμενη δεν καταλαβαινω γευση σε κανενα φαγητο , ευτυχως το αυτι μου ειναι καλυτερα βουλωμενο μεν αλλα δεν ποναει. Εμβρυοκαρδιογραφημα θα κανουμε λογω αυξημενης τιμης αυχενικης , βγηκε 3,1, οπως σας ειπα και στα αλλα μου 2 παιδακια ειχα θεμα αυξημενης αυχενικης αλλα ειχα κανει αμνιο οποτε δεν χρειαστηκε καρδιογραφημα , τωρα επειδη δεν θα κανω αμνιο ειπαμε να κανουμε ολες τις αλλες εξετασεις να ειμαστε σιγουροι.

Οσο για το παρτυ ητανε πολυ ωραια ειχα παρει και μια κοπελα που ντυθηκε μινι να απασχολει τα παιδακια και περασανε τελεια, βεβαια το σπιτι μετα αφηστε το:tongue: Για φαγητο εγω πηρα απο catering γιατι μετα τα χριστουγεννιατικα τραπεζια και το καφε που ειχα δεν θελω καθολου να κουραζομαι, μην ξανασυμβει παλι κατι . Στα προηγουμενα παρτυ των παιδιων εφτιαχνα συνηθως τυροπιτακια, λουκανικοπιτακια, πιτσακια σε ρολακια, μπομπες , κεφτεδακια , καλαμακια με τοματινια και μοτσαρελακια , πατατοπιτακια δεν θυμαμαι τωρα αλλα ελπιζω να σου εδωσα μια ιδεα. Παντως εγω την ιδεα του catering θα την καθιερώσω μου φαινεται εκτος απο οτι χρηματικα ερχεται σχεδον το ιδιο γλυτωνεις και ολη την κουραση της προετοιμασιας


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑτερίνα σε καταλαβαίνω βλέπεις το προηγούμενο Σάββατο είχαμε την γιορτή και καθώς γιορτάζει μπαμπάς,γιός και πεθερός γίνετε τρικούβερτο με ζωντανή μουσική,πολύ φαγητό και πολλές δουλείες...εκεί την πάτησα γιατί έκανα ετοιμασίες έσκασα και φόραγα λίγα ρούχα.....

Πέρσυ είχα φτιάξει και εγώ ούυυυυυυυυ πάρα πολλά φέτος όμως θα φτιάξω παιδικό καθαρά γεύμα και λίγο τσίμπημα για τους γονείς καθώς φάγανε του σκασμού οι περισσότεροι την προηγούμενη εβδομάδα.....

όσα λες λέω να φτιάξω...θα δούμε φυσικά θα βοηθήσουν μαμά και πεθερά....

όσο για την εξέταση τώρα που τα έγραψε τα θυμήθηκα....Κλαή επιτυχία λοιπόν και καθόλου άγχος...


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


από τούρτα?

έλεγα να την φτιάξω μόνη αλλά τελικά μάλλον θα την πάρω έτοιμη...

α και εγώ έχω κανονίσει κλόουν για το πάρτυ καθώς το θέμα μας φέτοςε είναι το τσίρκο(έτσι πως θα είμαστε μόνο για εκεί μας βλέπω...)θα παίξουν,θα κάνει μπαλονοκατασκευές και βάψιμο... πιστεύω να περάσουμε τέλεια...πέρσυ έκανα εγώ τα κουλά μου και περάσαμε τέλεια.....έιχαμε και πινιάτα


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

ποιές έχετε φατσομπουκ?έβαλα φωτο από την πρόσκληση για τα γενέθλια μας....

στείλτε μου όποιες έχετε να σας βρω....


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

στεγια μου τωρα ειδα το μνμ σου!!!

η κορουλα της κουμπαρας μου ηταν σχεδον 21μηνων οταν εμαθε οτι ειναι εγκυος κ διεκοψε αμεσως τον θηλασμο.το σοκ της ηταν απεριγραπτο!απο τη μια η εγκυμοσυνη που δεν την περιμενε κ απο την αλλη η διακοπη του θηλασμου.ψυχολογικα 9 μηνες δεν πηγε καθολου καλα το πραγμα κ νομιζω οτι μεγαλο ρολο επαιξε κ η διακοπη του θηλασμου.οπως κ να εχει μην σε κουραζω μεγαλη ιστορια!!!

μια ιδεα για αιδικο παρτυ ειναι χαμπουργκερακια με δικες σου κοτομπουκιτσες,πανω σε ξυλακια κεφτεδακια κασερακι ντοματινι πατατοκροκετες,αντι για πιτσα μπορεις να κανεις πιτα με σφολιατα(ειναι πεντανιστιμη),δικα σου τυροπιτακια κ λουκανοπιτακια με ανεβατη ζυμη κ τοστακια σε διαφορα σχηματα!!!ελπιζω να σου εδωσα καμια ιδεα!!!

καληνυχτα σε ολες κ ονειρα γλυκα μανουλιτσες

Link to comment
Share on other sites

Βέρα καταλαβαίνω........κρίμα.....

μελιτάκι σου έστειλα.....


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...