Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες απο Γερμανια!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 173
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ολυμπία όντως είναι ωραία και στο Ντυσελντόρφ (είχαμε έρθει πριν 5χρόνια, αλλά δε γυρίσαμε την πόλη, από το αεροδρόμιο πήγαμε κατευθείαν Κολωνία, σε μία έκθεση επίπλων -μείναμε 4μέρες και στην επιστροφή πάλι το ίδιο, δεν είχαμε βρει απευθείας αεροπορικά).

ελπίζω να βολέψει να έρθουμε και προς τα εκεί:D


2abdce11ba.png oUzdp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κοριτσια!!!Εγω στη Σουηδια μενω,ασχετο εε,αλλα δεν ηξερα που να γραψω!!Πιο συγκεκριμενα μενω Στοκχολμη,ειναι πολυ ομορφη πολη,φωτογραφιες δεν ξερω να ανεβασω...

Εχω δυο παιδακια,μια κορη 8 χρονων και ενα αγορακι 8 μηνων!!!

Φιλια σε ολες!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ax bauma και σε άλλες εκθέσεις, δουλευα σαν φοιτητρια nachtwache ... οταν πατε να φατε κανενα λουκανικακι για οσους εχουν ξεμεινει εδω και δεν εχουν εεεεε ?

Φλώρα αν θες μπορουμε να κανουμε και ενοτητα για σουηδία όπως και για όλες τις χώρες...αλλα δε ξερω πόσους ελληνες ελληνιδες εχει εκει :-)λες να βρουμε μερικές μερικούς?


 ...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic  το 2012 !!...  Επιτέλους, φυσικά επίσης καθυστερημένα, ξεκινήσαμε και τα  instagram https://www.instagram.com/marybluestyl/  & φυσικα και εδώ https://www.instagram.com/parents.org.gr  &  https://www.instagram.com/parentscafe.gr/ Follow us there too :-) 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 3 months later...
.....με το νουφ θα ρθουμε σίγουρα στη bauma τον Απρίλη...

ακυρώθηκαν τα πλάνα λόγω ηφαιστειακού νέφους (και μετά βίας είχαμε κλείσει δωμάτια), τώρα του χρόνου ελπίζω να πάμε στη bau & bauma σε δυο χρόνια...(είναι που θα κάνω ανάληψη υπηρεσίας το καλοκαιράκι και δεν ξέρω αν θα πάρω άδεια και πόση:twisted:)


2abdce11ba.png oUzdp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...
Κορίτσια είμαι από Κύπρο και μένω προσωρινά στο Μόναχο. Έχω μια κόρη 5,5 μηνών! Καμιά μητερούλα εδώ στο Μόναχο να κάνουμε παρέα;

Μόναχο καλεί Μόναχο. Σου έχω στείλει πμ...

Link to comment
Share on other sites

Μόναχο καλεί Μόναχο. Σου έχω στείλει πμ...

Για πειτε μου βρε κοριτσια εσεις που ζειτε στην Γερμανια ,τι λενε τα πραγματα εκει?Νοσταλγειται την Ελλαδα???Ποια τα θετικα και ποια τα αρνητικα της καθε χωρας???

Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια,εγω μενω ελλαδα αλλα θελω πολυ να ερθω γερμανια,η γονεις μου ειναι εδω και 7 χρονια στιν γερμανια.αλλα δεν ερχετε ο ανδρας μου θα σκασωωωω...

Link to comment
Share on other sites

Εμείς κορίτσια μένουμε προσωρινά εδώ.Είμαστε εκπ/κοί και αποσπαστήκαμε για 5 χρόνια. Φέτος είναι η τελευταία μας χρονιά και για να είμαι ειλικρινής ανυπομονώ να περάσει!

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε μου βρε κοριτσια εσεις που ζειτε στην Γερμανια ,τι λενε τα πραγματα εκει?Νοσταλγειται την Ελλαδα???Ποια τα θετικα και ποια τα αρνητικα της καθε χωρας???

Ευχαριστω εκ των προτέρων.

τζουτζουκλαρακι κάθε χώρα όπως λες έχει και θετικά και αρνητικά.

Για παράδειγμα η Γερμανία είναι μια χώρα πολύ οργανωμένη με πολύ πράσινο και νόμους που εφαρμόζονται. Είναι στο κέντρο της Ευρώπης και προσφέρει τη δυνατότητα για πολλά ταξίδια.

Στην αγορά κάποια πράγματα είναι πιο φθηνά πχ.γάλα , απορρυπαντικά,καφέδες ... αλλά κάποια άλλα πιο ακριβά πχ. ενοίκια, παπούτσια , ταξί και μέσα μαζικής μεταφοράς...

Η Ελλάδα από την άλλη έχει πολύ ωραίο κλίμα, ωραίες θάλασσες και ζεστούς ανθρώπους. Μακράν καλύτερη μόδα και κομμωτήρια -γιατί είμαστε και γυναίκες εε? Τέλος όσο και αν ακουστεί περίεργο θεωρώ ότι έχουμε καλύτερους γιατρούς (όχι ιατρικό σύστημα) .

Φυσικά όπου κι αν ζεις μόνο στην πατρίδα σου δεν είσαι "ξένος" και φυσικά εκεί είναι συνήθως και οι δικοί σου άνθρωποι (γονείς αδέρφια φίλοι)

Link to comment
Share on other sites

τζουτζουκλαρακι κάθε χώρα όπως λες έχει και θετικά και αρνητικά.

Για παράδειγμα η Γερμανία είναι μια χώρα πολύ οργανωμένη με πολύ πράσινο και νόμους που εφαρμόζονται. Είναι στο κέντρο της Ευρώπης και προσφέρει τη δυνατότητα για πολλά ταξίδια.

Στην αγορά κάποια πράγματα είναι πιο φθηνά πχ.γάλα , απορρυπαντικά,καφέδες ... αλλά κάποια άλλα πιο ακριβά πχ. ενοίκια, παπούτσια , ταξί και μέσα μαζικής μεταφοράς...

Η Ελλάδα από την άλλη έχει πολύ ωραίο κλίμα, ωραίες θάλασσες και ζεστούς ανθρώπους. Μακράν καλύτερη μόδα και κομμωτήρια -γιατί είμαστε και γυναίκες εε? Τέλος όσο και αν ακουστεί περίεργο θεωρώ ότι έχουμε καλύτερους γιατρούς (όχι ιατρικό σύστημα) .

Φυσικά όπου κι αν ζεις μόνο στην πατρίδα σου δεν είσαι "ξένος" και φυσικά εκεί είναι συνήθως και οι δικοί σου άνθρωποι (γονείς αδέρφια φίλοι)

Χαιρομαι πολυ που μου απαντησες καλη μου.....

Ξερεις καποια στιγμη σκεφτηκαμε να μετακομισουμε για Γερμανια κυριως για λογους εργασιας(περισσοτερες ευκαιριες),ειμασταν ετοιμοι μπορω να σου πω ....αλλα στο τελος μια δευτερη σκεψη μας κρατησε στην Ελλαδα,διοτι στην Ελλαδα εχουμε το σπιτι μας ,τους γονεις μας,τους φιλους μας,την κοινωνικη μας θεση.....

Βεβαια η αποφαση αυτη ειχε και το τιμημα της ,μιας και στην Ελλαδα το μεροκαματο βγαινει πολυ δυσκολα......ωστοσο οπως ακουω και στην Γερμανια πια δεν "η γη της επαγγελιας" τα πραγματα εχουν δυσκολεψει κι εκει και η ανεργια χτυπα πολλους την πορτα.....

Τελοσπαντων......σου ευχομαι η χρονια αυτη να περασει και για σενα πολυ γρηγορα και να επιστρεψεις μαζι με την οικογενεια σου στην "πατρίδα":P

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι πολυ που μου απαντησες καλη μου.....

Ξερεις καποια στιγμη σκεφτηκαμε να μετακομισουμε για Γερμανια κυριως για λογους εργασιας(περισσοτερες ευκαιριες),ειμασταν ετοιμοι μπορω να σου πω ....αλλα στο τελος μια δευτερη σκεψη μας κρατησε στην Ελλαδα,διοτι στην Ελλαδα εχουμε το σπιτι μας ,τους γονεις μας,τους φιλους μας,την κοινωνικη μας θεση.....

Βεβαια η αποφαση αυτη ειχε και το τιμημα της ,μιας και στην Ελλαδα το μεροκαματο βγαινει πολυ δυσκολα......ωστοσο οπως ακουω και στην Γερμανια πια δεν "η γη της επαγγελιας" τα πραγματα εχουν δυσκολεψει κι εκει και η ανεργια χτυπα πολλους την πορτα.....

Τελοσπαντων......σου ευχομαι η χρονια αυτη να περασει και για σενα πολυ γρηγορα και να επιστρεψεις μαζι με την οικογενεια σου στην "πατρίδα":P

Σ' ευχαριστώ πολύ και εύχομαι και σας να σας ανοίξουν στην Ελλάδα νέες "πόρτες" και να βρείτε εκεί αυτό που ψάχνετε...;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...