Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μετάβαση απο blog σε επιχείριση ;


CoffeeMaker

Recommended Posts

Μεχρι τώρα ήσασταν blogger που πιθανώς έβγαζε κάποιο χαρτζηλίκι απο μικροπαραγγελίες σε φίλες γνωστούς απο προιόντα που κατασκευάζετε.

Επιλέγετε την έναρξη επιχείρισης.

Τι πρέπει να προσέξετε, απο την στιγμή της έναρξης,

μέχρι και την στιγμή της αποστολής των προιόντων, των τιμολογίων κλπ.

Το θέμα έχει σκοπό να βοηθήσει όσους/όσες δεν έχουν καμία σχέση με επιχειρήσεις, να έχουν μια εικόνα τι θα πρέπει να προσέξουν.

Καλύτερα για αυτή τη μετάβαση, γνωρίζουν οι ίδιες οι blogger που κατάφεραν αυτή την μετάβαση επιτυχώς, ή όσες βρίσκονται αυτή τη στιγμή στην μετάβαση - θα παρακαλέσουμε λοιπον όσους επιθυμούν να μοιραστούν αυτές τις γνώσεις με τα άλλα μέλη/blogger !

το πρώτο ερώτημα είναι εκτός απο τα παρακατω

1) πότε και γιατί επιλέγει να κάνει έναρξη;

2) ποιά ειναι τα πρώτα βήματα που πρέπει να κάνει

3) πως να οργανωθεί στο σπίτι / χώρο εργασίας

4) τι εργαλεία θα πρεπει να διαθέτει (διαχείρισης οικονομικών και παραγγελιών κτλ) & λογιστικά θέματα - τι πρεπει να αγοράσει

5) υπάρχουν δωρεάν λύσεις για όλα όσα είναι απαραίτητα (software)

6) άλλες συμβουλές

(μπορείτε και εσείς να συμπληρώσετε την λίστα!)

θυμηθείτε: όλοι απο κάπου ξεκινούν!


Ακολουθήστε μας και στο Instagram!

follow_cafe.jpgfollow_insta.png

 💗LIFE, needs to be full of FUN. Η ζωή πρέπει να είναι γεμάτη από χαρά.💗

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με ενδιαφερει και μενα το το τόπικ αυτο...Υπάγομαι στις ενδιαφερομενες και περιμενω εναγωνίως απαντησεις!!!


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

εγω σχετικά με έναρξη ηλεκτρονικού καταστήματος παντως βρήκα αυτο :

Συμβολαιογράφο και Δικηγόρο για καταστατικό (ΕΠΕ ΑΕ)

Έναρξη στο ΤΕΒΕ

Έναρξη σε επιμελητήριο

Έναρξη στην εφορεία για ηλεκτρονικό εμπόριο.

Θεώρηση Βιβλίων και στοιχείων (ΚΒΣ)

Ταμειακή ή φορολογικό μηχανισμό για εκτύπωση αποδείξεων

Λογιστή για να σας κρατά τα βιβλία

http://www.internetingeniousmarketing.com/blog/ingenious-articles/136-online-shop-construction

θα ηταν ενδιαφέρον όμως για οσες το έχουν κάνει να μας γράψουν μερικά πραγματα !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...
×
×
  • Δημιουργία νέου...