Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Να σου ζήσει το αγοράκι σου!

Γερός και καλότυχος να ειναι! Πάντα να τον καμαρώνετε, κόρη μου!

Μπράβο κοριτσάκι μου, μπράβο!

Ασε.. στάνταρ έτσι γίνεται.. μόλις πεις "αμήν" ακολουθούν και 2 σφαλιάρες... :?

Το ξέρω καρδούλα μου, στο έβαλα μήπως πάρεις καμιά ιδέα. Ούτε και γω το χω καθόλου με τη ζωγραφική.. ζωγραφίζω σαν παιδάκι της Α' δημοτικού :tongue::tongue:.

Έχεις καμία φίλη που να ζωγραφίζει λίγο να σου φτιάξει κάτι?

Τι άλλο να μπορούσαμε να κάνουμε... :rolleyes: Αν και εσύ είσαι.. ταλεντάρα αγαπημένη μου.. το γούστο σου είναι ταλέντο.

Υ.Γ. Μου χεις λειψει πολυ. Θέλω να πιουμε καφεδάκι!!!

Ναι, έχω! :)

Και φίλη και την αδερφή μου! :)

Αχ! Ναι! Να πιούμε!

Θα βαρεθείς να μ΄ακούς :tongue:

Γενικώς, θα είσαι ακόμα Αθήνα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

To βιβλιο ειναι τελεια ιδεα για δωρο αλλα δεν πρεπει λιιγο να ξερουμε και τα γουστα της?Εγω ας πουμε στην παραλια θελω να διαβασω κατι αναλαφρο που να μην ειναι πολυ ψαγμενο παρολο που ειμαι ενα ψαγμενο ατομο :mrgreen::mrgreen::mrgreen::tongue:

Για αναλαφρο λοιπον προτεινω

1.Το φθινοπωρο της μαγισσας

2.Η νυφη που φορουσε μαυρα

3.Μικροι αγγελοι

Καλα ο σελιδοδεικτης με ζωγραφια της μικρης μου αρεσε τρελλα,το ποσο σας ζηλευω εσας που "το'χετε" με τις κατασκευες δεν λεγεται.

Σοφια τελεια ολα στο παρτυ σας,μπραβο σου.


Mx8hp2.png

dv8Yp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σοφία....δεν έχω λόγια!!! Πραγματικά όλα φαίνονται τέλεια για το πάρτυ! ο γιός σου πρέπει να είναι πολύ περήφανος :) Μπράβο σας!!!!!

christine παγωτίνια φάγαμε :tongue: :tongue: εδώ δεν μαγειρεύω....έχει αναλάβει το πεθερίδιο τα περισσότερα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ διάβασα όσα μπόρεσα....Ειρήνη μου καλώς τον δέχτηκες τον μπαμπά σου, καλή προσαρμογή!

Χρόνια πολλά στα παιδάκια που είχαν γενέθλια, στο γιο σου Σταυρούλα και όποια άλλα

Επίσης Βικ καλή ευκολία στη μετακόμιση και Μαριάννα καλή αρχή στη νεα ζωή σας!

αλλα βρε φιλεναδα πες την αληθεια ενα πλυντηριο δε σου ελειψε:lol::lol::lol:

ε ναι ενα στερητικό το παθα:tongue::tongue::tongue:.....τόσο που εχω βάλει 4 από το πρωι και εχω τουλάχιστον 3 ακόμα;)

mirtoula και όποια άλλη έχει μικρό παιδάκι πως τα βολεύετε με το φαί τους, πείτε μου καμιά πρακτική ιδέα.

Εγώ όταν ο μεγάλος ήταν 1χρ είχα πάρει μαζί μου φαί αλεσμένο κατεψυγμένο και σε ταπεράκια, 1 ταπεράκι για κάθε μέρα (για 15 μέρες). Το ξεπάγωνα από το βράδυ, και πριν το ζεστάνω το ξαναχτυπούσα στο μούλτι(βέβαια η υφή του ήταν χάλια). Έβραζα αυγό, άλεθα φρούτα, έκανα κρέμες, γενικά δεν θα μπορούσα να μείνω σε δωμάτιο χωρίς κουζίνα.

Τώρα που πήγαμε μόνο 6 μέρες αλλά το δωμάτιο δεν είχε κουζίνα, είχα πάρει πάλι φαί μαζί μου που το έδωσα στην κουζίνα του ξενοδοχείου, να το αλέθουν και να το ζεσταίνουν. Πάλι όμως είχα μαζί μου μούλτι και βραστήρα για να κάνω γάλα και φρουτόκρεμα.

Όπως καταλαβαίνεται μια ταλαιπωρία την έχω και στις διακοπές, αν έχετε κάτι πιο πρακτικό θα με σώσετε.

Χριστίνα μου το σκεφτόμουν και γω αυτό είναι η αλήθεια αλλά τελικά αποφάσισα να μην πάρω τίποτα μαζί μου και να φαει ο μικρός όπως και μεις....και ετσι κ έγινε. Στο ξενοδοχείο είχε πακέτο all inclusive δηλ μπουφέ πρωι-μεσημέρι-βραδυ και 2 ενδιάμεσα συν παιδικό γευμα κλπ οπότε σε κάθε γευμα έβρισκα να του δώσω κάτι που ήξερα ότι τρωει....είχε ριζάκι με μοσχαράκι, μακαρονάκι κοφτό, κρέμα καραμελέ, ρυζόγαλο, γιαούρτι, φρούτα....γενικά ενω ανησυχούσα πολύ γι αυτό τελικά καλύφθηκε ο μικρός πλήρως με τον μπουφέ χωρίς κανένα πρόβλημα....α να πω όμως ότι δεν τρωει αλεσμένα εδω κ καιρό αν έτρωγε αλεσμένα μάλλον δεν θα μου βγαινε και τόσο καλά....γενικά αποφευγω στις διακοπές δωμάτιο με κουζίνα γιατί αν είναι να μαγειρευω πάλι...:?. Πάντως αν θέλεις οπωσδήποτε αλεσμένα μια λύση είναι να πάρεις έτοιμα βαζάκια τροφής -έχει και γευματα και φρουτόκρεμα στα βιολογικά της Holle, για μερικές μέρες νομίζω δεν θα ναι κακό να τρωει κάτι τέτοιο, εγω τα χρησιμοποιούσα παλιότερα σε παρόμοιες καταστάσεις και ήταν μια χαρά...

Κική μου περαστικά κ στη μικρούλα σου και σε σένα, ευχομαι να ξεμπερδέψεις κ να πας ξέγνοιαστη στις διακοπές σου!

Μυρτουλα φοβερη εκπληξη φανταζομαι χλιδη η σουιτα στο συγκεκριμενο ξενοδοχειο.

ασε ασε.....τώρα γυρίσαμε στο σπίτι κ μου φαίνεται καλύβα:tongue::tongue::tongue:με ξεσήκωσαν οι άτιμοι και πώς θα ξαναμαζευτώ:tongue::tongue::tongue:

Ελληνίδα ζάμπλουτη με σουϊτα με 4 γράμματα

ΕΡΣΗ :mrgreen::lol:

:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Κοριτσάκια ευτυχως ολα εγιναν ομορφα στον παιδικό και ο μικρος μου ειχε ενα μεγάλο χαμογελο!!!

:)

Σας βάζω φωτο απο το παρτυ να δειτε ...

972075_485249971557140_446205220_n_zps79d4d3d2.jpg

999066_485250161557121_24852381_n_zpsa6c45cd7.jpg

Την Τουρτα ευτυχως του άρεσε χαχα ετσι που την εφτιαξα!!!

αχ αχ τι ομορφιές είναι αυτές??

kalamaraki τέλειο δώρο το βιβλίο, εγω τα τελευταία που διάβασα ήταν το eat pray love και το νησί


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

:PΓεια σας καλες μου φιλες!!!!!!!!!!!!!!

Σας διαβασα με πολυ μεγαλη προσοχη!!!!!!!!!!!

:arrow:εμεις χθες πηγαμε με την κορη μου στον ΜΑΙΚ τον Φασολακη! Εκανε κ ενα τρελλο μποuρινι μεχρι τις 7,30'κ 9.15'ηταν το θεατρο κ στεναχωριομουν οτι αδικα πηραμε εισητιρια:tongue:¨

δεν μαρεσε καθολου ...ως πλοκη ....αλλα΄ειχε πολυ τραγουδι κ χορο κ αξιζει η Βανεσα Αδαμοπουλου κ ο πρωταγωνιστης!

:arrow:σημερα δεν σας εγραψα πρωι γιατι καταπιαστηκα να κανω πρωι πρωι γεμιστα! τελικα παραφουσκωσε το ρυζι κ ενωθηκαν σαν πιτα ολα! μια μεγαλη ριζοπιτα με πιπερια κντοματα! ευτυχως εγιναν πεντανοστιμα κ τα παιδια εφαγαν πολυ!

:idea: πηγα κ στην λαϊκη με τα παιδουδια μου! εβαλα λουρι στον μικρο γιατι δεν καθεται με τιποτα πλεον σε καροτσι !!κ ολοι ελαγαν "κοιταξτε, σαν τα σκυλια"!:evil:

πολυ μου την βιδωσε!! ---μονο που το παιδι ειναι πολυτιμοτερο απο το σκυλι! κ ειμαστε σε μια λα"ικη με απειρο κοσμο,κ με γυφτους κ ειναι κ πολυ ζωηρος!" κ τα συνορα ειναι διπλα της Βουλγαριας ,να στο παρουν κ παει το μωρο σου!! ουτε να το σκεφτο μαι δεν θελω..........

:arrow: κατεβασα κ λιγο τα παιδια στην πυλωτη κ επαιξαν με τα ποδηλατα!ειχα ετοιμο φαγητο κ στις2 ανεβηκαμε!

:idea: απογευμα βολτουλα θα παμε μαλλον! σε κανεναν ανοιχτο παιδοτοπο με φουσκωτα στην περιοχη Κοιλαδα!


du4bvfn6x.png1389tcem0.png
Link to comment
Share on other sites

:arrow:ΥΟΤΟU καλέ τί επαθα κ τις μπερδευω??δικιο εχεις!! ριξε καμια σφαλιαρα να συνελθω !!! :tongue: επισης μαρεσε που το "αδιαθετησα" το εγραψες "αδειαθετησα"!! ειναι επειδη θελουμε ολες τοτε αδεια απο ολα!!! εσυ δεν τοκανες 'η κανω παλι λαθος ρε γμτ???

:idea:ειρηνη θελω να σε ρωτησω εδω κ παρα πολυ καιρο......:confused:αληθεια αλλάζεις χρωμα στα νυχια καθε2μερες??? ξερω ειναι το επαγγελμα σου αλλά κ παλι μου φαινεται περιεργο!..δεν ειναι κ απλα χρωμα...κανεις κ σχεδιακια κτλ...

:arrow:christine εχω πολλες λυσεις να σε πω για φαγητο!μην μασας!! μπορεις να παρεις εκεινα τα γυαλινα βαζακια nestle 2γευσεις υπαρχουν λαχανικα με κοτοπουλο κ μοσχαρι !! ειναι τελειο! παλια το ελεγαν γκερμπερ κ τα εδιναν οι γιατροι!με τετοιο μεγαλωσα κ μου το προτεινε η μαμα μου!!κ γιανα ζεσταθει θελει μονο μπενμαρί!!λιγα λεπτα σε πολυ ζεστο νερο μαζι με το βαζακι!ουτε πιατο δηλ δεν θελεις!! επισης μια πολυ ευκολη λυση ειναι ο τραχανας για φαγητο!βραζει σε 10λεπτα(γκαζακι)!! οι κρεμες κα ειναι γνωστα!!

έτσι εκανα εγω ακομη κ με δωματιο με κουζινα....

:arrow:μαμαβασια κανω τον κινεζο τοσο καιρο..:cool:.βαζεις παγωτο με μπισκοτο δεν απαντω,,,λες για παραλιες κ θαλασσες..το καταπινω!! ανθρωπος ομως ειμαι κ θα λυγισω....:(

:idea:μυρτουλα καλέ τετοια κριση καλοσυνης &πατριωτισμου απο ξενοδοχειο σε φουλ σεζόν !:rolleyes:τι να πω?? μακαρι!!!!!! χαλκιδικη εισασταν??αφου περασατε καλα αυτο εχει σημασια!!!!!! αν επιτρεπεται σε ποιο πηγες?κανε διαφημιση στον καλο αυτον ανθρωπο δεν ειναι κακο!!!!

:arrow:μυμσοφια:D τα εκανες ολα τελεια!!!!!!! πραγματικα!! να τον χαιρεσαι τον παλικαρά σου !!!! 5 κι εμεις !!! εγω παλι κουλοχερα..... θα κανω μονο πιτες ,πιτακια, κρεπες , σαντουιτσακια&μια πιτσα.... θαχω ετοιμα τουρτα,ξηρουςκαρπους,γαριδακια-πατατακια,ντονατς κτλ...

:idea:

:D:D:D:D:Dσημερα μαζεψα ολα τα μπιμπερο!!!! καθαρισε ο παγκος -διαχωριστικο κουζινας!!! μετα απο5χρονια ακριβως, δεν υπαρχει μπιμπερο κ θηλη στην κουζινα μου!!αχχχ

:P:idea:

:P:p:p:p


du4bvfn6x.png1389tcem0.png
Link to comment
Share on other sites

Στα γρήγορα, κοριτσάκια, μπήκα να σας διαβάσω.

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τα περαστικά! Η μικρή μου είναι καλά κι εγώ σαφώς καλύτερα από το πρωί! Μπορεί να είναι και θέμα ψυχολογίας γιατί έκλεισα ραντεβού σε οδοντίατρο για τις 5:30. Δεν θα την πάλευα να φύγω με το άγχος. Η υπόλοιπη "αρρωστίλα" να την πω; αν τακτοποιηθεί το δοντάκι, δεν με πτοεί. Μπροστά στις διακοπές, θα τα ισοπεδώσω εγώ τα μικρόβια :tongue:.

Επίσης, γύρισε νωρίς ο μπαμπάς μας κι αφού είχα μαγειρέψει και σιδερώσει λίγο μας πήρε και πήγαμε βόλτα στα μαγαζιά. Πήρα καινούρια κουρτίνα για το μπάνιο μας, πολύ γουστόζικη και μια πικέ κουβέρτα μονή σε ένα υπέροχο μωβ-βιολετί χρώμα για τη μικρή μου. Είχε πολύ καλές εκπτώσεις το μαγαζί! 21? και τα δύο! Πού 'σαι, Δήμητρα, να με καμαρώσεις :tongue:!

εμεις καλα ηρεμα κ χαλαρα.

καπως ετσι

images?q=tbn:ANd9GcQ55N0elcEctTv51dXH4Edfukud7SRDfeclnbc_wm4TzojiS_Wo2g

Και έτσι και καλύτερα να συνεχίσετε! ;)

Γύρισα έστρωσα κρεβάτια, συμμάζεψα ρουχαλάκια από έξω απλωμένα

{Καλά δεν το συζητώ τι σίδερο έχω κ το αγνοώ....γκρρρρ κ πρέπει να το κάνω γμτ γιατί Κυριακή πρωί έρχεται η πεθερά από Αθήνα για τα γενέθλια της μικρής....κ δεν θέλω να το δει έτσι, θέλω να μπει κ να αστράφτει το σπίτι χε χε}

Καλέ, Καλαμάρι, μην αγχώνεσαι! Κάνε όσα βλέπει η πεθερά :lol:!

Κοριτσάκια ευτυχως ολα εγιναν ομορφα στον παιδικό και ο μικρος μου ειχε ενα μεγάλο χαμογελο!!!

:)

Σας βάζω φωτο απο το παρτυ να δειτε ...

972075_485249971557140_446205220_n_zps79d4d3d2.jpg

999066_485250161557121_24852381_n_zpsa6c45cd7.jpg

Την Τουρτα ευτυχως του άρεσε χαχα ετσι που την εφτιαξα!!!

Σοφάκι, πώς να μη χαμογελάει; Υπέροχα όλα!

kiki μήπως το δόντι πονάει αντανακλαστικά από τον πονοκέφαλο? η μικρή σου δεν θα ανεβάσει άλλο πυρετό πιστεύω.

Χριστίνα, φοβάμαι ότι συμβαίνει το αντίθετο :?.

Θέλω να πιστεύω έκανα καλή επιλογή

Για μένα, ξεκάθαρα, ναι! ;)

Υπέροχη η ιδέα σου. Για μένα, ένα βιβλίο, είναι πάντα καλοδεχούμενο! Πόσο μάλλον για μία δασκάλα!

Σου βάζω και μερικές άλλες ιδέες :D με ή χωρίς το βιβλίο {αν και εγώ το λατρεύω σαν ιδέα} :

1) Κάτι "καλοκαιρινό" όπως παντοφλες {πάντα χρήσιμες και καλοδεχούμενες} και ένα όμορφο ποτήρι για καφέ στην παραλία

tsanta1_zpse436f1f1.jpg

2) Ένα απ' αυτά τα υπέροχα πλαστικά κουτιά με διαχωριστικά, που εσείς οι δασκάλες χρησιμοποιείτε για τα είδη που εκείνη χρειάζεται:

218002438181899611_S8J6MaYS_c_zpsed4b27fc.jpg

3) Κάτι ακόμα πιο "καλοκαιρνό" όπως μία ψάθινη τσαντούλα παραλίας, με μία πετσετούλα και παντοφλίτσες

DSC_0011beach2_zpscdedab8b.jpg

4) Κάτι όπως αυτό που χαρίσαμε εμείς στη δασκάλα μας. Ενα γλαστράκι με ένα ιδιόγραφο σημείωμα του φιογκακίου, που έλεγε

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΤΕ

ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΩ

Και η δασκάλα του το λάτρεψε!! ;);)

DSC02256_zps4d805f67.jpg

Τέλειες ιδέες! Καλέ, θα θυμάσαι να μου τις πεις του χρόνου που θα ξαναψάχνομαι;

Επειδή λόγω αφραγκιάς έχω πολυυυυυυυ καιρό να πάρω βιβλίο για μένα

για προτείνετε τίποτα που διαβάσατε κ σας άρεσε

Το πρόβλημα Σπινόζα Ι. Γιάλομ

Η λέσχη των τιποτένιων Τζ. Κόου

Το κουρδιστό πουλί Χ. Μουρακάμι

Σοφία....δεν έχω λόγια!!! Πραγματικά όλα φαίνονται τέλεια για το πάρτυ! ο γιός σου πρέπει να είναι πολύ περήφανος :) Μπράβο σας!!!!!

christine παγωτίνια φάγαμε :tongue: :tongue: εδώ δεν μαγειρεύω....έχει αναλάβει το πεθερίδιο τα περισσότερα!

Άγια πεθερίδια :tongue:!

Μπράβο στην κόρη για το ποδήλατο!

Έφυγαααα! Θα έρθει κι η κόρη μου, λέει, μαζί να μου κρατάει το χέρι :tongue:!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

:arrow:

:idea:μυρτουλα καλέ τετοια κριση καλοσυνης &πατριωτισμου απο ξενοδοχειο σε φουλ σεζόν !:rolleyes:τι να πω?? μακαρι!!!!!! χαλκιδικη εισασταν??αφου περασατε καλα αυτο εχει σημασια!!!!!! αν επιτρεπεται σε ποιο πηγες?κανε διαφημιση στον καλο αυτον ανθρωπο δεν ειναι κακο!!!!

επιτρέπεται Δήμητρά μου και φυσικά να διαφημίσω και να πω τα καλύτερα για το ξενοδοχείο γιατί ισχύουν και με το παραπάνω...το Πορτο Καρράς το Σιθωνία είναι στο Μαρμαρά...και μας μας φάνηκε στην αρχή πολύ περίεργο που μας έκαναν τέτοιο δώρο αλλά τι να λέγαμε όχι?:tongue::tongue::tongue: Κοίτα καταλήξαμε στο συμπέρασμα ότι μάλλον η σουίτα τους ήταν άδεια αυτές τις μέρες που πήγαμε και σου λεει γιατι να μην την δώσουμε σε κάποιον ...δεν ξέρω τι να υποθέσω, ίσως ήθελαν το δωμάτιο που είχαμε κλείσει για άλλον, πάντως ότι και να ήταν, ήταν μια σούπερ χλιδάτη διαμονή σε τιμή απλού τρίκλινου;);)


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας φιλεναδες!!!

Σταυρουλιτσα πολυχρονος ο γιοκας σου και ευτυχισμενος..

Βικτωρια κουραγιο με την μετακομιση ειναι μανικι αλλα σκεψου οτι θα ειναι μια καλη αλλαγη και συν οτι θα εχεις την μαμα σου κοντα και για βοηθεια αλλα και για παρεα..ετοιμαζεις και βαφτιση ,ολα μαζι σου πεσανε..και εγω βαφτιζω την μικρη τον Αυγουστο αλλα λιτα..

Ρενατα μου τελικα ειμαστε πολλες πουυ θα φυγουμε τον αυγουστο..υπομονη..καλα να περασετε στο Αγκιστρι..

Σοφακι πανεμορφα ολα μπραβο σου..φανταζομαι την χαρα του μικρου σου..

Μιρτουλα καλως μας ηρθες ξεκουραστη και ανανεωμενη..σουιτα?μπραβο στον ιδιοκτητη του ξενοδοχειου..

Χριστινα και εγω διακοπες χωρις κουζινα δεν γινεται ακομα..περισυ δεν πηγαμε λογω γεννας αλλα την πρωτη χρονια με παιδι μαγειρευα το φαγητο του παιδιου αλλα και την δευτερη χρονια που ετρωγε οτι και εμεις παλι επελεξα να εχει κουζινα..

Καλαμαρακι πολυ ωραια ιδεα το βιβλιο με σαγιοναρες και τσαντουλα..εμενα μου αρεσουν πολυ τα βιβλια της Μαντα..

Εμεις το πρωι σηκωθηκαμε μαζι οι γυναικες του σπιτιου φτιαξαμε γαλατακια

απλωσα ενα πλυντηριο

εστρωσα κρεβατια

τιναξα ριχταρια και τα ξαναεστρωσα

σκουπισα μπαλκονια

εβαλα κοτοπουλακι να βραζει

εβαλα και το φαγητο της μικρης

σαπουνισα τους παγκους νεροχυτη

επλυνα το μπανιο

επλυνα και αλλαξα την μπεμπα

αδωσα τα ρουχα στην μεγαλη να ντυθει

σκουπισα

ξεσκονισα

ταισα φρουτακια

ετοιμαστηκαμε και πηγαμε λαικη

γυρισαμε τακτοποιησα τα πραγματα

ολοκληρωα το φαγητο προσθετωντας ζυμαρικο

εστρωσα τραπεζι φαγαμε-ταισα και την μικρη

μαζεψα τα πιατα

καθαρισα τα ψαρακια

ξανασαπουνισα τον νεροχυτη

εκανα ντουζακι την μικρη και την κοιμισα

ποτισα τα λουλουδια

σφουγγαρισα

εκανα μπανιο και εγω

περιποιηθηκα τα φρυδια μου

μαζεψα τα απλωμενα(εχω σιδερο για το βραδυ)

και επιτελους ηρθε η στιγμη και της δικης μου ξεκουρασης..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γιώτα μου, τι τρελή χαρά είναι αυτή;!!!

Να περάσεις τέλεια!!!

καλε εχω να βγω μονη μου 2 χρονια και! τυχαια με την ιδια φιλη μου ειχαμε βγει παλι!!!

Ρενατα κριμα και εγω θεωρησα οτι ελειπες διακοπουλες..θα φυγετε καθολου να ξεκουραστειτε?

Γιωτακι ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΦΙΛΗ ΣΟΥ...

ευχαριστω αρετακι μου! λες κ πηγα ημερισια!!!:tongue::tongue:

Καλησπέρα μικρές μου αγαπημένες.

Στο μεταξύ μας χάλασε η τηλεόραση στο δωμάτιό μας... θα δούμε αν είναι η ασφάλεια... αν όχι... θα πρέπει να πάρουμε άλλη κάποια στιγμή.. {γμτ!}

Σας διαβασα, δεν θα μιλήσω με όλες, αύριο, σας φιλω γλυκά...

Μα δεν είναι υπέροχο χρώμα?? Και γω το λάτρεψα!!!

Ατιμο.. άτιμο...

Εγώ δούλευα και εσύ γύρναγες για καφέδες ε?

Επιτέλους ήρθε η ώρα να βγεις για καφεδάκι!!!!!!!!!!!!!!!!! Ελπίζω να πέρασες ΣΟΥΠΕΡ!!!!

τωρα βρηκε να χαλασει κ αυτο????:evil::evil::evil:

βρε ειρηνη μου ενιωθα λες κ πηγα ημερισια!!! βεβαια σημερα ξυπνησε με διαθεση νταουν λογω περιοδου.... κ ακομα ετσι ειμαι...

Εδώ είμαι και εγώ.....το σπίτι μας πεντακάθαρο!

Σήμερα είμαι μια περήφανη κουκουβάγια!!! εκτός απο την μεγάλη τώρα και το κορίτσι μου το μικρό 4,5 χρονών έμαθε να κάνει ποδήλατο χωρίς βοηθητικές ρόδες.....σήμερα όλο το απόγευμα έμαθε και μπορώ να πω ότι κάνει πολύ καλά πλέον.....διανύει όλο το γήπεδο του μπάσκετ χωρίς να σταματήσει ......μπορώ να κάνω κουκουβααααααααααααααααααααααααααααα ????

μεγαλωσε το κοριτσακι σου!!!!! κανε κουκουβα οσο θες!!!

Το απογευμα πηγαμε βολτουλα να κανει και η μεγαλη ποδηλατο,γυρισαμε καναμε τα μπανακια μας ηπιαμε το γαλατακι μας διαβασαμε τα παραμυθακια μας καναμε και τις αγκαλιτσες μας και με τις δυο και κοιμηθηκαν..και εγω επειδη ειχα μια πεινα τσακισα τρια τοστακια εκ των οποιων το ενα ηταν με μερεντα και επειδη εξακολουθουσα να εχω μια λιγουρα εφαγα και παγωτακι..τωρα δεν μπορω να κουνηθω..σε λιγο θα παω να αραξω στο κρεβατακι μου..

αα στην διαιτα εισαι κ εσυ!!! να κανεις παρεα μαζι μου κ με την ειρηνη!τοστ με μερεντα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! κ παγωτο?????????????? αραγε κοιμηθηκες καλα? η βαρυστομαχιασες???

Κοριτσάκια και μάνα, γεια χαρά σε όλες!

Ελπίζω να είστε καλά κι εσείς και οι οικογένειές σας και να σας βρίσκω χαλαρές να καταστρώνετε διακοπές (αν δεν πήγατε...) Εμείς τσου μετακόμιση!

Σας σκεφτομουν καιρό τώρα, αλλά χρόνος γιοκ, η μικρή μου είναι "αλυσοδεμένη" στο πόδι μου και πραγματικά δεν αφήνει να καθήσω καν στην καρέκλα του γραφείου, οπότε το πσ με ξέχασε... Ειδικά τώρα έχω και τις δύο σπίτι (την σταμάτησα τη μεγάλη από σταθμό τον Ιούλιο) και γίνεται χαμός με τα δυο πιτσιρίκια... ¨ολη μέρα ακούω μαμα και τσιρίδες...

Έχω να διαβάσω νέα σας, 3 μήνες τουλάχιστον .. φαντάζομαι δεν μπορώ να αναπληρώσω τα χαμένα, εν καιρώ!

Εν συντομία, τα νέα μας:

- Η μικρή διεκδικεί, η μεγάλη εκδηλώνει ζήλιες και παράπονα, και έχουμε ψιλοκαβγάδες, γκρίνιες και κλάματα, κι εγώ τραβάω τα μαλλιά μου, τα οποία όσο πάνε πέεεεεφτουν

- Γενικότερα, ξεπεράσαμε επιτέλους ψιλοαρρώστιες, δόντια (τα 2 τελευταία βγαίνουν τώρα μαζί) και μας έμεινε η γκρίνια λόγω ομιλίας της μικρής (προς το παρόν είμαστε με καμιά 12αριά λέξεις, συννενοούμαστε τέλεια, αλλά θέλει να μιλήσει, και νευριάζει...)

- Επιτέλους, βρέθηκε νονά για τη μικρή (αμήν το πουλάκι μου) και ετοιμαζόμαστε για βάφτιση Σεπτέμβρη (έχω να την οργανώσω κι έχω ψάξιμο...) Ρίχτε ιδέες...

- Είχαμε προγραμματίσει μετακόμιση στο πατρικό μου τώρα, αλλά τελικά θα προηγηθεί ψιλοανακαίνιση (πατώμα, κουζίνα, μπάνιο) και έχουμε κι εκεί τρέξιμο και ψάξιμο. Οι δικοί μου βρήκαν ένα όμορφο διαμέρισμα στον από πάνω δρόμο (επιτέλους θα έχω βοήθεια, αλλά κυρίως παρέα τη μανούλα μου!! ) Βέβαια, έχει τα ψιλομερεμέτια του, λόγω ηλικίας, αλλά είναι φωτεινό, τριγύρω μπαλκόνι και γλύκα! Ευτυχώς ο μπαμπάς μου είναι diy ανέκαθεν και το έχει συνεφέρει σχεδόν! Πάντως οι προηγούμενοι ήταν απίστευτα βρώμικοι! Δνε το συζητώ πώς ήταν τοίχοι/ καλοριφέρ/ πλάτη κουζίνας/ντουλάπες, κλπ...

- Πρέπει να ξεκινήσω να φτιάχνω κούτες για την μετακόμιση, και με τις μικρές στα πόδια μου, προλαβαίνω απλώς τα καθημερινά μόνο... Τί θα κάνω;; ¨Εκανα ένα ψιλοσκαρτάρισμα στα έπιπλα μπάνιου και φαρμακείο. Αλλά έχω πολλά ακόμη...

Αυτά, σε γενικές γραμμές, δε θυμάμαι άλλα... κατά τα άλλα είμαι σε ένα γενικότερο τρελό άγχος/ανησυχία/προβληματισμό, ψιλο-άυπνη (εξου και η ώρα που γράφω), κοιμάμαι αργά και ξυπνάω πρωι (ενώ νυστάζω, έχω υπερένταση), ενίοτε περνάω φάσεις απαισιοδοξίας και γκρίνιας ο σύζυξ πήρε την άδειά του και έτρεχε να βρει μαστόρους, κλπ για το τί θα κάνουμε, διακοπές δεν προβλέπονται, ξεκούραση επίσης, κατά τα άλλα τώρα που σας γράφω είμαι χαρούμενη, ίσως γιατί νιώθω ότι είμαι με φίλες και μιλάω επιτέλους και με ενήλικες πράγμα που μου έχει λείψει τελευταία απίστευτα...

Ανυπομονώ να τα ξαναλέμε! Φιλιά σε όλες!

καλως την κοπελα!!! τι κανεις βικτωρια (μπεκαμ) μου??? πολλα δυσκολα εβαλες, βαπτηση,ανακαινιση, μετακομιση κ 2 παιδια γυρω γυρω+τα καθημερινα?????

τι προεχει?

για την βαπτηση ριξε μια ματια εδω http://www.delfinakia.gr/categories/vaptiseis/thematika-vaptistika-paketa?gclid=CJXVzozoxbgCFQy33godezMAAQ

για την μετακομιση θα μπορουσες να ξεκινησεις να πακεταρεις ρουχα κ παπουτσια χειμωνιατικα κ αν οι ντουλαπες στο πατρικο σου ειναι καλες κ ετοιμες να τα τακτοποιουσες κιολας.μετα να τις σκεπαζες κ με ναυλον για να μην σκονιστουν τα πραγματα. το ιδο θα μπορουσες να κανεις κ με τα πραγματα στο παταρι η στην αποθηκη. μετα σιγα να πιασεις ενα ενα δωματιο κ να μπουν ολα σε κουτες. οτι αλλο θες μας λες!!!! να μπαινεις ρε συ να τα λεμε!!!

καλημέρα κορίτσια:P:p

επιστρέψαμε από διακοπούλες, περάσαμε τέλεια, κάναμε μπανάκια, βολτάραμε, ξεκουραστήκαμε τρελά...ήταν αυτό ακριβώς που χρειαζόμουν καθότι κουρασμένος άνθρωπος-απαλλάχτηκα για λίγο από δουλειές, μαγειρέματα κ λοιπές ομορφιές και χαλάρωσα με την οικογένεια!Επίσης μας περίμενε κ μια έκπληξη η οποία μας ξετρέλανε!!Εμεις είχαμε κλείσει κ πληρώσει ενα απλό 3κλινο δωμάτιο και όταν πήγαμε στο ξενοδοχείο μας είπαν ότι επειδή είμαστε από τους ελάχιστους έλληνες -όντως ήταν όλοι Ρώσοι - κ συχνοί πελάτες θα μας βάλουν σε....σουίτα!!!και έτσι κ έγινε, μας βάλαν σε μια σουιτάρα 70τμ με δυο μπάνια και 3 μπαλκόνια!!!Εννοείται δεν είχαμε ξαναμείνει σε τέτοια χλιδή και φαντάζομαι ούτε θα ξαναμείνουμε, αλλά μας ανέβασε πολύ τα κέφια η απρόσμενη έκπληξη!!Μόνο που κάποια στιγμή σκέφτηκα "αμαν κ δω με κυνηγάνε τα τετραγωνικά κ τα μπάνια

Δεν σας εχω διαβάσει και δεν ξέρω σε τι φάση είστε, ελπίζω να σας βρίσκω κεφάτες, θα ξεκινήσω ανάγνωση ωσονούπω....

μπραβο μπραβο κ κυριως τελεια η εκπληξη!!! τα τετραγωνικα ειναι ωραια, γιατι εχεις την απλα σου, αλλα να τα καθαριζει αλλος!!!

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε?

Διάβασα στα γρήγορα τα προηγούμενα..

Υοτου πέρασες καλά με την φιλενάδα σου?

.

ναι κοριτσακι πολυ ωραια ηταν!

Link to comment
Share on other sites

ΓΕια σας κοριτσακια μου

Εχετε γραψει ενα σωρο αλλα δεν σχολιαζω γτ θα μπερδευτω σιγουρα...

Θα σας πω τα δικα μας. Απο δουλεια καλα παμε αλλα απληρωτοι ειμαστε, ευτυχως οι διακοπες μας ειναι δωρεαν μονο τα αεροπορικα πληρωνουμε και διατροφη (θα μενουμε στην πεθερα) :D

Απογοητευτηκα με τους βρεφικους και το ΕΣΠΑ ...ολοι οι καλοι που ειναι κοντα μας ειναι στο ΕΣΠΑ μονο για την απογευματινη βαρδια...οποτε θα πρεπει να τα σκασουμε...ελπιζω να κανουμε σωστα....η μικρη οταν πηγαμε να δουμε ξεσαλωσε εκει με τα παιδακια (βεβαια ημασταν στο οπτικο της πεδιο.....:rolleyes:).

Το δωρο του καλαμαρακιου στη δασκαλα θα ειναι υπεροχο ειμαι σιγουρη (φοβερες ιδεες!).

Επισης δεν μπορω να μη σχολιασω το παρτυ του μικρου της Σοφουλας! ΚΑταπληκτικα ολα!

Σας φιλω (παω να παιξω με τη μικρη -μπανια δεν εχει...μας εχι παρει ο αερας...)

υγ Κικη μου ελπιζω να εισαι περδικι αυριο! Δεν περιμενα ποτε οτι θα συστηνε καποιος (εκτος απο μενα ) βιβλιο του Μουρακαμι (ειμαι φαν!)...


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κικη περαστικα με τον πονοδοντο..δεν υποφερεται ο πονος του δοντιου καλα εκανες και εκλεισες ραντεβου..αχ τι γλυκια η μικρη, θα ερθει να σου κραταει το χερι..ευαισθητουλα..

και πανω που ειπα οτι θα ξεκουραστω ξυπνησε το ζουζουνι..αχχχχχχχχχχχ


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

επιτρέπεται Δήμητρά μου και φυσικά να διαφημίσω και να πω τα καλύτερα για το ξενοδοχείο γιατί ισχύουν και με το παραπάνω...το Πορτο Καρράς το Σιθωνία είναι στο Μαρμαρά...και μας μας φάνηκε στην αρχή πολύ περίεργο που μας έκαναν τέτοιο δώρο αλλά τι να λέγαμε όχι?:tongue::tongue::tongue: Κοίτα καταλήξαμε στο συμπέρασμα ότι μάλλον η σουίτα τους ήταν άδεια αυτές τις μέρες που πήγαμε και σου λεει γιατι να μην την δώσουμε σε κάποιον ...δεν ξέρω τι να υποθέσω, ίσως ήθελαν το δωμάτιο που είχαμε κλείσει για άλλον, πάντως ότι και να ήταν, ήταν μια σούπερ χλιδάτη διαμονή σε τιμή απλού τρίκλινου;);)

Δεν εχω λογια....Μπραβο τους παντως... Ευχομαι και του χρονου εις ανωτερα κοριτσακι (στην προεδρικη ! :P)


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...